Прескочи до съдържание

Болоня за 3 дни през януари


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте,

ще бъдем в началото на април в Болоня за 3 пълни дни. Изчетох магеланския пътеводител за областта и темите около ...

Този хотел, в който бяхме ние беше на добра цена, но малко встрани. Транспортът, обаче е много редовен, автобусите за центъра бяха през 5-6 минути.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Погледни този хотел. Бяхме в него по препоръка на @mililia и не съжаляваме въобще. Ние платихме 337 лв. за 3 нощувки със закуски, безплатно анулиране ден преди първата нощувка и плащане на място. Закуските са супер добри, местоположението е перфектно. На 10 мин. от гарата и на 5 мин. от централната улица. Силно препоръчвам! :)

Точно този гледах, но през booking са свършили тройните стаи. Ти през кой сайт резервира?

Този хотел, в който бяхме ние беше на добра цена, но малко встрани. Транспортът, обаче е много редовен, автобусите за центъра бяха през 5-6 минути.

А кой беше хотела, би ли споделила, да го видя. Колко е билетчето за автобуса, бях чела 1,50 евро. Толкова ли е?

Връзка към коментар

През януари бяхме в този хотел http://www.hotelholiday-bo.com/. Нощувка в двойна стая беше 96,00лв. Макар че го има в Букинг, ние резервирахме през сайта на самия хотел, цената беше малко по-ниска и включваше закуска за разлика от Букинга. Сайта им е само на италиански, аз не разбирам грам от тоя език, но с гугъл преводача успях да се правя с резервацията. Стаите чисти, закуската ни хареса - имаше и солени, и сладки храни. Местоположението беше добро, всичко ни беше на пешеходно разстояние и не сме ползвали градски транспорт. Таксито от летището до хотела ни взе 17 евро за 4 човека

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно този гледах, но през booking са свършили тройните стаи. Ти през кой сайт резервира?

А кой беше хотела, би ли споделила, да го видя. Колко е билетчето за автобуса, бях чела 1,50 евро. Толкова ли е?

Мислех, че съм го дала като линк:

 

https://www.booking.com/hotel/it/holidayinnbologna.en-gb.html?aid=368032;label=New_English_EN_ALL-GBIECAUS_5226333385-zrfE0CU6K_HWeoloJw*PrQS73336492345%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=887731d5355292ac778ad0c2ac990007;dcid=2

 

Билетчето е 1,50, ако го купиш в автобуса, иначе е май 1,30. но не разчитай на автоматите в автобусите - не винаги работят.

Не зная дали обясних, че билети за градския транспорт се продават в Табакериите - дето продават цигари, а не - при вестници и списания.

Пощенски марки, картички  и пликове - също там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой знае ли , за колко време се стига от летището G.M.Болоня до гарата с такси- ще гоним влак   :rolleyes: ? С шатъла пише 20 мин .дали е толкова и с такси?

10-15 минути, в зависимост от трафика.

Връзка към коментар

Ден 1:

 

17/01/2016

 

Полет София-Болоня по разписание в 19:30ч. Тъй като 17 януари беше един много снежен и мразовит ден, полета ни закъсня с 30 мин. и излетяхме в 20:00ч. Към 21:00ч. италианско време пристигаме в Болоня. Там ни посреща едно доста по-меко време и естествено без сняг. Още от летището се впечатлих от два автомобила:

post-995-0-69759100-1455391268_thumb.jpg

и 

post-995-0-34887400-1455391280_thumb.jpg.

Веднага се насочихме към автобуса, който ни закара до Bologna Centrale (централната ЖП гара). Автобусът пътува около 20 мин. и цената е 6 евро. Бяхме в този хотел. Намира се на 10 мин. разстояние пеша от гарата и на 5 мин. от централната улица на града. Настанихме се в стая на втория етаж, в която се оказа, че климатика не работи. Изкарахме нощта там някак си и на сутринта помолихме да ни преместят. Качиха ни на петия етаж в стая в която беше около 30 градуса може би и съответно спахме с чаршафи. :lol: Закуската е уникална, имаш огромен избор и е много вкусно! Силно препоръчвам! Може би единствения проблем на закуската беше, че трудно можехме да обядваме след нея.  :rolleyes: Хапнахме набързо и веднага се оправихме и излезнахме да се разхождаме. Времето беше около 5-6 градуса, слънчево без никакви облаци! Перфектно време за разходка. Тръгнахме по ул. Индипенденца (главната улица на града), имаше ужасно много магазини за дрехи и навсякъде имаше намаление 70%. Направи ми впечатление, че щом пишеше 70%, всичко беше намалено толкова, а не само избрани неща. Определено имаше доста добри попадения и си заслужава да отидеш да пазаруваш там в този период на годината. За съжаление бяхме с ръчен багаж и нямаше много място за покупки. Първия ден премина изцяло в разходки в Болоня. Качихме се на най-високата кула в града. Входа е 3 евро и трябва да се справиш с 498 стъпала (не е лесна задача). Но гледката от върха си заслужава всяко стъпало! 

post-995-0-74361000-1455392364_thumb.jpg

След като се насладихме на гледката, решихме да отидем да хапнем пица. Спряхме се на едно заведение близо до централния площад. 

post-995-0-20524900-1455392485_thumb.jpg

Не бяха никак лоши и бяха на добра цена (1,70 евро парчето). След късния обяд продължиха с лутането из града. Отидохме до Университета, който се води най-стария в Европа, не ме впечатли особено. Направо прескачам до вечерята. Бяхме решили едната вечер да отидем на типичен италиански ресторант и там да вечеряме. Много трудно успяхме да намерим отворен ресторант към 19:30ч. в понеделник, но след дълго обикаляне открихме един и решихме да влезем. Сравнително приятна обстановка, но нищо особено. Поръчахме си плато с прошуто, мортадела и някви други мръвки, спагети и талиатели с истински сос болонезе и 2 чаши вино. Като цяло беше вкусно, но не е нещо кой знае какво. Цялото това удоволствие излезна 47 евро, като имаше 4 евро за обслужване.

post-995-0-91287600-1455393876_thumb.jpg

post-995-0-26732700-1455393887_thumb.jpg

 

Ден втори е във Флоренция.

 

Следва продължение...

Редактирано от Христиан
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Помниш ли името на ресторанта? Или поне локацията му.

 

Прави ми впечатление, че заведенията за хранене имат точно определени часове, в които сервират обяд или вечеря. За мен това е много странно. За обяд между 12:00-14:30ч., а за вечеря между 19:30-22:30ч. Това значи ли, че през останалото време ресторанта е изцяло затворен или просто не се сервира храна?

Връзка към коментар

Привет! През лятото бяхме в Болоня, е хотел "4 Viale Masini Hotel Design" . Останахме много доволни , за 3 нощувки + закуска = около 130 евро. Резервирах, през Galahotels.  Предлагат доста по - ниски цени от букинга.Хотелът е на много удобно място, в непосредствена близост до ж.п гарата. С бързите влакове Болоня - Флоренция ти е около 30 -35 мин. Има различни промоции, разгледай сайта. Желая приятно преживяване ....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 5 месеца по-късно ...

От Болоня ми се ще да отида до Равена.

Въпросът ми е необходимо ли е за Сан Витале, Гала Плацидия и др. да купувам онлайн билети /за ноември става въпрос/?

Няма нужда от предварително купуване. За жалост или не  прекрасностите на Равена не са толкова посещавани. Можеш спокойно да разгледаш всичко без да се блъскаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпросът ми е необходимо ли е за Сан Витале, Гала Плацидия и др. да купувам онлайн билети /за ноември става въпрос/?

 

Имай предвид, че има различни пасове.

 

Сега като се замисля може би в Гала Плацидия е най-впечатляващо вътрешно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз през ноември съм ходил, почти нямаше хора, в хотела ми издадоха ваучер за 5те обекта и си взех билета в центъра.

Това не го разбрах? Означава ли, че в цената на хотела е включен и билета?

Връзка към коментар

Това не го разбрах? Означава ли, че в цената на хотела е включен и билета?

 

А, не, просто на рецепция на хотела ми предложиха да ми издадат ваучер за билет (да не чакам на опашка в центъра), и ми добавиха сумата към нощувката.

Ето инфо за 5-те обекта за които важи билета http://www.ravennamosaici.it/?page_id=322〈=en

На мен най-ми хареса Сан Витале, пак бих отишъл

 

basilica_di_san_vitale_interno_volta_e_c

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имай предвид, че има различни пасове.

 

 

Сега май има само комбинирани билети 9,50 евро за Museo Arcivescovile , Battistero Neoniano, Basilica di Sant’Apollinare Nuovo, Basilica di San Vitale, Mausoleo di Galla Placidia

http://www.ravennamosaici.it/?page_id=322

Връзка към коментар

Сега май има само комбинирани билети 9,50 евро за Museo Arcivescovile , Battistero Neoniano, Basilica di Sant’Apollinare Nuovo, Basilica di San Vitale, Mausoleo di Galla Placidia

 

Това е най-популярният пас. Мозайките не са само тези изброените.

 

Информация от тук

 

Равена - няма пас за всички обекти. Следните билети са комбинирани:

 

1) Сан Витале, Гала Плацидия, Сант Аполинаре Нуово, Баптистерий на Неон, Архиепископски музей - 9.50 евро. От 1 март до 15 юни се заплаща допълнително 2 евро за Гала Плацидия.

2) Мавзолей на Теодорих и Национален музей - 8 евро.

3) Сант Аполинаре ин Класе, мавзолей на Теодорих и Национален музей - 10 евро.

4) Крипта Распони, Домус деи Тапети ди Пиетра, Тамо - 7 евро.

 

Номер 1) е силно препоръчителен. Есенцията на Равена. Само обектите от първи комбиниран билет нямат опции за индивидуален билет. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте :)

Взехме си изключително евтини билети до Болоня за 2 дни в началото на декември, 02-04. Не сме разучавали все още града, четох темите като приказка днес, без да обръщам внимание на карти, местоположение и подробности, просто свързвам града с пламенните обяснения на SPQR за красотата на арките на една миналогодишна сбирка и това ми стига.

Та да питам набързо:

Има ли причина да спим извън стария град? Видях доста препоръки за хотели около гарата, но ние май няма да излизаме от Болоня. Заведенията в центъра са си хубави, нали?

Винаги много ни харесват фри туровете на градовете, има ли такива в Болоня?

Има ли някакви интересни събития, коледни базари, пищна украса или нещо за цвят вечер?

Всичко това мога да си го проверя, но с питане ще ви върна мислено на любимо място.

Някой освен Сънчо да е ходил в Dozza? С обществен транспорт? На снимки изглежда доста свежо, нестандартно и ми допада, но не знам при толкова малко време и къс светъл ден, дали да включвам и това пътуване.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.