Прескочи до съдържание

дневник Япония за 7 дена + 2 в Сеул


Sun4o

Препоръчани мнения

Хайде Сънчо, не остана. Освен да ти пожелая леки полети и едно невероятно изкарване, изпълнено с безброй незабравими хубави моменти. Специални поздрави на Самурайка да занесеш, а ние чакаме пълен отчет със снимки. Весело, майна! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Sun4o, лек път! И весело и назабравимо! С по-молко нерви от пуберите(щото знам за какво иде реч!)

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как ли не съм помъкнал траф оттук...!?!

 

Ta не го мислете толкова, ще си оди жена ми рошава и точка :)

Сакън, няма да си излагаме пред чужденците! Навсякъде има сешоари - да си вземе една кръгла четка и буклите готови!

 

Лек път!

Една студена вълна мина и отмина. Елниньото тази година прекара студения фрон Китай-Хоккайдо надолу през корейския полуостров та връз Кюшу където за пръв път от 115 години валя сняг (и им се изпопукаха тръбите). Но отмина и сега е като пролет. Сливите в парка край замъка в Осака са цъфнали - чакат те накипрени. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Лек път и много положителни емоции! И чакаме да ни разкажеш като пръв за тази година.

Връзка към мнение

КацнаАме :) .

Поваля ни здраво японски дъжд в най-сухия за годината месец, но карай.

Имахме леки премеждия с метрото, понеже една умница от билетопродавачницата твърдеше, че трябва да сменя метрото на Уено, вместо на посоченото от мен Нипори.....та минахме през Нипори 2 пъти и се позабавихме, а и билетчета наново купувахме за късата отсечка. Карай пак.

Бързо се оправихме на метрата, дори и билет от японска машина купихме, тия дето разправят, че сложно било, да имат да вземат :) .

Бързо намерихме апартамента, с ориентацията винаги съм си бил супер, а пътьом забърсахме суши от Family Mart-a и се отядохме доволно, все едно не се бяхме натъпкали до ушите с Тюркиша.

По един-два-три уелкъм дринк в апартамента обърнахме, естествено, с японски фъстъчки и се понаспахме. Нямам умора от полети и часова разлика, учудващо.

Почвам с планокроенето за деня, благодаря за пожеланията.

Нета е малко бавен, но за сметка на това ще разполагам с 2 бисквитки, щото съм тъп - поръчах една под наем, а след това прочетох, че в апартаментите имало безплатни. Глупав Сънчо...

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

А добре дошъл!

 

Ти мене слушай Слънчо - аз ти казах - на Ниппори! И за бисквидката ти казах! Помниш ли?

Нещо напоследък много ги хващам в издънка тукашните "информатори" по информейшъните. Само дето мен никой не ме слуша :unsure:

В 100те йени продават много хубави дъждобрани - купете си , нищо че е най-сухия месец. Точно от утре ще станеш експерт по ориентация по карта и ти ще има даваш акъл на заблудените каки по гишетата (пак ме хвана яд, не само за теб, имах доста по-брутален случай с други българи и "умна" кака миналата седмица). Видя ли че е лесно - то като за японци правено, те на трудно не могат! :)

 

Опааа, чакай! Какво значи "пак купихме билети за късата отсечка". Да не си купувал пак билет Уено-Икебукуро? Абе човек!

 

 

 

Fare adjustment machines (norikoshi seisanki) can be seen at all Japanese train stations and are a wonderful idea.

fare.jpg

If you have bought the wrong ticket or decide to change your destination in mid-journey, you can pay any excess fare at one of these machines, rather than face an on-the-spot-fine and a criminal record as you might in the UK for example.

Just place your ticket in the slot and the machine calculates your excess fare. Pay the excess with your charge card, notes or coins and the machine issues you with a new ticket to pass the barrier. Simple, efficient...just the ticket.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Братя....и сестри....за Япония крАци трябват!

Баси и търчането е тук, такива километри скоро не бях навивал...

Ще разказвам по-подробно, но имайте предвид, че бая, ама бая подготовка ви трябва за Токио.

Не само физическа, а и чисто логистична...

Това metro/subway/JR Line е такава каша, че ако не сте минали няколко месечен курс, жална ви майка....

И имайте предвид, не повтаряйте моята грешка да минавате Токио за два дена и половина. За нищо не стигат.

Повече от половината ден ще ви минава под земята, вярвайте ми. Като къртици станахме, Миньор Перник...

Инак е много гот, мааме суши, телешко и Асахи, ама не остава много време за кулинарията...

Стига безплатни съвети, засега толкова, лягам, че съм парцал.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Братя....и сестри....за Япония крАци трябват!

Баси и търчането е тук, такива километри скоро не бях навивал...

Ще разказвам по-подробно, но имайте предвид, че бая, ама бая подготовка ви трябва за Токио.

Не само физическа, а и чисто логистична...

Това metro/subway/JR Line е такава каша, че ако не сте минали няколко месечен курс, жална ви майка....

И имайте предвид, не повтаряйте моята грешка да минавате Токио за два дена и половина. За нищо не стигат.

Повече от половината ден ще ви минава под земята, вярвайте ми. Като къртици станахме, Миньор Перник...

Инак е много гот, мааме суши, телешко и Асахи, ама не остава много време за кулинарията...

Стига безплатни съвети, засега толкова, лягам, че съм парцал.

Кат не си изчел подробните ми упътвания за метрото в Токио, страдаш,а:(

Вярно, че за два дни половина си е маратон, ама, да ти кажа ,ние бяхме за къде 10 и пак беше така. Ама поне се научихме да гледаме номерата на изходите и входовете на метрото, че иначе първите дни дорде си намерим гостиницата си беше бая обикаляне из ройона.:(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Sun4o, едно въпросче: колко време ви отне от кацане до качване на влак за  Токио? Правя някакви сметки дали ще успеем да се доберем до Уено до 20,30ч. Кацаме с полет като вас. 

Връзка към мнение

Sun4o, едно въпросче: колко време ви отне от кацане до качване на влак за  Токио? Правя някакви сметки дали ще успеем да се доберем до Уено до 20,30ч. Кацаме с полет като вас. 

Времето от кацането до качването на влака е изключително относително понятие... Мога съвсем отговорно да заява, че японците са най-организираните хора, при които сме минавали имиграционни власти. Аз като видях какви опашки от хора се извиха като слязохме, реших, че 2 часа не ни мърдат само на гишетата... Е да, ама не! Като пружинки са, появиха се още хора по гишетата, други пък организираха опашките, трети стояха само отпред и насочваха/подканяха хората към поредното свободно гише... Минахме супер бързо там - има-няма 20-ина минути, Забави ни обаче чакането на багажа докато ни излезе куфарът на лентата... сигурно още поне 25-30 минути след като минахме имиграционните власти, чакахме за куфара. На JR офиса също загубихме още едни 30-ина минути докато попълним формулярите и да изчакаме другите преди нас (а след нас каква опашка се изви там...) Ако бяхме само със салонни багажи, не се налагаше да търсим JR офис и да активираме пас, бих казала, че до 40 минути след кацането можехме да сме на път за Токио...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кат не си изчел подробните ми упътвания за метрото в Токио, страдаш,а :(

 

А, той само туй да не беше изчел...

 

clete може, но зависи и дали имате да сменяте ваучер за пас, опашки, закъснения и т.н. Със скайлайнера е 47 минути, с бързия влак е 70.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кацнахме в 20:00, хванахме трена в 21;03.

Супер бързо и организирано беше всичко, не сме активирали Джей пас, а обменихме валута и купихме кеш билетите до Уено. 

Ако не спите на Уено, помнете, че мястото за смяна на метрото е Нипори. Не като нас - всички слизат, само аз като коза вързан вътре стоя....щото служителката на летището е много умна :) .

 

Прави сте да ме критикувате, ама за месец подготовка - толкова. Затова и аз предупреждавам другите.

Никога досега не съм бил толкова неподготвен и объркан, както тук.

Определено Токио ме победи, а уж съм организиран човек.....но подробности след седмица ще давам.

Сега тук само безплатните :lol:

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сънчо,не ме отчайвай с тази Япония.

Е, той,Сънчо, се яви като ураган за Япония, та за това така.

Япония е чудесно място, като си разучиш и планираш нещата по - отдалече. Но той нямаше време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Ако не спите на Уено, помнете, че мястото за смяна на метрото е Нипори. Не като нас - всички слизат, само аз като коза вързан вътре стоя....щото служителката на летището е много умна :) .

Аз пак като свекърва, ама да не се обърка и някой друг. Ако ще продължавате към Токио, Гиндза, Шинагава и т.н. по часовниковата стрелка - тога си сменяте на Уено. Ако ще сте за Икебукуро, Шибуя и т.н. обратно на часовниковата - тогава Ниппори. Сънчо, ти да не си й казал че си за Токио на каката?

 

П.П. Сънчо, помниш ли че планираше кола под наем? Забеляза ли магистралите? :)  Екстра си даже, само за месец подоготовка и си се справяш много добре - голяма работа - някоя пропусната гара! Помисли колко си напред сравнено с преди да планираш и подготвиш каквото и да било! Просто мащаба трябваше малко да ти се нагоди на място. Инче си като по ноти! :) Браво на теб!

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Самурайке, това с колата под наем ти е единствената греда досега. Иначе си незаменима :)

Нашите дни се падаха събота и неделя, нулев трафик, аз си умрях от яд, че вместо да слепея като къртица под земята, можех да се наслаждавам на Токио изотгоре му :) .

Определено ви съветвам, ако сте в почивни дни - кола под наем. Паркингите не са скъпи, е не са като в България, но не са и като в Европа.

Вече сме в Киото, булет трена определено ме разочарова. Взехме си билети без места (пак поради недочетене сигурно, някъде бях посъветван, че места винаги имало), настанихме се царски в едни кресла прекрасни и след малко ни наритаха в обора с останалите тънкачи, тоест изгониха от лустрото и марш на долната палуба...не ми хареса хич, все едно бях в Еърбъс 319.

Ама хич не ми хареса. В Европа за по-малко пари какви влакове има....бая опит имам, сериозно говоря.

Отделно тук хоста от airbnb се поизложи доста, като уж изпрати човек да ни вземе, ама беше пропуснал да каже, че не от гарата, а от Мачу Пикчу, загубихме едни 2 часа, докато се намерим със заветния изпратен мушмул, който на всичкото отгоре си искаше и бакшиш май накрая...абе тъпотийки имаше доста днес.

Но пък апартамента е супер и локацията тоже, тоест още едно Хип-Хип-Уей за Самурайката.

 

Йокохама и Landmark Tower са си много заслужаващи, тенкЮ ви за препоръката :)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Взехме си билети без места (пак поради недочетене сигурно, някъде бях посъветван, че места винаги имало), настанихме се царски в едни кресла прекрасни и след малко ни наритаха в обора с останалите тънкачи

Явно не сте обърнали внимание на номерата вагони, в които са разположени нерезервираните места.  :lol: A както говориш за 2-ри етаж, вероятно сте нахълтали и в Green car, т.е. 1-ва класа...

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сънчо,не ме отчайвай с тази Япония

Ако си прегледаш подробно маршрутите не мисля, че би имал проблеми. Транспортът в Япония поне е толкова добре организиран и редовен, което предполага много лесно планиране. Повече от 5 минути не сме чакали влак. Никакво време не се губи под земята ако знаеш накъде отиваш. :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

. Никакво време не се губи под земята ако знаеш накъде отиваш. :)

Ама Сънчо се ядосва, че пътува под чемята по принцип, а не над нея.

 

Сори, Сънчо, подвела съм те. Но не е късно. Поне Кансай можеш да обиколиш с кола спокойно. Тъкмо ще споделиш опит. Аз бях пропуснала , че си професионалист.

Връзка към мнение

Ама Сънчо се ядосва, че пътува под чемята по принцип, а не над нея.

 

Сори, Сънчо, подвела съм те. Но не е късно. Поне Кансай можеш да обиколиш с кола спокойно. Тъкмо ще споделиш опит. Аз бях пропуснала , че си професионалист.

Струва ми се, че над земята ориентацията ще е доста по-трудна и придвижването по-бавно, но нека сподели впечатления, да...
Връзка към мнение

Не бе, Самурайке, не съм тираджия, хванала си се за думите :) .

Просто понеже 5 страници питах само за транспорта (имало е за какво де) и казах, че съм станал тираджия...

Както и да е.

Проблема, както е посочила chandni е, че се губи много време (ако не познаваш изкъсо картата на метро изходите, което за мен си изисква мноооого сериозна подготовка - полувисше образование) докато излезеш на повърхността. и всъщност като слезнеш от железния кон не знаеш наляво да тръгна, надясно ли...изходи много. И отидоха едни 20 минути, ако излезеш от грешния. Че няма и кой да питаш отвън - тук инглиша е кът...

Отделно, придвижването в самото метро може да ти отнеме 20-25 минути и накрая става така, че пътуваш донякъде 40-50 минути, примерно Токио Тауър, за да го видиш за 10. И оттам пак гмуркане следва - 40 минути...А ако си с кола, ще можеш да се супер насладиш на прекрасния квартал Роппонги около него.

 

Е затова Токио ме победи - 10 минути щастие и обратно в казана...

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 като слезнеш от железния кон не знаеш наляво да тръгна, надясно ли...изходи много. И отидоха едни 20 минути, ако излезеш от грешния. Че няма и кой да питаш отвън - тук инглиша е кът...

 

Има табели с изписани имената на улиците. Ние по това се ориентирахме. А някъде си пише и името на конкретния туристически обект. Но изходите са десетки, наистина ...Но това е част от приключението  :P  :) 

Ние бяхме пропуснали да проверим предварително кой е изхода, който води към хотела в Осака и малко се помотахме из гара Осака, докато го нацелим. Но пък веднага след като започнахме да се озъртаме един младеж предложи помощта си. :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.