Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 5 часа, slujitel каза:

Нали нямаш печат в паспорта и не си минавала сухоземна граница с Йордания?

Ходих до Йордания със самолет. На летището ми дадоха виза и ми биха печати на кацане и излитане.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Lorette каза:

Ходих до Йордания със самолет. На летището ми дадоха виза и ми биха печати на кацане и излитане.

Искам да кажа, че ако си минавала граница Израел-Йордания по суша печата от Йорданската граница ще те издаде. В противен случай, ако нямаш печати, няма как да разберат дали си била в Израел.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Lorette каза:

И още един въпрос. Преди две години бях в Израел за 10 дни. Има ли опасност да не ме допуснат в Иран?

Ние заминаваме скоро, в групата ни има хора с печати от Израел. Питахме местна агенция и те ни отговориха буквално: "ако пътуването е било с цел туризъм, няма от какво да се притеснявате".

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

На мен не ми зададоха никакъв въпрос за предишни пътувания, но нямам и печат от Израел. 

Визата си я извадих от София.

За застраховка също не са ме питали. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , T.E.Lawrence каза:

Ние заминаваме скоро, в групата ни има хора с печати от Израел. Питахме местна агенция и те ни отговориха буквално: "ако пътуването е било с цел туризъм, няма от какво да се притеснявате".

Каква местна агенция? Аз ходих до Израел и Йордания самостоятелно, не с туристическа агенция. И до Иран искам да ходя самостоятелно.

Преди 1 час, slujitel каза:

Искам да кажа, че ако си минавала граница Израел-Йордания по суша печата от Йорданската граница ще те издаде. В противен случай, ако нямаш печати, няма как да разберат дали си била в Израел.

Не, със самолети само. Сухопътната граница на съм минавала. Но в паспорта имам печат от входа и изхода на летищата.

Връзка към мнение

Става въпрос, че в повечето случаи при влизане в Израел не слагат печат, именно заради такива държави.

Ако вече имате печати, най-добре си сменете паспорта за избягване на проблеми.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 5.10.2019 г. в 19:40, T.E.Lawrence каза:

Ние заминаваме скоро, в групата ни има хора с печати от Израел. Питахме местна агенция и те ни отговориха буквално: "ако пътуването е било с цел туризъм, няма от какво да се притеснявате".

Моля те, като се върнете от Иран пиши как е минало всичко на летището с тези, които имат печати от Израел в групата ви, дали са получили визи там, имало ли е някакви специални интервюта и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има някакъв вариант да се заядат, ако имате печати от Акаба. Ако печатите са от Аман, едва ли някой ще пита; а и да пита, отричане до дупка би трябвало да свърши работа 🙂

Връзка към мнение
преди 34 минути , Hadzhitodorovi каза:

ма някакъв вариант да се заядат, ако имате печати от Акаба. Ако печатите са от Аман, едва ли някой ще пита; а и да пита, отричане до дупка би трябвало да свърши работа 🙂

Няма проблем с печат от Йордания,аз имам резидент виза от Йордания и много печати от Аманското летище,точно преди година бях в Иран

Връзка към мнение

Аз коментирам специфично за входящ/изходящ печат от Акаба, не от Йордания по принцип. Съмнява ме да има дори един ирански граничар, който да не знае къде се намират Акаба и Таба, и накъде се пътува от тези градове.
Освен това, мисля си, че има голяма разлика дали човек е с разрешение за пребивававне, или с проста туристическа виза.

Връзка към мнение

 

 

преди 23 минути , desislavna каза:

Аз имам печати в паспорта от Акаба и нямах никакви проблеми при влизане в Иран. 

 

Преди 1 час, Nevena каза:

Няма проблем с печат от Йордания,аз имам резидент виза от Йордания и много печати от Аманското летище,точно преди година бях в Иран

По-горе се има предвид печат точно от пункта между Йордания и Израел, не просто летище в Йордания. Йордания сама по себе си не е проблем за влизане в Иран.

Т.е. примерно имаш печат на излизане от Акаба към Израел и по това се познава, че си била в Израел дори да нямаш израелски печат.

Примерно имаш печат на излизане от Калотина, няма къде другаде да си отишла освен в Сърбия, дори и да нямаш печат от Сърбия.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, neuromancer каза:

По-горе се има предвид печат точно от пункта между Йордания и Израел, не просто летище в Йордания. Йордания сама по себе си не е проблем за влизане в Иран.

Т.е. примерно имаш печат на излизане от Акаба към Израел и по това се познава, че си била в Израел дори да нямаш израелски печат.

Примерно имаш печат на излизане от Калотина, няма къде другаде да си отишла освен в Сърбия, дори и да нямаш печат от Сърбия.

Аз разбрах, че въпросът е относим към деликатната ситуация с Израел, но темата се разви в друга посока и отговорът ми беше насочен към конкретния въпрос за печатите от Акаба. Като, между другото, никой не е разглеждал паспорта ми при влизане, нито нещо ме питаха.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , desislavna каза:

Като, между другото, никой не е разгледал паспорта ми при влизане, нито нещо ме питаха.

Аз си извадих визата за Иран от посолството тук и май само там ми разгледаха паспорта.

При влизането в Иран само ми откриха визата в тяхната система(дори не погледнаха копието, което носех) и ме пуснаха да минавам.

За застраховка не са ме питали, нито за пари или планове. Точно една минута ми отне влизането. Печати не слагат в паспорта, нито визата се поставя в него.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мойте печати са от Акаба и от Тел Авив на летищата. Но може да има разлика в това дали си бил по тези места само като турист или си пребивавал там като нетурист.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 9.05.2019 г. в 12:06, Happy_Traveler каза:

Не дочетох цялата тема - обаче СПРЕТЕ ДА КАНДИДАТСТВАТЕ ЗА ВИЗИ ОТ ПОСОЛСТВОТО, ако ще влизате със самолет. Имат практиката да отказват без причина и после разправии, за да я оправят! Сега виждам, че и с вас се е случило и после са ви пуснали - обичайното... Взимайте си ги при пристигане и толкоз.

Здравей! Трябва ли да направя накъкви постъпки за виза от летището? Да попълвам по електронен път нещо и т.н? И за колко време важи тази виза? Аз искам да остана 20 дни в Иран.

Връзка към мнение
В момента, Happy_Traveler каза:

@Гост и @Mary  имат най-актуална информация.

Аз вадих виза в посолството и не мога да бъде полезна какво се прави на летището.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, Happy_Traveler каза:

@Гост и @Mary  имат най-актуална информация.

И двете имахме различен път - споделен е в същата тази тема станица-две назад.

 

@Mary предпочете виза на място - ако аз живеех в София, така бих постъпила.

 

Аз си оторизирах visa upon arrival предварително - причината е мое притеснение, че живея в държава със специален статут в Иран (UK). 

Връзка към мнение

Април пътувахме 4 човека и след неуспешните опити да си извадим визи от тук, първо електронни а после и в посолството, направо отидохме на летището без нищо предварително да правим и там ни ги издадоха без проблем.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние бяхме 18 дни, но тъй като не се слага нищо в паспорта не знам за колко време е била. Предполагам за 1 месец. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

Днес се върнахме. Искаме да се върнем отново през март.

За визата - аз я изкарах от посолството в  София, защото работя в медия и не исках да рискувам. На летището ме пуснаха веднага, без да ми искат застраховка , та стана проблем, понеже аз разчитах на тази застраховка, нямах друга и държах да си направя.Та след чудене какво да стане , изпратиха един служител да ме придружи до гишето да си платя.

Тези , които кандидатстват с агенция или On Arrival  отиват на друго гише. Слизайки от самолета те продължиха направо, а аз завих вляво го гишетата за паспортен контрол. Това е. Много е лесно, ако работното ми място беше друго, щях да си взема ON aRRIVAL без никакви притеснения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Ивайла каза:

 

Днес се върнахме. Искаме да се върнем отново през март.

За визата - аз я изкарах от посолството в  София, защото работя в медия и не исках да рискувам. На летището ме пуснаха веднага, без да ми искат застраховка , та стана проблем, понеже аз разчитах на тази застраховка, нямах друга и държах да си направя.Та след чудене какво да стане , изпратиха един служител да ме придружи до гишето да си платя.

Тези , които кандидатстват с агенция или On Arrival  отиват на друго гише. Слизайки от самолета те продължиха направо, а аз завих вляво го гишетата за паспортен контрол. Това е. Много е лесно, ако работното ми място беше друго, щях да си взема ON aRRIVAL без никакви притеснения.

Благодаря много за поясненията! А как беше времето? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.