Прескочи до съдържание

Болоня за 3 дни през януари


Христиан

Препоръчани мнения

Христиане, букинг вече позволяват промяна на резервацията без особенни трудности. Хотелът в момента е на много добра цена. Аз платих доста по -висока цена на стаята и то без право на канселиране. Моят съвет е ако ти харесва да го букнеш пък после да правиш промени по резервацията според желанието си. И понеже беше заложил в търсенето задължителна закуска, мога да ти кажа, че за Италия това е хотелът с най-разнобразните предложения от солена и сладка храна, в който съм била. Освен шунката и сирената предлагат и три четири вида брускети, солени кроасани, маслини, яйца, домати, туршии и др. както и тостове. От сладките храни - три четири вида торти, сладки кроасани, сладки брускети, течен шоколад, мед, мюсли с прясно мляко, подсладени млека и огромно разнобразие от чайове, кафета и млечни напитки.

За съжаление поради супер закуската в хотела не можах да опитам местните специалитети от кафенетата.

 

Убеди ме с тая закуска. Запазихме за 337 лв. за двама със закуска и безплатно анулиране. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами, не винаги има опашка или поне вечер късно полетите са по-малко. Имаше обаче една доста смешна ситуация, която доста ме забави при секюрити контрола. Точно преди мен на опашката мина една 23-25 годишна девойка, която не знам защо решиха, че трябва да проверят. Тя дигна страхотен скандал и не разрешаваше на никой да я докосне. Почна да се разсъблича пред всички само и само да не позволи на дамата, която проверяваше жените да я пипа. Служителите се събраха и се чудеха как да овладеят ситуацията. От една страна явно не искаха да се откажат от решението си да я проверят, а от друга страна момичето почти изпадаше в истерия пред факта, че някой ще я докосне. Питаха я дали за първи път лети и и се налага секюрити контрол, но тя толкова се въртеше от страх, че някой ще я опипва, че ситуацията беше много комична. В последствие момичето, чак си забрави мобилния телефон в касетите, в които се слага багажа, за да мине през скенера. Тази ситуация спря проверката на всички, защото служителите се събраха да гледат.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хотелът е на 10 минути разходка от гарата.

След като слезете от аеробуса /жп гарата е последната спирка, няма как да се объркате/се връщате малко назад и от там по ул. Индипенденца свивате на втората улица в дясно, после на втората пряка в ляво по ул.Монтебелло и сте пред хотела.

По кратко е разстоянието през пасажа на нещо като търговски център, но така може и да се пообъркате, така че аз ви препоръчвам царския път. Осветено е и доста спокойно по тези улички, но и районът е много сигурен.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тези шатъли за 6 евро имат ли разписание? От къде се хващат, какво пише на тях? Билети предварително онлайн или в автобуса се купуват? Другия градски автбус кой номер е и къде спира?

Връзка към коментар

Тези шатъли за 6 евро имат ли разписание? От къде се хващат, какво пише на тях? Билети предварително онлайн или в автобуса се купуват? Другия градски автбус кой номер е и къде спира?

Виж тази тема, там е обяснено добре http://magelanci.com/topic/4829-%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%8F-%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%8F-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB/

 

Иначе билети се купуват от шофьора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между другото, ако сте повече от двама, таксито до жп гарата излиза по-изгодно, особено ако се налага след това автобус.

Тарифите са почти фиксирани, до гарата е около 17-18 евро,

 

Първият път ползвахме шатъла и пътуването беше необичайно дълго за 6 км.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между другото, ако сте повече от двама, таксито до жп гарата излиза по-изгодно, особено ако се налага след това автобус.

Тарифите са почти фиксирани, до гарата е около 17-18 евро,

 

Първият път ползвахме шатъла и пътуването беше необичайно дълго за 6 км.

 

Двама сме и ще си ползваме автобуса за 6 евро. Най-сигурно и бързо ще е. :)

Връзка към коментар

 

Вярно, че го давах много лежерно, но пък се чудя как успяват да разгледат града за няколко часа. На мен ми останаха доста необиколени места, а  градчето е супер приятно и с много живот. Бих го посетила отново и отново за цял уикенд.

Мил, много ти благодаря,в средата на януари отиваме за десет дни в този район с кацане в Болоня. Мъжът ми ще е служебно, а аз свободен електрон. :) Била съм там, но сега ще направя разходка по твоите стъпки ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мил, много ти благодаря,в средата на януари отиваме за десет дни в този район с кацане в Болоня. Мъжът ми ще е служебно, а аз свободен електрон. :) Била съм там, но сега ще направя разходка по твоите стъпки ;)

Десет дни в Болония ще е чудесно. Наистина ще усетиш духа на региона Емилия. Не знам дали знаеш, но хората в този регион се делят на части от Романия и части от Емилия. Тези от региона Емилия се "считат" за по висша класа. Специалитетите от кулинарията са именно техни. Пастичерията им е много висока класа. 

След обиколките като ти стане студено просто си избирай местенце в някоя сладкарничка artigianato. На мен не ми остана време да вляза в някой деликатесен магазин и да си поръчам прясно панино с пълнеж от току-що отрязани местни деликатеси или формаджи. Опитай някой път като се оставиш на фантазията на продавача. Друго любимо мое занимание е да седя в църквите и да слушам орган. Вечерно време около 5 часа започват да се подготвят за вечерните меси и правят изпълнения на орган. В Болония ми направи впечатление, че хората са доста религиозни, за разлика от тези в големите им градове. 

Абе, приятно прекарване ти желая! Няма начин да не ти хареса.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Десет дни в Болония ще е чудесно.

Абе, приятно прекарване ти желая! Няма начин да не ти хареса.

Няма да са всичките за Болоня, ще отръшкам и наоколо - Модена, Виченца :) Благодаря ти, на мен в Италия навсякъде ми харесва мноооооого.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Десет дни в Болония ще е чудесно. Наистина ще усетиш духа на региона Емилия. Не знам дали знаеш, но хората в този регион се делят на части от Романия и части от Емилия. Тези от региона Емилия се "считат" за по висша класа. Специалитетите от кулинарията са именно техни. Пастичерията им е много висока класа. 

След обиколките като ти стане студено просто си избирай местенце в някоя сладкарничка artigianato. На мен не ми остана време да вляза в някой деликатесен магазин и да си поръчам прясно панино с пълнеж от току-що отрязани местни деликатеси или формаджи. Опитай някой път като се оставиш на фантазията на продавача. Друго любимо мое занимание е да седя в църквите и да слушам орган. Вечерно време около 5 часа започват да се подготвят за вечерните меси и правят изпълнения на орган. В Болония ми направи впечатление, че хората са доста религиозни, за разлика от тези в големите им градове. 

Абе, приятно прекарване ти желая! Няма начин да не ти хареса.

 

Само като те слушам и ми идва да хвана самолета за там. Сладкодумница ниедна :) Не съм била изобщо в този район (то къде ли съм била в Италия, ама нейсе), дано се случи. 

Връзка към коментар

 

 



Само като те слушам и ми идва да хвана самолета за там. Сладкодумница ниедна :) Не съм била изобщо в този район (то къде ли съм била в Италия, ама нейсе), дано се случи.

Теб смятам да те поканя заедно да пообиколим Сицилия, ама не там дето всички ходят, а във вътрешността на острова. Там, където и италиански не говорят, а само местен диалект. Мисля, че може да се получи много вълнуващо пътешествие и да изучим времето на дон Корлеоне, подобаващо гарнирано с кулинарни предизвикателства.
Връзка към коментар

Теб смятам да те поканя заедно да пообиколим Сицилия, ама не там дето всички ходят, а във вътрешността на острова. Там, където и италиански не говорят, а само местен диалект. Мисля, че може да се получи много вълнуващо пътешествие и да изучим времето на дон Корлеоне, подобаващо гарнирано с кулинарни предизвикателства.

 

Това някой да планира вместо мен, а аз само да хвана самолета и да се разтопя в неизвестното, ще бъде едно изумително ново усещане... хаха... пожелавам си го :) Благодаря ти! 

Връзка към коментар

 

+1 глас за този хотел. Този уикенд бяхме в него, букнат през Венере с 10% cashback. Много добра закуска и на много удобно място.

Връзка към коментар

Храната и на двете места ще е чудесна.

В първото дори и да вали можете да се разхождате, но ще е по-студено. Второто сигурно ще е по-топло, но може и да има вятър, а вали ли няма да е много приятно. Мисля, че в Болоня има повече неща за гледане, докато в Бари ще трябва и да обикаляте по съседните градчета, иначе ще ви омръзне.

Избери според това, което обичате да правите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мерси, mililia!

Иска ми се докато сме с децата да сме на едно място и май в Болоня ще е по-подходящо! Проблемът е, че досега сме пътували сами. Водили сме ги единствено на море в Гърция и една кратка екскурзия в Букурещ. Та ще трябва да се намери и подходящо за тях забавление, хубав природо-научен музей и т.н...

Връзка към коментар

И аз тук да се похваля, че и нашия уикенд в Болоня мина прекрасно. Всичко много ни хареса - и настроението, и града, и естествено, храната. Ние бяхме в това хотелче http://hotel-il-guercino-bologna.h-rez.com/index.htm, горещо го препоръчвам. Платихме по 50 евро на вечер за двойна стая със закуска, хотелчето е уникално като стил и излъчване. Закуската също е много добра. Намира се зад гарата в една уличка, реално е на 10 минути /по Индипенденца/ пеш от уличката с ресторантите и на  20 минути от пиаца Маджоре. Местоположението е супер. От летището взехме такси, до хотела ни взеха точно 13 евро. В 8.20 каца самолета, ние в 9.10 вече бяхме излезнали да търсим ресторант за вечеря. Иначе, програмата ни беше като на Милиа, почти едно към едно, с изключение на нощните катерения по кулите. Ходихме и в университетския квартал също , но не ни впечатли , та се върнахме към центъра. Наистина около Св. Стефан е страхотно. Улучихме антикварен базар, та даже се сдобихме и с газена лампа за подарък, хахахаха. Голям смях беше - за първи път пътувам само с ръчен багаж и за първи път ми се щеше да изкупя света /не си падам по магазини и пазаруване, хич/ , купихме си Пармезан , 3 годишен, беше на страхотна цена и много вкусен, купих си и едни форми за коледни сладки :lol: , за таблета калъф, на мъжо едни дълги мъжки чорапи, каквито в Бг не съм виждала, а много топлят зимата , абе ... и само щото трябваше все пак да се сетя, че съм с една раничка се спрях. Страхотни са украсите за Коледа, много ми харесаха. Вярно е, базарите не са като тези в Германия, но пак са чаровни. Ядохме в разни заведения, но не улучихме лошо, така че няма смисъл да ги казвам, явно рядко се случва да е ниско качество храната. Ходихме и до тази Сан Лука, много приятна разходка, и там също е приятно, но наистина, ако човек е само за един ден, няма смисъл да ходи до там чак. Мислим да се върнем при първа възможност, за да разгледаме Равена, Ферара, Парма, а в друго пътуване и до Венеция. Нямахме проблеми нито на отиване, нито на връщане с опашки на летищата. Да постна 2-3 снимки от хотелчето, страхотно много ми хареса, всяко нещо си беше измислено и на мястото си, супер уютно /стаите не са големи, но са достатъчни/post-2186-0-94399000-1450086479_thumb.jpgpost-2186-0-66972200-1450086457_thumb.jpgpost-2186-0-08600700-1450086466_thumb.jpgpost-2186-0-23260000-1450086499_thumb.jpgpost-2186-0-00337400-1450086512_thumb.jpg , а това е в дворчето на хотелчето post-2186-0-29255400-1450086546_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Оферта за ценители в района на Болоня:

 

Тест драйв на Ламборгини Галардо Суперледжера за 99 евро:

 

https://www.groupon.it/deals/bullbar-12034899?a=ttt__&utm_medium=cpc&utm_source=5451&utm_campaign=ae_mb_dis_int_jpg_ttt_rn_cbp_cha_nbr_n*5451_c*5878_p*5434_x*636_z*ttt__&nlp=1

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Пак съм аз. Мисля да взема билетите от прикачената снимка. Дайте някакъв съвет, как да си открия влака на тази непозната за мен гара? И като взема билетите, трябва ли да ги принтирам от тук?

post-995-0-91265800-1451935542_thumb.png

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.