Прескочи до съдържание

бързи въпроси Нидерландия - кратки новини и въпроси


Ardent

Препоръчани мнения

преди 23 часа, Надя Воденичарова каза:

Освен, че ще е дълго се оказа, че в събота автобуси нямало до това място. Ще наема кола. Сега въпросът ми е навсякъде ли може да се плаща с дебитна/кредитна българска карта - магазини, ресторанти...?

Мммм, сигурно ли е , че няма автобуси? ! По принцип транспорта тук си е доста редовен и в почивните дни. От даденият  от вас адрес при използване на maps, излиза, че в събота и неделя има автобуси на всеки 40-50 минути . Рент а кар , също е добър вариант! Отностно кредитните карти , невъзможно е да се пазарува в хранителни магазини с тях, по заведения мисля, че няма да има проблем. За българска дебитна, нямам наблюдение.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Имам спомен,че някъде във форума попаднах на информация как да се намали цената на шатъла от летище Ейндховен до Амстердам.Купуваше се ваучер или нещо подобно....но в момента нищо не намирам.Дали пък @Фил не беше писал по въпроса? 🙂

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 9.12.2019 г. в 22:27, iMari каза:

Много благодаря, трябват ми за януари,ще видя какво намаление ще постигна 🙂

 

Дали има някакви намаления за януари - и на мен може би ще ми трябват.

Връзка към мнение

Понеже имам един бърз въпрос и нямам време да дочета темата, моля за съвет. 

 

Пътувам за Амстердам 8-10.02, имам букнат хотел с безплатно анулиране до 5-ти за 340 лв. https://www.hotels.com/ho218034/xo-hotels-infinity-amsterdam-netherlands/?pos=HCOM_EMEA&locale=en_IE&gclsrc=aw.ds&rffrid=sem.hcom.EM.google.003.00.04.s.kwrd=m.257163417077.52435349705.1120957179.1t2.aud-307274438801:dsa-657371985503.1001448.1010543.0.CjwKCAiAgqDxBRBTEiwA59eEN2yTL2CnSM6t4n6oHgu6_vGqD_UFg6r8jTDf1oAGiOryicVOABTEwBoCJIwQAvD_BwE.aw.ds&PSRC=AFF05&gclid=CjwKCAiAgqDxBRBTEiwA59eEN2yTL2CnSM6t4n6oHgu6_vGqD_UFg6r8jTDf1oAGiOryicVOABTEwBoCJIwQAvD_BwE . 

По мейл ми дойде едно изкушаващо предложение Park Inn by Radisson Amsterdam Airport Schiphol на цена от 197 лв с невъзвръщаема стойност. Струва ли си да се хвърлям на този вариант? Трябва да се съобразявам с шатъла на хотела, който е през 40 мин. 

 

Така или иначе смятам да ползвам карта за градския транспорт, която включва ли влакчето от летището до централната гара?

Връзка към мнение

Не, картата за градски транспорт включва автобуси, трамваи и корабчета, влаковете са си съвсем отделно. Ти ще си прецениш дали си заслужава, както и в пътеводителя писах хотелите до летището могат да са удобни и да пестят пари, но си иска съобразяване с шътълите. 

Връзка към мнение

За хотела бих взела този на летището ако е за една нощувка. За транспорта не мога да кажа за картата, аз имам ОV чип карта и с нея пътувам спирка летище-спирка гара. Тази карта която пишеш за градския транспорт може би на място да питаш.

P.S. И Георги ти е писал.

Връзка към мнение
преди 33 минути , mangysta каза:

Понеже имам един бърз въпрос и нямам време да дочета темата, моля за съвет. 

 

Пътувам за Амстердам 8-10.02, имам букнат хотел с безплатно анулиране до 5-ти за 340 лв. https://www.hotels.com/ho218034/xo-hotels-infinity-amsterdam-netherlands/?pos=HCOM_EMEA&locale=en_IE&gclsrc=aw.ds&rffrid=sem.hcom.EM.google.003.00.04.s.kwrd=m.257163417077.52435349705.1120957179.1t2.aud-307274438801:dsa-657371985503.1001448.1010543.0.CjwKCAiAgqDxBRBTEiwA59eEN2yTL2CnSM6t4n6oHgu6_vGqD_UFg6r8jTDf1oAGiOryicVOABTEwBoCJIwQAvD_BwE.aw.ds&PSRC=AFF05&gclid=CjwKCAiAgqDxBRBTEiwA59eEN2yTL2CnSM6t4n6oHgu6_vGqD_UFg6r8jTDf1oAGiOryicVOABTEwBoCJIwQAvD_BwE . 

По мейл ми дойде едно изкушаващо предложение Park Inn by Radisson Amsterdam Airport Schiphol на цена от 197 лв с невъзвръщаема стойност. Струва ли си да се хвърлям на този вариант? Трябва да се съобразявам с шатъла на хотела, който е през 40 мин. 

 

Така или иначе смятам да ползвам карта за градския транспорт, която включва ли влакчето от летището до централната гара?

 

преди 3 минути , Георги каза:

Не, картата за градски транспорт включва автобуси, трамваи и корабчета, влаковете са си съвсем отделно. Ти ще си прецениш дали си заслужава, както и в пътеводителя писах хотелите до летището могат да са удобни и да пестят пари, но си иска съобразяване с шътълите. 

В тази връзка само да кажа, че влакът от летището до Централ Стейшън е 5-6 евро и е за около 15 минути.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Другият четвъртък летя за Айндховен с крайна дестинация Амстердам. За момента мисля да взема автобус от летището до гарата в града и оттам влак. Колко по-рано трябва да си купя билета за влака или може директно на място, че не знам как ще се движа с времето, а виждам, че билетите са с час. Също така видях, че има и автобус, който се движи директно от летището в Айндховен до гарата в Амстердам - AirExpressBus. Цената е малко по-ниска от комбинираната за автобус от летището до гарата+влак - някой използвал ли го е? Като цяло май предпочитам влак заради комфорта, но все пак да имам и този вариант предвид. Благодаря! 🙂

Връзка към мнение
преди 2 минути , bronc каза:

Другият четвъртък летя за Айндховен с крайна дестинация Амстердам. За момента мисля да взема автобус от летището до гарата в града и оттам влак. Колко по-рано трябва да си купя билета за влака или може директно на място, че не знам как ще се движа с времето, а виждам, че билетите са с час. Също така видях, че има и автобус, който се движи директно от летището в Айндховен до гарата в Амстердам - AirExpressBus. Цената е малко по-ниска от комбинираната за автобус от летището до гарата+влак - някой използвал ли го е? Като цяло май предпочитам влак заради комфорта, но все пак да имам и този вариант предвид. Благодаря! 🙂

Автобуса до гарата е градски транспорт, билети се купуват или от машинки на спирката или вътре в самия автобус. За влака също може да се купи на място за скоро тръгващия влак - няма да ти излезе по-евтино предварителната покупка, не са като самолетни билети. Най-много да спестиш 50 цента - 1 евро, ако купиш билета онлайн, но последно като гледах можеше да е само с холандски дебитни карти. 

 

Директния до Амстердам също се ползва и удобството му е, че нямаш прекачване. Но аз със сигурност бих избрал влака с огромно преимущество - не само е по-комфортно, но и по-интересно и ще видиш поне малко от малко нормалния ежедневен ритъм на холандците. А това вероятно няма да го видиш нито в самия Амстердам, нито в шътъла към него. Само ако кацаш в някой пиков час (7-9 сутринта и 16-19 вечерта) можеш да се замислиш за шътъла, защото е възможно влаковете да са пълни и да повисиш прав, докато се освободи място. Макар че Айндховен е спирка от по-периферните, така че предполагам че идващият там влак дори в пиков час ще е сравнително празен. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Другата седмица кацам в Айнховен и оттам дректно към Амстердам за три дни. Гледам че директния шатъл от летището е много разреден, бих казал че, направо липсва. Същата история и с Фликсбуса. Опцията е влак. Доколкото разбрах, предварително няма смисъл да се купува билет, 1 евро разлика. Хубавото е, че е валиден до другия ден 04ч. Цените на влака не са от радващите окото, за разлика от цените на самолета и цените на хотелите в Амстердам/бих казах много ниски, наблюдавам ги от 2 години и са в пъти надолу/. Та въпросът ми е някак мога ли да сваля цената на билета на влака, двама сме. Намерих едно промо на ns.nl, но е до 25 октомври, за отиване и връщане за 29 евро при цена 42е, но освен датата 4 дена по-късно е моята, разгледах плащането, само холандски карти са опция. Има някакви "сезонни билети", но не се ориентирам дали ще ми свършат работа. Идеи? 

Връзка към мнение
На 20.10.2020 г. в 12:35, Kamen каза:

Другата седмица кацам в Айнховен и оттам дректно към Амстердам за три дни. Гледам че директния шатъл от летището е много разреден, бих казал че, направо липсва. Същата история и с Фликсбуса. Опцията е влак. Доколкото разбрах, предварително няма смисъл да се купува билет, 1 евро разлика. Хубавото е, че е валиден до другия ден 04ч. Цените на влака не са от радващите окото, за разлика от цените на самолета и цените на хотелите в Амстердам/бих казах много ниски, наблюдавам ги от 2 години и са в пъти надолу/. Та въпросът ми е някак мога ли да сваля цената на билета на влака, двама сме. Намерих едно промо на ns.nl, но е до 25 октомври, за отиване и връщане за 29 евро при цена 42е, но освен датата 4 дена по-късно е моята, разгледах плащането, само холандски карти са опция. Има някакви "сезонни билети", но не се ориентирам дали ще ми свършат работа. Идеи? 

Чак сега виждам питането. Последно като гледах, има разни епизодични промоции, но не са нещо което да можеш да хванеш и да използваш рентабилно. Това с плащането с холандска карта също е така. 

Връзка към мнение
преди 13 часа, Георги каза:

Чак сега виждам питането. Последно като гледах, има разни епизодични промоции, но не са нещо което да можеш да хванеш и да използваш рентабилно. Това с плащането с холандска карта също е така. 

При закупуване на билет за влака от автомати опциите са монети и карти/виза, мастеркард/. Българските карти минават ли?

Връзка към мнение
преди 20 минути , Kamen каза:

Българските карти минават ли?

Минават. Аз съм купувала с кредитна, но не виждам причина да не минава и дебитната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Kamen каза:

При закупуване на билет за влака от автомати опциите са монети и карти/виза, мастеркард/. Българските карти минават ли?

Както и Niceday е писала - минават. Но доколкото си спомням, таксата е малко по-висока ако плащаш с Виза/ Мастъркард, отколкото ако плащаш с Маестро. Има опция да избереш с каква карта ще плащаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Определено, бих казал че не всички карти минават на техните терминали.

 

Лично при мене, дебитна на Фибанк не минаваше. Револют минава, без проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Kamen каза:

Надявам се, че ще има и кеш гишета за купуване на билети.

В Айндховен със сигурност има, ама и там платих с кредитната Виза, да си активирам застраховката. 1 евро повече, по спомени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Kamen каза:

Таксата за Виза и Мастверкард е 0.5е, въпроса е да минават. Надявам се, че ще има и кеш гишета за купуване на билети. 

На големите гари има. Айндховен, Хага HS и Централ, Ротердам Централ, Амстердам Централ, Схипхол, има със сигурност. Много малки гари обаче са изцяло автоматизирани.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.