Прескочи до съдържание

дневник Япония за 7 дена + 2 в Сеул


Sun4o

Препоръчани мнения

...А ако си с кола, ще можеш да се супер насладиш на прекрасния квартал Роппонги около него.

 

Е тук вече пък изобщо не съм съгласна с теб! Преди години във Флоренция бяхме с колата - тесни, непознати улички, коя забранена, коя едва минаваш от паркирали коли... Пешеходци във всички посоко, мотористи ти се навират отвсякъде, GPS-ът ни "въртеше" като пумпали - наляво, надясно... Накрая мъжът ми така се беше изнервил, че изобщо не можа да се наслади на красивата Флоренция... Нищо,че бяхме над земята. На следващия ден бяхме в Рим - колата на паркинг, придвижване с метро - кеф! Няма трафик, няма лудница, няма чудене накъде да хванеш... Слизаме си в тунелите, по табелите се ориентираме къде трябва да отидем, излизаме, разглеждаме - спокойни, усмихнати...Рай!  :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е тук вече пък изобщо не съм съгласна с теб! Преди години във Флоренция бяхме с колата - тесни, непознати улички, коя забранена, коя едва минаваш от паркирали коли... Пешеходци във всички посоко, мотористи ти се навират отвсякъде, GPS-ът ни "въртеше" като пумпали - наляво, надясно... Накрая мъжът ми така се беше изнервил, че изобщо не можа да се наслади на красивата Флоренция... Нищо,че бяхме над земята. На следващия ден бяхме в Рим - колата на паркинг, придвижване с метро - кеф! Няма трафик, няма лудница, няма чудене накъде да хванеш... Слизаме си в тунелите, по табелите се ориентираме къде трябва да отидем, излизаме, разглеждаме - спокойни, усмихнати...Рай!  :P

и като прибавим и обратното движение в Япония ...  :wacko:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Карал съм, Фичо, с обратно движение в няколко държави, не ми е проблем, само като видя кръгово малко се озорвам, че не знаеш къде точно да влезеш...

Няма да споря кое е по-добро, щото така и не пробвах кола в Токио. Но при вида на празните улици, мазния черен асфалт с бели линии, нулев трафик и пълно с табели на английски, се размечтах. Сигурен съм, че няма да имаше проблем, с ориентацията съм супер.

Италия е съвсем друга бира, там само по магистрали трябва да се кара, ял съм го и аз.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Карал съм, Фичо, с обратно движение в няколко държави, не ми е проблем, само като видя кръгово малко се озорвам, че не знаеш къде точно да влезеш...

Няма да споря кое е по-добро, щото така и не пробвах кола в Токио. Но при вида на празните улици, мазния черен асфалт с бели линии, нулев трафик и пълно с табели на английски, се размечтах. Сигурен съм, че няма да имаше проблем, с ориентацията съм супер.

 

 

Опитай бе човек, моля те! Ей ти я Осака - от Киото палиш колата и не се вреш като къртица - разглеждаш си Намба, Тенноджи, Умеда като пич! Нищо не те спира. В Япония няма кръгови, така че смело!

 

Те улиците в Токио затова са празни, щот местните са идиоти да се гъчкат у метрото ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Стига с тия коли, взехте ме наистина за тираджия:).

Бърз рипорт от днес.

Прибрахме се, пак доста обикаляне имаше, въобще тук се пригответе за много ходене. Ако формулата крачки-километри на Гармин и Гугъл е вярна, 15 километра на ден...

Та да знаете.

Киото много, много ми харесва, това е вече за мен истинската Япония. Вече мога да кажа, че съм в тази Япония, в която исках да дойда - храмове, спокойствие, култура, зеленина. Уникално е. Половината от задължителната програма е отхвърлена, утре продължаваме.

Не мога да не отбележа невеоятния квартал Гион, отделете си един ден само за него!

Стари къщички, подредени, красиви, сгушени в едни тесни улички, кръчмета, суши...не исках да си тръгваме...

На пешеходни разстояние е от Киумизу Дера, храмове по пътя има накъдето и да кривнете. Апартамента е на страхотна изходна позиция, смятам че е много по-добра, отколкото ония покрай гарата. Отделно, че е скандално голям за японските стандарти... Браво на самурайката!

Само да знаете, че транспорта тук до някои точки е малко сложен - няма метро или трамваи, а автобуси. Не са много редовни, аз след 7-8 минутно чакане, хванах такси от Гион до Гинкаку-джи. Както сме и 4-ма, върза се кажи-речи същото 1500 йени при 1080 за автобус (май)...Имаше и доста опашки за тия автобуси, китайците са плъзнали Новогодишно, а като дойде Сакурата кой знае какво ще става...

Сега следва вино бЕло и суши, ама вкъщи, че краците бяха до тук.

Наздраве от нас, ще пробваме и препоръчано самурайско уиски за десерт:)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Киото много, много ми харесва, това е вече за мен истинската Япония. Вече мога да кажа, че съм в тази Япония, в която исках да дойда - храмове, спокойствие, култура, зеленина. Уникално е. Половината от задължителната програма е отхвърлена, утре продължаваме.

Не мога да не отбележа невероятния квартал Гион, отделете си един ден само за него!

Стари къщички, подредени, красиви, сгушени в едни тесни улички, кръчмета, суши...не исках да си тръгваме...

....

 

:yahoo: 

Сега ако кажеш, че и хубави японки си намери в Киото, тръгвам и аз :rolleyes:  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

:yahoo:

Сега ако кажеш, че и хубави японки си намери в Киото, тръгвам и аз :rolleyes:  

Ами цял ден се снимахме аз и синО ми с някви готини мацки с кимона, че и те с нас искаха, а накрая се оказа, че са китайки май , правещи се на японки (с кимона под наем), мамицата им......ма ние все пак ще си ги броим за японки :P

 

Самурайке, Честит ти Ден! Жалко, че сте сополиви вкъщи и пропускаме срещата... :blush:

Иначе и ние сме на японско уиски, ама от другото :), снимка после.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И Нара ще ти хареса, само не пропускай стария град.

Наздраве!

Аз черпя, имам ден-ден.

HIBIKI-224x300.jpg

Samuraika, честит рожден ден! Да си жива и здрава, все така търпелива и помагаща!  :sungum:  :victory:

 

А за уискито ще вземем rain check - при следващото идване в Япония ще си го потърсим!  :blum:  :you:

Като бяхме там, много искахме да опитаме Yamazaki, ноооо...  :crying: Никъде нямаше...

Връзка към мнение

ЧРД самурайке. Аз пробвах точно това уиски там, много ми хареса и си взех една бутилка на изпроводяк, още не съм го отворил и ще го пазя.

Връзка към мнение

Ами цял ден се снимахме аз и синО ми с някви готини мацки с кимона, че и те с нас искаха, а накрая се оказа, че са китайки май , правещи се на японки (с кимона под наем), мамицата им......ма ние все пак ще си ги броим за японки :P

 

Самурайке, Честит ти Ден! Жалко, че сте сополиви вкъщи и пропускаме срещата... :blush:

Иначе и ние сме на японско уиски, ама от другото :), снимка после.

 

Ей, искаш ли да ми купиш едно кимоно? Имам рожден ден скоро и аз :) 

 

Самурайке, честит рожден ден и от мен! 

ikebana-work19.jpg

Връзка към мнение

:offtopic:

 

誕生日おめでとう , samuraika! :P

Япония е все по-достъпна благодарение на теб! :preved: 

Да си жива и здрава!

 

Сънчо, добре ти се получава все пак. Продължавай с безплатните съвети :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Самурайке,Честит рожден ден!Желая ти да си жива и здрава и много пътешествия до мечтани дестинации! Искам да ти благодаря за отделеното време и за безценните съвети,които ми даде.Надявам се в най-скоро време да успем да се видим !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Самурайке, и аз да се присъединя с поздрави за рождения ти ден с пожелание за много здраве, късмет и щастие. :)

Благодаря ти за отзивчивостта и че със съветите си ни помагаш да почувстваме по-близка и достъпна Япония. :)

Връзка към мнение

Самурайка, честита да си! Да си здрава и щастлива! Такъв слънчев и отзивчив човек си- зареждаш ме с позитивизъм! Весел празник и наздраве!

 

post-228-0-81664200-1454426702_thumb.jpg

Връзка към мнение

Въх, като съм се вглъбила в едни писания, за малко да изпусна почерпката ;)

Самурайка, ЧРД,ЧРД,ЧРД!

Да си жива и здрава и само хубави неща по пътя ти!

 

Едно букетче от мен ;)

 

12507328_10156352636855043_5574846588209

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Самурайке,

 

Честит рожден ден, да си жива и здрава, много щастие на теб и семейството ти!

 

Като му наближи времето ще си ми основната пътеводна светлина :)

Връзка към мнение

Айде така и така, темата на Sun4o, вече не е това, което беше - Честит рожден ден, самурайке ! Бъди много щастлива и винаги толкова отзивчива и готина :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет на всички! Чета всеки ден, пиша рядко някъде бях писала защо ... много пътувате и много знаете бе хора .... радвам Ви се много! Респект! Така сте ме запалили.... ще се ходи в Япония. Но не това исках да кажа.

Самурайка, честита да си! Толкова отзивчивост, всеотдайност, сърдечност, компетентност не се срещат всеки ден! Бъди здрава и много щастлива!

Извинете ме, но не можех да пропусна!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.