Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 2.08.2019 г. в 14:24, Гост каза:

Дано! Обаче проблемите са твърде много, особено с избора на сегашния премиер - няма да навлизам в детайли, за да не нарушавам правилата на форума, та не съм голям оптимист...

 

За трети път подавам молба за електронна виза. Два отказа - препращане към агенция. Този път използвах VPN - аз не страдам от синдром на конспирациите, но предвид ситуацията на Иран не бих се учудила, ако проверяват IP-тата. Само където и на много българи - с IP от България - са отказвали виза, което може да се окаже и умишлена политика (версия, споделяна от не един човек).  

Току- що видях, че съм получил отказ за иранска виза. Не мога да се ориентирам къде и изобщо посочват ли основание за отказа.

Пишеш, че когато са ти отказали, са те препратили към агенция, значи някъде има допълнителна информация, свързана с отказа? И какво означава return под съобщението за статуса на визата? Повторното й подаване?

Връзка към мнение
преди 3 минути , Georgie каза:

Току- що видях, ме съм получил отказ за иранска виза. Не мога са се ориентирам къде и изобщо посочват ли основание за отказа.

Пишеш, че когато са ти отказали, са препратили към агенция, значи някъде има допълнителна информация, свързана с отказа?

@Georgie

 

В e-mail: 

 

Dear XXXXXXXX
Your visa application has been rejected 
Reason for rejection:

  • Please apply via host in Iran.
  • Please apply via travel agency.

Your sincerely, 
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs. 
Islamic Republic of IRAN 

 

Преди дни подадох за оторизациq през агенция - изполвах адреса, препоръчан от @desislavna (благодаря, Деси!) - 

 

https://en.key2persia.com/iran-visa

 

и след 4 дни имах официална оторизация. 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

@Georgie

 

В e-mail: 

 

Dear XXXXXXXX
Your visa application has been rejected 
Reason for rejection:

  • Please apply via host in Iran.
  • Please apply via travel agency.

Your sincerely, 
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs. 
Islamic Republic of IRAN 

 

Преди дни подадох за оторизациq през агенция - изполвах адреса, препоръчан от @desislavna (благодаря, Деси!) - 

 

https://en.key2persia.com/iran-visa

 

и след 4 дни имах официална оторизация. 

Разбирам, интересното е, че все още нямам емайл. Очевидно предстои.:)

преди 10 минути , Гост каза:

@Georgie

 

В e-mail: 

 

Dear XXXXXXXX
Your visa application has been rejected 
Reason for rejection:

  • Please apply via host in Iran.
  • Please apply via travel agency.

Your sincerely, 
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs. 
Islamic Republic of IRAN 

 

Преди дни подадох за оторизациq през агенция - изполвах адреса, препоръчан от @desislavna (благодаря, Деси!) - 

 

https://en.key2persia.com/iran-visa

 

и след 4 дни имах официална оторизация. 

 

О, аз намерих адресите на още две агенции, струват ми се читави.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Georgie каза:

Разбирам, интересното е, че все още нямам емайл. Очевидно предстои.:)

Ще получиш 🙂

 

преди 6 минути , Georgie каза:

О, аз намерих още две агенции, струва ми се,

Има немалко агенции. Просто аз обичам да се доверявам на препоръки, а Деси е много прецизна в търсенето си.

 

Като цяло тази оторизация може да счете излишна, но аз исках да се подсигуря, имайки предвид, че пътувам от - и живея в - Лондон, и ако се установи на летището и решат да се заяждат (британци, американци и канадци не могат да пътуват свободно в Иран) би било много неприятно. 

 

Посочвала съм само български данни. 

Връзка към мнение
преди 29 минути , Georgie каза:

Разбирам, интересното е, че все още нямам емайл. Очевидно предстои.:)

 

О, аз намерих адресите на още две агенции, струват ми се читави.

Виза от посолството не е ли вариант?

Много са любезни и спестяваш пари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Виза от посолството не е ли вариант?

Много са любезни и спестяваш пари.

Вариант е. По- горе писах, че след като им се обадих, ми казаха да не чакам отговор на онлайн заявлението, а да отида направо при тях.

Тогава статусът беше "чака одобрение". Не знам как ще реагират при отхвърлено заявление, но не пречи да питам.

Връзка към мнение
преди 22 минути , Georgie каза:

Вариант е. По- горе писах, че след като им се обадих, ми казаха да не чакам отговор на онлайн заявлението, а да отида направо при тях.

Тогава статусът беше "чака одобрение". Не знам как ще реагират при отхвърлено заявление, но не пречи да питам.

Това отхвърляне не е нищо - просто ви насочват към друг от начините за да си извадите виза.

Реално сам от посолството получавате виза, а от ел.виза и от фирмите получавате само одобрение за виза, а на място в Иран ще си попълните изискваните неща, ще платите и тогава ще имате виза. :smile:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Mary каза:

Това отхвърляне не е нищо - просто ви насочват към друг от начините за да си извадите виза.

Реално сам от посолството получавате виза, а от ел.виза и от фирмите получавате само одобрение за виза, а на място в Иран ще си попълните изискваните неща, ще платите и тогава ще имате виза. :smile:

Благодаря, успокоих се, и всичко(или почти) ми стана ясно.

Връзка към мнение

Когато искането за виза подадено през електронния им портал ми беше отказано, но нямах получен е-майл, отидох в посолството и там провериха, че е отхвърлена от системата а не от министерството. После ми казаха направо да искам виза на летището и че няма да има проблем. Така и стана. @Гост си има основания за своите притеснения, но мисля, че останалите просто трябва да си вземат виза на летището, без агенции и там подобни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само леко допълнение към електронните визи - на място не се попълва нищо, а само се заплаща таксата. На границита нищо друго не се прави, освен ако нямате готова сключена застраховка с изричен текст, че включва Иран и се налага да сключвате такава на място.

Самите визи ги пращат по електронната поща, чрез която сте кандидатствали, а на паспортната проверка си ги виждат в системата. Всичко е много бързо и експедитивно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 2.09.2019 г. в 15:33, Georgie каза:

Аз съм в същата ситуация- подадох заявление на 3 август, статусът все още е" очаква одобрение". Обадих се в посолството и ми казаха да не чакам нищо, а направо да отида при тях за виза.

В крайна сметка, какво стана с вашия статус за потвърждение на визата на сайта, след като сте я получили от посолството- промени ли се, от любопитство питам.

Да промени се, въпреки че визите вече бяха у нас и аз от любопитстпво проверих.  Порълвайте отново и веднага отивайте в посолството. Много са любезни харата. Успех

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, desislavna каза:

Само леко допълнение към електронните визи - на място не се попълва нищо, а само се заплаща таксата. На границита нищо друго не се прави, освен ако нямате готова сключена застраховка с изричен текст, че включва Иран и се налага да сключвате такава на място.

Самите визи ги пращат по електронната поща, чрез която сте кандидатствали, а на паспортната проверка си ги виждат в системата. Всичко е много бързо и експедитивно.

Деси, каква е цената на застраховката на границата и в евро ли я плащахте?

Връзка към мнение
преди 6 часа, Гост каза:

@Georgie

 

В e-mail: 

 

Dear XXXXXXXX
Your visa application has been rejected 
Reason for rejection:

  • Please apply via host in Iran.
  • Please apply via travel agency.

Your sincerely, 
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs. 
Islamic Republic of IRAN 

 

Преди дни подадох за оторизациq през агенция - изполвах адреса, препоръчан от @desislavna (благодаря, Деси!) - 

 

https://en.key2persia.com/iran-visa

 

и след 4 дни имах официална оторизация. 

И аз също като Rainy 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, MayaS каза:

14€ е визата на летището и аз платих в евро. 

Сигурно имаш предвид застраховката. 🙂  Прекалено добре щеше да е виза за 14евро. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
27 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Сигурно имаш предвид застраховката. 🙂  Прекалено добре щеше да е виза за 14евро. 🙂

Е да де, застраховката, още не си бях изпила кафето 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес разбрах че съм одобрена - подадох електронно с вземане от посолството...Дългичко интервю с няколо пъти зададен въпрос  - туристическа виза ли искате? защо точно в Иран решихте да ходите? защо точно сега?... Аз работя в медия и сериозно се бях притеснила, но след едноседмично чакане днес се обадихме и разбрахме, че сме одобрени...На сайта още съм със статус Waiting for approval.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.09.2019 г. в 17:21, Ивайла каза:

Днес разбрах че съм одобрена - подадох електронно с вземане от посолството...Дългичко интервю с няколо пъти зададен въпрос  - туристическа виза ли искате? защо точно в Иран решихте да ходите? защо точно сега?... Аз работя в медия и сериозно се бях притеснила, но след едноседмично чакане днес се обадихме и разбрахме, че сме одобрени...На сайта още съм със статус Waiting for approval.

Всичко това е било напълно излишно. Визата на летището  е лесна, след застраховката (14 Евро) и парите за самата виза де (75 Евро). Задават ти няколко въпроса (за програмата ти, дали имаш къде да спиш, с колко пари си в джЕба...)..., пък после ти казват "Добре дошъл в Иран" и ти махват с ръка да поемаш по пътя си!

 Върнах се оня ден!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да... Знам, че е 50 евро. То и аз я мислех тъй, но се отказах. А иначе са осезаемо благоразположени към българите и България, и предполагам - даже и към работещите в медия или журналистите такива! 

 Поздрави и незабравимо пътуване! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искам да попитам с какъв срок на пребиваване е визата от летището в Техеран? Аз искам да пребивавам около 20 дни в Иран. Трябва ли да правя някакви постъпки тук в посолството, за да ми издадат виза от летището? 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Lorette каза:

И още един въпрос. Преди две години бях в Израел за 10 дни. Има ли опасност да не ме допуснат в Иран?

Нали нямаш печат в паспорта и не си минавала сухоземна граница с Йордания?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.