Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

 

Ми то като ги няма маймунките на БигМаг, който сега си пие коктейчета някъде в Цейлон, освен аз да се направя на маймуна  :biggrin:

 

Не мога да го нацеля този разширен уикенд в Копенхаген :mad: Ако в едната посока ми е 19-29 лева, то в другата е трицифрено число...

Защо не си направиш комбинация с Малмьо?  ;) 
Ето например - петък (10.06) след работа самолетчето до Малмьо, преспиване там (хем е малко по-евтино от Копенхаген), събота сутрин малка разходка из града, после през красивия мост Йоресунд - в Копенхаген две нощувки и понеделник (13.06) вечер обратно към София. 
Полетите - 39.98лв. (с дискаунтклуб)  :) 

post-139-0-54497100-1461925661.jpgpost-139-0-40992600-1461925661.jpg

 

А ако тръгнем съвсем да изцеждаме цената  :biggrin: , отиваме на познатите ни сайтове и за полета до Малмьо  откриваме през jetcоst.fr >>> bravofly с карта Diners цена от 2.04 eur 

post-139-0-68863400-1461926616_thumb.jpg

 

или общо за двата полета  24лв., к'во му плащаш  :P , особено пък като за летен сезон ...
 

(Чак и аз се замислих дали да не се метна  :) )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 23
Връзка към коментар

 

 

Женя, на 29 Апр. 2016 - 07:32, написа:

От началото на април до вчера гледах полета за 13 август София-Дортмунд на Wizz. До сряда беше 59.99 евро. Вчера 110, днес 120 евро. Започвам да се ядосвам, че не закупих билет по-рано. Дали не е свързано това покачване с предстоящата им както всяка година на 19 май оферта покупка на два билета за цената на един? Какъв е вашият съвет? Да изчакам ли още или да купувам?

Със сигурност не е свързано. Цените на билетите не са фиксирани, обикновено се качват със запълването на самолета.

Иначе до август има време, може да изчакаш евентуална промоция. Съответно цената може да падне, а може и да се копачи още, това си е хазарт.

Правилото за мен е - ако цената те устройва, взимаш веднага. Може да падне малко, но по-вероятно да се качи повече. Ако не те устройва, вече може да мислиш.

ПП. Освен това няма гарантирана промоция за два на цената на един, ако са го правили досега не значи, че ще го направят пак

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

Ми то като ги няма маймунките на БигМаг, който сега си пие коктейчета някъде в Цейлон, освен аз да се направя на маймуна  :biggrin:

 

Защо не си направиш комбинация с Малмьо?  ;) 

Ето например - петък (10.06) след работа самолетчето до Малмьо, преспиване там (хем е малко по-евтино от Копенхаген), събота сутрин малка разходка из града, после през красивия мост Йоресунд - в Копенхаген две нощувки и понеделник (13.06) вечер обратно към София. 

Полетите - 39.98лв. (с дискаунтклуб)  :) 

 

attachicon.gifA_SOF-MMX-1.jpgattachicon.gifA_CPH_SOF-1.jpg

 

А ако тръгнем съвсем да изцеждаме цената  :biggrin: , отиваме на познатите ни сайтове и за полета до Малмьо  откриваме през jetcоst.fr >>> bravofly с карта Diners цена от 2.04 eur 

attachicon.gifA_SOF-MMX-2.jpg

 

или общо за двата полета  24лв., к'во му плащаш  :P , особено пък като за летен сезон ...

 

(Чак и аз се замислих дали да не се метна  :) )

 

Нещо не ми изкарва препратката към bravofly.fr. Най-евтин билет изкарва с opodo.

 

Кога ги изкупихте, бре ? :)

Връзка към коментар

 

 

 

Защо не си направиш комбинация с Малмьо?  ;) 

Ето например - петък (10.06) след работа самолетчето до Малмьо, преспиване там (хем е малко по-евтино от Копенхаген), събота сутрин малка разходка из града, после през красивия мост Йоресунд - в Копенхаген две нощувки и понеделник (13.06) вечер обратно към София. 

Полетите - 39.98лв. (с дискаунтклуб)  :) 

 

attachicon.gifA_SOF-MMX-1.jpgattachicon.gifA_CPH_SOF-1.jpg

 

А ако тръгнем съвсем да изцеждаме цената  :biggrin: , отиваме на познатите ни сайтове и за полета до Малмьо  откриваме през jetcоst.fr >>> bravofly с карта Diners цена от 2.04 eur 

attachicon.gifA_SOF-MMX-2.jpg

 

или общо за двата полета  24лв., к'во му плащаш  :P , особено пък като за летен сезон ...

 

(Чак и аз се замислих дали да не се метна  :) )

 

 

Направо ще се гръмна. Миналата година се набутах с по-скъпи билети на ryanair, щото си мислех че като ги купя 5 месеца по-рано и ще са най-евтините.

Тази година спонсорирах Bulgairia air за София-Аликанте-Софиа през юни. Сега има по-евтини билети (е, не на BG Air)

След това 3 билета Амстердам-Валенсиа/Аликанте-Амстердам ги чакам 2 месеца да поевтинеят, та накрая ги взех с общо 100 евро отгоре. 

И сега, Фичо ми развали Великдена. :) с това Малмьо. Хем съм ходил в Копенхаген и Малмьо точно през този мост/тунел. 

Ама съм прост - що не проверих София-Малмьо преди да купувам.

 

Нищо, единственото ми успокоение е че нямам Diners. :)

 

Ах, Фичо, Фичо. :)

А и като гледам колко хора са ти лайкнали поста - все едно викат: Абе тоя Ven62 толкова ли е смотан. :)

Стига го лайквайте, че ще се побъркам. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А и като гледам колко хора са ти лайкнали поста - все едно викат: Абе тоя Ven62 толкова ли е смотан. :)

Стига го лайквайте, че ще се побъркам. :)

Лайкването значи съчувствие. Не се ядосвай, всички имаме такива издънки. Важното е да се пътува.

Хубави празници!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря, Фичо! И аз се замислих за комбинация Копенхаген и Малмьо. Трябва да се добера до компютъра си, за да си натъкмя датите. Някъде през август ги виждам нещата. Дано и цените на Уиз и те така да го виждат :-)
 

Връзка към коментар

Направо ще се гръмна.

Стига го лайквайте, че ще се побъркам. :)

Познавам болката ти :-) Билетите ми за Малта в момента са с по

20-30 лева по-евтини на човек, на посока.

Ще взема да се утеша с Фичовото предложение :-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Познавам болката ти :-) Билетите ми за Малта в момента са с по

20-30 лева по-евтини на човек, на посока.

Ще взема да се утеша с Фичовото предложение :-)

Чак пък болка. :) Нито обеднях, нито ще забогатея с по-евтини цени. :)

Не съм привърженик на максимите, но в тази има доста смисъл - "Кеф цена няма" :)

 

Дай боже всяка година по 4-5 дестинации на такива цени. :)

:)

 

Следващата ми цел е Исландия.

Почвам да се ослушвам за билети, че да не вземат да поевтинеят драстично и да пропусна моя си момент  :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ven62 , не се коси, на всички ни се е случвало това, за което пишеш, ама пък така се трупа опит  ;)

 

Да обърна внимание на още нещо - за кратко през юни Wizz вместо в Айндховен ще кацат в Маастрихт - добра възможност да се посети за един уикенд с полети петък-неделя за 59.98лв (с дискаунтклуб),
​а който е по-гъвкав и не е обвързан с почивни дни - може и полети сряда-петък за 39.98лв.  (с дискаунтклуб):

post-139-0-05441800-1462126483_thumb.jpgpost-139-0-88037700-1462126482_thumb.jpg

Спането, както на повечето места в Холандия, е доста скъпичко, но в airbnb могат да се намерят и стаи на по-поносими цени.  

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На мен пък днес за първи път ми направи впечатление (простете, ако на останалите е отдавна известно), че ако резервирам полет с банков превод и този полет е само обратния към София, клонът на банката, към която системата насочва е във Великобритания. Това предполагам ще се отрази съществено и на таксата за банковия превод.

Връзка към коментар

ven62 , не се коси, на всички ни се е случвало това, за което пишеш, ама пък така се трупа опит  ;)

 

Да обърна внимание на още нещо - за кратко през юни Wizz вместо в Айндховен ще кацат в Маастрихт - добра възможност да се посети за един уикенд с полети петък-неделя за 59.98лв (с дискаунтклуб),

​а който е по-гъвкав и не е обвързан с почивни дни - може и полети сряда-петък за 39.98лв.  (с дискаунтклуб):

attachicon.gifSOF-MST_01.jpgattachicon.gifSOF-MST_02.jpg

 

Спането, както на повечето места в Холандия, е доста скъпичко, но в airbnb могат да се намерят и стаи на по-поносими цени.  

 

10x Фичо, :)

За жалост т.е. за щастие през юни ще съм в Испания, между Аликанте и Валенсия в една страхотна вила ... ама да не разваля магията - като се върна ще разправям. :)

На мен пък днес за първи път ми направи впечатление (простете, ако на останалите е отдавна известно), че ако резервирам полет с банков превод и този полет е само обратния към София, клонът на банката, към която системата насочва е във Великобритания. Това предполагам ще се отрази съществено и на таксата за банковия превод.

 

С Transferwise разходите са минимални или нулеви. Има специална тема за Transwerwise. Ако решиш да ги ползваш, поискай някой да ти прати линк-препоръка, Така първия трансфер ти е без никаква комисионна.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Този номер с цените на билетите до Брюксел е абсолютно безобразие - точно си направихме програмата, резервирахме си хотели, имаме план кога къде ще отидем... и сега, в един момент цените за нашите дати паднаха почти тройно, как да не се гръмне човек.

Е, като добавим разходите за багаж, кола под наем и т.н. разликата се свива до 200 евро общо (приблизително разбира се), но пак се чудя как да постъпя. :( Дали да отменям резервациите и да се метаме на самолета, или да си караме по програмата. И като стана дума, отивам в темите за коли под наем да питам нещо. ;)

 

 

ПП: Прочетох, няма нужда да питам. Май ще си тръгвам с колата, че като сложа всички допълнителни такси и застраховки на колата под наем разликата от 200 евро се нулира ;) Пък и ние смятаме да по-пътуваме из околните държави, та ... не ми се разправя. Моята кола поне си е моя ;)

Редактирано от Lyubina
Връзка към коментар

В момента цената за билет до Бергамо в едната посока през септември е 59.99 с дискаунт. Най-вероятно не е супер изгодна като чета цени от 19.99 и други подобни погоре за различни дестинации, но въпросът ми е по скоро друг. Ако предположим че ще има намаление на 19.05 - 2 билета на цената на един и сегашните цени останат същите, каква ще е реално разликата при положение че ми трявбат нечетен брой двупосочни билети, а именно 3? При  положение че търся билети за фксирани дати(+-2 дни) май не си стува гимнастиката.

Връзка към коментар

Ако е първата половина на септември не очаквай цени от 19.90/лева. Тогава емиграцията се изнася обратно , полетите към БГ рязко поевтиняват.
Изчакай да видим какво ще пуснат.
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В момента цената за билет до Бергамо в едната посока през септември е 59.99 с дискаунт. Най-вероятно не е супер изгодна като чета цени от 19.99 и други подобни погоре за различни дестинации, но въпросът ми е по скоро друг. Ако предположим че ще има намаление на 19.05 - 2 билета на цената на един и сегашните цени останат същите, каква ще е реално разликата при положение че ми трявбат нечетен брой двупосочни билети, а именно 3? При  положение че търся билети за фксирани дати(+-2 дни) май не си стува гимнастиката.

Ами сметни си, като имаш предвид, че такса обслужване (май 16 лв беше) се плаща и за безплатните билети

т.е. 3 билета са 59.99 + 59.99 + 16, без намаление са 3*59.99

Сподед мен не си заслужава да чакаш промоцията, и без това не се знае дали ще е точно такава или нещо друго.

Връзка към коментар

Христос воскресе ! Аз нахлувам с питане за Франкфурт, Любек - оглеждам се за хубава цена за догодина около 03.03 и намерих от Скопие, но нещо бях чела, че май летището няма да го бъде изобщо? Или Уизз се оттеглят оттам ?

п.с.Крайната цел е Мунстер (да не се бърка с Мюнстер) - музеят на танковете. Приемам и други варианти до Хамбург на хубави цени (на Раян в момента не са) + рент а кар. Правя изненада на мъж ми и не искам да се окаже неприятна с анулирани полети. :(

Връзка към коментар

Христос воскресе ! Аз нахлувам с питане за Франкфурт, Любек - оглеждам се за хубава цена за догодина около 03.03 и намерих от Скопие, но нещо бях чела, че май летището няма да го бъде изобщо? Или Уизз се оттеглят оттам ?

п.с.Крайната цел е Мунстер (да не се бърка с Мюнстер) - музеят на танковете. Приемам и други варианти до Хамбург на хубави цени (на Раян в момента не са) + рент а кар. Правя изненада на мъж ми и не искам да се окаже неприятна с анулирани полети. :(

 

Щом се притесняваш от отменени полети, значи не бързай въобще. И без това има почти година до тогава. Може да почнеш да се чудиш към октомври-ноември най-рано. 

Връзка към коментар

Иска ми се да се възползвам от промото 2 на цената на 1, ако има на 19.05, че сме много хора, но питането ми основно беше Любек ще го бъде ли като летище ?

Редактирано от bibi
Връзка към коментар

Влезна ми една муха в главата.

4.03-16.03 2017  София-Будапеща-София 40 лв. през jetcost.fr->Bravofly с Diners - 9 euro

 

5-03-15.03 Будашеща - Рейкявик - Будапеща - 160 лв.

 

Та за 200 лв. до Рейкявик ми се вижда добре.

Или пък да чакам лятното разписание.

 

Малко извън темата - През тези дати има ли северно сияние? май е малко късно :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко извън темата - През тези дати има ли северно сияние? май е малко късно :)

 

Guaranteed darkness is the first important factor. The best season to see the northern lights in Iceland is from September to mid-April – these are the months where there are full dark nights.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Букнах за Милано. От 59.99 стана 51.99 и при положение, че търся за определени дати не ми се дебне повече.

Въпросът ми е друг : досега вземахме 2 за възрастни и един детски, а сега "навършваме" 14 г. преди пътуването и резервирах 3 за възрастни. Ясно че в цената няма значение, но при чекирането нали няма да има проблем? Ако правилно разбирам 14+ е за вече навършили годините.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.