Прескочи до съдържание

дневник Япония за 7 дена + 2 в Сеул


Sun4o

Препоръчани мнения

За нета по спирките и гарите трябва еднократна регистрация. След това всеки път когато съм бил там, давал назад на браузъра и пак се закачаш, губят се 3-4 секунди.

 

Всеки си има любими места и такива, които не му допадат, на други хора точно те им допадат, все пак сме различни.

Аз например не искам да чуя за Бали и подобни места, а повечето хора ги боготворят.

 

Аз разбирам повечето неща за които се оплаква сънчо, като големите разстояния и огромните гари, но това с храната, порциите и сушито не, все едни се говори за друго място като чета.

 

От там е и различния вкус на всеки, за мен американско телешко е далеч от еталона, даже е към опашката, но пак казвам, всеки е различен и със своя вкус. Добре е да има всякакви гледни точки и различни мнения.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наистина хората са различни и аз съм много благодарна на Сънчо за откровеното мнение. Има много хора, които виждат Япония точно така и съм чувала абсолютно същите оплаквания и от други, включая за храната, ориентацията и т.н. И все пак си мился, че има няколко основни причини за това.

 

На първо място Сънчо е тръгнал за Япония с очакването, че това е развита страна, развита = Европа, значи Япония е една азиатска Европа. Нещо, което не би могло да бъде по-далеч от реалността! Япония и Китай (донякъде) са може би двете най-чисто азиатски страни, запазили чисто азиатска идентичност и не стремящи се по никакъв начин да обслужват нуждите на масовия западен турист. Няма места за местни и места за туристи, няма "континентална" храна, няма курорти тип Пукет. Няма съобразяване с нуждите на "белия човек", напротив. Белият човек се предполага да спазва местните обичи и норми, и понеже му е трудно, на много места е нежелан. Доскоро и табели имаше, сега са по-ефимозни, от типа "само за рдовни клиенти". Ако калифорнийските ролца са идеала ви за суши може и да ви изгонят от по-луксозните ресторанти (не се майтапя, по-докачливите тайшо (майстори) гонят като си поискаш авокадо или си наквасиш обилно сушито в соевия сос). И в гайда съм го споменавала, повтарям го когато и където мога - не се нахвърляйте на традиционно японско меню, на скъпи суши ресторанти и на кайсеки от първия път. Много по-вероятно е да не ви хареса и да оставите лошо чувство и у вас и у домакина.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Аз не целя да създавам спорове и дебати, подчертавам, давам само своето мнение и моите препоръки.

Напълно естествено е да имаме различни вкусове и усещания. Толкова за храната.

При нас, ако не бяха Токио и Осака, може би всичко щеше да е екстра.

 

Отчитам и това, че по време на Сакурата много негативи биха оставали на заден план. Но пък и гъчканака ще е...:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Аз не целя да създавам спорове и дебати, подчертавам, давам само своето мнение и моите препоръки.

Напълно естествено е да имаме различни вкусове и усещания. Толкова за храната.

 

 

Сънчо сори че те награкахме, чакаме продължението с голям интерес! Наистина на теб се падна най-трудната задача - да прокарваш партина. Дано си обрал всичкия карък за 2016та :)  и за другите да не е останало.

Но, с риск да ми се обидиш, да кажеш, че японската кухня със сладко-солените си отенъци и странни комбинации не ти е допаднала - това е въпрос на вкус. Да обявиш това, което жена ти забърква за суши и после да кажеш, че на Тсукиджи не могат да правят суши - това е концептуална грешка. ;)

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ама жена ми прави страхотно суши, не я подценявайте...:)

За окономиякито Александра е права, страхотно е, поне това, което ние ядохме.

Сторихме го в Осака, в една доста рекламирана в трипадвайзъра кръчма - Kiji restaurant в подножието на Umeda building.

Силно го препоръчвам!

 

Та да попродължа...:)

 

Киото се оказа страхотно място, което по мое мнение и най-заслужава посещение.

За мен Япония е Киото и Киото е Япония. Това, което аз търсех в Страната на изгряващото слънце, беше Киото.

Жалко, че имахме само два дена там...добре е да са 4, а минимума - 3.

 

Като писах, апартамента, който взехме и който Самурайката предложи, се оказа на страхотно място и най-вече - с нормални европейски размери, което в Япония е рядкост. Чудесна локация, на 10 минути пеша от Киумиза дера, на 3 минути от метрото.

Ако го погледнете на картата, ще кажете, че е на Мачу Пикчу, а това въобще не е така. Аз не бих се позиционирал около гарата, където всеки се натиска да бъде. Между другото, гарата в Киото е единствената с нормални размери и функциониране, която ние видяхме в Япония. Лесна, достъпна, пример как трябва да изглеждат и останалите и съсестри недомислени в Осака и Токио:).

От апартамента до гарата е 600-650 йени с такси, което е около 5 долара, таксита бол. Въобще, след Токио, ние не искахме да чуем повече за метра и събуеи, че бяхме пред ослепяване...:)

Силно препоръчвам ползването на таксита в Киото и Нара (ако ги намерите, ние имахме приключения с хващането им в Нара).

Лесно, бързо, не скъпо и много удобно.

Единственият минус за мен на Киото е транспорта. Метрото не ходи до доста от забележителностите, требе си автобус. А те са нередовни и обикновено с опашка от чакащи по спирките. Ама доста чакащи. А по вашата Сакура ще са още по-по...Та гепи си таксито за ушите и се кефи. И да знаете, че вратите (без предната) на таксито ги отваря шофьора с едно копче отвътре, не барайте дръжки и не отварьо-затваряйте. Он ще си го стори. И се пазете, че при затваряне бая се блъскат. Аз бая си мислех да изимитирам при затваряне, че ми е затиснал палеца и да поизокам в колата, ама викам - ще вземе да се върже шофьора и да клекне до колата да си направи някое ритуално сепуко, та им простих:)

 

Препоръчан страхотен пешеходен маршрут - от Киумиза дера, надолу по уличките към Гион, накъдето и да кривнете, има страхотни къщички, храмове, пагоди, красота! Обядвахме в района на Гион, кръчми много, оттам с такси до Сребърния павилион.

Вторият ден хващате в северозападната част и района около Златния павилион. Ние се логнахме и в Ройанджи, и в Нинна джи, и двата не ми харесаха, но по време на Сакурата предполагам ще са ок, имат плодни дръвчета и картината ще се промени.

В останалото време - в Киото накъдето и да хванете, все минавате покрай някакви храмове, стотици са. На картата, която отнякъде ни дадоха, бяха отбелязани с едни хитлеристки кръстчета, не знам какво означава това на японски.

 

В Киото кръчми много, но винаги като питахме за окономияки, хора, таксиджии се подсмихваха и вдигаха ръце, нямало в тоя квартал. Как пък така и не улучихме проклетия квартал...?!?

Любопитното е, че в много японски заведения се пуши. Не го очаквах. Никъде в Азия досега не бях виждал в заведение да се пуши...та на мен ми беше доста неприятно, как смърдеше говедото като се приберем в квартирата, не искам да си спомням. Идеше ми и душата да си изкарам на терасата за проветряване.

 

Та малко още за Киото - носете си дебели чорапки в раницата, във храмовете се събуваш при влизане. Входовете по храмовете са платени, проучете ги, за да знаете къде да влизате, ние примерно в Ройанджи ударихме греда - тъпотийка си беше вътре, а входа обикновено е 500-800 йени. Не е много, ама ако навъртиш 5-6 храма, става цифра.

 

Градът в добра изходна позиция, ако ще ходите до Нара и Осака. Или пък отсядате в Нара и джиткате в останалите.

 

Аз Осака не бих я препоръчал, но това си е мое мнение. Бих си изкарал с кеф още ден-два-три в Киото и Нара.

 

Въобще, ако отделите 4 дена на Токио, няма никакъв смисъл да ходите и по други големи градове. Тъпканака ще ви смачка.

По гарите в Осака - централната, Намба, около Дотонбори е такава гмеж от хора и трафик, че на мен лошо ми ставаше.

 

Засега толкова, работен ден е, отивам да прибера някой друг милион:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Част последна за Япония, измъчих ви вече...:)

 

Пропуснах важен факт за Киото и Кинтецу пас-а!

 

Около час загубихме докато разберем, че пас-а се продава на 3-тия етаж в сградата Kyoto Tower, намира се точно срещу гарата в Киото. Но първо обиколихме цяяялата гара, всички офиси, дето продават билети, чакахме и по опашки, за да можете вие, следващите пътуващи, да ви е лесно.....преди това в града на няколко метро спирки опитвахме - тц, всеки викаше не тук, ама не казва и къде, викат - бягай на гарата. Ама и на гарата Кинтецу пас - нанайси:). Та да знаете.

 

Пропуснах да похваля и Фушими Инари, която забележителност си я кръстих Фунари Ишими, не знам защо все го разбърквах това име и като ги питам в Киото къде е, всеки вдигаше рамене:). Както и да е, готино оранжево местенце, заслужава си, а е и без пАри. Удобно е за посещение с Кинтецу пас-а, на път за Нара. Има и готини кръчменца, а най-готиното е, че слизаш от влака и си хоп, в забележителността точно. Както би било добре да е и за останалите забележителности....

 

Нара, страхотно местенце, много добре Самурайката ни беше подредила деня, кое как да видим - препечатвам ЛС:

 

 

".....За Нара - като слезете на гарата и излезете отвън на площадчето (Източния изход) има един голям информационен център. Влезте там за карти и обяснения. Питайте за двете градини до Тодайджи - Исуй ен и Йошики ен (втората е безплатна за чужденци, вижте я нея, струва си). Отбийте се в Окумура Музея -не че нещо, но има симулатор на земетресения - за децата ще е интересно. Обясняват какви са системите ан небостъргачите против трусове, има безплатни чай и кафе, а горе има много хубава панорама с място за снимки. Едни 15-20 минути му стигат, по път ви е.

После като разгледате голямата Буда отидете до Нигацу до (има табели), не го пропускайте, гледката е супер.

Отивайки към Касуга тайша минете по пътя с фенерите (питайте да ви го покажат), там е хубаво. Самия храм е в реконструкция, но много хубаво е обяснено и показано със снимки как разглобяват конструкцията и сменят повредените елементи - целия е от дърво и без пирони - интересно е.

 

В стария град (Нарамачи) питайте за Харушика саке (там са 6те вида саке). Пообиколете в уличките - има много хубави магазинчета и ресторантчета. Препоръчвам ви Франц Кафка - има и страхотно еспресо. Има един музей на механичните играчки - не е кой знае какво, но ще може да си поиграете със стари японски играчки, ще ви обяснят разни интересни неща, на моя 13 годишен му е забавно там.

 

От Нара се качете на Кинтецу Нара (частната линия) за да ви изсипе за 35 минути директно на Намба. Разгледайте Намба паркс и после Дотомбори......"

 

Какво поече му е нужно на човек...? Една Самурайка и малко настроение:). Гепихме трена и деня го откарахме в Нара.

Хранихме сърнички, яздихме сърнички и едни по такива снимки мислех да си направя с тях :), щото са послушни и дават всичко, ама хората там са културни и нямаше да ме възприемат добре .....

Отделно си виках, тук ако бяха да живеят едно стадо българи, щото сърнички хиляди, контрол никакъв, а те и не са страхливи...та минеш вечер с колата покрай парка, метнеш едно сърне в багажника и два месеца маай луканка, кеф.

 

Да кажа и, че заведението със сакетата го пропуснахме, че първо таксиджията обърка и ни закара в другия край на Нарамачи, оттам затрамбовахме пеш с Гугъл мапса, а като стигнахме до заветното кръчме, бяхме Умрели от глад, а в Харушика се оказа, че има само пиячка, та моите гълъбчета не можах да ги прикоткам с моя алкохолизъм да влезем и да опитаме.

И така, с освирепели и гладни погледи ме накараха да ходим да ядем някъде...оттам 20 минути кьораво такси не се появи, те са си кът като цяло в Нара, навсякъде чакахме и за да е всичко красиво, ни се падна ресторантчето с миниатюрната сьомга, сушито беше яко с уасаби и свръх минимализираните порции...Поплакахме, посмърчахме, попсувахме и тръгнахме към Намба парка.

 

Намба и Дотонбори аз не бих ги препоръчал, на мен не ми много харесаха, е, не че са лоши, но и за да стигнеш до тях е мама миа по гари и улички - народ, трафик, като слезнах на гарата в Намба в подземието, естествено, километри напред се виждаха едни черни хиляди главички японски, забързани за някъде. И изхода ти е някъде там...

 

Та така, прибрахме се в Киото, помляскахме с местните в едно кръчме, изпушихме пасивно 3 кутии цигари с тях, не знаех, че японците били една от най-пушещите нации в света, онзи ден го четох някъде и се проснахме по леглата утрепани от обикаляне, типичен японски ден...:)

 

На следващия ден бяхме в Осака и Умеда билдинга, катерихме го, позяпахме безплатно града от прозорците на етажа, на който продават билет за панорамната тераса, която е на един етаж отгоре и преценихме, че 40-50 кинта няма да им ги дадем, а ще ги изИдем долу в прекрасния малък японски Kiji restaurant, с право посочен за страхотен с окономиякито си в Трипадвайзъра.

Оставихме и бележка от Сънчо на стената, уникално окономияки! Баш на последния ден успяхме да го опитаме заветното японско чудо. Но наистина е страхотно, заслужаваше си търпението.

 

На мен Осака не ми хареса.

 

Оттам влака, Кансай, прасковената линия и отлетяхме към Сеул.

 

Аз лично, с облекчение,

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Аз лично, с облекчение,

Добре де, на децата не им ли хареса, или успя да им предадеш твоето настроение.

 

Като те чета, все едно съм в Париж - аз там така се чувствах.

Връзка към мнение

я....я..яздили сърнички :wacko: пред погледите на местните! Свещенните посланници на боговете, чието нараняване доскоро се е наказвало със смърт ?!? ЖДНБ!

 

Звучи като облегчението от отлитането да е било взаимно :)

 

Саможертвата ти в откриването на мястото за продажба на паса ще бъде високо оценена! С оглед на факта, че не всеки ще си го купи от Киото, мисля че справка на страницата на Кинтецу с пълния списък на местата за продажба би била още по-полезна. Също, зачитайки се в дребния шрифт, ще откриете, че двудненвния пас покрива и кръговата автобусна линия на Нара, която обикаля около стария град през 3 до 5 минути и елиминира нуждата от такси (hence неговата липса в района).

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Добре де, на децата не им ли хареса, или успя да им предадеш твоето настроение.

 

Като те чета, все едно съм в Париж - аз там така се чувствах.

А, аз в Париж винаги се чувствам страхотно!

 

На въпроса - не, на децата им хареса, особено на синът ми.

 

В интерес на истината само аз бях недоволният, но това е понеже очакванията ми бяха съвсем, съвсем други, а и се изложих и като организатор, имаше моменти като слезем от някое метро или като излезем някъде от някой изход на гара по 10-15 минути, да не знаем накъде да тръгнем, същото често се случваше и с кръчмите, докато намерим нашата, минаваха по 30-40 минути. Тия, които ги искахме, имаха опашка от чакащи, други пък скъпи или манджомиришещи (в Япония често готвят пред теб или сам си готвиш на газово котлонче в средата ма масата).

 

Самурайке, за кръговата линия на Нара знаехме, но тя не искаше да ни закара до Харушика, нито да ни вземе оттам, та се наложи да си търсим такси:).

 

Това с взаимното облекчение от тръгването не го разбрах, в смисъл кой визираш?

 

Иначе за язденето, don't do that:

 

post-1316-0-95758400-1455256840_thumb.jpeg

 

Тя сама ми се нагласи, аз нищо не съм правил:).

 

И за природозащитниците - не съм я яздил или сядал върху нея, те ти се мушат в теб отвсякъде, само ядене да надушат - по джобове бъркат, крадат си, да знаете...

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Сънчо, не се връзвай де, ясно че поради липса на такси не сте яхнали по една сърничка и като принцеса Мононоке да сте отпрашите през хълмовете. :) Просто ти така ги заизрежда -хранихме, яздихме и за друго си мислехме...

 

А сърните са много нахални. Само по Нова Година парка беше толкова пълен с туристи, че се молеха на отегчените сърни да им изядат бисквидките, а те въртяха глава или ги лапваха колкото да не строшат хатър и после ги плюеха. :)

 

Явно много ви е било ходенето, наистина, тя спирката хич не е далеч от Харушика, но като се сложи цял ден трамбоване из парка - разбирам ви. Но стария град е с едни тесни криви улички - като всеки стар град, и таксита там не минават, освен да оставят някой.

Радвам се, че на децата им е харесало!

 

 

Ихааа, снимки! :) Нали ще пуснеш и още?

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ма що си мислиш или мислите, че се вързвам?:) Яздя си я тая сърничка и толкоз:)

Аз съм доста широко скроен човек, даже имах притеснения, че със стила си на писане, може да ви се сторя мрънльо или превзет и надут турист.

Имам притеснения и да не им сваля гарда на следващите пътуващи. Просто да прочетат и моето виждане, за да не изпадат в ситуации като моята, това целя.

Япония може да е и много готина.

 

Но аз съм си такъв - ако някъде нещо не ми хареса, споделям го. И обратното.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз съм доста широко скроен човек, даже имах притеснения, че със стила си на писане, може да ви се сторя мрънльо или превзет и надут турист.

Имам притеснения и да не им сваля гарда на следващите пътуващи. Просто да прочетат и моето виждане, за да не изпадат в ситуации като моята, това целя.

Япония може да е и много готина.

 

Но аз съм си такъв - ако някъде нещо не ми хареса, споделям го. И обратното.

 Не, не, напротив. Аз ти казах, че са ти много валидни забележките и съм ги чувала и друг път. Много хубаво правиш , че ги споделяш. :)

 

А за ресторантите - тези с опашката са тези, които си струват. Опашките врвят много бързо, записват ви колко човека сте и веднага щом се освободи маса (което става бързо, тук не се заседяват с часове) ви извикват. По-добре е да се изчака 20 минути за маса, отколкото да се обикаля 40 за друга кръчма.

Връзка към мнение

О,Сънчоо,приятелю, много ми хареса разказа ти и абсолютно те разбирам в нещата,които не са ти се понравили!!! Много си сладък на сърничката,хахахаха. Иначе, да споделя за другите, понеже ние бяхме само с ден по-малко от Сънчо,но с по-малко натоварена програма и това е причината да нямаме такива притеснения. Факт е,че в Токио се движихме с Джи Ар линията,която е много по-юзър френдли от метрото. Разбрахме го последния ден, когато се наложи да ползваме метео,тъй като хотела ни беше на много тъпо място. Заболя ме главата, разтрепериха ми се краката и бяхме непрекъснато в напрежение къде,какво и как трябва да сменяме. Между другото мъжо,който ми "уйдиса" за Япония и който не знаеше защо съм го завела там, преживя два културни шока - първия ден в Токио и първия в Киото. Ако го бях подложила обаче на такова обикаляне, със сигурност впечатлението му щеше да е като на Сънчо,няма начин. Мащабите там са ... Огромни. А, а сърните наистина са много много нахални. Ние не им купихме бисквитки и сме доволни,защото другите хора направо им ядяха и чантите и не можеха да се отърват. Единствено се учудвам за храната , но всичко си е въпрос на вкус наистина тук. Сънчо, ние намерихме в Киото една бирария , вътре сервитьорките бяха с баварски носии,много яко беше, там ядохме и вурстчета и зеле.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Снимки ще има, накрая...

 

Сега за Сеул.

 

Следвахме изцяло програмата на Фичо (имаш една-две ракии и без това повече не можеш:)), перфектна беше за нас, силно я препоръчвам на всеки!

 

Сеул ме грабна отвсякъде - лесен, достъпен, супер организиран град, английско говорящите бяха в пъти повече, всичко е на сравнително пешеходно разстояние, евтинки таксита, хотел с нормални размери, порциите в ресторантите - яки.

 

Какви са моите препоръки за там -

 

1. Транспорт от Incheon Airport - при слизане от самолеДа - не е задължително да хващате автобусите, които наистина са току след като излезете от летището - важно е да отбележа, в никакъв случай де не се нареждате на опашката вътре в летището, фрашкана е с народ, отвън има ...найсет гишета пак за билети. Просто научете кой номер е вашия автобус - или пишете на хотела, ще ви отговорят бързо, или си носете резервацията на хотела и я покажете на гишето за билети, желателно е на корейски.

 

Може и да не хващате автобуса, който е 1:30 мин. до центъра и първо, вечер не е толкова интересно по пътя, второ, ние го чакахме 40 минути нашия, което е неприятно малко при температура минус 6-7 градуса. А ако се изтарикатиш да влезеш на топло в аеропорта, може да няма места за теб. Хората се редят на опашка. Някои от нашата изгоряха.

Та имам предвид че можете да хванете чудесното им метро, само с Куала Лумпурското кога да го сравня! Особено ако се локирате някъде около Сентръл Стейшъна на Сеул, най-много апартаменти в airbnb има там, а тук има доста почитатели на тази схема. На мен не ми допадна между другото. Ако сте 2-ма и не ви са жизнено важни 20-30 долара на вечер, взимайте си хотел. Аз нямах много избор - в Токио цените на хотелите и размери на стаи и легла бяха доста неприемливи за разбиранията ми.

 

Цена за метрото - 6000 вона (5 долара), до ЦГара е 45 минути, за автобуса - 15000 (12,5 долара), 1:5-1:30 часа, в зависимост къде сте. Препоръчвам метрото. След като слезете на гарата има си и subway, има си и таксита, за 3-4 долара ще ви метнат до вашето място.

 

2. Настаняване - ние без да искаме донякъде, улучихме уникално перфектната локация - хотела се казва Centermark и на 10 минути пеш от трите основни забележителности - Gyeongbokgung, Bukchon Hanok Village, уникално местенце, обходете го целия и Changgyeonbonggung. Минете ги по реда, описан от мен. Само че тръгнете за първия през булеварда с двата паметника, отдолу е и кораба на Фичо, та ще се блъснете баш в стражата на първия палас.

Обяд в Bukchon Hanok, капанчета доста, храна вкусна - 3-8 долара за порция, биричката им е супер също.

 

Друго предимство на хотела е, че от противоположната на забележителностите страна, че и отстрани му, има безброй магазинчета за сувенири - Insadong, вървят и на лек пазарлък, и безброй ресторантчета - както в преките на Insadong, в една даже имаше музей на храната и доста кръчмета, така и в следващите улици, около Burger king (страхотен беше, а аз не съм голям фен на тия вериги), ние там бяхме.

 

Но хотела силно го препоръчвам! И взимайте twin room, леглата са по 110 см, а в дабъла спалнята е 140 см. После ще ме черпите:)...А, има и шатъл до гарата, фри...оп, още една бира:)

 

За следващият ден ще ви остане N Seoul Tower, вземете си такси до там, на средата на един як хълм е.

Има си кабинков лифт, но ние като видни вече японски пешеходци, аристократично се подсмяхме на тази опция, яхнахме сърничките и газ по стълбите нагоре:). За 20 минути го поизкачихме, не до горе, а до там, дето бях пуснал снимката в другия раздел, къде съм в момента. Оттам Вю-то е жестоко и друго не ви трябва. На слизане минавате и покрай други паркове и пагоди, оттам през небостъргачите на Сеулското сити, което е невероятно и каквото според мен очаквах да видя и от Токийското ама нейсе...абе всичко в тоя Сеул беше прекрасно. Нямам нито една забележка! Който беше писал, че Сеул било малко като село пред Токио, да има да взима...

 

Да не забравя, ако можете да го планирате като нас - дни за разглеждане - събота и неделя! Много е важно!

 

Смятам, че за 2 пълни дена, с 3 нощувки, ще са ви напълно достатъчни. Нашия полет беше в 00:20 часа, така че ги имахме и ние, макар и с 2 нощувки. Да отбележа и че летището им е невероятно! В моите топ 3 спокойно влиза. И пак прилика с Куала Лумпурското има много.

 

Много още мога да пиша, ама засега толкова, ако има въпроси, давайте, че и бая ви отегчих с тия дитирамби мои...ама парен каша гледам друг ако има - да духа:)

 

О,Сънчоо,приятелю...!!! Много си сладък на сърничката,хахахаха. .

Мани, мани (remove, remove, както викат англичаните), едвам се разделихме...:) Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ей, а отидохте ли в ресторантите, в които Фичо е умрял от глад, за да го опровергаете?  

Сънчо, пътеписът с кемпера беше по-смешен. Покрай този се чудя дали да те погаля по главата или да те плесна зад врата  ;)

А на Мали какво й е мнението? За децата разбрах  :)

Връзка към мнение

Ей, а отидохте ли в ресторантите, в които Фичо е умрял от глад, за да го опровергаете?  

Аз само да повторя за n-ти път, за да не стават недоразумения ;)  - Фичо за хапване не го питай, защото Фичо е много злояд, Фичо има елементарен и семпъл вкус и най-много обича ... картофи - печени, пържени, варени, на пюре, на чипс, на тиган, на скара, на фурна, на керемида, на жар, соте, суфле, на мусака, на пататник, на кюфтета, на яхния, на салата, на супа, на крем-супа, в гювече и т.н.  ;)

Сега за Сеул.

 

Следвахме изцяло програмата на Фичо (имаш една-две ракии и без това повече не можеш :)), перфектна беше за нас, силно я препоръчвам на всеки!

 

Сеул ме грабна отвсякъде - лесен, достъпен, супер организиран град, английско говорящите бяха в пъти повече, всичко е на сравнително пешеходно разстояние, евтинки таксита, хотел с нормални размери, порциите в ресторантите - яки.

 

Е, радвам се, че сте изкарали добре и ви е харесало в Сеул, защото и на мен ми хареса  :)  

 

(Да, одъртях и вече рядко пия повече от две ракии, ама ще се възползвам  :P )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Фичо, досадна съм и помня на половината форум предпочитанията :P . А ти като имаш специално място в сърцето ми съвсем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И накрая - да пооцветя малко станалата вече излияние тема:

 

Горе-долу в поредност, дните ни минаваха така:

 

Токио:

Влакче на ужасите (за мен), добре че не бачкаше

post-1316-0-40984800-1455275661_thumb.jpeg

Сенсо Джи и околности, много магнетично място:

post-1316-0-54237300-1455276158_thumb.jpeg

post-1316-0-34228400-1455275689_thumb.jpeg

post-1316-0-77472600-1455275713_thumb.jpeg

post-1316-0-06894500-1455275744_thumb.jpeg

Сушито в Цукиджи, тия на горния ред бяха шепа смачкан ориз с дебело парче риба, в тази пропорция и особено дебелина, не е вкусна, тези пък отдолу са в двете крайности вляво са на вкус на каквото и приличат (иначе се води паста от рак, ама на една друга рачешка субстанция мяза:)), вдясно стават, а тези отдолу са лук или чесън японски, но са вкусни:

post-1316-0-73880400-1455275763_thumb.jpeg

Омайната Одайба:

post-1316-0-50636900-1455275849_thumb.jpeg

post-1316-0-39631800-1455275879_thumb.jpeg

post-1316-0-76260300-1455275894_thumb.jpeg

Кола с козина и ушаци в Mega Web Store:

post-1316-0-82718900-1455275932_thumb.jpeg

Има и за маниаци:

post-1316-0-36332200-1455276754_thumb.jpeg

 

И една Гинза за десерт:

post-1316-0-29723900-1455277012_thumb.jpeg

 

За днес май стига...ако не ме озари нова муза, че пазя леглото вкъщи, заради което и пропуснах срещата в Джепето, смятах да цъфна...:(

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Сънчо, заинтригува ме с този Сеул. Имам пълни 7 нощувки в Япония. С прасковките става Осака - Сеул - Токио.

Дай идеи как да ги разпределя. Киото/Нара4дни/ - Токио/3дни/ ми беше програмата. Ако вкарам Сеул 1 нощувка откъде да я взема? Фокусът ми е Киото.

Връзка към мнение

Сънчо, заинтригува ме с този Сеул. Имам пълни 7 нощувки в Япония. С прасковките става Осака - Сеул - Токио.

Дай идеи как да ги разпределя. Киото/Нара4дни/ - Токио/3дни/ ми беше програмата. Ако вкарам Сеул 1 нощувка откъде да я взема? Фокусът ми е Киото.

 

тази работа и аз я мислех, ама май няма смисъл, много е кратко времето...; от прочетеното се ориентирам към 4 дни в Киото/Нара/Осака и 2 дни и половина дни в Токио... ако се ходи до Сеул то ще трябва Токио да се прежали... май по-добре друг път към Сеул...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще умуваме, имаме време. Иначе Осака - Сеул - Токио идва като цената на един шикансен Киото - Токио. Има 4 полета от Осака до Сеул на ден,  Сеул -Токио е само един, нощен полет и се вързва ден и половина в Сеул. На мен ми се върти нещо от рода 3 пълни дни Киото/Нара, Сеул ден и половина и Токио два дена и половина. Интересно ми е мнението на Сънчо, той е имал и два дена повече де и да го има на предвид.

Връзка към мнение

 

 

Тя сама ми се нагласи, аз нищо не съм правил :).

 

И за природозащитниците - не съм я яздил или сядал върху нея, те ти се мушат в теб отвсякъде, само ядене да надушат - по джобове бъркат, крадат си, да знаете... 

Забавлявал си се със свещените животинки в Нара парк, а? А местните не те ли гледаха леко странно ....  :biggrin:

През пролетта не бяха особено нахални и не ни бъркаха по джобовете. :lol: Държаха се сравнително възпитано и си изяждаха бисквитите, които им поднасяхме  :lol:

 Храмовете в Нара са много красиви... Особено когато цъфтят вишните. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами за 7 дена....както и да ги гледам, Сеул или Токио ти отпада.

Съсредоточи се в Киото (3) и Нара (1), пък ако искаш небостъргачи и трафик, бягай в Токио или Сеул, но....си подбери така програмата, че да не се смачкаш от ходене.

Аз писах по-нагоре за Токио - един ден за Сенсо джи, пазара наоколо и след това Одайба, а втория ще е в района около кметството + обсерваторията на кметството. Това за ден и половина. Ако имаш още половинка - някой парк - Йойоги и вечеря на Шинджуку.

Сеул за ден и половина е много по-лесен и изпълним, отколкото Токио за толкова.

Не бих ги комбинирал за толкова кратък период, не че не съм го правил и в други пътешествия, но в Япония времевия фактор в големите градове е несъизмерим с този на Париж или Лондон, много повече време се губи в придвижване от точка до точка.

Затова, ако избирате Токио, гледайте да имате 2-3 точки на ден МАКСИМУМ. Другия вариант е да ставате в 6, излизате в 7-7-:30 и даяните до 18-18:30. Тогава ще покриете повече. И дано да имате крАци:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.