Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 26 минути , slujitel каза:

О, не знаех, че имат такива проблеми с Англия..

Да. Проблемите са много сериозни между двете държави.

 

Граждани на Великобритания, САЩ и Канада нямат право да посещават самостоятелно Иран - само с предварителна (много трудно постижима) виза и с местна фирма като придружители. Израел има генерална забрана. 

 

Наистина не знаех за билета, благодаря! Просто прилагах логика от други визи. 

 

Какво ти поискаха? 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Гост каза:

Да. Проблемите са много сериозни между двете държави.

 

Граждани на Великобритания, САЩ и Канада нямат право да посещават самостоятелно Иран - само с предварителна (много трудно постижима) виза и с местна фирма като придружители. Израел има генерална забрана. 

 

Наистина не знаех за билета, благодаря! Просто прилагах логика от други визи. 

 

Какво ти поискаха? 

Нищо, само попитаха дали познаваме някой в Иран и дали ни чака някой. Пишеше го в бланката. Емилия направи глупоста вместо да напише, че не познаваме никой, да напише телефона на някакъв човек с който се били свързали в Каучсърфинг и му бяха звъняли. В 4 сутринта. И той съответно не вдигнал, та това ни забави много, иначе искаха само застраховка, като искаха да пише, че важи за Иран. На нашата пишете, че важи за целия свят без САЩ и Канада. Заядоха се, но после я признаха. Ако нямаш просто ще платиш там на място. Това е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , slujitel каза:

Нищо, само попитаха дали познаваме някой в Иран и дали ни чака някой. Пишеше го в бланката. Емилия направи глупоста вместо да напише, че не познаваме никой, да напише телефона на някакъв човек с който се били свързали в Каучсърфинг и му бяха звъняли. В 4 сутринта. И той съответно не вдигнал, та това ни забави много, иначе искаха само застраховка, като искаха да пише, че важи за Иран. На нашата пишете, че важи за целия свят без САЩ и Канада. Заядоха се, но после я признаха. Ако нямаш просто ще платиш там на място. Това е.

Благодаря много! А ако те чака такси? 

Връзка към мнение

Във формата за виза има поле къде ще отседнете или нещо такова - Аз писах първите 2 хотела - имахме предварителна резервация, с адресите им и после само градовете по маршрута ни. А иначе навън ни чакаше кола под наем, но за това не са ни питали. Здравната застраховка също е най добре на летището да си я направите за да нямате разправии, дали ще я признаят - 14€.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Гост каза:

Благодаря много! А ако те чака такси? 

Те нямат впредвид за такси, по скоро, ако познаваш някой, или местна агенция. 

преди 20 минути , MayaS каза:

Във формата за виза има поле къде ще отседнете или нещо такова - Аз писах първите 2 хотела - имахме предварителна резервация, с адресите им и после само градовете по маршрута ни. А иначе навън ни чакаше кола под наем, но за това не са ни питали. Здравната застраховка също е най добре на летището да си я направите за да нямате разправии, дали ще я признаят - 14€.

Ние нямахме хотели, търсихме на място, нищо не писахме.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Да. Проблемите са много сериозни между двете държави.

 

Граждани на Великобритания, САЩ и Канада нямат право да посещават самостоятелно Иран - само с предварителна (много трудно постижима) виза и с местна фирма като придружители. Израел има генерална забрана. 

 

Наистина не знаех за билета, благодаря! Просто прилагах логика от други визи. 

 

Какво ти поискаха? 

Rainy, това изобщо не го знаех. Благодаря, че сподели. Нямаш ли български паспорт? Какъв е проблема да пътуваш с него от Великобритания ? Аз любопитствам , защото съм в същото положение като теб. 

Връзка към мнение
преди 20 минути , stebal каза:

Rainy, това изобщо не го знаех. Благодаря, че сподели. Нямаш ли български паспорт? Какъв е проблема да пътуваш с него от Великобритания ? Аз любопитствам , защото съм в същото положение като теб. 

Разбира се, че имам български паспорт. И разбира се, че с него ще пътувам. Другият изобщо няма да го взимам - да не попада в неподходящи ръце... 

 

Просто Иран има много сериозен конфликт с Обединеното Кралство и съм особено внимателна - не искам да се знае, че летя от и до Лондон, например - но никъде не е поставено такова условие. Моята застраховка там не е валидна - ако стане проблем, сама си поемам загубите - надявам се да няма такива. 

 

Чела съм, че Иран няма проблем с двойното гражданство (освен ако не е Израелско май). Поставя единствено условие с какъвто паспорт влезеш, само него да използваш.  

 

Аз съм малко по-предпазлива от средностатистическият гражданин, да кажем. Чувствам се добре, когато съм спокойна. Ако не ми издадат онлайн виза, това няма да ме откаже от пътуването, разбира се. Могат да ме откажат или военни действия, или здравни проблеми с мен или семейството ми - надявам се нито едно от двете да не се случи. 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Гост каза:

Разбира се, че имам български паспорт. И разбира се, че с него ще пътувам. Другият изобщо няма да го взимам - да не попада в неподходящи ръце... 

 

Просто Иран има много сериозен конфликт с Обединеното Кралство и съм особено внимателна - не искам да се знае, че летя от и до Лондон, например - но никъде не е поставено такова условие. Моята застраховка там не е валидна - ако стане проблем, сама си поемам загубите - надявам се да няма такива. 

 

Чела съм, че Иран няма проблем с двойното гражданство (освен ако не е Израелско май). Поставя единствено условие с какъвто паспорт влезеш, само него да използваш.  

 

Аз съм малко по-предпазлива от средностатистическият гражданин, да кажем. Чувствам се добре, когато съм спокойна. Ако не ми издадат онлайн виза, това няма да ме откаже от пътуването, разбира се. Могат да ме откажат или военни действия, или здравни проблеми с мен или семейството ми - надявам се нито едно от двете да не се 

 Това което аз знам ,че граждани на САЩ и Великобритания могат да посещават Иран ,но единссвено организирано с туристическа фирма ,киято е съставила програмата и ги развежда те сами не ногат да се движат.За гражданите на Канада и Австралия не съм сугурна дали и за тях не важяха същите правила.

Така че по добре със БГ паспорт при самооргснизирано пътуване

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Гост каза:

Поставя единствено условие с какъвто паспорт влезеш, само него да използваш.  

 

Това важи в пълна сила за всяка една държава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 7/30/2019 at 2:45 PM, Гост said:

 

Чела съм, че Иран няма проблем с двойното гражданство (освен ако не е Израелско май). Поставя единствено условие с какъвто паспорт влезеш, само него да използваш.  

Напротив, проблем има и то огромен - ако едното ти гражданство е иранско (или си от ирански произход), ако влезеш с другия паспорт можеш да имаш проблеми в Иран. Реално другото гражданство не важи за иранските власти...

Връзка към мнение
преди 1 минута , pr284 каза:

Напротив, проблем има и то огромен - ако едното ти гражданство е иранско (или си от ирански произход), ако влезеш с другия паспорт можеш да имаш проблеми в Иран. Реално другото гражданство не важи за иранските власти...

О, да, най-вероятно. Не съм визирала обаче иранско, а всяко друго двойно гражданство. Проследявала съм сериозни дискусии на хора с двойно гражданство, едно от които е американско, английско или канадско, и които - също като мен - не желаят да обикалят Иран с агенция единствено.

Връзка към мнение
1 minute ago, Гост said:

О, да, най-вероятно. Не съм визирала обаче иранско, а всяко друго двойно гражданство. Проследявала съм сериозни дискусии на хора с двойно гражданство, едно от които е американско, английско или канадско, и които - също като мен - не желаят да обикалят Иран с агенция единствено.

Е, дано в близко бъдеще Великобритания отпадне от този черен списък - все пак е единствената от трите страни, която има действащо посолство в Техеран...

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , pr284 каза:

Е, дано в близко бъдеще Великобритания отпадне от този черен списък - все пак е единствената от трите страни, която има действащо посолство в Техеран...

Дано! Обаче проблемите са твърде много, особено с избора на сегашния премиер - няма да навлизам в детайли, за да не нарушавам правилата на форума, та не съм голям оптимист...

 

За трети път подавам молба за електронна виза. Два отказа - препращане към агенция. Този път използвах VPN - аз не страдам от синдром на конспирациите, но предвид ситуацията на Иран не бих се учудила, ако проверяват IP-тата. Само където и на много българи - с IP от България - са отказвали виза, което може да се окаже и умишлена политика (версия, споделяна от не един човек).  

Връзка към мнение
преди 10 часа, Гост каза:

Дано! Обаче проблемите са твърде много, особено с избора на сегашния премиер - няма да навлизам в детайли, за да не нарушавам правилата на форума, та не съм голям оптимист...

 

За трети път подавам молба за електронна виза. Два отказа - препращане към агенция. Този път използвах VPN - аз не страдам от синдром на конспирациите, но предвид ситуацията на Иран не бих се учудила, ако проверяват IP-тата. Само където и на много българи - с IP от България - са отказвали виза, което може да се окаже и умишлена политика (версия, споделяна от не един човек).  

Отказите не са свързани с английското IP, няма смисъл от VPN. Помня, че @Sult ми беше казвал, че и на тях им били отказали два пъти, насочвайки ги към агенция. Проблемът е финансов, а не политически. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, mililia каза:

Отказите не са свързани с английското IP, няма смисъл от VPN. Помня, че @Sult ми беше казвал, че и на тях им били отказали два пъти, насочвайки ги към агенция. Проблемът е финансов, а не политически. 

На същото мнение съм. Точно от @Sult съм преписала адреса на агенцията. Просто тук истерията е сериозна и реших да опитам и през VPN. Това е трети и последен опит за електронна виза. Следващият - или през агенция, или направо на летището.  Благодаря ти. 

Връзка към мнение

Аз получих за 3-4 дни електронно одобрение. Работя в държавната администрация, пътувам....Не съм убедена, че политиката е основният фактор.

Майка ми, след продължително чакане около тяхната нова година, получи отговор да кандидатства чрез агенция. Не съм опитвала електронно повече. С оглед на спокойствието ни, кандидатствахме чрез тяхна агенция. Потърсих такава с добри отзиви при получаването за одобрение за виза. За 2 дни вече имаше такова. 

Поради ситуацията, прочетох много за електронното кандидатстване и се оказа, че случаите с откази, а още повече с пренасочване към агенция, са страшно много и някои абсолютно нелогични. Хората по форумите си го обясняват с несъвършенство на системата. 

Напршмер, италиански учител по музика. Отказ. Не е ходил в САЩ, нито в Израел. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, desislavna каза:

С оглед на спокойствието ни, кандидатствахме чрез тяхна агенция. Потърсих такава с добри отзиви при получаването за одобрение за виза. За 2 дни вече имаше такова. 

Деси, коя беше вашата агенция? 

Връзка към мнение
преди 45 минути , Гост каза:

Деси, коя беше вашата агенция? 

Рейни, избрах тази , заради отзивите. Наистина бяха точни и свършиха работа. Имаше други, които при отказ връщаха парите, но предпочетох да заложа на по-сигурното. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хубаво, че от вчера визите са вече в ръцете ми , че като чета тук как отказват косата ми настръхва. Подробно ще разкажа как се случиха при нас нещата в темата, която отворих за моята подготовка за Иран.  А сега накратко: понеже ще влизаме през сухопътна граница визата трябва задължително да е у нас . От посолството  в София ни дадоха този сайт  http://e_visa.mfa.gov.ir/en/ през който да си  попълним  онлайн Visa Application. И казаха не чакате отговор, а направо идвате тук на място и ще ви извадим визата. Понеже не сме от София обещаха, че ще ни я извадят експресна за по 75 евро на човек. Аз обаче Тома неверник до последно се съмнявах, защото обещаното не е като даденото. Но притесненията ми са били напразни, хората бяха много точни и веднага ни дадоха визите. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , Роси 777 каза:

Хубаво, че от вчера визите са вече в ръцете ми , че като чета тук как отказват косата ми настръхва. Подробно ще разкажа как се случиха при нас нещата в темата, която отворих за моята подготовка за Иран.  А сега накратко: понеже ще влизаме през сухопътна граница визата трябва задължително да е у нас . От посолството  в София ни дадоха този сайт  http://e_visa.mfa.gov.ir/en/ през който да си  попълним  онлайн Visa Application. И казаха не чакате отговор, а направо идвате тук на място и ще ви извадим визата. Понеже не сме от София обещаха, че ще ни я извадят експресна за по 75 евро на човек. Аз обаче Тома неверник до последно се съмнявах, защото обещаното не е като даденото. Но притесненията ми са били напразни, хората бяха много точни и веднага ни дадоха визите. 

 

Браво! Аз имам трети отказ и месец септември или ще пусна апликация за електронна виза през агенция, или направо на летището. Аз нямам опция за посолство... 

 

Желая ви прекрасно скитане - и да разказвате!

Връзка към мнение

Аз си оставам твърдо с опцията за летището. Свързах се с гид за един тур в страната, и той ме пита откъде съм, дали имам нужда от помощ за виза, хотели... Като разбра, че съм от България, каза "... Аааа, 100 % сигурна виза!" Дано е прав де! Летя след 2 седмици! 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 3.08.2019 г. в 23:51, Роси 777 каза:

Хубаво, че от вчера визите са вече в ръцете ми , че като чета тук как отказват косата ми настръхва. Подробно ще разкажа как се случиха при нас нещата в темата, която отворих за моята подготовка за Иран.  А сега накратко: понеже ще влизаме през сухопътна граница визата трябва задължително да е у нас . От посолството  в София ни дадоха този сайт  http://e_visa.mfa.gov.ir/en/ през който да си  попълним  онлайн Visa Application. И казаха не чакате отговор, а направо идвате тук на място и ще ви извадим визата. Понеже не сме от София обещаха, че ще ни я извадят експресна за по 75 евро на човек. Аз обаче Тома неверник до последно се съмнявах, защото обещаното не е като даденото. Но притесненията ми са били напразни, хората бяха много точни и веднага ни дадоха визите. 

 

С какво работно време за граждани е посолството и има ли нужда от предварително обаждане за да отидеш за виза?

Връзка към мнение
14 minutes ago, Mary said:

С какво работно време за граждани е посолството и има ли нужда от предварително обаждане за да отидеш за виза?

Няма нужда от записване на час. Започват в 9:00. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Mary каза:

С какво работно време за граждани е посолството и има ли нужда от предварително обаждане за да отидеш за виза?

От понеделник до петък 9:00-12:30 ч, събота и неделя почиват. И двата пъти, в които отидохме до там не сме се обаждали предварително,  8:45 ч пред вратите на посолството, веднаха ни приеха да седнем вътре .    

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 3.08.2019 г. в 23:51, Роси 777 каза:

Хубаво, че от вчера визите са вече в ръцете ми , че като чета тук как отказват косата ми настръхва. Подробно ще разкажа как се случиха при нас нещата в темата, която отворих за моята подготовка за Иран.  А сега накратко: понеже ще влизаме през сухопътна граница визата трябва задължително да е у нас . От посолството  в София ни дадоха този сайт  http://e_visa.mfa.gov.ir/en/ през който да си  попълним  онлайн Visa Application. И казаха не чакате отговор, а направо идвате тук на място и ще ви извадим визата. Понеже не сме от София обещаха, че ще ни я извадят експресна за по 75 евро на човек. Аз обаче Тома неверник до последно се съмнявах, защото обещаното не е като даденото. Но притесненията ми са били напразни, хората бяха много точни и веднага ни дадоха визите. 

 

Аз съм в същата ситуация- подадох заявление на 3 август, статусът все още е" очаква одобрение". Обадих се в посолството и ми казаха да не чакам нищо, а направо да отида при тях за виза.

В крайна сметка, какво стана с вашия статус за потвърждение на визата на сайта, след като сте я получили от посолството- промени ли се, от любопитство питам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.