Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Благодаря ви, приятели! Дано всичко да е наред! Не е проблем да се чекирам на гише.


Аз имам сходен проблем с билети на Thai smile air купени през Rumbo.За чекирането ясно,че ще става директно на летището.Не знам обаче дали няма да имам проблем с безплатния шатъл между двете летища в Банкок.Пише,че се показва билет за следващ полет.Аз на практика такъв нямам.Имам само потвърждение с PNR код от Rumbo.

Мисля, че PNR кодът се генерира от авиокомпанията, а не от посредника и това на практика е електронният билет. Дано не греша!



За Air Asia някъде бяхме коментирали, че може да си направиш профил в сайта им и после да ползваш онлайн чата за да ти добавят резервацията. Само да се има предвид, че понякога се чака дълго (напр. час) да ти дойде реда на чата.

Имам профил, но с опцията за добавяне на билет не става.

Връзка към мнение

Аз имам сходен проблем с билети на Thai smile air купени през Rumbo.За чекирането ясно,че ще става директно на летището.Не знам обаче дали няма да имам проблем с безплатния шатъл между двете летища в Банкок.Пише,че се показва билет за следващ полет.Аз на практика такъв нямам.Имам само потвърждение с PNR код от Rumbo.

Разпечатай си това потвърждение, за да го покажеш. На качване искат да представиш доказателство, че ще летиш. Мисля, че потвърждението ще свърши работа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Имам профил, но с опцията за добавяне на билет не става.

Да, така е. Това, за което споменах е следното - свързваш се с чата на Airasia и ги помолваш да ти добавят  "ръчно" резервацията в профила.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Да, така е. Това, за което споменах е следното - свързваш се с чата на Airasia и ги помолваш да ти добавят  "ръчно" резервацията в профила.

Ще опитам и това. Благодаря!

Връзка към мнение

Да, така е. Това, за което споменах е следното - свързваш се с чата на Airasia и ги помолваш да ти добавят  "ръчно" резервацията в профила.

На теб добавяли ли са ти от чата на Еър Ейжа така билет?

Връзка към мнение

Да, и не само на мен - цък  и цък

Мда, късметлии сте били. Положението вече е на 180 градуси. Категорично отказват. Трябвало да се пазарува през техния сайт. 

Връзка към мнение

На мен ми добавиха 3 билета така в 2 последователни дни, a T.E.Lawrence се беше оплакал, че на него са му отказали, така че може би не е въпрос на "вече", а на кого ще попаднеш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен ми добавиха 3 билета така в 2 последователни дни, a T.E.Lawrence се беше оплакал, че на него са му отказали, така че може би не е въпрос на "вече", а на кого ще попаднеш.

Кога беше това? И как ги убеди? Да не би аз да подхождам неправилно?

Връзка към мнение

Кога беше това? И как ги убеди? Да не би аз да подхождам неправилно?

Началото на август, когато закупихме билетите и не ми се е налагало да ги убеждавам... Просто трябваше да изчакам час и половина - два докато ми дойде реда.

П.С. Чакането беше в онлайн чата, не на телефон.

Връзка към мнение

Началото на август, когато закупихме билетите и не ми се е налагало да ги убеждавам... Просто трябваше да изчакам час и половина - два докато ми дойде реда.

П.С. Чакането беше в онлайн чата, не на телефон.

Два пъти се мъчих да ги убеждавам. Това беше ноември. И двамата, с които чатих ме отрязаха. Опитах всичко, но бяха непреклонни. Ще опитам пак, но не се надявам на особен успех.

Връзка към мнение

Имам казус с bravofly.fr (не е Rumbo, но пак са от тяхната група).... някой имал ли е случай на отменен полет и избрана опция за възстановяване на платената сума? Изпращат ми мейл с 2 опции (поне това разбирам от пишман превода от френски):

1. Платената сума е 22 евро... след анулиране на резервацията предлагат възстановяване на 2 евро  :( , защото има такса 20 евро "управление на резервация"

2. Предлагат да възстановят цялата сума от 22 евро, без такса "управление", но тази сума може да бъде използвана само за бъдещи резервации през тях. Доколкото разбирам може да е през сайтовете на lastminute.com group

 

Като цяло някой имал ли е подобен казус с отменен полет с резервация през bravofly и как се действа в случая?

Връзка към мнение

Имах подобен случай, спрях се на вариант 2 и след това ползвах сумата за следващи резервации.

 

Мерси, а как точно използва сумата? Може ли да се прилага например при отстъпка с карта и дали върви през всички сайтове от групата им?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет! Трябва да резервирам билет Барселона-Палма и обратно през август. През Румбо ми дава резервация Air Europa+Vueling, какво правя след това? Отделни резервации за двете компании ли ми дават? Някой резервирал ли е през Румбо за Еър Европа?Как се процедира след резервацията в Румбо?!?!  Цена от 24 евро в едната посока преез август , не е ли малко висока , има ли вероятност да паднат? 
Май много станаха въпросите, извинявам се, но ми е доста притеснено.....
Благодаря!

Редактирано от reinamarsela
Връзка към мнение

Air Europa + Vueling вероятно е едното отиване, другото връщане, ако е така не ти пречи и да са на отделни билети.

Дали е скъпо не знам, ама плажна дестинация през август, колко да е?

Връзка към мнение

Air Europa + Vueling вероятно е едното отиване, другото връщане, ако е така не ти пречи и да са на отделни билети.

Дали е скъпо не знам, ама плажна дестинация през август, колко да е?

:) Да, едното е отиване ,другото-връщане. Питането ми беше, какво ще ми пратят от румбо?!?!? Искам да ги поръчам на веднъж, защото може второ плащане да не мине с Маестро :) 

Връзка към мнение

Имам закупени билети през Bravofly.fr от Лисабон до Букурещ,последна отсечка от едно пътуване,на изключителна цена.В момента обаче гледам,че полета за следващия ден е на много изгодна цена и ако взема билетите ще имам един допълнителен ден в града.Първите билети спокойно мога да ги прежаля.Въпроса ми е дали е необходимо да канселирам първите билети-най-нисък клас са  и вероятно нищо няма да ми възстановят и мога ли да очаквам проблеми с две резервации в два следващи дни-точно 24 ч.?

P.S. Компанията е една и съща.

Редактирано от mamaivy
Връзка към мнение
 

Проблем няма да имаш, а от старите билети най-много летищните такси да вземеш обратно, минус комисионната на сайта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой пазарувал ли е от френската версия на BudjetAir? Интересуваме след колко време изпращат e-ticket. Потвърждение с код за резервация получих моментално, но липсва e-ticket. Полетите са с Turkish, резервацията излиза на техния сайт под PNR обаче не излиза в CheckMyTrip. Дали пък Turkish не са извън системата на Amadeus?

Връзка към мнение

Някой пазарувал ли е от френската версия на BudjetAir? Интересуваме след колко време изпращат e-ticket. Потвърждение с код за резервация получих моментално, но липсва e-ticket. Полетите са с Turkish, резервацията излиза на техния сайт под PNR обаче не излиза в CheckMyTrip. Дали пък Turkish не са извън системата на Amadeus?

24 ч.

Връзка към мнение

24 ч.

 

Да, благодаря, получих ги на шестия час, а иначе пишат до дванадесет часа. Всичко е наред, излизат при турците, а от електронния билет намерих и амадеусовски PNR, за да адна триповете в профила ми в CheckMyTrip...

Връзка към мнение

Да, благодаря, получих ги на шестия час, а иначе пишат до дванадесет часа. Всичко е наред, излизат при турците, а от електронния билет намерих и амадеусовски PNR, за да адна триповете в профила ми в CheckMyTrip...

Малее, от двуцифрена сума за два билета с Уиз, сега на почти четирицифрeна с турските.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.