Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

Бях писала някъде, но ще отговоря и тук. Двама души биха могли да се вместят в бюджет около 3000 лв с цена на самолетен билет до около 400 Евро. 

В тази цена включвам и сувенири те. 

Цената от Гърция е много добра, ама условията са не особено добри - няма багаж, храна, места и ако почнеш да добавяш вече не е толкова евтино. 

Ако не държите да бъде всичко на един билет може да намерите изгодни билети от някой европейски град. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , dorostol2003 каза:

Благодаря на всички! От кой град ме съветвате да търся полет до Бали? 

 

 

Ами, съвсем наскоро имаше добра оферта от Амстердам, аз съм Пътувала от Рим, така че може да се съчетае с всеки град до който има удобни полети от София. 

Аз пътувах с China Eastern Airlines, те пускат често оферти до там. 

Ако успеете да наредите нещо без нощувки на свързващите точки ще е добре. Ако-не, хубаво е нощувките да не са в скъпа точка, че иначе се обезсмисля. 

Може да следите КЛМ/Ер Франс, които също пускат оферти от европейски градове, както и за полети до Сингапур и той да се включи като бонус. 

Иска си доста ровене и следене на оферти. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Планирам Бали, но чета, че като цяло не е плажна дестинация. За мен е особено важно посещението на културни и исторически обекти да се съчетае с отдих на плаж, а под плаж разбирам ситен, бял пясък, чиста и спокойна вода без вълни и течения и палми, много палми. Има ли такива места на Бали? Препоръчайте градове или курорти с хубави плажове, които мога да използвам за почивка и като отправна точка за екскурзиите. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 часа, Stefan каза:

Планирам Бали, но чета, че като цяло не е плажна дестинация. За мен е особено важно посещението на културни и исторически обекти да се съчетае с отдих на плаж, а под плаж разбирам ситен, бял пясък, чиста и спокойна вода без вълни и течения и палми, много палми. Има ли такива места на Бали? Препоръчайте градове или курорти с хубави плажове, които мога да използвам за почивка и като отправна точка за екскурзиите. 

Плажът на хотел Хаят на Нуса Дуа ми хареса. Може да го погледнете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Stefan каза:

https://m.24chasa.bg/novini/article/7413705

На много хора ще обърка плановете този вулкан.

Не е толкова страшно. Ние бяхме в такъв период и освен очевидния бонус да има по-малко хора наоколо, ни местиха в по-хубави стаи, за да сме доволни и като цяло цените бяха по-ниски. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Lindt каза:

Не е толкова страшно. Ние бяхме в такъв период и освен очевидния бонус да има по-малко хора наоколо, ни местиха в по-хубави стаи, за да сме доволни и като цяло цените бяха по-ниски. 

В отменените полети е проблема.

Всъщност, какво става със самолетните билети в такива случаи? Знам, че мястото на този въпрос не е тук, но ми стана интересно.

Редактирано от Stefan
Връзка към мнение

Ами ще летиш на други дати, когато има полети, и когато успеят да те сместят в тълпата.

Ако си с европейска компания, тя ти плаща и хотела за времето на принудителен престой според законодателството, ако не - пак според законодателството и евентуално колко авиокомпанията иска и може да се погрижи за пътниците

Връзка към мнение

Линд, може ли линк към пътеписа ти за Бали. Поне си мисля, че има такъв, но не го намирам. 

 

И още нещо да попитам тук. Дневни екскурзии до Иджен дали има и голяма загуба ли ще е да се пропуснат сините пламъци? 

Редактирано от Bellaero
Връзка към мнение
преди 9 часа, Bellaero каза:

Линд, може ли линк към пътеписа ти за Бали. Поне си мисля, че има такъв, но не го намирам. 

 

И още нещо да попитам тук. Дневни екскурзии до Иджен дали има и голяма загуба ли ще е да се пропуснат сините пламъци? 

Една Щастлива Коледа в Югоизточна Азия

 

Не мога да дам съвет, защото ние не видяхме езерото на сутринта. Иначе бях с нагласата, че то е по-готино от сините пламъци. Но и самите работници там са интересни, както и късовете сяра. Тоест може би и за дневно посещение е достатъчно интересно място, но не виждам защо да не се направи целият тур.

П.П. Може да е доста горещо през деня. Но имаше някакви екскурзии с фокус върху ежедневието на хората в района на мините. Из първите страници може да има линк, но не е задължително. 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Информиран съм за климата на Бали най-общо, т.е. горе-долу знам какво да очаквам, но едно нещо не ми дава мира. На почти всички снимки от Бали, които съм виждал, небето или е в черни облаци, или просто слънцето го няма. Така ли е в действителност или просто не съм гледал правилните снимки?

Редактирано от Stefan
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Stefan каза:

Информиран съм за климата на Бали най-общо, т.е. горе-долу знам какво да очаквам, но едно нещо не ми дава мира. На почти всички снимки от Бали, които съм виждал, небето или е в черни облаци, или просто слънцето го няма. Така ли е в действителност или просто не съм гледал правилните снимки?

Там е толкова зелено, че кой ти гледа в небето. 

На място ще се радваш, ако слънцето не пече силно защото е влага и задух и ако има и силно слънце ще е убийствено. 

 

Връзка към мнение

Отново ти благодаря, Линд, много хубаво пишеш! 

Ще ходим за първи път с инвазията през юли. След амбициозни и вероятно неизпълними за нас планове за всички острови в района, се спрях на по-лежерно изкарване само на Бали и трип до Ява за двата вулкана. От сега мрънкаме и двамата, то дълъг полет, жега, хлебарки... Къде сме тръгнали 🙂

По три нощувки съм предвидила в Санур, Ява, Сидемен и Убуд. Нямам идея какво ще ядем, инак много красива храна. Мъжът ми е месояден и вероятно на третия ден с плодове и ориз с яйце, ще се разделим след 24 годишно съжителство 😂  А и моторче предвиждам да наемем в Сидемен. Нищо, че той никога не е карал, а аз умирам от шубе още от сега. 😁 

Голяма мечта ми е ЮА и много се вълнувам от предстоящото пътуване. 

Благодаря на всички, които споделяте! 

Редактирано от Bellaero
Връзка към мнение
преди 7 часа, Bellaero каза:

Отново ти благодаря, Линд, много хубаво пишеш! 

Ще ходим за първи път с инвазията през юли. След амбициозни и вероятно неизпълними за нас планове за всички острови в района, се спрях на по-лежерно изкарване само на Бали и трип до Ява за двата вулкана. От сега мрънкаме и двамата, то дълъг полет, жега, хлебарки... Къде сме тръгнали 🙂

По три нощувки съм предвидила в Санур, Ява, Сидемен и Убуд. Нямам идея какво ще ядем, инак много красива храна. Мъжът ми е месояден и вероятно на третия ден с плодове и ориз с яйце, ще се разделим след 24 годишно съжителство 😂  А и моторче предвиждам да наемем в Сидемен. Нищо, че той никога не е карал, а аз умирам от шубе още от сега. 😁 

Голяма мечта ми е ЮА и много се вълнувам от предстоящото пътуване. 

Благодаря на всички, които споделяте! 

Е,  имат си месо, включително свинско на Бали.  Аз гледам да ям морска храна на море,  защото в София не е твърде вкусна.

А плодовете в Азия са... Абе ще съм потресена, ако се върнете гладни от пътуване в Азия. 

Нямам идея къде е Сидемен 😉

преди 10 часа, Stefan каза:

Информиран съм за климата на Бали най-общо, т.е. горе-долу знам какво да очаквам, но едно нещо не ми дава мира. На почти всички снимки от Бали, които съм виждал, небето или е в черни облаци, или просто слънцето го няма. Така ли е в действителност или просто не съм гледал правилните снимки?

Правилни снимки си гледал.  Поне в дъждовния сезон небе няма.  Предвид разположението до Екватора според мен цяла година си е еднакво, но в някои месеци има и урагани. 

Връзка към мнение
преди 7 часа, Bellaero каза:

А и моторче предвиждам да наемем в Сидемен. Нищо, че той никога не е карал

 

Не е нищо, не е...

 

 

 

 

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Май наредих програмата. Линд, четох те пак. Избрах Пемутеран за три нощувки и от там ще идем до Иджен. За мое съжаление Бромо и храмовете на Ява ще отпаднат. Надявам се някога да отида пак за повече време. 

Та, с цел спестяване на тежка за мен екскурзия, избирам близко до пристанището място. Само дето тези 130 км от Санур до там ми ги обявяват за нещо като осем часа път 😂. Буда измисли някакъв водопад по пътя, но не ми се вижда особено ефектен - Мундук. А и предвиждам да идем до Секумпул. Да кажем ще скипнем водопада и ще спрем само на Улун Дану Бератан и после на двете езера. И пак не вдявам как ще пътуваме толкова време. 🙂 Не ми хареса и цената, която си споделила за шнорхелинг, за двама ли е поне? 🙂

Също да помоля за координати на добрия шофьор, ако пазиш, защото ще трябва и да се върнем до южната част. Ако имаш препоръки и за ресторанти в Пемутеран, добре ще са дошли. 

Връзка към мнение
преди 23 часа, Bellaero каза:

Май наредих програмата. Линд, четох те пак. Избрах Пемутеран за три нощувки и от там ще идем до Иджен. За мое съжаление Бромо и храмовете на Ява ще отпаднат. Надявам се някога да отида пак за повече време. 

Та, с цел спестяване на тежка за мен екскурзия, избирам близко до пристанището място. Само дето тези 130 км от Санур до там ми ги обявяват за нещо като осем часа път 😂. Буда измисли някакъв водопад по пътя, но не ми се вижда особено ефектен - Мундук. А и предвиждам да идем до Секумпул. Да кажем ще скипнем водопада и ще спрем само на Улун Дану Бератан и после на двете езера. И пак не вдявам как ще пътуваме толкова време. 🙂 Не ми хареса и цената, която си споделила за шнорхелинг, за двама ли е поне? 🙂

Също да помоля за координати на добрия шофьор, ако пазиш, защото ще трябва и да се върнем до южната част. Ако имаш препоръки и за ресторанти в Пемутеран, добре ще са дошли. 

Ние си взехме шофьор през хотела.  Той имаше желание да се отделя когато събере достатъчно трипадвайзер популярност, но нямам спомен за името му.  

По принцип това пътуване се случваше от само себе си и няма нито предварителен файл, нито записки след прибирането. Каквото има в пътеписа, това е. То така е с всичките ни де. 

Нямам спомен да е имало драстична разлика в заведенията наоколо. Ние просто излизахме от хотела и сядахме някъде. Аз съм капризна на тема храна, но не проучвам предварително и не планирам, защото не мога да си предположа моментните желания. И не ме вълнува на кой кое му е харесало и защо, та и ревюта не проверявам. 

Успех, ще си изкарате добре там 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...
На 23.05.2017 г. в 10:44, Здравко Ангел каза:

Ами ние бяхме 4 дни там - първия разгледахме самия Кучинг, след това 2 дни в Бако и последния ден отидохме до Семенго.

Спахме в Tune Hotel, който е със супер локация, точно срещу Хилтън, в центъра на града, цените са много приемливи, през agoda си го резервирахме.

Не сме гледали орангутани на друго място, аз си мислех, че ще е по-диво, но не мога да кажа, че сме се разочаровали.

Аз не се справих с откриването на пътепис от това ви пътуване.  Имате ли и може ли линк? 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.