Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

Който чака, нали знаеш...

...

Стига, ще се комплексирам. :)

 

Дали да не изчакам 19.05 :P

 

... Единственото което чакам е ОК от жена ми.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Иска ми се да се възползвам от промото 2 на цената на 1, ако има на 19.05, че сме много хора, но питането ми основно беше Любек ще го бъде ли като летище ?

В момента - отговорът е НямаДаГоБъде летище Любек.  Уиз отмениха предвидените полети преди още да са стартирали. Но пък ти питаш за доста далечно време и не се знае какво може да се случи. Малко е летището, ама чак пък да го зарежат окончателно... Няма достатъчно надежден отговор на въпроса ти.

Връзка към мнение

Значи още нищо не си направил... :lol:

 

Не само я навих, ами дори не използвах чара си в пълния му капацитет - по телефона. :)

 

Готово. Купих София-Будапеща-Рейкявик-Будапеща-София. Два билета за 395 лв.

 

И сега ако се появи Фичо и плесне няколко скрийншота с по-евтини билети направо ... няма да се гръмна, ще го гръмна него. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Букнах за Милано. От 59.99 стана 51.99 и при положение, че търся за определени дати не ми се дебне повече.

Въпросът ми е друг : досега вземахме 2 за възрастни и един детски, а сега "навършваме" 14 г. преди пътуването и резервирах 3 за възрастни. Ясно че в цената няма значение, но при чекирането нали няма да има проблем? Ако правилно разбирам 14+ е за вече навършили годините.

 

По принцип важна е дата на пътуване, а не на резервацията или датата на чекиране. При деца под 14 години следят има ли с тях придружител над 16 години (ако добре си спомням) в една резервация или няма.

Връзка към мнение

В момента - отговорът е НямаДаГоБъде летище Любек.  Уиз отмениха предвидените полети преди още да са стартирали. Но пък ти питаш за доста далечно време и не се знае какво може да се случи. Малко е летището, ама чак пък да го зарежат окончателно... Няма достатъчно надежден отговор на въпроса ти.

Сега видях, че от Скопие пише HAM, което е различно от Любек. Както и да е май е по-добре да изчакам.

Връзка към мнение

Влезна ми една муха в главата.

4.03-16.03 2017  София-Будапеща-София 40 лв. през jetcost.fr->Bravofly с Diners - 9 euro

 

5-03-15.03 Будашеща - Рейкявик - Будапеща - 160 лв.

 

Та за 200 лв. до Рейкявик ми се вижда добре.

Или пък да чакам лятното разписание.

 

Малко извън темата - През тези дати има ли северно сияние? май е малко късно :)

късно ми се вижда на мен.

по инфо от нета, най-подходящ е периодът на новолуние във времето ноември-февруари. ние взехме за края на януари. билети за 2ма излязоха 140 (sof-bud-sof) + 413 (bud-kef-bud) = 553 лв. не е най-ниската възможна цена, но 150тина лева разлика за 2ма от най-ниската видяна цена не са водещи, ако така или иначе нямаме друго време, което да отделим. сега остава само да свети и да няма облаци :peace:

Редактирано от maik
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

късно ми се вижда на мен.

по инфо от нета, най-подходящ е периодът на новолуние във времето ноември-февруари. ние взехме за края на януари. билети за 2ма излязоха 140 (sof-bud-sof) + 413 (bud-kef-bud) = 553 лв. не е най-ниската възможна цена, но 150тина лева разлика за 2ма от най-ниската видяна цена не са водещи, ако така или иначе нямаме друго време, което да отделим. сега остава само да свети и да няма облаци :peace:

 

Хайде сега "Късно ми се вижда" Добре си е. :)

И махни тая черна котка-аватарка, че кой знае кой вулкан ще изригне и ни ти, ни аз ще видим Исландия. :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ОК е за сияние дори средата на март. Ще имате доволно дълъг ден за обикаляне, ако изригванията и облачността не искат да съдействат. Може да е необходимо да сте по-упорити и евентуално да ставате по нощите, ако се наложи, но март е чудесен месец. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не е тайна - за кои дати?

Ние сме 25.01-01.02. 

и ние за тогава!

нашите са за 25-29.01, а полетът до будапеща е 24-31.01. може да се движим тандемно и да спестим от рент а кар например. или от еър-би-енд-би. да се изместим на лични, предлагам, или направо по мъжки можете да се намерите по мейлите със съпружеството ;)

Връзка към мнение

По принцип важна е дата на пътуване, а не на резервацията или датата на чекиране. При деца под 14 години следят има ли с тях придружител над 16 години (ако добре си спомням) в една резервация или няма.

Май много сложно го обясних. Взел съм билети за 3 възрастни, а наследника живот и здраве ще е на 14 г., т.е. дали ще мога да го чекирам като за възрастен, и дали от тази гледна точка може да има някакви проблеми. 

Връзка към мнение

Букнах за Милано. От 59.99 стана 51.99 и при положение, че търся за определени дати не ми се дебне повече.

Въпросът ми е друг : досега вземахме 2 за възрастни и един детски, а сега "навършваме" 14 г. преди пътуването и резервирах 3 за възрастни. Ясно че в цената няма значение, но при чекирането нали няма да има проблем? Ако правилно разбирам 14+ е за вече навършили годините.

 

Разликата идва от това, че ако е "възрастен", при чекирането падащото меню за датата на раждане дава от 14 години нагоре. Аз бях взел билет през jetcost.de за сина ми като за възрастен, щото там границата е 11 години, но после се наложи да се обадя в Уиз, за да го променят на дете все пак, щото системата им не даваше да въведа възраст под 14 години.

 

Надявам се сега да е ясно.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ви питам нещо за ръчния багаж на Уиз. Все плащам за голям ръчен багаж, защото раницата ми е висока 50 сантиметра  - Tashev Eagle Rock 35, ама досега нито веднъж не съм видял да карат някого с такава раница да я слага в "мерилката". Дори на последния полет имаше едно момиче с раница, висока 60 сантиметра, по-големият 40 литров модел на Ташев и мина без да плаща за ръчен багаж. Та се чудя дали е редовна практика или е било случайност? Дали мога да мина без да плащам за "голям ръчен багаж"? Между другото само при тях го има това дебилно ограничение от 42 сантиметра за височина...

Редактирано от joyrea
Връзка към мнение

Може да те проверят, може и да не те проверят... Ако те проверят и не влиза ще си платиш.

Ако не е пълна и я посмачкаш, за да влезе, проблеми няма.

Връзка към мнение

Аз редовно си хвърча с Ташев Рок Ийгъл 35, ама стария модел /не че има значение/. Уиз никога не са ми правили проблеми, дори като ме видят с раничката на опашката за чек-ина на багажа, вежливо ми лепват стикерчето за малък кабинен на дръжката отгоре и ме провождат към секюрити чека. Последният път минах даже и без лепенката. Е, за мое успокоение я набутвам в мярката преди това, та ако евентуално се заядат, да повторя упражнението официално пред тях. Само стюардесите са ми правили забележка да я качвам в багажника горе, че не се събира под предната седалка. Ама като им обясня вежливо, че имам необходими разтвори за контактни лещи вътре и искам да са ми под ръка, обикновено кандисват.

 

Та действай смело, би трябвало да няма проблем.

Редактирано от Palio
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ви питам нещо за ръчния багаж на Уиз. Все плащам за голям ръчен багаж, защото раницата ми е висока 50 сантиметра  - Tashev Eagle Rock 35, ама досега нито веднъж не съм видял да карат някого с такава раница да я слага в "мерилката". Дори на последния полет имаше едно момиче с раница, висока 60 сантиметра, по-големият 40 литров модел на Ташев и мина без да плаща за ръчен багаж. Та се чудя дали е редовна практика или е било случайност? Дали мога да мина без да плащам за "голям ръчен багаж"? Между другото само при тях го има това дебилно ограничение от 42 сантиметра за височина...

 

И аз съм пътувала с такава раничка като малък ръчен багаж редовно. Доста изтумбена... :) Не са ме проверявали никога. НО много пътували с куфари са проверявани и много са гърмяли. Но е имало и доста нагли, в интерес на истината - и като опит за минаване по тъч линията, и като поведение. Това са просто правила и е редно да се спазват, а като се нарушават, се плаща таксата. Ако можеш да я смачкаш, няма проблем :) 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Дати???

 

 

...Намерих. Януари 2017. Например 17-21; 19-26.

 

2-9 февруари също :)

Някой да каже кога е зимната ваканция, ако знае :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дати???

 

 

...Намерих. Януари 2017. Например 17-21; 19-26.

 

2-9 февруари също :)

Някой да каже кога е зимната ваканция, ако знае :)

 

Тази година за първи път от много време беше цяла седмица, с уикендите се върза 9 дни.

Предишни години са я нагаждали събота и неделя или един ден зимна/междусрочна ваканция, а даже имаше една година  - вторник беше първия срок, сряда вече във втория с нови смени...

 

Едит: Още е рано, не са го решили за 2017-та, освен ако някой не каже като проект как ще е...

Редактирано от Light
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За кога са тези оферти за Катовице?

На 18-ти, 21-ви, 23.06 има Бургас - Катовице за по 40 лв, но връщането трябва да е на автостоп или през други хъбове...  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.