Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

преди 8 часа, Lindt каза:

индонезийската част на Борнео

Каца се на Pangkalan Buun. Ние летяхме от/до Джакарта. За съжаление няма директен от Денпасар....
Хората ни взеха от летището и ни закараха с такси директно на лодката от където веднага започна тура. И гощавката. Лодката си е доста голяма, на два етажа, като на горната палува се кача само екскурзовода. Имаше още капитан, помощник и готвачка като екипаж. Определено си заслужава!!!  Много добре организирано и интересно. 
Tangung puting е огромен резерват в който в определено време на определени места дават храна на орангутаните и те живеят наоколо. По този начин ги държат под контрол за да не обикалят и да не ги стрелят селяните. Спира се на 4-5 места за трите дни.  Попаднахме на стадо дългоноси маймуни - голяма емоция. Бяхме посетени докато обядваме и от див орангутан. Явно са опасни тъй като екипажа настръхна и се подготви едва ли не за битка. Едната нощ ходихме на нощен трек и видяхме и терсиери. Много симпатични и бързи като светкавица животинки.  За мен най- впечатляващото беше "светещото дърво" -   акостирахме близо до брега , подготвихме се за вечеря и нощувка и когато се стъмни дървото до нас светна като коледна елха  от милиони и милиони светулки!!! 5-10 мин се опитвах да го снимам но накрая зарязах техниката и седнах да им се любувам. Точно заради този момент препоръчвам тази лодка.
Писахме на 5-6 човека и се спряхме на  jenie subaru   jeniesubaru@gmail.com   "...the price for 2 peoples 3 days and 2 night orang utan tour is 5.600.000,.
so this price incloude taxi pick up from the airport and droop back to the airport,private boat,guide,cook,food,water,police permit,ranger fee and park ticket..." Всъщност собственика го видяхме накрая когато дойде да си вземе парите и може би беше в добро настроение тъй като поиска 5 млн! Аванс не сме пращали, всичко беше на предварителна уговорка. Честни и почтени хора! Мюсюлмани. 
Нас ни върнаха до града тъй като не бяхме решили все още къде ще изкараме  последните 5-6 дни и ни трябваше спокойно място и нет.

Няма строго определено време и ако сте решили да летите същият ден, те ще ви закарат на летището. Градчето е малко и скучно и не си заслужава отделеното време за разглеждане. 
Други на които писахме са:  jefri.guide@gmail.com , andijaka01@gmail.com , aidisusanto@yahoo.co.id , tanjungharapan83@gmail.com 

 

п.с. Тъй като нямам снимки на тоя комп,  ето снимки на лодката...

п.п.с А ето и едно кратко клипче

 

 

 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Звучи изключително изживяване , най-вече защото сме само ние на лодката. Имаше ли и други лодки около вас? А къде може да се къпем? И как стои въпросът с насекоми и други гадини? Не че искам да развалям романтиката, но все пак не е добре да си представям само хубавата част. 

 

 Вас са ви закарали до града, но май е добре да проверя какво друго има наоколо и да запълним няколко дни. Хич не обичам да летя през ден, а и ако видим орангутаните, не знам дали точно в Борнео ще отидем отново. В момента още няма зимни разписания и не излизат много от предполагаемите полети и връзки. Така че не знам дали малайзийската или индонезийската част на Борнео ще е най-добрия вариант. 

 

А вие след това сте летели директно до Makassar или е друга комбинацията? 

 

Открихме някаква агенция, която предлага трансфер от Сурабая до Бромо, Бромо, трансфер до Иджен, Иджен и после с фери до Бали. Даже ще ни е близо до острова с елени Menjangan Island  и големия изкуствен риф. Цялото удоволствие е около 150 $. Това ли е цената, която гоним? След проверката за тура на Ломбок и тези в Борнео, ми изглежда много евтино :) 

 

Връзка към мнение
4 hours ago, stefanrusev said:


Писахме на 5-6 човека и се спряхме на  jenie subaru   jeniesubaru@gmail.com   "...the price for 2 peoples 3 days and 2 night orang utan tour is 5.600.000,.

Други на които писахме са:  jefri.guide@gmail.com , andijaka01@gmail.com , aidisusanto@yahoo.co.id , tanjungharapan83@gmail.com 

 

 

Това си го записвамза следващото посещение в Индонезия. Аз писах само на tanjung harapan и след цитата "the price for 3 days 2 nights oranghutan tour is 6.050.000 IDR for 1 person", просто се отправих към друг остров...

Редактирано от pikonio
Връзка към мнение

След дълбоки проучвания, Марти нагласи програмата:

 

"Сингапур - Ява. Ява -Борнео до парка. Лодка. автобус или нещо до друга част на борнео. почивка. Полет до марадрън дрън. Автобус. правене на неща няколко дни. Море. Полет до Сурабая"

 

 

Редактирано от Gentleman Basta
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е трипадвайзър линка на агенцията за вулканите на Ява - BROMOIJEN Tour Transport  Намерих ги като бюджетен вариант, те се бяха напрегнали с едни готини джипове, топ ресорти, снаксове по пътя... Представям си какво е луксозен трип. Та за мен това са хората за бромо и иджен. През трипадвайзър има линк към агенцията им и мейлите са им актуални.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
3 hours ago, Gentleman Basta said:

След дълбоки проучвания, Марти нагласи програмата:

 

"Сингапур - Ява. Ява -Борнео до парка. Лодка. автобус или нещо до друга част на борнео. почивка. Полет до марадрън дрън. Автобус. правене на неща няколко дни. Море. Полет до Сурабая"

 

 

Значи не знам какво не ми харесваш на програмата, имаме град- маймунки-море-племе-море-вулкани-море-храмове и ориз-вкъщи :lol:  Само трябва да напаснем 10 полета с няколко бури и турове и сме готови

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Gentleman Basta каза:

"Сингапур - Ява. Ява -Борнео до парка. Лодка. автобус или нещо до друга част на борнео. почивка. Полет до марадрън дрън. Автобус. правене на неща няколко дни. Море. Полет до Сурабая"

Това марадрън Макасар ли е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
18 minutes ago, stefanrusev said:

Това марадрън Макасар ли е?

Знаех си, че е кристално ясен план ;)

Да, Макасар е, наби ми се на очи при хаотично търсене на полети между Борнео и някъде другаде. Може би ще искам съвсем други места на Суласези до посетя, но още не го знам. 

Връзка към мнение
5 hours ago, Lindt said:

Знаех си, че е кристално ясен план ;)

Да, Макасар е, наби ми се на очи при хаотично търсене на полети между Борнео и някъде другаде. Може би ще искам съвсем други места на Суласези до посетя, но още не го знам. 

Ами... има голяма вероятност да съм някъде там... та предполагам програмата ти търпи промени?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Lindt каза:

Може би ще искам съвсем други места на Суласези до посетя, но още не го знам. 

Има достатъчно по-интересни места из Индонезия освен този остров. Погребалните церемонии и традиционните къщи на Тораджа са може би единственото което си заслужава 10+ часовите автобусни планински преходи. А и те не са типични за острова  тъй като това племе са дошли от района на делтата на Меконг. Като прибавим че до идването на португалците са били канибали....


Това което спестява време при този преход е че почти всички автобуси са нощни и много удобни ( цък) На връщане има един-единствен дневен. Подчертавам го за да го имаш предвид и да купите билети предварително. Иначе рискувате или да се изръсите здраво за такси , или да си пропуснете полета. Прехода на север до следващото летище е два дни, поне. Така че ( мое мнение) -   3 дни Макасар -  Rantepao - Makasar  са достатъчни. 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, stefanrusev said:

Има достатъчно по-интересни места из Индонезия освен този остров. Погребалните церемонии и традиционните къщи на Тораджа са може би единственото което си заслужава 10+ часовите автобусни преходи. А и те не са типични за острова  тъй като това племе са дошли от района на делтата на Меконг. Като прибавим че до идването на португалците са били канибали....

Усърдно си чета темите на Теди и до момента изобщо не съм се впечатлила от посещението на племена, човешки паркове. А телесните останки съвсем не мога да нарека притегателна сила. И все пак ме гложди любопитство дали на място няма пък да се окаже интересно. И къщичките ми допадат. А ако е достатъчно диво, ще има и някакви интересни животни, птици и цветя.  

Всъщност островът е доста голям. И в северната част е летището, от което може да стигнеш до Бунакен. Ако се спрем на този район за море, предпочитам полетите и автобусите ни да минат покрай племената, а не пак през Джакарта. 

Индонезия продължава да изглежда като кутия със сто различни бонбона и аз не мога да избера първите, които да опитам. Но със сигурност ще избирам островите, които да посетим и по възможностите за шнорхелинг и лежане на плаж. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 hours ago, pikonio said:

Ами... има голяма вероятност да съм някъде там... та предполагам програмата ти търпи промени?

На Тенерифе забелязахме, че компания, влюбена в мястото, на което си за първи път, прави пътуването по-хубаво. Така че да, ако си някъде там, с удоволствие ще измисля как да се засечем.

Ти искаш ли да дойдеш при нашите орангутани? Защото ще ме мързи да чета много за тях, а ти си проучила този биологичен вид? Също така можеш ли да ми припомниш къде са медузите? И райските птици? И някое друго симпатично животинче, ако се сетиш?

 

О, още нещо, не успяхме да намерим убежище за панголини, а Жижо е чел, че планират такова в Индонезия. Ако някой знае къде има или знае кого да попита, с удоволствие ще напаснем няколко полета, за да видим това животинче. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

....А телесните останки съвсем не мога да нарека притегателна сила.... 

Аха, сега те разбирам. Въпреки че там интересно е самото събитие, а и тлени останки не се показват,но... пътуването си е твое.

Това "кутия със сто различни бонбона" ми хареса! Мнооооого точно казано!!!  И по-точно около 13 000 - толкова са обитаемите острови по думите на хазяина от Траванан.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 minute ago, stefanrusev said:

Аха, сега те разбирам. Въпреки че там интересно е самото събитие, а и тлени останки не се показват,но... пътуването си е твое.

Това "кутия със сто различни бонбона" ми хареса! Мнооооого точно казано!!!  И по-точно около 13 000 - толкова са обитаемите острови по думите на хазаяина от Траванан.

 

Ами аз от миналата година забелязах, че тази страна предлага всичко, което обикновено търсим при пътувания в Азия. Даже Ангкор и Баган не успяха да ми се сторят интересни.

Големият проблем е, че не мога да се съсредоточа и чета за едно островче, за да проверя как да се движа между точките на интерес, защото щом започна, изниква омагьосваща снимка от друго място. Сега например зяпам остров Belitung, което ми прилича на Сейшели :), вместо да се опитам да разуча Борнео или Сулавези. И въобще нямам представа как точно се осъществява придвижването в тази страна. 

Като се чудя дали да не оставя топ местата под водата за времето, когато ще имаме дайвинг сертификат.

 

Връзка към мнение

@Lindt твоето вълнение и възторг ме заразяват и мен :). Ще взема да литна и аз към този район декември месец и да ви засека някъде по пътя. Така ще ползвам и вашата програма на готово ;).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 hours ago, Радослав said:

@Lindt твоето вълнение и възторг ме заразяват и мен :). Ще взема да литна и аз към този район декември месец и да ви засека някъде по пътя. Така ще ползвам и вашата програма на готово ;).

 

Ако си спомняш колко месеца подреждах всичките четири забележителности с кола по 2 единствени пътя в Йордания, дали вярваш, че ще имаме готов план преди декември? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колкото  и да се чудиш, Индонезия не става и за три пъти. Огромна страна с уникални места за посещение. Просто избери логистично какво най-много искаш да видиш и другото го остави за следващия път, иначе рискуваш да си прекараш почивката по самолети и рейсове. Поне сега самолетните билети от София паднаха и не се налага да продаваш някой бъбрек, за да отидеш. :D

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
5 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Колкото  и да се чудиш, Индонезия не става и за три пъти. Огромна страна с уникални места за посещение. Просто избери логистично какво най-много искаш да видиш и другото го остави за следващия път, иначе рискуваш да си прекараш почивката по самолети и рейсове. Поне сега самолетните билети от София паднаха и не се налага да продаваш някой бъбрек, за да отидеш. :D

 

Страхотно би било да се ориентираме, но нямам идея каква цена ще имат полетите ни. Искам да намаля максимално хвърченето, но ако няма автобусен транспорт, няма как да се избегне полет. При това не откривам директни полети по отсечките, които ми изглеждат подходящи за комбиниране. Нямам никаква идея за компаниите, които летят в Индонезия. Например ми е удобно от Сингапур директно да се озова в Борнео, Макасар или Манадо, но виждам полети само с silkair, като цените са между 300 и 840 сингапурски долара. И онова островче Belitung ми допада и ми изглежда близо до останалите цели, но и на него не знам как да отида :) 

Отказвам се от silkair и попадам на някакви susiair. Много ми харесва колко маршрута имат в картата си, но виждам само телефонен номер и може би са чартъри. Затварям и този сайт и на финала се усещам, че за 30 минути не съм научила абсолютно нищо полезно :) Така че е време да отидем да пием бира и да се радваме, че има 6 месеца до това пътуване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имай предвид, че гаражните авиокомпании нерядко канселират полети, особено пък в слабия сезон. Където можеш за вътрешни полети лети с гаруда или лоу коста им citilink. Пак да кажа за лайън еър, спестяването на десет долара може сериозно да ти обърка програмата.  За съжаление, основният хъб за източната част на страната е Бали и на мен ми се наложи да се въртя в кръг няколко пъти и да сменям няколко полета в един ден.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
2 hours ago, Gentleman Basta said:

@pikonio Ти ходила ли си в Tangkoko? Мнение?

 

Като цяло в Сулавези отидох заради Tangkoko и терзиетата там. Повечето хора знам, че правят дневен тур до там, аз останах да спя 2 нощи почти до входа на парка. Хм... много бях доволна, определено.

 

8 hours ago, Lindt said:

Също така можеш ли да ми припомниш къде са медузите? И райските птици? И някое друго симпатично животинче, ако се сетиш?

 

Медузите бяха на Тогеан. Но за мен си бяха голямо разочарование - сравнени с Палау като бройка,  хората бяха по-небрежни към тях, медузите буквално се завираха в теб и може би това беше най-ужасното, след като без да искам сритах една и тя се полуразпадна.

 

Райските птици бяха на Халмахера - с полет от Манадо до Тернате и лодка до острова. Е, не са птици като в Папуа, но мястото наистина беше магическо!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 27.05.2017 г. в 18:13, Lindt каза:

Например ми е удобно от Сингапур директно да се озова в Борнео, Макасар или Манадо, но виждам полети само с silkair, като цените са между 300 и 840 сингапурски долара.

Лоурънс ти е подсказал много добре за Lion Air, но все пак ако решиш имат ежедневни полети от отстрещното на Сингапур островче (с фери от Сентоса мисля беше) - Batam (BTH)

Всъшност за търсенето добрият Мак е показвал този полезен инструмент - http://www.flightconnections.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 hours ago, cck said:

Лоурънс ти е подсказал много добре за Lion Air, но все пак ако решиш имат ежедневни полети от отстрещното на Сингапур островче (с фери от Сентоса мисля беше) - Batam (BTH)

Всъшност за търсенето добрият Мак е показвал този полезен инструмент - http://www.flightconnections.com/

Погледнах го Batam, но не е по-удобно, евтино или откриващо нови хоризонти на пръв поглед. Всъщност Борнео изобщо не иска да ни улесни в обикалянето. Този остров е с чудовищен размер и хем не искам да отида за 3 дни и да го маркирам, хем не мога да измисля как точно да наместим някаква удовлетворяваща програма.  

 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Отчитам се, че най-после сме се преборили с хилядите варианти и сме се спряли на най-стандартното начало на пътуването си. 

След като купихме жилети за полет Сингапур - Джоджа на 12 декември, стана очевидно, че началото на пътуването ни ще бъде Източна Ява, постепенно придвижвайки се до Бали. 

Разследването ни показа, че след Боробудур и Прамбанан, ще можем да изкачим едно чудесно вулканче с извънземен вид, а именно Келуд.  

След това трябва да стигнем до Маланг и по-специално няколко страхотни водопада и rainbow village.  

От там ще посетим Бромо и Иджен, като е много вероятно да го направим с обществен транспорт.

 

Та ако някой има препоръки, идеи или просто впечатления за този маршрут +/- някое отклонение, ще е удоволствие да прочета. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.