Прескочи до съдържание

бързи въпроси Нидерландия - кратки новини и въпроси


Ardent

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Duke каза:

Кредитна VISA ще бъде приета от автоматите на NS, но няма да бъде приета в магазините Albert Heijn, например. Дебитни карти по-скоро ще минат навсякъде, но все пак има условности защото нидерландската банкова система е малко по-особена и консервативна към външни платежни средства...

Albert Heijn /нашето Фантастико/ не приема никакви чужди карти! Много е тегаво при тях, а е добра верига. Имайте едно на ум.

Връзка към мнение
преди 25 минути , 招き猫 каза:

Това е полезно, кои са другите вериги супермаркети, които приемат за да знам като съм вУтрехт да си ги букмаркна в гугъл още от сега?

Jumbo е другата веригата, която приема револют със сигурност

 

Не носете едри банкноти - над 100 евро, не се приемат почти никъде. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, kakadu каза:

Albert Heijn /нашето Фантастико/ не приема никакви чужди карти!

А, приемат. Вече няколко пъти си пазарувам от тях с дебитна карта на Reifeisen. (впечатления от януари и март тази година). 

 

Или поне в Амстердам, в района на Europaplain. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само дето Маестро и Впей се издават  вече само там (и Германия може би) и ще важат до средата на тази година. Така че докато не минат напълно от Маестро на Мастеркард дебит  за туристите е дърво. 

Връзка към мнение
преди 18 часа, kakadu каза:

Albert Heijn /нашето Фантастико/ не приема никакви чужди карти! Много е тегаво при тях, а е добра верига. Имайте едно на ум.

Български дебитни карти минават, не минават само кредитни независимо къде са издадени. Общо взето Albert Hеijn е крайно консервативна верига от гледна точка на платежни средства. В същото време е добре да се знае, че принципно в Нидерландия кредитните карти са екзотично средство за разплащане... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моя опит в AH е плачевен.

Не минават Diners, DSK кредитни карти, Дебитни на ЦКБ, Revolut и Curve. 

Пробвал съм ги в различни периоди от време т.е. сега може нещо и да се е подобрило, но не бих разчитал на това.

 

Най-досадното е, че в последно време в повечето им супермаркети отвориха доста каси на самообслужване за сметка на тези с касиерки и такива  работят най-много 2. Но едната е PIN каса т.е. и тя не приема кеш, а се плаща с техните карти.

Принуден съм да се подредя на единствената възможна каса, а там вече опашката е от възрастни дами, на които контакта с касиерката е социалния им контакт за деня.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване до Айндховен, за да разгледаме университета Фонтис на 02-04 юни. Към момента гледам, че ситуацията с настаняването е драматична. Някой може ли да ми препоръча близък град, до който се пътува сравнително бързо с транспорт и където да има повече опции за настаняване. Много благодаря. Трима човека сме.

Връзка към мнение
преди 23 минути , Maria Dinkova каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Айндховен, за да разгледаме университета Фонтис на 02-04 юни. Към момента гледам, че ситуацията с настаняването е драматична. Някой може ли да ми препоръча близък град, до който се пътува сравнително бързо с транспорт и където да има повече опции за настаняване. Много благодаря. Трима човека сме.

Какво означава драматична, няма въобще места или има но е скъпо? Силно вероятно в другите градове да не е много по-различно, но основно разгледай градовете, които имат лесен железопътен достъп до Айндховен, по-големи такива са Venlo, Tilburg, Den Bosch.

 

Ако и в тях няма може да увеличиш радиуса до почти цяла Холандия, малко места са над час и половина, но и разходът за билети за влак ще скочи. Има групови билети за 30 евро за трима, може да свършат работа.

Връзка към мнение
преди 24 минути , Георги каза:

Какво означава драматична, няма въобще места или има но е скъпо? Силно вероятно в другите градове да не е много по-различно, но основно разгледай градовете, които имат лесен железопътен достъп до Айндховен, по-големи такива са Venlo, Tilburg, Den Bosch.

 

Ако и в тях няма може да увеличиш радиуса до почти цяла Холандия, малко места са над час и половина, но и разходът за билети за влак ще скочи. Има групови билети за 30 евро за трима, може да свършат работа.

Много благодаря за бързия отговор. Значи в booking казват, че 100% са заети в Айндховен, мисля че в околните имаше само по 1 хотел с нощувка за 600+ лева. Успях да запазя едно готино нещо в Menzel, което е на час и половина разстояние. Не знам колко ще е удобно, но пък изглежда приятно. Притеснението ми е, че този район не го познавам и не знам доколко е сигурно. Ако някой е бил там или в околностите ще се радвам да ми каже нещо по въпроса
https://www.booking.com/Share-fMXsnp

Връзка към мнение
Преди 1 час, Maria Dinkova каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Айндховен, за да разгледаме университета Фонтис на 02-04 юни. Към момента гледам, че ситуацията с настаняването е драматична. Някой може ли да ми препоръча близък град, до който се пътува сравнително бързо с транспорт и където да има повече опции за настаняване. Много благодаря. Трима човека сме.

 

Погледнете за настаняване в Helmond - сравнително голям град на 15-20 минути, бърз и удобен достъп с влак и автобус. 

Връзка към мнение
В момента, logist13 каза:

 

В района на Айндховен наистина е доста трудно с квартирите за студенти. Фонтис не ви ли предлагат нищо? За Айндховен най-реалните шансове за първокурсници са предложенията на университетите. Към казаното от Георги търсете и в Helmond - сравнително голям град на 15-20 минути, бърз и удобен достъп с влак и автобус. 

Ние все още не търсим квартира за студент. Само отиваме за 2 дена да разгледаме университета и околностите. Ще проверя Helmond, благодаря

Връзка към мнение
На 15.05.2023 г. в 11:55, Maria Dinkova каза:

Ние все още не търсим квартира за студент. Само отиваме за 2 дена да разгледаме университета и околностите. Ще проверя Helmond, благодаря

В крайна сметка се спряхме на опцията Утрехт. Ако някой попадне в подобна на нашата ситуация може да погледне и този вариант. Има хостели нощувки по 150 лв за 4 човека и е на 1 час и малко с влака до Айндховен. Освен това и там има готин университет за разглеждане 🙂 Благодаря на отзовалите се

Връзка към мнение
На 10.04.2023 г. в 10:45, ven62 каза:

Моя опит в AH е плачевен.

Не минават Diners, DSK кредитни карти, Дебитни на ЦКБ, Revolut и Curve. 

Пробвал съм ги в различни периоди от време т.е. сега може нещо и да се е подобрило, но не бих разчитал на това.

 

Най-досадното е, че в последно време в повечето им супермаркети отвориха доста каси на самообслужване за сметка на тези с касиерки и такива  работят най-много 2. Но едната е PIN каса т.е. и тя не приема кеш, а се плаща с техните карти.

Принуден съм да се подредя на единствената възможна каса, а там вече опашката е от възрастни дами, на които контакта с касиерката е социалния им контакт за деня.  

Revolut работи отдавна без проблем в Нидерландия ( вкл. в AH и Jumbo). Освен ако не е изрично написано, може и с банкноти. Почти навсякъде се предпочитат електронни разплащания.

Връзка към мнение
На 15.05.2023 г. в 10:55, Maria Dinkova каза:

Ние все още не търсим квартира за студент. Само отиваме за 2 дена да разгледаме университета и околностите. Ще проверя Helmond, благодаря

Здравейте Мария. Намирането на хотел ще ви се стори приятно забавление в сравнение с намирането на квартира за студент. Ако имате студент, който има намерение да учи в Нидерландия ви съветвам да започнете да търсите още преди лятото.

Връзка към мнение
На 1.09.2022 г. в 22:18, С. Боева каза:

Здравейте! И аз съм част от не успелите да се преборят с намирането на квартира - град Тилбург, студент втора година. Ако някой търси съквартирант или има някакво предложение, моля пишете.

Здравейте,  дъщеря ми е приета в университета в Тилбург и все още търсим квартира в Тилбург, Бреда, Айндховен, Бокстел или други близки населени места с удобни транспортни връзки. Ако някой търси съквартирант или има някакво предложение, моля, пишете тук.

Редактирано от Георги
премахнат имейл адрес
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Дъщеря ми ме нави да отидем за няколко дена до Нидерландия. Тръгваме във вторник на обяд и се връщаме в четвъртък на обяд. Реално ще имаме 1 пълен ден и по 2 половинки. Кацаме в Eindhoven. Ще спим в Schiedam, в близост до Rotterdam. Не мога да се ориентирам с транспорта и цените им. Ще съм с децата на 15 и 17 год, които се водят възрастни. Има ли карти за групово пътуване? С какво се пътува в метрото? Четох, че от Schiedam до централната гара на Rotterdam се взима линия С на метрото. Може ли да се пътува в метрото без  OV-chipkaart?

Връзка към мнение
преди 19 часа, Stryper каза:

Здравейте,

Дъщеря ми ме нави да отидем за няколко дена до Нидерландия. Тръгваме във вторник на обяд и се връщаме в четвъртък на обяд. Реално ще имаме 1 пълен ден и по 2 половинки. Кацаме в Eindhoven. Ще спим в Schiedam, в близост до Rotterdam. Не мога да се ориентирам с транспорта и цените им. Ще съм с децата на 15 и 17 год, които се водят възрастни. Има ли карти за групово пътуване? С какво се пътува в метрото? Четох, че от Schiedam до централната гара на Rotterdam се взима линия С на метрото. Може ли да се пътува в метрото без  OV-chipkaart?

Относно транспорт от Айндховен - Schiedam, най-ретанбилно вероятно ще ти е груповия билет: https://www.ns.nl/producten/en/meest-gekocht/p/groepsticket-daluren

 

От скоро вече е налично и плащане с кредитна/дебитна карта, интегрирана система за целия транспорт в държавата: https://ovpay.nl/en/

Би трябвало да работи ок, но нямам пряк опит.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Някой знае ли как се стига до летището в Айндховен при ранни полети? В 9292.nl излиза, че първият автобус е в 08.07, което практически не върши работа, ако искам да бъда в 7.30 часа на летището.

547883829_Screenshot2024-01-22at22_04_31.png.def251f8b6a356e34d6c8b55f4e152bb.png

Връзка към мнение
51 minutes ago, Guinness said:

Някой знае ли как се стига до летището в Айндховен при ранни полети? В 9292.nl излиза, че първият автобус е в 08.07, което практически не върши работа, ако искам да бъда в 7.30 часа на летището.

547883829_Screenshot2024-01-22at22_04_31.png.def251f8b6a356e34d6c8b55f4e152bb.png

Uber излиза около 30€

Google maps показва и ранен градски транспорт

 

IMG_20240122_225558.jpg

Връзка към мнение
преди 17 минути , stanimir каза:

Uber излиза около 30€

Google maps показва и ранен градски транспорт

 

IMG_20240122_225558.jpg

Последно бях преди десетина година и имаше автобуси от 06.00 часа, защото тогава полетите бяха от 8.30 часа. Пише, че има някакъв сайт хермес, в който има разписание, но не мога да го достъпя през никакви браузъри и IP aдреси. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.