Прескочи до съдържание

Agoda.com - периодични промоции


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Agoda отново разби и постепенно се превръща (отново) в любимия ми сайт. Преди малко резервирах хотел в Палма де Майорка:

 

Booking.com - genius level 3 / mobile app only цена - €582

Expedia/Orbitz - цена с приложен 10% код - €530

Официален сайт - цена при директна резервация - €530

Agoda - vip gold level цена с приложен 10% код (и влизане през Tripadvisor) - €415

 

Разбира се, говорим за абсолютно идентична стая, дати, изхранване и т.н. Условията в Agoda дори бяха по-добри, позволяващи 3 дни повече безплатна отмяна. Даже да имах 10% код за booking.com офертата им пак щеше да е далеч от конкурентна.

 

Очевидна е тенденцията booking.com да бъде "премиум" уебсайта, по правило предлагащ най-голям избор и съответно най-високи цени.

 

Agoda е от по-слабо популярните марки в портфолиото на Booking Holdings и предполагам това е обяснява добрите оферти. Възползвайте се.

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Като станеш платинум дава още по-добри цени. 🙂 Понякога и фрий ъпгрейди.  И друг път съм споделял, безцеремонността на букинг от позицията на най-големите винаги ме е дразнило. Не само цените, но и отношението на агода е много по-добро. Явно значение има и че едните са азиатци работари, другите се подпират на холандския социализъм. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

Като станеш платинум дава още по-добри цени. 🙂 Понякога и фрий ъпгрейди.  И друг път съм споделял, безцеремонността на букинг от позицията на най-големите винаги ме е дразнило. Не само цените, но и отношението на агода е много по-добро. Явно значение има и че едните са азиатци работари, другите се подпират на холандския социализъм. 🙂

Работя усилено по въпроса да си върна платината 🙂 Иначе за другото съм 100% съгласен, букинг от години ме дразнят и ги избягвам при всяка възможност. И да, съпортът на Агода е топ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 49 минути , Георги Матеев каза:

Работя усилено по въпроса да си върна платината 🙂 Иначе за другото съм 100% съгласен, букинг от години ме дразнят и ги избягвам при всяка възможност. И да, съпортът на Агода е топ.

Но за разлика от Букинг няма как да се свържеш с хотела , освен през бота на Агода, От хотела ми дават телефон да се свържа с тях , с Уотсап, но  в имейла им през Агода излизат само хиксове вместо цифри и това след направена резервация. Хотела не се предлага в Букинг, но цената на Агода в сравнение с другите платформи е най-добра.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 20 минути , nino каза:

Но за разлика от Букинг няма как да се свържеш с хотела , освен през бота на Агода, От хотела ми дават телефон да се свържа с тях , с Уотсап, но  в имейла им през Агода излизат само хиксове вместо цифри и това след направена резервация. Хотела не се предлага в Букинг, но цената на Агода в сравнение с другите платформи е най-добра.

На ваучерът на последната ми Agoda резервация има даден телефон на хотела. Ако тази информация по някаква причина липсва, предполагам номерът може лесно да откриеш в google. Това специално не ми звучи като проблем, а и аз лично винаги предпочитам директна комуникация с хотелите вместо през системите на посредниците.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вдъхновена от постовете на Георги  Матеев реших да направя резервация с Агода. Избрах хотел, даде ми безплатен ВИП трайл за 14 дни и в някой от прозорците ми изписа съобщение, че мога да ползвам отсътъпка с код TRAVEL2022. Обаче сега като правя резевацията не виждам мястото, където да напиша кода. 

Моля за помощ 🙂

Връзка към мнение
преди 18 часа, Madonna каза:

Вдъхновена от постовете на Георги  Матеев реших да направя резервация с Агода. Избрах хотел, даде ми безплатен ВИП трайл за 14 дни и в някой от прозорците ми изписа съобщение, че мога да ползвам отсътъпка с код TRAVEL2022. Обаче сега като правя резевацията не виждам мястото, където да напиша кода. 

Моля за помощ 🙂

Ако си през мобилното приложение, има едно място да кликнеш преди плащането и се отваря мястото за въвеждане. Не помня точно какъв беше текста, ама беше ясно написано.

 

Та в тази връзка, освен всички други врътки, които обсъждахме по-горе, обикновено през приложението дава и по-добри цени. През телефон - клик на трипадвайзър линка - автоматично го отваря в инсталираното приложение и накрая ако имаш и код за намаление, го въвеждаш във въпросното място. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

С резервация сега ще получите 6% отстъпка от престоя си в хотели по целия свят!
Валидността на купона изтича този вторник

. Използвайте код: VOYAGE22 при резервация

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Намалете цената на следващата си резервация с 8%

HOLIDAY2022
Използвайте купон
* Не се изисква минимална стойност на резервацията.
* Максималната стойност на купона е: 6 $

 

Намалете цената на следващата резервация с 3 PLN

ESCAPE2022
Използвайте купона
* Трябва да похарчите поне 50 PLN

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

... да похваля АГОДА.

Хотел за двама 4 * в центъра на РИМ със закуски за 65 евро и безплатна анулация седмица преди пристигане срещу минимална цена  в испански сайт с плащане веднага 180 лева и 220 лева в Букинг след отстъпката за второ ниво Джениус.

Не си губете времето с кодове за 10 % в Букинг. Нямам резервация тази година, която да не е осезаемо по-ниска от най-ниската там, но може би е въпрос на личен късмет ...

 

По темата:

Пробвайте стари купони с големи отстъпки, оказва се че някои са приложими.

Един ми свали вчера 5% от най-ниската цена на АГОДА, която беше с 16 % по-ниска от тази на Бунинг при същите условия.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

За всички ли предлагани обекти в Агода може да се въвежда код? Защото пробвах с няколко, но така и не намерих поле за въвеждане. Основно гледам от десктоп версия.

Връзка към мнение
преди 30 минути , Argentique каза:

За всички ли предлагани обекти в Агода може да се въвежда код? Защото пробвах с няколко, но така и не намерих поле за въвеждане. Основно гледам от десктоп версия.

Не за всички, даже за еднаква стая при различни опции. Пример: за резервация без право на отмяна, код важи, за евтина с отмяна не, за скъпа с отмяна важи, за плащане на място или важи, или не. Трябва да се проверява като се 'дърпа' прозореца с предложенията. Често има една и съща оция с различни цени.

Опитвайте. Бисквитките обичат това и при повече упоритост помагат. Вчера купих нощувки на Балеарски остров в топ хотел и в топ сезон за под 100 евро на  All incl. при цена навсякъде не по- ниска от 100 за НВ. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 2.06.2022 г. в 17:21, T.E.Lawrence каза:

Може и от декстоп, но най-добре си свали  приложението, често има доста повече опции и по-добри цени. 

Опита ми показва, че Агода се връзва за всеки отворен сайт и незатворен профил. Напомня ми, че  в Букинг тази резервация се  предлага с ниво Джениус.   😀

Вписан в Агода симулирах резервация в друг сайт и ме улови... Ако се ползва този факт играта е забавна, приятна и полезна. 

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 2.06.2022 г. в 17:40, Doctor Who каза:

 

Вписан в Агода симулирах резервация в друг сайт и ме улови... Ако се ползва този факт играта е забавна, приятна и полезна. 

😀 Ще се уточня, защото се радвам, че ви разсмивам , но тук има ползи и затова съм публикувал поста!

РЕД:

Впишете се в АГОДА ---- изберете хотел, който ви харесва --- отворете нов таб ---- изберете в търсачката на Гугъл точно този хотел --- започнете да отваряте различните предложения в нови табове  ---- проверете най-добрите предложения  - симулирайте резервации ---- симулирайте ново търсене в АГОДА и ако цената се е променила във ваша полза купете, ако не - изчакайте ако не бързате с купуването.

Понякога е по-добре да се активира купон, да се избере хотел, да се започне резервация и вписването в профил да е след това. Трябва да се опитва.

 

Надстройка на РЕДА:

 ----- при всички отворени табове отворете нов на трипадвайзър и през него се впишете в АГОДА, като потърсите отново своя хотел /последното е писано многократно от @Георги Матеев и @T.E.Lawrence /  ---- може да има приятна изненада!

ПРИМЕР за 4 звезден хотел в РИМ след месец за двама със закуска:

 

image.png.d85cf34b29c02027e59a765e3bd36a6a.png

 

 

Въпреки информацията от снимката реалната цена в Букинг е 241 лева или 201 след отстъпка:

 

image.png.0983b29794855bd99fd40e1daf12bd70.png

 

При АГОДА след прилагане на горния ред на търсене цената е

image.png.55a71465a5982c41b34ee49b99acd762.png

 

 

Не твърдя, че реда работи винаги - след търсене в период 2 месеца и множество опити стигнах до него или до различни негови варианти, ползвам го и съм доволен!  🙂

Сайтът за втори път ми дава vip gold level без да имам право и от там идват до 18 % off, но това няма връзка с написаното по-горе.

 

Споделяйте откритията!

 

  • Харесвам 18
  • Благодаря 2
  • Браво 7
Връзка към мнение

Да попитам някой може ли да ми каже къде съм "цъкнал" или не съм "цъкнал" в сайта на Agoda та имам следния проблем: разглеждах си хотелите в Болоня и за "по-лесно" сравнение бях избрал да ми показва цената в лева. Харесах си един хотел, резервирах и при плащането попита в каква валута ще плащам, посочих евро и оле - имам си резервация. Погледнах я за да се убедя, че всичко е ОК, и ... сумата на стаята в долари, а ще плащам в евро. Реших, че няма нужда Агода да превалутира не знам колко си пъти и направих нова резервация. Този път цени в евро, до последния екран всичко си е в евро, "стискаме си ръцете", и накрая в потвърждението на резервацията отново ми показва цена на стаята в долари и плащане в евро. Та да попитам как да го оправя това чудо и има ли начин на тези резервации да "синхронизирам" валутите. Картата е Revolut?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Ivan Ivanich каза:

 Та да попитам как да го оправя това чудо и има ли начин на тези резервации да "синхронизирам" валутите. Картата е Revolut?

В приложението валутата я избирам от настройките на профила си. Ето тук:9BEECB71-33D7-4CD4-9EAC-BD2E6F4A6813.jpeg.b1012552ff2be401aa354add2c9227ae.jpeg

 

D85D7A50-4EE6-4A38-9EE6-535AF6AFC713.png.7ce8038d1f35ed18c066435be304191f.png
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@ДиянаВПри мен настройките в профила са: език - Български, цена - евро, и да последния прозорец на резервацията си ми показва цената на стаята в евро, а след това в моите резервации - цена на стаята в долари, плащане в евро, чак се зачудих дали пък Италия не е приела долара за официална валута и затова да ми ги върти сайта тези номера?!?

  • Замислям се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivan Ivanich каза:

@ДиянаВПри мен настройките в профила са: език - Български, цена - евро, и да последния прозорец на резервацията си ми показва цената на стаята в евро, а след това в моите резервации - цена на стаята в долари, плащане в евро, чак се зачудих дали пък Италия не е приела долара за официална валута и затова да ми ги върти сайта тези номера?!?

А цената и плащането в евро устройва ли те? Поначало плащането е във валутата на държавата по местонахождението на хотела/апартамента. Показаните цени в друга валута са само ориентировъчни, за улеснение. Не знам на какво се дължи това с доларите при теб. Да не е от въведената карта🤔

Тук в точка D от правилата на Агода пише за валутите https://www.agoda.com/en-gb/info/termsofuse.html?cid=1844104

Ето ги на български https://www.agoda.com/bg-bg/info/termsofuse.html

Възможно е мястото на настаняване да е обявило цената си в долари:iv) Валута на мястото за настаняване означава валутата, в която мястото за настаняване или доставчика на услуги задава цените за обявите си. Валутата на мястото за настаняване е официалната валута на територията, където е разположен имотът или услугата, освен ако обектът или доставчикът на услуга не поиска друго.  

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към мнение

Да, знам че плащането е в местната валута и затова се чудя откъде го измислиха тази цена на стаята в долари. Чудя се сега дали ще дръпнат ЕВРО което да обърнат в долари и след това отново в евро.

Абе интересно започва "запознанството ми" с Agoda  -)

Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivan Ivanich каза:

Да, знам че плащането е в местната валута и затова се чудя откъде го измислиха тази цена на стаята в долари. Чудя се сега дали ще дръпнат ЕВРО което да обърнат в долари и след това отново в евро.

Абе интересно започва "запознанството ми" с Agoda  -)

Редактирах, че и аз взех да се чудя с тези валути и някаква надценка от 5%, която мернах Bloomberg +5%, но не съм се задълбавала. Да не постигат някои по-ниски цени именно с играта с валути🤔Досега не съм имала такъв случай, а януари платих безпроблемно три резервации с тях.

iv) Валута на мястото за настаняване означава валутата, в която мястото за настаняване или доставчика на услуги задава цените за обявите си. Валутата на мястото за настаняване е официалната валута на територията, където е разположен имотът или услугата, освен ако обектът или доставчикът на услуга не поиска друго. 

Връзка към мнение

Това ме подсеща за мой скорошен случай. Хотел в Италия , резервация през Букинг с кредитна еврова Visa на ПИБ.

Плащам на ПОС в хотела и поглеждам че са чарджанали картата в $ USD? Не се сещам някога да съм имал подобен случай. Разликата беше около 3% в полза на ... банката 😉

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.