Прескочи до съдържание

Болоня за 3 дни през януари


Христиан

Препоръчани мнения

Табла на гарата на Болоня бол. При високоскоростните влакове билетът е един код, който можеш да покажеш и на телефон, но за всеки случай го разпечатай, че всичко става. Фречите нямат нужда от валидиране, за разлика от регионалните. Внимавай, когато се оглеждаш из гарата, защото на гарата на Болоня има мургавели, които дебнат чужденци, които да упътят и от които после да искат пари. Пробваха при нас, ама изтеглиха късата клечка.

 

Прочети тук: http://www.seat61.com/Italy-trains.htm#How%20to%20buy%20train%20tickets%20for%20Italy

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

... Внимавай, когато се оглеждаш из гарата, защото на гарата на Болоня има мургавели, които дебнат чужденци, които да упътят и от които после да искат пари. ...

И на гарата във Флоренция внимавай с мангустите. Уж искат да помогнат, но единствената им цел е как да те преджобят. Един германец изгоря пред мен.  Не се суети покрай автоматите за билети, там най-често действат. И нас ни пробваха, но жената като взе да ги псува на италиански, подвиха опашки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ужас, който знае италиански - добре, а който не знае - на кой език да ... :-)

И на български става. :)

Аз никога не съм имала такива нашествия.

Машинките във Флоренция ми се сториха заградени с импровизирана оградка това лято.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Замислих се нещо. На гарата в Болоня се образуват сериозни опашки по гишетата. И ако търсим регионален билет, бих си го закупил от трениталия. Часът не се спазва стриктно, както е при фречите. Мисля има буфер от няколко часа и предварително са валидирани. Правили ли сте го, за да потвърдим информацията за гъвкавостта в часовете?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Замислих се нещо. На гарата в Болоня се образуват сериозни опашки по гишетата. И ако търсим регионален билет, бих си го закупил от трениталия. Часът не се спазва стриктно, както е при фречите. Мисля има буфер от няколко часа и предварително са валидирани. Правили ли сте го, за да потвърдим информацията за гъвкавостта в часовете?

В темата за Римини, Георги Матеев написа, че е така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Купих билети за Флоренция. Благодаря на всички отзовали се.

Някой може ли да ми даде точното местоположение в google на следното място във Флоренция - http://i.huffpost.com/gen/1532821/images/o-FLORENCE-facebook.jpg

Връзка към коментар

Купих билети за Флоренция. Благодаря на всички отзовали се.

Някой може ли да ми даде точното местоположение в google на следното място във Флоренция - http://i.huffpost.com/gen/1532821/images/o-FLORENCE-facebook.jpg

Гледката е от площад Микеланджело.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Защо ще чакаш на гишетата при толкова много автомати с английски език, които приемат стандартни кредитни карти?

 

Честно казано e несигурно, а и италианците май не им се доверяват. Но все пак покупка онлайн ми се струва по-лесно и по-сигурно като система. 

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Хайде и аз да се присъединя към търсещите информация за 3 дни в Болоня.

Купих билетите за края на Февруари. Едва ли времето ще е добро, но какво да се прави, отпуски има да се чистят :)

Та както вече споменах билетите са подсигурени, хотелът също. Сега ще се залавям с програмата.

Според вас тази дестинация удачна ли е за нисък бюджет?

Нещо не намирам в нета информация за евтиния трансфер от летището до града (1,50 eur) , освен че се споменава тук във форума. А и не ми стана ясно каква е врътката с такситата - комбинират се хора от летище до централната гара на Болоня или как?

Редактирано от iliana_t
Връзка към коментар

Купих билети за Флоренция. Благодаря на всички отзовали се.

Някой може ли да ми даде точното местоположение в google на следното място във Флоренция - http://i.huffpost.com/gen/1532821/images/o-FLORENCE-facebook.jpg

Вече са отговорили откъде е тази гледка, аз добавям къде се намира на картата и пешеходен маршрут до там, от площад Синьория.

Освен пеша, може да се отиде до там и с автобус - 12 и 13 в зависимост от коя страна идваш.

Недалеч от там и също с много добра гледка е Базилика ди Сан-Миниато

 

 

Хайде и аз да се присъединя към търсещите информация за 3 дни в Болоня.

Купих билетите за края на Февруари. Едва ли времето ще е добро, но какво да се прави, отпуски има да се чистят :)

Та както вече споменах билетите са подсигурени, хотелът също. Сега ще се залавям с програмата.

Според вас тази дестинация удачна ли е за нисък бюджет?

Нещо не намирам в нета информация за евтиния трансфер от летището до града (1,50 eur) , освен че се споменава тук във форума. А и не ми стана ясно каква е врътката с такситата - комбинират се хора от летище до централната гара на Болоня или как?

Може и да стане бюджетна, но ... ако не влизате много по забележителности, защото дори и по-интересните църкви са с такса.

Трансфера от летището в Болоня не се споменава, защото не е съвсем от летището, а си има ходене около километър до тази спирка.

Такситата се ползват на нормален принцип - няма комбиниране(поне аз не съм видяла). Това не означава, че ако се намерите 4 човека и се комбинирате няма да ползвате такси. :)

Шатъла е подходящ, ако сте 1-2човека, макар и да е с небюджетна цена.

 

***

И друг път сигурно съм го писала, но за тези, които се интересуват от изкуство и история във Флоренция, е супер да използват Firenzecard  - скъпа е, но си струва! За три дни при стройна организация, могат да се видят доста неща. Включва и транспорт във Флоренция.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Честно казано e несигурно, а и италианците май не им се доверяват. Но все пак покупка онлайн ми се струва по-лесно и по-сигурно като система. 

 

в какъв смисъл е несигурно купуването на билети от автомат, правя го от години и е изключително лесно, не съм забелязал проблем?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

в какъв смисъл е несигурно купуването на билети от автомат, правя го от години и е изключително лесно, не съм забелязал проблем?

 

От гледна точка кражба на данни на кредитна карта. Може да е неоснователен предразсъдък щом го правиш от години. 

Връзка към коментар

Нещо не намирам в нета информация за евтиния трансфер от летището до града (1,50 eur) , освен че се споменава тук във форума. А и не ми стана ясно каква е врътката с такситата - комбинират се хора от летище до централната гара на Болоня или как?

 

Евтин трансфер няма, има май смяна на автобуси, но не се взима от летището и цялото пътуване отива на повече от час.

Врътката с такситата е, че ако сте трима, излиза по-изгодно с такси, отколкото с автобуса до гарата, който е по 6 евро на човек.

Дори и да се плати малко повече с такси до която и да е точка в града, пак има сметка, защото не се взима друг автобус, ако има нужда, а и се печели достатъчно време.

На нас таксито ни излезе 12 евро до вратата на апартамента за трима души. До гарата излиза 15-18. До други части на града малко над 20.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честно казано e несигурно, а и италианците май не им се доверяват. Но все пак покупка онлайн ми се струва по-лесно и по-сигурно като система. 

 

Всяка година пътувам в Италия и често ползвам влакове. Преди години автоматите не приемаха български кредитни карти. Липсваше и английски език в менюто. От известно време нещата са коренно променени. Автоматите приемат български карти, има английско меню, няма опашки и купуването на билет е абсолютно рутинна операция, която отнема не повече от 30 сек...

 

П.П.: Сега прочетох, че всъщност притесненията са свързани със сигурността на операцията. Не бих се притеснявал на твое място при плащане към голяма компания каквато е Trenitalia, но ако все пак това би могло да те успокои, автоматите приемат и банкноти. Което ме подсети, че автоматите в римското метро все още не приемат български кредитни карти и плащахме с банкноти преди две седмици...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Билетите, които получих като pdf от trenitalia трябва ли да се чекират някъде на гарата в Болоня/Флоренция или направо отивам там, намирам си влака, качвам се и си сядам на мястото отбелязано на билета?

Връзка към коментар

Табла на гарата на Болоня бол. При високоскоростните влакове билетът е един код, който можеш да покажеш и на телефон, но за всеки случай го разпечатай, че всичко става. Фречите нямат нужда от валидиране, за разлика от регионалните. Внимавай, когато се оглеждаш из гарата, защото на гарата на Болоня има мургавели, които дебнат чужденци, които да упътят и от които после да искат пари. Пробваха при нас, ама изтеглиха късата клечка.

 

Прочети тук: http://www.seat61.com/Italy-trains.htm#How%20to%20buy%20train%20tickets%20for%20Italy

 

 

Билетите, които получих като pdf от trenitalia трябва ли да се чекират някъде на гарата в Болоня/Флоренция или направо отивам там, намирам си влака, качвам се и си сядам на мястото отбелязано на билета?

 

Прочети цитираното мое мнение, което, между другото, си прочел и харесал :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.