Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 29 минути , Gentleman Basta каза:

Те са най-страхотните в неговия живот 🙂

Имах предвид, че аз може да не съм видяла най-добрите на Малдивите и искам да зная локацията за следващ път. А и той доста е правил шнорхелинг по света и може да сравнява. 

Връзка към мнение
На 7.07.2019 г. в 22:53, Lindt каза:

Иво, срещам известни трудности с ориентирането за Derawan и Maratua. Храня надежди,  че си проучвал тази дестинация и/или някой познат с вашите интереси е посещавал мястото. Аз въобще не откривам адекватна информация дори да стигането и лодките,  пък за рифовете и екскурзиите на място съвсем нищо. Ако можеш да ми кажеш нещо, ще съм много доволна. 

 @pikonio,  ти да си чувала нещо за тези острови? Знам,  че там са по-скоро големи животните и може би не са ти цел, но някой нещо да е разказвал?  

Derawan си ми е в списъка за гмуркане. Имам познат, който доскоро работеше там като гид и в момента е тук в Бунакен, искаш ли нещо да поразпитам? Местните обикновено знаят много повече от нас, колкото и да четем из нета.

 

И аз ще се присъединя към шегата, време ви е 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , pikonio каза:

Derawan си ми е в списъка за гмуркане. Имам познат, който доскоро работеше там като гид и в момента е тук в Бунакен, искаш ли нещо да поразпитам? Местните обикновено знаят много повече от нас, колкото и да четем из нета.

 

И аз ще се присъединя към шегата, време ви е 🙂

Искам да питаш, разбира се 🙂  Дали зимата е тъпо.  Дали ще сме единствените бели. И дали ще ни возят някъде на турове, ако сме единствените на острова или ще си седим в стаята.  И някой свестен лодкар, ако ни намериш, ще ти направя торта.  И баница. 

А на Бунакен гадно ли е декември? Ти кога се връщаш? 

П.П.Реката в малайзийската част много ли ще ни натъжи? Да търсим ли по-запазен хабитат на Борнео?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , pikonio каза:

Derawan си ми е в списъка за гмуркане. Имам познат, който доскоро работеше там като гид и в момента е тук в Бунакен, искаш ли нещо да поразпитам? Местните обикновено знаят много повече от нас, колкото и да четем из нета.

 

И аз ще се присъединя към шегата, време ви е 🙂

Как си смело момиче? Разкажи за твоят остров, моля!

Връзка към мнение
преди 38 минути , Lindt каза:

Искам да питаш, разбира се 🙂  Дали зимата е тъпо.  Дали ще сме единствените бели. И дали ще ни возят някъде на турове, ако сме единствените на острова или ще си седим в стаята.  И някой свестен лодкар, ако ни намериш, ще ти направя торта.  И баница. 

А на Бунакен гадно ли е декември? Ти кога се връщаш? 

П.П.Реката в малайзийската част много ли ще ни натъжи? Да търсим ли по-запазен хабитат на Борнео?

 

Ама много са ти положителни въпросите 🙂

Ще го разпитам, той точно от декември беше там.

Няма да сте единствените бели, но сигурно ще сте единствените негмуркачи :)))

 

А за Бунакен... била съм 2 пъти преди в дъждовния сезон и дъжд почти не видях. Тази година обаче беше здраво дъжд, 3 месеца не спря,  дрехите ми мухлясваха. Само че аз никога не бих казала, че е гадно. Но както вече казах, ако дойдете, след като съм си тръгнала, ще го пиема изключително лично, имахте година и половина!!!

 

Аз се връщам септемви.  Имам полет на 1-ви, но е до Франкфурт, до Бг ще видим кога точно.

 

С баница и торта не можеш да ме подкупиш 😉

 

А реката... хммм, не знам, мен ме натъжи, въпреки че се радвах на това, което виждах като животни. И все пак Суматра за мен беше по-тъжна гледка, та бях претръпнала.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , pikonio каза:

 

Ама много са ти положителни въпросите 🙂

Ще го разпитам, той точно от декември беше там.

Няма да сте единствените бели, но сигурно ще сте единствените негмуркачи :)))

 

А за Бунакен... била съм 2 пъти преди в дъждовния сезон и дъжд почти не видях. Тази година обаче беше здраво дъжд, 3 месеца не спря,  дрехите ми мухлясваха. Само че аз никога не бих казала, че е гадно. Но както вече казах, ако дойдете, след като съм си тръгнала, ще го пиема изключително лично, имахте година и половина!!!

 

Аз се връщам септемви.  Имам полет на 1-ви, но е до Франкфурт, до Бг ще видим кога точно.

 

С баница и торта не можеш да ме подкупиш 😉

 

А реката... хммм, не знам, мен ме натъжи, въпреки че се радвах на това, което виждах като животни. И все пак Суматра за мен беше по-тъжна гледка, та бях претръпнала.

В наша защита ние не знаехме, че си на Бунакен 🤣. Не си казала, че си си тръгнала от Джилитата, а там повече няма да ходя 🙂  При това не сме ходили на море от последната ни среща в Бали. Само планини и малко сняг. 

Бунакен нали го гледаме от 3 години. Ама все не ми се ходеше на море. И сега ми се ходи, ама @ivooo като каза, че и на Борнео има какво да се види и аз се зарових в четене за Маратуа. И сега си ми е приятелче този остров и искам там. 

Положителни сме, просто си мисля, че туристите там ги изяждат, защото има стотици питали за мястото и около 5, които са разказали нещо. А в една от малкото Guest House няма коментари в букинг, а в трипадвайзер са около 5 за последната година. Едната дама точно пишеше, че са били единствените туристи през януари. И аз затова си се чудя - ако сме там самички, някой ще ни заведе ли някъде или за 2-ма тъпаци няма да харчат горивото на лодката 🙂 

С баница не може..и торта.. и мусака... 

За реката и мен ме изкушава да ги видя всичките животинки, удобно подредени едно до друго. Ама сигурно ще съм в депресия от сечта около тях. И се чудя дали да не рискувам нищо да не видим и да отидем в по-съхранен и голям резерват. За 5 месеца ще го измъдря де 🙂 

Връзка към мнение
преди 22 часа, Дани Магелани каза:

До кой остров е това? И аз гледах живи, но не зная къде са най-страхотните.

Атол Баа. На островът не му знам името, хотела се казваше Royal Island Resort&Spa.

Имаше корали по над метър в диаметър широки, @Jijo😉

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Sun4o каза:

Атол Баа. На островът не му знам името, хотела се казваше Royal Island Resort&Spa.

    Hanifaru Bay на Баа Атол е може би най известното място в света за наблюдение на манти . Както и на  много китови акули . Между май и декември всяка година, по време на югозападния мусон с натрупването на планктон в залива с размери на футболно игрище  се събират стотици манти . Ханифару е бил известен отдавна на  местните които са идвали  основно за акулите . От средата на 90-те години става толкова известен че тълпите от лодки , плувци с шнорхел  и водолази скоро стават страховити . В последствие целия Баа атол е обявен за защитена зона а достъпът до Ханифару силно ограничен . Към днешна дата доколкото ми е известно гмуркането е забранено , а за шнорхел се допускат след плащане на някаква такса не повече от 80 човека за по 45 мин. едновременно .   Ето някакво произволно клипче , което за съжаление не е мое.

 

     

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Аз да си докладвам и да се оплача едновременно, пък може да спести време на някого: 

Калимантан е мисия невъзможна, ако искате да спестите време или пари. Най-интересните райони са Таджунг Путинг и Архипелаг Дераван. Без съмнение и двете места си заслужават посещението, но не е хапка за всяка уста - тоест струва скъпо, а луксът и удобството не са част от сделката. 

До Tanjung Puting има директни полети от Джакарта на средна стойност от 75 евро в посока до Пангалан Бън (pangkalan bun airport). Срещу още 330 евро за двама ще имате 3 дни/2 нощувки на лодка. 

Цитат

 

We are available for the tour on December, below are the total price for 2 persons for private boat.

Tiana 1 Rp. 6.000.000

Tiana 2 Rp. 6.400.000

Betuah Rp. 6.400.000

Ilham Rp. 5.900.000

Day 1#

We will pick you up at the airport and take you to kumai sub district about 25 minutes from the
airport, Kumai is a harbor village on the west of Tanjung Puting National Park and also the
entrance to the park. After arriving at Kumai we can go straight to klotok and we will introduce
you klotok crew who will accompany and serve you during the trip. When everythings ready, we
can start the trip to the park at 1 o'clock. It take two our before we get to the Park, its very
possible for you to see some animals such as some species of birds, monkeys, lizards water
and very likely the wild Orangutan along the way on the river to first station.

After arriving at the first station we can directly go to see the feeding of the orang-utans at 3 pm,
there you can see about 5 or 15 orang utan. After that we return to klotok and continue the
journey on the river to see the monkeys that are very easy to take a look at the trees around the
river like a monkey and a long tailed macaqe and probusces monkey. After dinner (or before
dinner) if the weathers good we can also do the night walk to look for the night animals and

glowing mashroom which usually can be found at rainy season.

Day 2#

You can wake up early morning to enjoy and listen to the sound of animals such as birds,
monkeys or the big male of orangutan long call , after breakfast and drinking coffee we can
continue our journey towards 2nd station to see the feeding of orang utan at 09.00 am.
Having seen feeding at 2nd Station we can continue our journey to the 3nd station, and if we
leave early, we might be able to see the crocodiles and some of the animals throughout the way
to the 3nd station. 3rd station which we call camp leakey to see feeding of orang utan at 2 pm in
the afternoon, Camp leakey is the last camp that has a black clean water up the sekonyer river.
There are a lot of crocodiles and also we can find a lot of orangutans and other animals such as

wild boar and gibbon.

There is an Information Center that is usually open at 12.30 to 02.00 pm.

After we watch the feeding we return back to klotok and go to the nipa palm area near the exit

to see fireflies.
Day 3#

In the morning after breakfast and take a river water shower where we spend the night we go to
see animals along the river and back to Kumai to end the tour. About 9.00 am we reach kumai,

and we will take you back to the airport.

Tour including : Taxi pick up (airport-kumai,kumai-airport), Boat, Guide, Breakfast/Lunch/Dinner

( on boat), ranger fee, police permit, and Park ticket.

For further information about the price and tour packet detail or other informations, Please

contact me by email : jeniesubaru@gmail.com

 

Отзивите от този парк са много добри и вероятно си заслужава - с цялото приключение, изживяване и тн. Но тъй като не може да продължите пътешествието си в Борнео, а трябва да се върнете до Джакарта, се харчи неприятно много време/пари за билети. 

Все пак тоталът е 630 евро за 3 дни/2 нощувки

 

Следващото интересно нещо, което ние не успяхме да съчетаем с този парк, иначе щеше да е супер яко средно скъпо пътуване, са островчетата около Дераван.  И ценоразписът за тях е: 

7 нощувки на Маратуа в Maratua Guest House - 230 $ през сайта им, 350 в bоoking. 

30 $ за полудневен тур с лодка от острова, 45 $ за целодневен тур. Уловката е, че трябват минимум трима записали се.

превоз от летището на Берау с кола и лодка - 75 $

превоз, ако се идва от Малайзийско Борнео:

Цитат

If you would like to come by ferry, you can take the ferry from Tawau to Tarakan which leaves around 12:00 PM and takes 3.5 hours. You will then need to overnight in Tarakan and take a 1 hour ferry to Tanjung Selor the next morning. Ferries start running at 7:00 AM. We will transfer you from Tanjung Selor. The taxi ride to the jetty in Tanjung Batu is 4 hours and the boat to Maratua is 1.5 hours. Please take the first ferry out of Tarakan at 7:00 AM and we'll meet you in Tanjung Selor at 8:00 AM. The cost for a one way transfer is $75 per person (minimum 2 people.) If returning to Sabah, you will need to overnight in Tarakan to catch the flight or ferry out of Tarakan.

Възможни турове на от острова: 

Цитат

 

You can arrange your boat trips once you arrive to Maratua. We can put together a personalized trip for you depending on the weather, what you want to see, and the tides. A half-day of snorkeling (3 - 4 hours) will take you to 1 island and the cost is $30 per person with a minimum of 3 people. A full-day of snorkeling (5 - 6 hours) will take you to 1 - 2 islands and the cost is $45 per person with a minimum of 3 people. Because we set up the snorkeling trips at the guesthouse, guests often arrange to do the same trip on the same day and share the cost. 

There are 3 wonderful full day snorkeling trips:
Trip #1 is the Kakaban/ Sangalaki full day trip. Kakaban has a lake from the dinosaur times that has 4 species of stingless jellyfish. The lake is huge and it's magical to swim with these jellyfish. Also, the snorkeling is excellent off the coast of Kakaban. Off of Sangalaki Island, you can swim with manta rays. Up to one hundred manta rays have been seen frequenting this area.

Trip #2 is the Maratua Island full day trip. Maratua has many of the top snorkeling spots in the world. Many can only be reach by boat. On this trip you can travel around the island to these snorkeling spots. This is a wonderful trip as you get to see a lot of Maratua Island by boat, so it's kind of a Island Tour and Snorkeling Trip combined.

Trip #3 is the Derawan and Samama Island full day trip. You will visit 2 excellent coral reefs off the coast of Samama Island.  Samama is a beautiful, untouched island that is surrounded by extended, shallow coral reefs. You can then stop for lunch on Derawan Island. After lunch, you will visit 2 excellent coral reefs off the coast of Derawan.

Also, the snorkeling right off of Maratua on our House Reef in front of the guesthouse is excellent. Some divers have commented that they saw more on the shelf in front of our restaurant, than they did on some of their boat trips. If you don't have your own snorkel and masks, you can borrow ours for the length of your stay for free. We do not have fins, as they damage the coral. If you must have fins when snorkeling, you will need to bring your own.

Упорито ни бутат към пристигане от Берау. Но това значи полет до Джакарта (35-60евро), полет до Баликпапан (60 евро), полет до Берау (60 евро), такси и лодка (75$). Тоест в нашия случай стигането до острова отнема повече време и пари от полета до Азия. А за 800 евро на човек мога да избера много други острови в света. 

 

Доста подробна информация има в сайта на къщата за гости, дайвинг туровете на Scuba Junkey и блогът на едни маниаци на тема Борнео

 

Ако някой ви препоръча http://www.borneotourgigant.com/ , дори не отваряйте линка. Да ми оферират спане в колиба в изгоряла гора и 2 часа с моторна лодка за около 1000 долара е толкова скандално, че се вбесявам 3 дни при мисълта. После казват, че правителството не прави достатъчно, за да популяризира Калимантан. Дебили. Повече няма да коментирам цените в Банско или Слънчев бряг. 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте, не знам доколко адекватно е запитването ми точно в тази тема, но не намерих друга по-подходяща, в която да го поместя. Ако някой прецени, че на другаде би било по на място, ще съм благодарен да ме пренасочи. От доста време си мечтая за собствено пътешествие до Индонезия, но покрай настоящата обстановка не съм намерил удачен момент. Другата "спънка" е и поводът да задам питането си. Ходилите там, до колко по ваша преценка дестинацията е подходяща за пътуване с малко дете (към момента 6-месечно момченце, но ориентировъчно би било с почти с година по-голямо към момента на заминаване)? Определено бихме се придържали към по-отъпканите маршрути - Бали, Ява, най-много Флорес, тъй като от логистична гледна точка бихме срещнали трудности. Бихме могли да си позволим максимален престой от 3 седмици, като мисля, че имаме малко над средната поносимост към неудобство по моя преценка и поне средна склонност към авантюризъм. Та според вас, с този профил, би ли била постижима за нас една класика от рода Бромо-Иджен-Джогджа-(+Тумпак Сеуу) - Бали(+ Нуса Пенида) и най-много Падар или да не отивам толкова надалеч и да заложа на сигурното с Бали? Доколкото сигурно изобщо съществува предвид обстоятелствата? Благодаря предварително! 🙂

 

 

Връзка към мнение
преди 26 минути , bilboris каза:

Здравейте, не знам доколко адекватно е запитването ми точно в тази тема, но не намерих друга по-подходяща, в която да го поместя. Ако някой прецени, че на другаде би било по на място, ще съм благодарен да ме пренасочи. От доста време си мечтая за собствено пътешествие до Индонезия, но покрай настоящата обстановка не съм намерил удачен момент. Другата "спънка" е и поводът да задам питането си. Ходилите там, до колко по ваша преценка дестинацията е подходяща за пътуване с малко дете (към момента 6-месечно момченце, но ориентировъчно би било с почти с година по-голямо към момента на заминаване)? Определено бихме се придържали към по-отъпканите маршрути - Бали, Ява, най-много Флорес, тъй като от логистична гледна точка бихме срещнали трудности. Бихме могли да си позволим максимален престой от 3 седмици, като мисля, че имаме малко над средната поносимост към неудобство по моя преценка и поне средна склонност към авантюризъм. Та според вас, с този профил, би ли била постижима за нас една класика от рода Бромо-Иджен-Джогджа-(+Тумпак Сеуу) - Бали(+ Нуса Пенида) и най-много Падар или да не отивам толкова надалеч и да заложа на сигурното с Бали? Доколкото сигурно изобщо съществува предвид обстоятелствата? Благодаря предварително! 🙂

 

 

Трудна работа. Бях в същатата дилема дали да вземем нашето дето при нашето ходене в Индонезия, но очакванията ми се свеждаха само до Бали. Направихме едно пробно пътуване с него до Брюксел( 3 часа полет) да видя как се случват нещата на практика и директно отпадна от уравнението. Просто този полет от 14 часа вързан към мен или жена ми не си го представях как ще стане. Без него вече посетихме почти всички места които си изброил с влак/фери/ местни автобуси и т.н. С дете на 1.6 г Иджен е Ъпсурт или поне слизане в кратера. До изгледа към Бромо може да ви закарат с джип. Лично според мен ще е мъка и за детето(вероятно няма да си спомня нищо), а за вас още повече. На Бали освен басейн в хотела другаде няма да е много подходящо. Както многократно се е споменавало, Бали не е плажна дестинация.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Да се имам предвид, че Индонезия забранява на 15.12 извънбрачните сексуални активности за местни и за чужденци- преди 3 години същият закон не се прие заради сериозни протести , сега изглежда се гордеят с предстоящото му приемане..

 


https://www.reuters.com/world/asia-pacific/indonesia-set-penalise-sex-outside-marriage-overhaul-criminal-code-2022-12-02/

  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Да се имам предвид, че Индонезия забранява на 15.12 извънбрачните сексуални активности за местни и за чужденци- преди 3 години същият закон не се прие заради сериозни протести , сега изглежда се гордеят с предстоящото му приемане..

 


https://www.reuters.com/world/asia-pacific/indonesia-set-penalise-sex-outside-marriage-overhaul-criminal-code-2022-12-02/

sex outside marriage, which can only be reported by limited parties such as close relatives, carries a maximum one-year prison sentence.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 21 минути , Mario Chipev каза:

Точно се върнах от Суматра. Сега си обяснявам, защо местните често ми споменаваха, че трябва да се оженим с приятелката ми 😄

Мисля, че това е важно за хотелите, със собственици мюсюлмани, и не толкова за собственици с други религии в Индонезия.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mario Chipev каза:

Точно се върнах от Суматра. Сега си обяснявам, защо местните често ми споменаваха, че трябва да се оженим с приятелката ми 😄

Би ли споделил малко повече за това пътуване? Как се движихте, колко дни бяхте на острова, видяхте ли орангутани?

Връзка към мнение
преди 6 часа, Дани Магелани каза:

Мисля, че това е важно за хотелите, със собственици мюсюлмани, и не толкова за собственици с други религии в Индонезия.

За 5 ходения в Индонезия, единствено в Банда Ачех е имало известни проблеми с хотелите. Все пак това е най-крайно ислямизирания град в най-излямизирания район. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Lindt каза:

Би ли споделил малко повече за това пътуване? Как се движихте, колко дни бяхте на острова, видяхте ли орангутани?

Ще се опитам да бъда кратък и да не изпадам в много подробности.
Бяхме първо в Куала Лумпур за няколко дни. Летяхме от КЛ до Медан с Air Asia за около 150$ отиване връщане ( за двама ).

От Медан се спуснахме директно към селото Букит Лаванг. Там останахме 5 дни, като  2дни/1нощувка направихме в джунглата на палатка ( искаше ми се повече, но вече не съм соло и е по-сложно 😄 ). Видяхме орангутани, варани, tomas's leaf monkey, макаци на кило, гибон, насекоми  и т.н Разкарахме се и до село забито навътре в джунглата Тангхакан ( 2ч с офроуд джип от Букит лаванг ). Подкрепихме местните и слоновете, за които се грижат. Къпахме се със слонове, нахранихме ги и беше доста забавно, но времето беше ограничено за жалост.

От Букит Лаванг отидохме в градчето Берастаги. Берастаги е обграден от 2 вулкана - могъщия Синабунг и Сибаяк. Оказа се, че Берастаги е един от най-големите износители на плодове в цяла Индонезия.  Там бяхме 2 дни.

За около час и 30 мин качихме Сибаяк, после отидохме до горещите извори, в подножието на вулкана. След това посетихме Abandoned villages aka Ghost town. Това са 6 малки села, разрушени от мощните изригвания на Синабунг. Правителството принуждава хората да напуснат селата, защото са буквално в подножието на вулкана и за жалост има няколко смъртни случая.

От Берастаги се запътихме към Парапат, като по пътя имахме няколко спирки - водопади, джунгли... Индонезия, има от всичко по много!

Парапат е пристанищно градче, на брега на езерото Тоба. Оттам си взехме фери за остров Самосир. Няма да изпадам в подробности за езерото Тоба, освен че е супер вулкан с невероятно мощно историческо изригване, затрило доста голяма част от популацията преди хиляди, хиляди години. Активен супер вулкан до ден днешен. 
Там се мотахме из острова със скутер 3-4 дни.
Интересно е да се спомене, че трябваше да кажем на капитана на ферито в кой хотел сме за да ни закара директно до хотела ( с корабчето ) 😄 Като попитах защо, отговора беше " Все пак плащате 25 000 IDR! " Което се равнява на 3лв. 

Селището, в което отседнахме се казва Тук Тук. Там може би има най-добри условия за туризъм. 

На Самосир се срещат хората " karo batak ". Хора с доста интересна история, ритуали и обичаи! Най-интересното е, че до преди 200 години са осъждали хора на смърт, чрез канибализъм.

Напуснахме Самосир и обиколихме езерото от различни страни, отново видяхме водопади, маймуни, джунгли и тн.

2 дни бяхме в провинция Аче, общо взето нищо инетересно, освен че банкоматите им не работят с visa и master card, а други банки освен sheriat няма и няма и да намерите в тази провинция. Прекарахме 1 ден в пристанищното градче Сингкил, хванахме си лодка до главния остров Балай. Лодката няма точен час, тръгва всеки ден между 7 и 12ч, ферибот има 2 пъти в седмицата. Пътя до острова е около 3-4ч, като се возите с хора, животни, железа, мотори, строителни материали, газови бутилки, храна и тн. Всички хора са на земята, пейки и столове няма 😄

От остров Балай си взехме друга лодка и така отидохме на островите Баняк. Избрахме Паламбак, тъй като беше най-голям ( 8км обиколка ). Обиколихме и над 10 други островчета, обитаеми и необитаеми. На Паламбак първите 3 нощи имаше ураганни бури и не можеше да се спи, но пък после времето през нощта беше супер. Бяхме единствените хора на острова + 2ма, стопанисваши къщичките ни и грижещи се за острова. Недостатъка беше, че не знаят английски, но пък перфектно се разбирахме с шефката им, по whatsapp, която беше наполовина австралийка, наполовина индонезийка. Попитаха ме дори дали искам да си купя остров.

След островите, хванахме обратния път към Медан и после КЛ. 
Целия трип беше около 25дни. Това беше сбития вариант! Със сигурност пропускам много неща!

 

 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към мнение
1 hour ago, Mario Chipev said:

Ще се опитам да бъда кратък 

 

 

Успя , а звучи като истински интересно пътуване.Доста различно от стандартните туристически неща из тази част на света.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Индонезия забрани извънбрачния секс със закон. Година затвор за нарушителите – и местни, и туристи.

 

https://offnews.bg/sviat/indonezia-zabrani-izvanbrachnia-seks-sas-zakon-godina-zatvor-za-narus-791035.html

 

Добрата новина е ,че поне има гратисен период 3 години....

 

Връзка към мнение
На 3.12.2022 г. в 22:37, stanislavpp каза:

Да се имам предвид, че Индонезия забранява на 15.12 извънбрачните сексуални активности за местни и за чужденци- преди 3 години същият закон не се прие заради сериозни протести , сега изглежда се гордеят с предстоящото му приемане..

 


https://www.reuters.com/world/asia-pacific/indonesia-set-penalise-sex-outside-marriage-overhaul-criminal-code-2022-12-02/

Bali governor says tourists can carry on bonking amid new legislation banning sex outside of marriage.

 

Давайте смело! 😄

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Bali governor says tourists can carry on bonking amid new legislation banning sex outside of marriage.

 

Давайте смело! 😄

Добре де, ще продължат да се "bonking", пък ако ги арестуват, че кажат: Ама вашия губернатор каза, че може. Нищо, че пише друго в закона. 😉

 

А как ще следят за спазването на закона? Ще слагат камери на всички предразполагащи места ли?

 

Размечтах се турците пак да пуснат промоцийка до Бали. 

Връзка към мнение

В следващите три години няма нужда да го мислиш, има гратисен период да влезе в сила. 🙂 Иначе на Бали са хиндуисти и нещата са по-свободни, включително по-свободно да те лъжат, ама недостатъците на демокрацията. 🙂 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.