Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

и каква е тая световна купа? За нас ще важи ли този и другия месец?

 

май е това или не е за нас

 

https://www.republicworld.com/sports-news/football-news/iran-to-offer-free-visas-upon-arrival-for-qatars-2022-fifa-world-cup-spectators-articleshow.html

Връзка към мнение
На 5.04.2022 г. в 18:56, Ou7law каза:

Добре, нали уж не може вече да се вземе VOA, трябва предвирателно да е изкарана? Или аз не съм разбрал...?

Аз преди 10 дни пуснах за виза и още чакам "Waiting for verification"

На другите, които ще идват с нас и пуснаха официално,  след 10 дни им дойде отказа.

Мотив няма, пише да използват агенция..

Връзка към мнение
преди 56 минути , Alexander каза:

и каква е тая световна купа? За нас ще важи ли този и другия месец?

 

май е това или не е за нас

 

https://www.republicworld.com/sports-news/football-news/iran-to-offer-free-visas-upon-arrival-for-qatars-2022-fifa-world-cup-spectators-articleshow.html

Това е, да

Връзка към мнение
преди 5 часа, Alexander каза:

и каква е тая световна купа? За нас ще важи ли този и другия месец?

 

май е това или не е за нас

 

https://www.republicworld.com/sports-news/football-news/iran-to-offer-free-visas-upon-arrival-for-qatars-2022-fifa-world-cup-spectators-articleshow.html

важи за ноември и декември

Връзка към мнение

Избрах да взема визите на летището, но след като подадох с агенцията писана по-нагоре, реших да ги взема от консулството в София защото е с 25 евро по-евтино на човек.

Казаха, че ще сменят мястото на взимане след като излязат, защото вече са заявени, нямало да има проблеми.

Излязоха и от агенцията поискаха да сменят мястото и изненада, на мен ми го смениха, обаче на жена ми и дъщеря ми не, те останах на летището.

Никой не може да каже защо, както и с отказите като се пуска за виза.

Малко на тото е всичко при тях.

Връзка към мнение

Не ги разбирам, след толкова време супер стриктни локдауни и никакви туристи, вместо да ни улеснят, излишно усложняват нещата с малоумния им сайт за визи...

Преди две години вече съм бил в Иран, а сега чаках три седмици, за да ми откажат визата от сайта им с обяснението да използвам агенция. И после да се разкарвам до посолството им...

Изключително неефективен начин за развиване на туризма

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както се разбра, ако се звъни на 3 консулства да се пита едно и също, се казват 3 различни неща относно ваксини и тестове, отделно се менят през седмица, дори за един ден ми се е случвало.

 

Пак пълно тото, защо е така не знам, но аз такова чудо не бях виждал никъде до сега.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Често ли се променят условията, че не намирам ясно описние за изваждане на виза за Иран нито тук, нито в бързи въпроси, нито при външно министерство, нито еднакъв отговор в резултатите в Гугъл?

 

Разбирам ли правилно, че има 3 варианта за изваждане на туристическа виза за Иран: 

 

1/ На място за 75 евро

- Не видях списък с летищата, на които е позволено 

 

2/ предварително кандидатстване за 50 евро през портала на Иран: 

https://evisatraveller.mfa.ir/en/request/

- Срокът на валидност 90дни ли е?

 

3/ с помощта на агенция като например 1st Quest, която взима такса за кандидатстване + цена за виза.

-оставям с впечатление, че е такса + цена 75 евро, но срещам 50 евро тук там из коментарите. 

 

И вариант 2, и вариант 3, може да се получи след одобрение в посолството или на летището при кацане?

 

 

Връзка към мнение

Намерих списък с летищата за VOA: 

 

Where can you get Iran Visa on Arrival (VOA)?
Iran VOA (visa on arrival) can be issued at most Iranian international airports. Here is the most updated list :

IKA: Tehran Imam Khomeini International Airport
MHD: Mashhad International Airport
SYZ: Shiraz International Airport
IFN: Isfahan International Airport
TBZ: Tabriz International Airport
AWZ: Ahvaz International Airport
KIH: Kish International Airport
GSM: Qeshm International Airport
KER: Kerman International Airport
OMH: Urmia International Airport
BND: Bandar Abbas International Airport
BUZ: Bushehr International Airport
Important : Visa on Arrival is not available at land borders. You need to have a visa in your passport before arriving at a land border.

 

https://iranianvisa.com/visa-on-arrival/

 

Но сайтът не е официален, а на първата агенция, която съдейства за онлайн визи в Иран

 

Пишат, че нямаме право на виза на място, ако преди сме получавали отказ, а май почти всички получават отказ при кандидатстване през иранския портал. 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

Пишат, че нямаме право на виза на място, ако преди сме получавали отказ, а май почти всички получават отказ при кандидатстване през иранския портал. 

Ние и четиримата имахме откази през портала и на летище Техеран си взехме VOA.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , MayaS каза:

Ние и четиримата имахме откази през портала и на летище Техеран си взехме VOA.

Доста са били категорични с вашата група :blink:

 Няма да се надявам много тогава на този вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Lindt каза:

- Срокът на валидност 90дни ли е?

Когато ние летяхме, срока се определя от имиграционните и може да е и 10 дена. Трябва да укажете изрично до кога сте за да ви дадат поне за 2 седмици.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, MayaS каза:

Ние и четиримата имахме откази през портала и на летище Техеран си взехме VOA.

@MayaS Това скоро ли е било? Какви документи бяха нужни на място или само плащаш и бягаш 🙂

@Lindt Ти кога ще ходиш?

Връзка към мнение
преди 17 минути , milenita каза:

@MayaS Това скоро ли е било? Какви документи бяха нужни на място или само плащаш и бягаш 🙂

@Lindt Ти кога ще ходиш?

2019 Април, паспорт и плащаш

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 28.03.2022 г. в 21:58, Salsam каза:

http://iranstravel.com/Iran-Visa

Вече дори съм одобрен. Тези дни ще ходя до посолството да пусна документите. 

@Alexander след като получи одобрението от агенцията какво ти беше нужно за Иранското посолство освен паспорта? Също, колко ти струваше визата?

Връзка към мнение

Ако се избере взимане на летището се плаща 75€, ако се избере взимане от посолството е 50€

този избор се прави още при подаването през агенцията. Ако са издадени, след това не може да се променя.

 

от посолството ти дават самата виза на лист хартия, става за 2-3 дни. Искат и снимки 

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Снощи писах на Посолството ни в Иран дали може  да взема виза на летището без туристически агенции и чакам отговор. Ако ми откажат,обратния ми полет е след  23 часа само. 

Връзка към мнение
преди 21 часа, dimitrov6 каза:

Снощи писах на Посолството ни в Иран дали може  да взема виза на летището без туристически агенции и чакам отговор. Ако ми откажат,обратния ми полет е след  23 часа само. 

Сега трябва да идвам до София от Централна България да взема визата.

Отговориха това:

 

Здравейте,

 Процедурата за кандидатстване за виза е същата (препоръчително е да кандидатствате чрез иранска туристическа агенция).  Разликата е, че ще получите визата на летището вместо в посолството и летищната такса за виза е 75 евро вместо 50 евро.

 С Най-Добри Пожелания,

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Вече трябваше да съм на разходка в Кашан, но този пост го пиша от дома в София. Много странно и неприятно преживяване с тази авиокомпания ми се случи и имам нужда от помощ. Отказаха да ме качат на самолета за Техеран без виза. Нямали сме право на VOA. Истина е , че полетът от София закъсня почти с 3 часа. Успях да се класирам на гейта за Техеран на някаква магия , а те бързаха да затворят и категорично отказаха да ме изслушат. Български граждани имали  право на VOA само на летището в Машхад, но не и на летишето в Техеран. С този аргумент затвориха бординга под носа ми и ме изпратиха на опашка с още около 10 000 човека ( преувеличението е съвсем леко). Наредих се в 01.30 часа, в 6.45 имах билет обратно за връщане в София за обедния полет в 13.20. Цялото пътуване пропадна просто ей така, аз нещо май още не мога да повярвам. Питах в Иранското посолство преди да тръгна, така че съм 99 % сигурна , че съм права и все пак... да не би да бъркам  и правилата да са се променили ? 

  • Харесвам 1
  • Шок 9
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Още когато  аз ходих в Иран се налагаше да питал многократно и на различно места за едно и също нещо, включително визи, ваксини и др основни неща.

Винаги отговорите се различаваха, дори ако се пита през 2 дни един и  същи орган.

Накрая взимах решения на база повече еднакви отговори и по-безпроблемно пътуване.

VOA имаме, но пак се иска покана и документ за същата.


Не става да се тръгне само с гол паспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 37 минути , stebal каза:

Сашо, не знам доколко си прав. Само с гол паспорт сега можех да съм в Машхад.

 

Може.

на мен на времето също ми казаха, че можело, ама после повечето казваха, че не може и аз си подготвих всичко от Бг

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.