Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Щом си градски човек (аз нещо се бях заблудила, може би от желанието ти за Хираизуми) Осака и Кобе трябва да ги посетиш. От Нара ти е много удобно. Може би да започнеш с едно ранно Кобе (може корабче по залива) и крайбрежната, чайна таун, после Осака-Умеда, според силите и желанието аквариум или замък и вечерта нощен Доттомбори и връщане в Нара.

 

Щом харесваш нинджи Ига ще ти хареса...щях да ти постна линк, но ще запазя изненадата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ехеее, като започнах да търся апартамент в Киото темата бе на втора страница, а сега е на 13.

Благодарение на Самурайка, и на адекватните и съвети спрях да се мотам, че иначе темата можеше да стигне и до 20 страница, и резервирах апартамент  от АирБнб за 5- 8 ноември.

Намира се на най-страхотното и хубаво място в Киото- в Гион. За три нощувки ни излезе 250 евро.

За сравнение стая в съседния три звезден хотел Сънлайт за същите дати се предлага на цена от 635 евро :) .

Това просто за справка на тези, които предпочитат хотели пред Аирбнб и за които цената все пак е важна.

Ето го и апартамента: https://www.airbnb.com/rooms/9340222

 

и местоположението му, ако на някой ще му бъде от полза.

https://www.google.com/maps/place/493-1+Kiyoich%C5%8D,+Higashiyama-ku,+Ky%C5%8Dto-shi,+Ky%C5%8Dto-fu+605-0821,+%D0%AF%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F/@35.0026935,135.7770987,19z/data=!4m2!3m1!1s0x600108c38fc477cf:0xd9e98e207bed14b7

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Къде да видя кои гари и линии в Токио са Toei ? Например, ако имам Tokyo Metro 24-Hour Ticket , който не включва тези Toei , дали ще ми се наложи да ги ползвам ?

Другото ми питане за картите за метро + Toei, които се купуват само от летището - на пристигане ли да си купим по една дневна карта, която ще използваме чак последния ден т.е. предполагам се активира в първото качване ?

Връзка към коментар

Ето я картата на линиите. Долу в дясно имаш легенда - изброени са четирите Тоей линии : Асакуса, Мита,Оедо и Шинджуку. Гарите, които са отбелязани със сиво правоъгълниче и в него са изписани инициалите на две или повече линии са местата, на които линиите се пресичат.

За да видиш какво ще ти трябва и какво - не , виж от къде за къде ще пътуваш и дали добавка билетче за дадена отсечка няма да ти е по-евтино от цял мулти пас. Ако пък решиш, че Метро +Тоей ти дава спокойствие - да, още от летището ги купуваш и активираш в деня на ползване.

Имай предвид, че кръговата Яманоте линия е най-евтиния начин за придвижване из Токио и със 170 йени стигаш доста далеч. Така че последния ден може да си го изкарате и на билетчета (вече се предполага да сте гърмяни зайци и да можете да си ги купите от машинките).

Връзка към коментар

Изясни ми се идеално за Тоей линиите. Аз за тях се интересувах да видя дали по-близката спирка до хотела е от тези линии или обикновено метро. Ще помисля още 1-2 дни за пас от летището. Явно няма да е фатално и да не си купим.

Връзка към коментар

Привет, има ли отзиви за Kyoto World Heritage Loop Bus : http://www.kyoto-lab.jp/kloop/index_e.html

Имам много ограничено време в Киото, а искам за един ден да разгледам много храмове - цената е 3000 Yen на човек.

Връзка към коментар

Привет, има ли отзиви за Kyoto World Heritage Loop Bus : http://www.kyoto-lab.jp/kloop/index_e.html

Имам много ограничено време в Киото, а искам за един ден да разгледам много храмове - цената е 3000 Yen на човек.

Ако не държиш на аудио гайда - има много по-евтини вариянти по същия маршрут,

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

"Освен това, още откакто спомена за Нинджа музея преди доста време ми се иска да го посетя. Навремето бях много запален по нинджите, даже се бях записал в една школа по бойни изкуства, в която се преподаваше нинджутсу."

 

В този нинджа музей има нинджа шоу - може да участваш :-), да мяташ звезди, да се криеш в техните скривалища :-), абе забавление... Шоуто е 400 йени и се плаща отделно от входа за музея от 700 йени. От някой туристически инфо център си вземи една брошурка, наречена: Recommended Spots in West Japan. С тази брошурка спестяваш 200 йени от входа за нинджа музея :-), а брошурката е безплатна :-).

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На Нарита опашките са значително по-големи от другите JR офиси. Помисли и за вариантите суика/пасмо. Ние си купихме от машинките на Нарита по една пасмо карта, заредихме я с пари и после се оправяхме доста лесно с транспорта: чекираш на входа, чекираш на изхода и то си дърпа тарифата от картата, даже с няколко йени отстъпка. Не го мислиш влака от коя компания се обслужва. Самата карта струва 500 йени, които са депозит, който се връща при връщане на картата заедно с останалите пари налични вътре. Суика също струва толкова, но при връщане ти удържат 220 йени за сървиза (ако има налични в картата). Например ако имаш суика с останали 150 йени вътре, при връщане ще получиш само 500 йени депозит, докато при пасмо ще си вземеш всичките 650 йени.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На Нарита опашките са значително по-големи от другите JR офиси. Помисли и за вариантите суика/пасмо. Ние си купихме от машинките на Нарита по една пасмо карта, заредихме я с пари и после се оправяхме доста лесно с транспорта: чекираш на входа, чекираш на изхода и то си дърпа тарифата от картата, даже с няколко йени отстъпка. Не го мислиш влака от коя компания се обслужва. Самата карта струва 500 йени, които са депозит, който се връща при връщане на картата заедно с останалите пари налични вътре. Суика също струва толкова, но при връщане ти удържат 220 йени за сървиза (ако има налични в картата). Например ако имаш суика с останали 150 йени вътре, при връщане ще получиш само 500 йени депозит, докато при пасмо ще си вземеш всичките 650 йени.

Може ли на автоматите да се зареди с кредитна карта пасмо картата като се купува? И а кажеш колко йени да заредя ще съм ти много благодарна, защото съм зле със сметките за транспорта. 

И друго, ако поръчам да ми доставят "бисквитка" примерно за 15.05, кога ще я получа в хотела? Акое сутринта рано ще е ок, просто се опитвам да спестя време и да стигна колкото се може по-рано от летището до Токио.

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли на автоматите да се зареди с кредитна карта пасмо картата като се купува? И а кажеш колко йени да заредя ще съм ти много благодарна, защото съм зле със сметките за транспорта. 

И друго, ако поръчам да ми доставят "бисквитка" примерно за 15.05, кога ще я получа в хотела? Акое сутринта рано ще е ок, просто се опитвам да спестя време и да стигна колкото се може по-рано от летището до Токио.

Бисквитката я взехме от Post office на Нарита. Вътре има надписан плик, калъф за слагане и се пуска в коя да е пощенска кутия.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли на автоматите да се зареди с кредитна карта пасмо картата като се купува? И а кажеш колко йени да заредя ще съм ти много благодарна, защото съм зле със сметките за транспорта. 

Пасмо и суика картите могат да се зареждат само кеш. Дори и в офис да отидете пак кредитни карти не минават, защото самите служители използват машинки подобни на тези отвън, които са на самообслужване. С кредитна карта обаче може да си купиш от офис отделен самостоятелен билет от точка А до точка Б, след като предварително е проверено на таблата колко е точната сума за това разстояние. Пасмо/суика могат да се заредят с минимум 500 йени, следва 1000, 2000... Ние още в началото заредихме по 5000 йени във всяка карта и това ни стигна за 3 дни обикаляне + отиване и връщане до Нарита. Средно по 700-800 йени на ден, но всичко зависи от програмата. :)

 

П.С. Препоръчвам да се носят повече кеш пари, защото на доста места не приемаха карти. Дори и евро да си вземете пак е ок, защото курса е изгоден и идва същото като да си вземеш йени от Бг. (1 евро = 120 йени)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дадоха ми три карти ICOCA.За какво мога да ги използвам при положение,че в Канзай района ще сме с JR pass и няма да летим от Осака?

Можеш да ги ползваш за метрото в Осака, примерно.

 

 

Имам конкретно питане от Нара за Касихара коя гара е по удобна Shin Omaya или Kyabate или Nara statoion, ще пътувам с Kentetsu

Yamato-Saidaiji или Кинтецу Нара. Другите, които си изброила са на JR линията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Можеш да ги ползваш за метрото в Осака, примерно.

 

 

Yamato-Saidaiji или Кинтецу Нара. Другите, които си изброила са на JR линията.

Предполагам,че може да ги ползвам и за автобуси в Нара и Киото?!?!

Връзка към коментар

Предполагам,че може да ги ползвам и за автобуси в Нара и Киото?!?!

Можеш да ги ползваш за всичко. Точно такива са и нашите карти, които взехме от JR West в Осака. Това са ти магнитни карти, които зареждаш с пари и с докосване на влизане и излизане от гарите заплащаш автоматично сумите. Може да ги използваш и по вендинг машини, автобуси и т.н. - навсякъде, където приемат карти Pay as you go. Когато изчерпиш лимита, просто дозареждаш с 1000, 2000 и т.н. йени. За Киото препоръчвам да си купиш еднодневния пас за автобусите - струва 500 йени, купува се от шофьора срещу точно приготвена сума. Иначе ако плащаш с картата, всяко отделно пътуване ти е 230 йени.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предполагам,че може да ги ползвам и за автобуси в Нара и Киото?!?!

Да, както и чандни е казала. И в Хирошима можеш да ги ползваш, и в Окаяма, Кобе - за автобуси, метро, частни линии. Добре ще се допълват с паса ви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз защо не съм разбрала за тези карти - каква е разликата с Пасмото? От гарите ли се купуват/взимат ICOCA ?

http://www.japan-guide.com/e/e2359_003.html - различните карти и къде се използват ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

билетите ми са през Expedia, a са на Turkush airlines. Мога ли да си ги чекирам сама онлайн.Нямам профил в Tutkishlaines, само

с изпринтирани имена и номера на билетите могат ли да ми свършат работа за Чекинга на летището.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.