Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 14.09.2019 г. в 17:32, Tisho каза:

Да... Знам, че е 50 евро. То и аз я мислех тъй, но се отказах. А иначе са осезаемо благоразположени към българите и България, и предполагам - даже и към работещите в медия или журналистите такива! 

 Поздрави и незабравимо пътуване! 

Привет boy! От една седмица гледам в Пегасус цените на самолетните билети Истанбул- Техеран, ниски са , и се самонавивам да купя. Може би скоро ще го направя. Но искам да знам как точно се " вади" визата на летището? И...за какви пари да си направя застраховка, нея искат ли да видят? Трябва ли да им покажа копия от потвърждението за резервациите в постерите където ще отседна? Изобщо, какво да ми е под ръка и за какви въпроси да съм готов?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 13.11.2019 г. в 12:52, muchachote каза:

Привет boy! От една седмица гледам в Пегасус цените на самолетните билети Истанбул- Техеран, ниски са , и се самонавивам да купя. Може би скоро ще го направя. Но искам да знам как точно се " вади" визата на летището? И...за какви пари да си направя застраховка, нея искат ли да видят? Трябва ли да им покажа копия от потвърждението за резервациите в постерите където ще отседна? Изобщо, какво да ми е под ръка и за какви въпроси да съм готов?

Застраховката ти я правят там - 14 (или 16) евро. Формалност е. Аз (въпреки, че ме посъветваха!) си направих тук. Изгорях с 20 лв. Искат списък с хотелите (тоест програма) в които ще отсядаш и телефоните им (особено на първия, тоест за първата нощ!). Аз се обърках, защото ги имах само в телефона си, и той естествено заби точно тогава. Оправи се де, обаче се поизпотих. Последно пича ме пита дали имам някакви приятели в Иран. Казах, че нямам, но със сигурност ще си намеря. Той се ухили, и каза "Добре дошли в Иран..."  Мисля, че  е по-скоро формалност, както и застраховката, но все пак аз съм просто един обикновен турист, та те (със сигурност добре обучени) го разбират веднага!

 Успех и задължително отивай!!!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Тази година направихмв второ ходене и  си извадихме визата на място,докато плащах дойде един господин който държеше паспортите ни и ни привика на разговор,пита защо пак посещаваме Иран,за колко дена ,къде сме ходили първият път,къде ще ходим сега всичко си записваше прегледа по 100 пъти паспортите .Видя ни и визите от Йордания(резидент) зададе и въпроси  точно какво правим там ,ходили ли сме до Израел и.т.н

така някокко пъти и накрая каза да чакаме ,върна се след 5 мин и бяхме приветствани с усмивка и "добре дошли".Забелязах че една млада германка също идваше за втори път и я попитаха абсолютно същото, и нея я пуснаха.Явно това е процедура  ако не си за първи път там.При първото пътуване нищо не ни попитаха.

За тези който все още се притесняват да отидат там ще кажа ,че не е страшно ние и двата пъти бяхме  с детето.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 години по-късно ...
преди 6 часа, Alexander каза:

За VOA нужно ли е нещо да се прави предварително или се отива на летището само с паспорт и нищо повече?

Само паспорта, но преди това на гишето за застраховка и показваш после листчето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, MayaS каза:

Само паспорта, но преди това на гишето за застраховка и показваш после листчето.

Вече  не става така...

Днес пак звънях на консулството и потвърдиха, че трябва код от агенция или посредник и след това се избира дали да си взема визата от летището или от консулството.

Няма начин да се отиде направо и да се вземе виза  на летището.

Звънях и на иранското консулство в Испания и го потвърдиха също.

Сега чакам новия паспорт и ще действам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Alexander каза:

Вече  не става така...

Днес пак звънях на консулството и потвърдиха, че трябва код от агенция или посредник и след това се избира дали да си взема визата от летището или от консулството.

Няма начин да се отиде направо и да се вземе виза  на летището.

Звънях и на иранското консулство в Испания и го потвърдиха също.

Сега чакам новия паспорт и ще действам.

Дам, възможно е да са направили промени, не съм следила след като се прибрахме от там. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Alexander каза:

Вече  не става така...

Днес пак звънях на консулството и потвърдиха, че трябва код от агенция или посредник и след това се избира дали да си взема визата от летището или от консулството.

Няма начин да се отиде направо и да се вземе виза  на летището.

Звънях и на иранското консулство в Испания и го потвърдиха също.

Сега чакам новия паспорт и ще действам.

Тази тема започва със същия въпрос по същия казус, който се реши точно както казва @MayaS

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
преди 11 часа, Dian каза:

Отказаха ми. Минава се пак през иранска тур агенция.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Salsam каза:

http://iranstravel.com/Iran-Visa

Вече дори съм одобрен. Тези дни ще ходя до посолството да пусна документите. 

Имаше ли застраховка или ще купуваш на летището?

Резервации за всички дни ли имаше?

Колко искат за услугата, не видях да пише?

 

Бях се насочил към 1quest, ама след като тези стават и ако не са по-скъпи ще избера тях.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Alexander каза:

Имаше ли застраховка или ще купуваш на летището?

Резервации за всички дни ли имаше?

Колко искат за услугата, не видях да пише?

 

Бях се насочил към 1quest, ама след като тези стават и ако не са по-скъпи ще избера тях.

Застраховка на летището.

Резервации нямам никакви все още.

20 евро

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/iran/

 

Махнали са тестовете ли или е нещо фалшив сайта?

 

Предполагам, че и еднодозовата важи, понеже на повечето места говорят за две дози вероятно по инерция, макар в този сайт да е вписана и тя.

Връзка към мнение

Your visa application has been rejected


Reason for rejection:

  • Your personal photo does not meet all requirements specified on evisa website.
     

на всички даде това, явно няма начин да се вземе виза по стандартния  ред.

 

 

снимките са проверени от самия  сайт при подаването, ако не отговарят не те пуска изобщо.

 

 

Връзка към мнение

С риск всички които се борите с предварително идаване на визи да ме оплюете, ама защо пренебрегвате опцията VOA. В списъка сме, няма български туристи с отказана такава виза, не мисля, че е риск.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто защото от консулствата казват да си правим предварително, понеже можело да има проблем на място.

 

сега така ли е, защо така казват и т.н.  не е ясно 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Alexander каза:

сега така ли е, защо така казват и т.н.  не е ясно 

Една комисионна повече да се плати на тяхна фирма. Не е много неясно за мен 🙂

Връзка към мнение

Добре, нали уж не може вече да се вземе VOA, трябва предвирателно да е изкарана? Или аз не съм разбрал...?

Аз преди 10 дни пуснах за виза и още чакам "Waiting for verification"

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.