Прескочи до съдържание

Agoda.com - периодични промоции


Препоръчани мнения

На 7.06.2022 г. в 14:31, Doctor Who каза:

Понякога е по-добре да се активира купон, да се избере хотел, да се започне резервация и вписването в профил да е след това. Трябва да се опитва.

 

Току -що пробвах  по твоята схема, и хотел в Истанбул за  6 нощувки ми свали цената от 561 на 515 лева.

Като минах през Топкешбек свали цената само до 540 лева. Но както някой беше писал така и аз чакам повече от месец и половина кешбек  за резервация през Агода и не знам дали изобщо ще дойде . Все си стои pending. 

@Doctor Who , благодаря за врътката !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Т.е. хотелът се “заиграва”, така разбирам. А в такъв случай, като на @Ivan Ivanich , може ли и трябва ли да се промени валутата на плащане в $ , за да съответства на обявената цена?

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Това ме подсеща за мой скорошен случай. Хотел в Италия , резервация през Букинг с кредитна еврова Visa на ПИБ.

Плащам на ПОС в хотела и поглеждам че са чарджанали картата в $ USD? Не се сещам някога да съм имал подобен случай. Разликата беше около 3% в полза на ... банката 😉


Е как,  като за превалутиране се ползва курса на Виза ? Освен да се те скамнали с DCC от самият хотел …

Връзка към мнение

При агода превалутирането е много куцо, затова винаги избирайте валутата на хотела иначе ще ви изненадат много неприятно при плащането

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 часа, ДиянаВ каза:

Т.е. хотелът се “заиграва”, така разбирам. А в такъв случай, като на @Ivan Ivanich , може ли и трябва ли да се промени валутата на плащане в $ , за да съответства на обявената цена?

 

преди 11 часа, stanislavpp каза:


Е как,  като за превалутиране се ползва курса на Виза ? Освен да се те скамнали с DCC от самият хотел …

 

преди 2 часа, Jorro каза:

При агода превалутирането е много куцо, затова винаги избирайте валутата на хотела иначе ще ви изненадат много неприятно при плащането

Общите условия са променени от 28 февруари 2022 г.

261167679_.png.ecf7e469912f2423235e57386ed6bc82.png

преди 14 часа, Ivan Ivanich каза:

@ДиянаВПри мен настройките в профила са: език - Български, цена - евро, и да последния прозорец на резервацията си ми показва цената на стаята в евро, а след това в моите резервации - цена на стаята в долари, плащане в евро, чак се зачудих дали пък Италия не е приела долара за официална валута и затова да ми ги върти сайта тези номера?!?

 

Връзка към мнение
преди 34 минути , Doctor Who каза:

 

 

Общите условия са променени от 28 фавруари 2022 г.

261167679_.png.ecf7e469912f2423235e57386ed6bc82.png

 

С други думи единствения вариант да няма +5% е да резервираме през UK IP?

Връзка към мнение

Възможно най-простото е да плащате във валутата на хотела и револют.

 

Пример:

 

Имате левове и евро в революта, ще ходите в Камбоджа, където всички таксуват в долари. Хотелът е 50 долара, сменяте си да имате 50 долара в револют и резервирате. Ще ви бъдат изтеглени точно 50 долара и нито цент повече.

 

Сега ако Ви е по-лесно да смятате в левове, песо или самоанска тала, просто временно превключете на нея да видите цената, ама само гледайте за информация, не плащайте в различни валути от хотелските, ако не се налага.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

То е ясно че винаги трябва да се плаща във валутата на мястото на настаняване  ( същото важи и за  плащане при други търговци ,като магазин и т.н.) , но изглежда Agoda правят нещата още по-объркващи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Jorro каза:

При агода превалутирането е много куцо, затова винаги избирайте валутата на хотела иначе ще ви изненадат много неприятно при плащането

Е да де то и затова аз първия път когато гледах цените в лева, избрах да плащам в евро, но ме изненада с цена на стаята в долари. За вторият хотел, където си гледах цените в евро до последно, въобще не ме пита в каква валута ще плащам и в резервацията е отразено стая в долари, плащане в евро.

Помислих си да не би нещо да не харесва картата ми (Revolut), но погледнах, че резервацията на хотела във Флоренция направена преди седмица е евро/евро.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Ivan Ivanich каза:

Е да де то и затова аз първия път когато гледах цените в лева, избрах да плащам в евро, но ме изненада с цена на стаята в долари. За вторият хотел, където си гледах цените в евро до последно, въобще не ме пита в каква валута ще плащам и в резервацията е отразено стая в долари, плащане в евро.

Помислих си да не би нещо да не харесва картата ми (Revolut), но погледнах, че резервацията на хотела във Флоренция направена преди седмица е евро/евро.

А в коя държава е тази резервация в долари? Мен ме одрусаха за една резервация на Малдивите над 300лв в превалутиране та и аз гледам вече по-зорко... Обикновено извън Европа са в долари...

Връзка към мнение
преди 12 минути , Jorro каза:

А в коя държава е тази резервация в долари? Мен ме одрусаха за една резервация на Малдивите над 300лв в превалутиране та и аз гледам вече по-зорко... Обикновено извън Европа са в долари...

Италия, Болоня

Връзка към мнение

Аз сега погледнах, стара резервация за 5 нощувки в Истанбул края на април. Цената беше в евро, на потвърждението пишеше ще платите 305 лева. Погледнах сега  извлечението ми от банката - платени са 321 лева. Точно 5 процента повече. Ако пак ще ги ползвам, ще пробвам с английско IP.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Проверявайте и цените през агрегатори, често цената през тях е по-добра, отколкото директно през Агода . Аз използвам само един агрегатор- hotelscombined , заради тракинг възможностите , но няма да се изненадам, ако и други дават по-добра цена..

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

now get 6% off all hotels worldwide. Coupon expires this Thursday (14/07/2022)
Use code: 22JOURNEY at checkout

 

А като сме отворили думи за агрегаторите, които ползваме, да споделя кои други проверявам: Trivago и Skyscanner.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Загледах един хотел в Хошимин в Агода - двойна стая 62 лв, делукс двойна - 70 лв. Влизам си в профила да резервирам и двойната става 90 лв, а делукс - 100 лв. Такова нещо не ми се беше случвало. Някой има ли логично обяснение за това?

Връзка към мнение
преди 16 минути , Eva eva каза:

Загледах един хотел в Хошимин в Агода - двойна стая 62 лв, делукс двойна - 70 лв. Влизам си в профила да резервирам и двойната става 90 лв, а делукс - 100 лв. Такова нещо не ми се беше случвало. Някой има ли логично обяснение за това?

Мини през hotelscombined, цената винаги става по ниска.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой има ли обяснение за това, което виждам в Агода при опит за резервация? Симулирам резервация, където ми дава крайна цена 0,01 цента. Къде е уловката и могат ли в последствие да ме дерат, както си искат? Досега не съм резервирала никога през Агода. 🤔

 

agoda.JPG.6a5201421467a9b3977431201e93716a.JPG

Връзка към мнение
преди 3 минути , Lirea каза:

Някой има ли обяснение за това, което виждам в Агода при опит за резервация? Симулирам резервация, където ми дава крайна цена 0,01 цента. Къде е уловката и могат ли в последствие да ме дерат, както си искат? Досега не съм резервирала никога през Агода. 🤔

 

agoda.JPG.6a5201421467a9b3977431201e93716a.JPG

Ако са твоите дати-резервирай!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Възможно е (но малко вероятно)  нов хост да опитва да набере положителни отзиви , или е грешка  и щом се усети може по всяко време да канселира резервацията.

Обикновено тези хостове предлагат имотите си в няколко платформи.Аз бих го проверил примерно и в Airbnb.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе при всички положения няма да те огрее на цена 0.01. Да те дерат не могат,  но могат да откажат резервацията заради грешка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, изобщо не позволява да се резервират. Дава грешка при опит за плащането на единия цент. Освен да е някакъв бъг или още да не са верифицирали местата за настаняване, иначе не виждам какъв е смисълът да стоят като опции, а да не можеш да ги резервираш. Да му се невиди. А бях готова за единия цент да им оставя ревю като за награда. 😄 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В момента имат бъг и излизат цени около 4 пъти по-ниска цена от реалната. Луксозен апартамент от 200 еврo на вечер излиза около 50.

При резервация излиза долното съобщение, но някои минават. Късмет! 🙂

 

image.png.91f2a957cf2f464248f08ede349ff227.png

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Doctor Who каза:

В момента имат бъг и излизат цени около 4 пъти по-ниска цена от реалната. Луксозен апартамент от 200 еврo на вечер излиза около 50.

При резервация излиза долното съобщение, но някои минават. Късмет! 🙂

 

image.png.91f2a957cf2f464248f08ede349ff227.png

Кои дестинации си пробвал? Или само за Салу е това? 

Връзка към мнение
преди 44 минути , crazyhorse каза:

Кои дестинации си пробвал? Или само за Салу е това? 

Costa Dorada като цяло. Излизат и в La Pineda. Не съм проверявал другаде, че резервирам където може, защото пропуснах "черния петък". 🙂

 

П.П. Получих едно потвържение вече, но предполагам, че ще ги отменят и търся с 30 ... 50 %  по-ниска цена, защото може и да минат.

       Със "златен" профил съм в момента. една отстъпка от код и два купона за кешбак.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.