Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

преди 9 минути , temporary каза:

търси пътеписа на val, ако не си го прочела вече

Четен е няколко пъти през годините. Нашето пътуване ще има подобен маршрут, а също и странна организация, но нямаме афинитет към отказване от удобствата си или пилеене на време с цел намаляване на разходите. А и сме двама, което оптимизира цените за придвижване. 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

 

Има ли смисъл да се посети Боробудур по изгрев? По-малко хора ли има сутрин спрямо следобед? Има ли вариант да сме в комплекса по залез? За колко часа горе-долу може да се посети? Ако нощуваме там, има ли къде да си направим пешеходна разходка?

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 23.05.2017 г. в 9:16, Gentleman Basta каза:

 

 

При такъв вариант за Сингапур и Куала Лумпур бихме оставили по ден-ден и малко

Крайно недостатъчни са. Препоръчвам минимум 3-4 дни за всеки град. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Крайно недостатъчни са. Препоръчвам минимум 3-4 дни за всеки град. 

 

Не помня кой точно е бил вариантът с Куала Лумпур, но е отпаднал. За Сингапур оставихме 2 пълни дни и закуска :) Не сме градски туристи и всеки ден за обикаляне на град е 1 вулкан/ плаж с риф/ водопад или нещо друго възхитително за нас по-малко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 47 минути , Lindt каза:

 

Има ли смисъл да се посети Боробудур по изгрев? По-малко хора ли има сутрин спрямо следобед? Има ли вариант да сме в комплекса по залез? За колко часа горе-долу може да се посети? Ако нощуваме там, има ли къде да си направим пешеходна разходка?

Lindt, има смисъл да посетите Борободур по изгрев, защото сутрин до 10 часа има много по-малко организирани туристи. Групите с автобусите пристигат след 9,30часа и тогава става ад. Пълно е с ученици, които щъкат нагоре надолу, постоянно искат да се снимат с Вас, упражняват си езика и т.н. Като прибавим към това и адското слънце, което жестоко напича, моето мнение е до 10 часа да сте приключили с разглеждането на Борободур. 

Ако нощувате там можете да се разхождате и по изгрев и по залез там. 

Всичко, което сега написах можете да прочетете в по-разширен вариант тук: 

https://magelanci.com/patepisi/азия/югоизточна-азия/записки-от-екватора-част-4-остров-ява-или-24-часово-пътуване-до-края-на-света-r88/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Roje каза:

Lindt, има смисъл да посетите Борободур по изгрев, защото сутрин до 10 часа има много по-малко организирани туристи. Групите с автобусите пристигат след 9,30часа и тогава става ад. Пълно е с ученици, които щъкат нагоре надолу, постоянно искат да се снимат с Вас, упражняват си езика и т.н. Като прибавим към това и адското слънце, което жестоко напича, моето мнение е до 10 часа да сте приключили с разглеждането на Борободур. 

Ако нощувате там можете да се разхождате и по изгрев и по залез там. 

Всичко, което сега написах можете да прочетете в по-разширен вариант тук: 

https://magelanci.com/patepisi/азия/югоизточна-азия/записки-от-екватора-част-4-остров-ява-или-24-часово-пътуване-до-края-на-света-r88/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Роже, чела съм го твоя пътепис и винаги съм си мислила, че ще спим във вашия хотел. Обаче Манохара е 248 лв на вечер с отстъпката. Така че ще спим в някакво много симпатично хотелче Tingal Laras Art House Homestay  за 20 евро със закуска и ще си платим входа за Боробудур . Просто не мога да преценя дали като пристигнем следобед да влезем и да се надяваме групите да са си тръгнали и да видим залез  или да отидем сутринта в 6. Или пък да влезем за изгрева, но хем е дъждовен период, хем ме притесняват тълпите, за които пишат. 

Чудя се дали да не се покатерим някъде наоколо да си гледаме  изгрева. Да се бутам с хора не е романтичната ми представа за началото на деня. 

Връзка към мнение

Линд, виж пътеписа на Гинес. Той е влизал по изгрев, но пише и за един хълм, от който може да се гледа изгрева. Аз имах същата дилема, дали да гоня изгрева или не. Предвид, че сте в дъждовния период нито изгрева, нито залеза са ви сигурни. Гинес беше разочарован - не е имало изгрев, а страшно много хора. Лично аз се отказах от тази идея. Смятам да влезем след като хората били там за изгрева отидат да спят :) и преди да са нахлули тълпите. Да си кажа честно, аз колкото и пъти да планирам изгрев или залез някъде винаги този ден е облачно и никога не съм хванала хубав изгрев/залез. Лично за себе си реших този път да изпусна това преживяване.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен за Боробудур е безмислено да гониш изгрева. Той е задължителен за Бромо, обаче! Ако искаш ще ти дам координати на агенцията за Бромо и Иджен. Перфектна организация. Гинес също остана много доволен от тях.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ицо, за Бромо и Иджен чакам Гинес да разкаже, защото с теб се разминахме този уикенд, а през седмицата забравям да те разпитам :)  

 

Полетът от Сингапур е обеден и кацаме в 12:30 в Джоджа. И ще хванем такси до Боробудур. Ако няма изненади и забавяния, може тогава да оставим багажа си и да посетим храмовете, евентуално със залез. А сутринта да се покатерим някъде, да се помотаем и да отидем обратно в Джоджа, за да видим Прамбанан. Може да е обратното и първо да видим Прамбанан, а на другия ден сутринта Боробудур. Не мога да взема сега решение, защото ме мързи да чета. 

 

По принцип заради посещението на кратера на Келуд, ще тръгнем от Джоджа с влак вечерта и ще пристигнем около 2 сутринта в Блитар. Взехме си някакъв хотел срещу гарата, за да подремнем малко и да се изкъпем, а след това да ни заведат с моторче до вулкана. 

В 14:00 има влак от Блитар към Маланг, където ще останем поне ден, тъй като в района има няколко водопада, едно Rainbow village, а защо не и плаж, които много искаме да видим. 

 

Та от Маланг може да вземем тур за Бромо и Иджен, но може и да се придвижим самостоятелно до Semero Lawang  и после да решим дали да търсим превоз и от коя платформа искам да видим великия изгрев, ако не е мъгла. На нас не ни е проблем нито да станем в 3, нито да ходим 10 км, нито да губим време. Та бонусът на самоорганизирането е, че не трябва да си тръгнем, ако няма изгрев, а може да изчакаме да се проясни през деня. 

 

За разлика от Еми, ние обикновено имаме късмет с времето ;). Ако Ицо не ни заплашваше вече няколко месеца, че Индонезия ще ни удави от дъжд, феритата ще се обърнат и самолетите ще спрат и въобще неминуемо ще се прецакаме, нямаше да оставям толкова вратички за разместване, а щях да правя твърда програма с резервации и турове. Но малко се стресирахме и смятаме да решава на място спрямо ситуацията какво да видим и как да се движим. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Lindt каза:

смятаме да решава на място спрямо ситуацията какво да видим и как да се движим. 

Най-разумното! Щом си наясно какво ще правите, другото ще се самонагласи автоматично. За такситата си знаеш предполагам:
 

Спойлер

Airport taxis are available on the arrivals level. Taxi rate is fixed depending on the distance. Purchase a fixed price taxi coupon from the Transportation counter and proceed to the taxi stand outside.

Going from the city to the airport the fixed rate is IDR 50,000 per taxi from the central area. Additional IDR 2,000 for the taxi airport entrance is paid by the passenger.

 

Преди Борободур също има интересни храмове за гледане, едно стопче с таксито би било добро решение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 27.05.2017 г. в 18:13, Lindt каза:

 

Страхотно би било да се ориентираме, но нямам идея каква цена ще имат полетите ни. Искам да намаля максимално хвърченето, но ако няма автобусен транспорт, няма как да се избегне полет. При това не откривам директни полети по отсечките, които ми изглеждат подходящи за комбиниране. Нямам никаква идея за компаниите, които летят в Индонезия. Например ми е удобно от Сингапур директно да се озова в Борнео, Макасар или Манадо, но виждам полети само с silkair, като цените са между 300 и 840 сингапурски долара. И онова островче Belitung ми допада и ми изглежда близо до останалите цели, но и на него не знам как да отида :) 

Отказвам се от silkair и попадам на някакви susiair. Много ми харесва колко маршрута имат в картата си, но виждам само телефонен номер и може би са чартъри. Затварям и този сайт и на финала се усещам, че за 30 минути не съм научила абсолютно нищо полезно :) Така че е време да отидем да пием бира и да се радваме, че има 6 месеца до това пътуване. 

С голяма изненада откривам, че и преди 2 години съм имала точно същите желания като сега. И не съм намерила отговорите как да ги осъществя 🙂 Но пък сега имам 9, а не 6 месеца. 

Та ако някой междувременно е открил как се стига до Манадо най-безболезнено и къде има панголини, ще е супер 🙂 

Връзка към мнение
преди 34 минути , Lindt каза:

до Манадо

!!! Ти съвсем вдигна летвата !!!
 Има поне 5-6 различни точки с директни полети - Джакарта, Сурабая, Денпасар, Макасар и т.н.  Имахме идея преди години да минем с автобус през цяло Сулавези до там и по-точно Бунакен ама си остана само идея. Между другото автобусите им са много удобни , но терена е планински и клатят. И почти всички са нощни..

  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, stefanrusev каза:

!!! Ти съвсем вдигна летвата !!!
 Има поне 5-6 различни точки с директни полети - Джакарта, Сурабая, Денпасар, Макасар и т.н.  Имахме идея преди години да минем с автобус през цяло Сулавези до там и по-точно Бунакен ама си остана само идея. Между другото автобусите им са много удобни , но терена е планински и клатят. И почти всички са нощни..

Нищо не мога да направя. От Камбоджа нищо не излиза - 3-те дни там ще се вържат колкото бюджетно сафари в Танзания (200 $ за визи и вход, 200 за полети, после хотели, храна и гид ). Имам предубеждения към Тайланд, особено за Коледа, така че неусетно се заглеждам на юг от Малайзия. И само като отворя произволен хотел на неизвестен остров и се сещам защо обичам Индонезия - Sumba. Просто са толкова старателни и толкова красиво работят с дървото, че ме очароват от раз. 

А Манадо... ами хем има още животинки, хем ако не ни удави някой порой, ще видим чудесно количество рибки 🙂 Въобще идеално ще ни пасне седмица там след около седмица в Борнео. Не че ще е евтино, няма да бъде, ама ни е по на сърце. 

 

Връзка към мнение

 Манадо е голям град и до него може да стигнеш по хиляди начини . Зависи от къде тръгвате и кой вози най евтино . 

 

 Още един пример за многоликото лице на Индонезия -повече е християнски град отколкото мюсулмански . Както ни казаха едни приятели от Милано с които се запознахме в Раджа Ампат . Тия хора там имат повече катедрали отколкото ние в Италия 😊

 От друга страна може би и защото не сме любители на градовете , самия той хич не ни впечатли . 

По известен е с факта , че наблизо са няколко много популярни дестинации за гмуркане . Остров Бунакен и прохода Lembeh . Този последния е може би най- популярното място в света  за подводна макрофотография . В тубата има невероятни клипчета на направо извънземни същества от там .  Бунакен от друга страна е на около час с лодка от града . 

 Това е наше клипче от преди 2-3 години .

 

  Разбирам желанието да се види всичко , но това с отхвърлянето на дестинации , не ми е много ясно.  Борнео е огромен и има от всичко . Спокойно може да откара човек месец - два без да му омръзне.  Това прелитане от място на място яде много от времето за развлечения . Поне това е нашето разбиране .  

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 52 минути , ivooo каза:

 Манадо е голям град и до него може да стигнеш по хиляди начини . Зависи от къде тръгвате и кой вози най евтино . 

 

 Още един пример за многоликото лице на Индонезия -повече е християнски град отколкото мюсулмански . Както ни казаха едни приятели от Милано с които се запознахме в Раджа Ампат . Тия хора там имат повече катедрали отколкото ние в Италия 😊

 От друга страна може би и защото не сме любители на градовете , самия той хич не ни впечатли . 

По известен е с факта , че наблизо са няколко много популярни дестинации за гмуркане . Остров Бунакен и прохода Lembeh . Този последния е може би най- популярното място в света  за подводна макрофотография . В тубата има невероятни клипчета на направо извънземни същества от там .  Бунакен от друга страна е на около час с лодка от града . 

 Това е наше клипче от преди 2-3 години .

 

  Разбирам желанието да се види всичко , но това с отхвърлянето на дестинации , не ми е много ясно.  Борнео е огромен и има от всичко . Спокойно може да откара човек месец - два без да му омръзне.  Това прелитане от място на място яде много от времето за развлечения . Поне това е нашето разбиране .  

 

 

 

Иво, ние не се гмуркаме 🙂 Просто си джапаме из водата с шнорхели. И понеже това рядко ми е интересно за повече от 4 часа, а и предпочитам по възможност да се случва от брега, имам нужда да бъде комбинирано с други занимания. А и честно казано повечето рифове около брега са в по-лошо състояние, отколкото ми се иска и не мога да изкарам повече от 3 дни на едно и също място, доскучава ми. 

Та с това цялото исках да кажа, че из Индонезия често е по-лесно да прелетиш до друг остров, отколкото да пътуваш на същия. И се опитвам да комбинирам Борнео с по-плажен, иначе предполагам на третия по-големина остров може да се прекара много време. Но ми се виждат еднотипни атракциите - разходки в реката, гмуркане, голямата планина, трек в джунглата, пазара с риба в Като Кинабалу. Не виждам къде да е плажната част, ако трябва да бъда докрай честна. И за това предпочитам да отделя 8-9 дни, а не 16. Най-малкото защото сме във възможно най-лошия месец за посещение 🙂  А после на друго място да видя по-други животни, по-различни цветя, по-други дървета, по-различен плаж и по-различна храна. 

Бих предположила също, че не сме достатъчно отдадени на това занимание с рибките. Тоест вашето изживяване нито в Борнео, нито в Папуа, нито из други разкази от района, могат да паснат на моя начин на пътуване. Може би някой ден, когато търсим различни неща. 

Та Бунакен ме интересува, но и там не виждам какво ще правя повече от 5 дни. И два за парка, и съм стигнала предела си на това място.  Ако не мога да стигна за няколко часа до там от Куала Лумпур или от подходяща точка на Борнео, цялата комбинация се обезмисля и почвам да търся нова. Защото съм стисната за дните си и не искам да бъдат прекарани на летищата. 

 

 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , ivooo каза:

 

  Разбирам желанието да се види всичко , но това с отхвърлянето на дестинации , не ми е много ясно.  Това прелитане от място на място яде много от времето за развлечения . Поне това е нашето разбиране .  

 

 

 

Аз от много развлечения се оказа, че най-малко съм харчил в дните с полет и трансфери, вкл. цената на полета. 😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, Lindt каза:

къде има панголини, ще е супер  

Manis javanica или малайски люспеник. Среща се в Индонезия, Малайзия, Бруней, Виетнам, Тайланд, Камбоджа, Лаос, Мианмар, Сингапур.

Други 7 вида панголини трябва да се се търсят на други места - в Азия (още 2 - китайски и индийски) и в Африка(5).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9.03.2019 г. в 17:10, Lindt каза:

... 🙂 Но пък сега имам 9, а не 6 месеца. 

... до Манадо ...

Изключително възмутена съм от факта, че аз от почти година съм тук, а ти плануваш да идваш, когато ще съм си тръгнала!!!

Връзка към мнение
преди 32 минути , pikonio каза:

Изключително възмутена съм от факта, че аз от почти година съм тук, а ти плануваш да идваш, когато ще съм си тръгнала!!!

Къде ще ходиш пък сега? 

Може би няма да стигнем Манадо, защото полетите не ми харесват. Ако се домъкна до Баликпапан, от където има полет,  по-скоро едни медузи, костенурки и всякакви риби на група атолови острови Derawan са ми влезли в полезрението. 

Времето ни се оказа не толкова много и всъщност 16-17 дни може да се запълнят изцяло в Борнео, само трябва да измъдря как да не минат в идиотски полети из острова през 2 дни. 

 

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

За да не отварям нова тема ще задам въпроса си тук.

До момента съм пътувал доста , но само в Европа.

Планираме ноември 2019 пътуване до Бали, Индонезия. Видях няколко примамливи оферти за полети от Атина до Денпасар. Моля, споделете какъв е бил Вашият бюджет при пътуване 7-10 дни в Индонезия, полети,хотели,храна,джобни, общо.

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави!

Връзка към мнение

Здрасти,

 

Ще ти отговоря с груби цифри, защото не съм си записвал разходите.

 

-Храната може да е много евтина или нормална като цена. @Sun4o ни препоръча страхотен ресторант, в който рибите бяха по 13-15лв, ако не се лъжа и беше малко по-скъп. Иначе се намират и доста по-евтини опции.

-Нощувките естествено зависят и можеш лесно да ги провериш - спахме в 4-звезден хотел в Санур (пак по препоръка на @Sun4o) на Коледа за $60 на нощувка със закуска. Спахме и в Убуд за около $35-40 за нощувка със закуска 

-Транспортът е нещо, което ни направи впечатление като относително скъпо. Мисля, че хората се договарят предварително с шофьори за около $50-60 на ден, но на място е по-скъпо и се държат като картел - няма да ти свали дори малко цената, но ще виси цял ден на тротоара да си търси клиенти

-Входове - Bird park-а е страхотен и входът е около $25. За други входове не знам, но сигурно лесно се проверяват в интернет

 

Всичко останало зависи от програмата и желанията. Може да искате да спите в 5-звезден хотел на плажа - цената му ще е по-висока, но нищо в сравнение с Европа. Лодките до околните острови също могат да се проверят лесно в нета.

 

Надявам се поне малко да съм помогнал

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Каква е нормалната цена на двупосочен билет до Денпансар? И на каква промоция и минимална цена можем да се надяваме? 

Видях, че има промоции от Атина за 270 евро двупосочно, това добра цена ли е? 

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.