Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Става. На една гара от Киото стн. и автобусите за Гион и Арашияма минават недалеч, но пеша няма да можете да стигнете до забележителности. Но изглежда много уютно, добро е. Ако намериш из Гион, Гион Шиджо нещо по принцип е по-добре - ще можете да пешеходите цял ден из храмове, улички, канали и философски пътеки. Но това е и най-скъпия район. Предвид, че ще заделите ден и половина на Киото и ден и половина на Нара/Осака - не е толкоз важно да сте в Гион.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самурайка, да използвам питането на Камен и да го допълня с моето.

Кой от трите апартамента би избрала за престой в Киото. Говоря като локация, иначе и трита имат по нещо от това, което търсим- нормални легла за спане, безплатен преносим WiFi, безплатни велосипеди за обиколка на Киото и тераса :)

https://www.airbnb.com/rooms/5684278?checkin=11%2F05%2F2016&checkout=11%2F08%2F2016&guests=2

 

https://www.airbnb.com/rooms/9655827?checkin=11%2F05%2F2016&checkout=11%2F08%2F2016&guests=2

 

https://www.airbnb.com/rooms/7678910?checkin=11%2F05%2F2016&checkout=11%2F08%2F2016&guests=2

Връзка към коментар

Идеята ми е 2 нощувки Киото и 1 нощувка Нара.

Това в Киото ми хареса е, че се дават велосипеди под наем и като вариант е да ги ползваме за разглеждане, разбира се, ако времето /началото на декември/ позволява. Удачно ли е?   

Връзка към коментар

Първото!

То е на автобусната линия между Гион и Златния павилион, много подрбни обяснения от хоста, има и колела - което е супер за разходки из града и покрай реката. Само, ако под "нормални легла" да имаш предвид да не са футони - ще те разочаровам - на футони се спи в него.

Последното е ужасн, второто е добро, но е от "другата" страна на гарата, няма да ви е удобно за самото Киото.

А на терасата не възлагайте много надежди - не значи и гледка. В Япония е доста плътничко и "гледка" -от небостъргач. :)

 

Камен - идеално е за велосипеди, началото на декември има много приятни и слънчеви дни с малко валежи. В Киото си духа, та си вземете шапки и ръкавици за колелото е задължително. Също топли чорапи, че се събувате на много места - храмове, ресторанти и т.н.

Редактирано от samuraika
Връзка към коментар

Благодаря, Самурайка :)

Да, видях, че са футони, затова написах, че всяко има по нещо от това, което търсим. Само това ме смущава в тази обява. Другото е супер. Но пък важното е да налучкам района. Този го отделям и леко се премествам още по на запад от него към Гион.

Извинявай за разкарването по никое време...

 

https://www.airbnb.com/rooms/7986873?checkin=11%2F05%2F2016&checkout=11%2F08%2F2016&guests=2&locale=en

 

https://www.airbnb.com/rooms/522660?checkin=11%2F05%2F2016&checkout=11%2F08%2F2016&guests=2&locale=en&s=YzpXyjip

Редактирано от Roje
Връзка към коментар

Самурайка, благодаря за бързите и изчерпателни отговори.

 

От какви пасове ще се нуждая, ако предприема варианта:

 

Кацане в Токио ок 9.30ч. В 12ч има полет го Осака с прасковките. Кацане в Осака разглеждане за няколко часа на града и към Киото и Нара, общо 3 нощувки. Обиколка на Киото/2 нощувки/ с велосипед. Нощен автобус до Токио. 3 нощувки там и към автогарата обратно.   

Връзка към коментар

От никакъв пас няма нужда.

От Летището в Осака взимате влак до - по избор - или Тенноджи за разглеждане на най-високата сграда, Шитенноджи храма и продължаване към гара Осака, където да разгледате Умеда скай, но ще е тегавко. След дългия полет - трудно. Та от летището - или до Тенноджи, или до Осака или до Киото директно, а Осака за някоя вечер да остане.

 

Кинтецу паса няма да ви спести много пари, щото тридневен няма, двудневния може би - ако не спите в Нара, за да я разгледате и да отскочите и до нощна Осака - може и да има смисъл. Въпрос на сметки.

Връзка към коментар

Благодаря отново. Може би, най-удачния вариант ще ми е: от летището/Осака/ директно към Киото/2 нощувки/ после 1 нощувка в Нара, връщане в Осака разглеждане за цял ден и от там нощен бус за Токио.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мари, благодаря ти за загрижеността, но и според мен  така е ОК. Иначе се раздробяват много темички и скоро на Самурайка ще и премалее от тичане от тема в тема. Трябва да щадим модераторите си :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така да бъде, господа. :)

Точно тази тема, в която си избрахте да питате е за кратки въпросчета.  

Оставям питанията ви тук, но не мисля, че така ще е по-лесно за Самурайка. ;)

Когато всеки си има неговата си тема, тя по-лесно ще се ориентира и няма да има нужда да помни на всеки от вас предисторията.

Връзка към коментар

Добро утро! :)

Часовата разлика е 7 часа през зимата и 6 през лятото (не знам дали споменах в пътеводителя - тук няма лятно време).

 

Роже, извини ме, пропуснала съм те с второто питане. Като локация и двата са идеални, ако искаш да можеш един ден да излезеш и да пешеходиш до всичко. Второто щях да го отсвиря, че вътре ми се видя мизерно, но с тая гледка! НО! Нали усети как се вдигна цената с едни 2-3 хиляди йени? Та мисълта ми е да си прецените струва ли си. Ако ще сте 3 дни там и ще отделите един на Киото, а другите за други места - то може би по-добре да си спестите такса "топ локейшън". Ако пък предпочитате да можете да се разходите из историческата част рано сутрин и късно вечер ей така за разкош всеки ден докато сте там - тези двете са идеални. И понеже в началото на декември има още червени кленове и сте любители на терасите - с гледка би било супер. Ама скъповатко бее, а вътре неуютно едно...Това първото дето си беше харесал беше от две стаички и някак много приятно. А и ако обичате нощен живот и кръчми - там ще ви е по-добре. Че в Гион ще се бутате с гейко по улиците, ама никъде няма да може да се мушнете за по едно, club exclusive е там.

Не бягайте от футоните, напротив! Много са удобни. Но и да не са ви удобни - как да знаете, ако не опитате? Помисли си сега, като те питат спа ли на татами и футон и пи ли саке - какво ще отговориш - спах и пих, ама не ми хареса, или - не, щот ма достраша :) И от опит - някои легла тук са в пъти по-неудобни и най-вече къси. В тези апартаментчета тип една стая слагат такива легла, за да изглежда по-голяма - футоните са метър на два, като сложиш 2 футона и се заема цялата стая, а тия легла за 140 на 195 см. Ако се събираха футони, щяха да сложат - повечето туристи ги предпочитат.

 

 

Камен - не ми излиза последното място, което си си избрал.

 

Ама рано е за квартири още според мен. Намислете си какво ви се гледа и прави, пък къде да спите ще се намери, все излизат нови и нови неща. Аз бих ви препоръчала - на по-смелите - една нощувка на гости на семейство.

 

За темите - нека да са тук въпросите, че и в бъдеще хората като позачетат назад да могат да се ориентират. Само да помоля да се включват и други с опит и препоръки, ще е много полезно.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Kamen, на мен ми идва малко встрани от забележителностите този хотел, въпреки че е на 7 мин от JR гара. Ние ще отседнем в Sotetsu Fresa Inn Tokyo Tamachi, който се намира на гара на Yamanote Line и има директна връзка с Нарита. Провери го и него като вариант. ;)

Връзка към коментар

Kamen, на мен ми идва малко встрани от забележителностите този хотел, въпреки че е на 7 мин от JR гара. Ние ще отседнем в Sotetsu Fresa Inn Tokyo Tamachi, който се намира на гара на Yamanote Line и има директна връзка с Нарита. Провери го и него като вариант. ;)

Не ми дава цени за моите дати. Благодаря ти, ще го имам в предвид.

Връзка към коментар
oli_mali ,

Камен няма да е с JRpass и не му е толкова важно да е на Яманоте. Tози хотел е на Хибия линията на метрото (сребърната) и на нея са гари от сорта на  Уено, Акихабара (близо е Асакуса), Тсукиджи, Гиндза и Роппонги. От Нарита е за 40 минути със Скайланера до Ниппори и от там на две гари до хотела. Ако е с някой от пасовете за метрото е добре - макар наистина малко встрани. Но то Токио огромна работа - ако си до едно нещо си далеч от друго...

 

Ама рано е за хотели все си мисля аз, до декември ехехей...Много от бюджетните хотели не си отварят календарите за повече от 3 месеца напред, имайте го предвид.

 

 

Нещо друго се присетих аз - за летящите от Осака до Токио с прасковките - на борда предлагаха еднопосочен билет за Скайланера до Уено и беплатна еднодневна катра за метрото - което са си още 600 йени далавера. Картата е за един ден по избор. Инфо. Камене, виж схемата - има я Хибия линията за да се ориентираш.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

http://www.tokyometro.jp/en/ticket/value/travel/

 

Tokyo Subway 3-Day Ticket – Adult: 1,500 yen - туй ще ми е по-изгодно, заедно с 

 

https://www.keisei.co.jp/keisei/tetudou/skyliner/us/sp/fares/main.php

 

Нарита - Ueno го дава 1030 йени,

 

само че не ми е ясно за -  Pasmo or Suica ???

 

Така общо излиза 2 500 йени

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Много от бюджетните хотели не си отварят календарите за повече от 3 месеца напред, имайте го предвид.

 

Това е много важна информация :) . Благодаря за нея.

Връзка към коментар

Някакви коментари за тези двете като локация в Киото? Едното е с малко отзиви, но да се ориентирам :)

 

http://www.booking.com/hotel/jp/chiyotsuru.en-gb.html?aid=368032;label=wizz-navtab_hotels;sid=b37d22f245b96108988c261c3f6e200b;dcid=4;age=11;age=13;checkin=2016-12-07;checkout=2016-12-11;dist=0;group_adults=2;group_children=2;req_adults=2;req_age=11;req_age=13;req_children=2;room1=A%2CA%2C11%2C13;sb_price_type=total;srfid=c0cb60c05b88256d357a314ebf1bb81906ae90e7X1;type=total;ucfs=1&

 

http://www.booking.com/hotel/jp/tsumugi-inn.en-gb.html?aid=368032;label=wizz-navtab_hotels;sid=b37d22f245b96108988c261c3f6e200b;dcid=4;age=11;age=13;checkin=2016-12-07;checkout=2016-12-11;dist=0;group_adults=2;group_children=2;req_adults=2;req_age=11;req_age=13;req_children=2;room1=A%2CA%2C11%2C13;sb_price_type=total;spdest=cc%2F-235402;spdist=0.551273375401471;srfid=d9e3fab73c174d405066cd4b2253d734f81d971fX2;type=total;ucfs=1&

 

Засега мисля 4 нощувки в Киото (3 пълни дни) и оттам да отскочаме до Осака и/или Нара; после 3 нощувки в Токио (2 дни и половина); мисля да ползваме JR pass, но ще проверявам какви са опциите за продължителност, че се получават 8 дни (1-ви и последен са половинки де...); самолети за вътрешни полети ще гледам, ама едва ли, мисля с влакче ще е по-интересно...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Логист 13, не съм Самурайка, но тъй като в Япония е вече полунощ и тя няма да се включи в следващите 6-7 часа си позволявам да ти отговоря. :)

Единия от апартаментите, за които питах е до втория хотел, местоположението на който те интересува дали е добро. Ето отговора и : "...апартамента е добър, но е от "другата" страна на гарата, няма да ви е удобно за самото Киото". :)

Другият апартамент, за който питах бе пък до първия хотел, който си намерил.

Ето отговора и : "....апартамента е на автобусната линия между Гион и Златния павилион" :)

Аз след тези нейни обяснения се отказах и от двете локации и се насочих към истинското Киото - Гион и стария град с историческите места, където според Самурайка: " избери това място...ако искаш да можеш един ден да излезеш и да пешеходиш до всичко. Ако избереш Гион можете да се разхождате из историческата част рано сутрин и късно вечер ей така за разкош всеки ден докато сте там". :)

 

Връзка към коментар

Понеже виждам, че доста се пита за локации и връзките за една или друга дестинация около тези локации. Google Maps (maps.google.com) може да търси за машрути с обществен транспорт и като гледам специално за Япония дава доста варианти.

 

Има ли някой, който да знае, доколко тази информация е точна? Или пък пълна?

Редактирано от ShaMan-H_Fel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.