Прескочи до съдържание

бързи въпроси Нидерландия - кратки новини и въпроси


Ardent

Препоръчани мнения

преди 21 часа, DGTG каза:

А в Амстердам дали има (нещо не видях при списъка с градове и телефонни номера)? Би ли препоръчал нещо в  Амстердам къде да се вечеря?

Единствената причина заради, която посещавам Амстердам е любимо заведение, което предлага уникално вкусни пълнени картофи. Името му е - Jacketz, разполагат с два ресторанта, аз съм посещавала само единият. Препоръчвам с две ръце! Иначе в Амстердам, винаги може да се насладите на уличната храна, която е буквално на всяка крачка.

Редактирано от Stilianchito
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Stilianchito каза:

Единствената причина заради, която посещавам Амстердам е любимо заведение, което предлага уникално вкусни пълнени картофи. Името му е - Jacketz, разполагат с два ресторанта, аз съм посещавала само единият. Препоръчвам с две ръце! Иначе в Амстердам, винаги може да се насладите на уличната храна, която е буквално на всяка крачка.

Бил съм в града десетки пъти, но ми е странно да се посещава само заради картофи🥔 😎 И ще е тъжно ако е така. 

Редактирано от Ivan Hristov
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivan Hristov каза:

Бил съм в града десетки пъти, но ми е странно да се посещава само заради картофи🥔 😎 И ще е тъжно ако е така. 

Живея в Холандия. Посещавала съм Амстердам, дооста пъти. Лично мое мнение, пренаситила съм се на големите тълпи с хора, знаете как е. За това избягвам известните маршрути, хапвам и си тръгвам 🙂 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Да съживя малко темата с въпросче - има ли някой представа дали в Хага на HS или на централната гара има места за оставяне на багаж? Търсих из нета ама ..... не намерих инфо. 

Връзка към мнение
преди 20 минути , Dioni каза:

Да съживя малко темата с въпросче - има ли някой представа дали в Хага на HS или на централната гара има места за оставяне на багаж? Търсих из нета ама ..... не намерих инфо. 

Има и на двете 🙂 https://www.ns.nl/en/travel-information/luggage/luggage-at-the-station.html

 

На HS е денонощно, на Centraal няма през нощта и е по-скъпо. 

 

https://www.ns.nl/stationsinformatie/gvc/den-haag-centraal

https://www.ns.nl/stationsinformatie/gv/den-haag-hs

После цъкаш на Bagagekluizen

Връзка към мнение

Благодаря, HS ми е по-удобна. А случайно да имаш представа къде се намират на HS? Толкова пъти съм слизала и качвала там, но нямам дори идея къде може да е това багажно отделение, то не че на място не мога да питам ....

Имам въпрос за Тилбург и по -специално за зоологическата градина и сафарито, ако някой е ходил да разкаже - с кола ли се минава покрай животните или е само пешеходна част, има ли възможност за наем на кола за сафарито и т.н. заслужава ли си като цяло? 

Редактирано от Dioni
Връзка към мнение
преди 13 часа, Dioni каза:

Благодаря, HS ми е по-удобна. А случайно да имаш представа къде се намират на HS? Толкова пъти съм слизала и качвала там, но нямам дори идея къде може да е това багажно отделение, то не че на място не мога да питам ....

 

Ако не се лъжа са в долната част, в дъното преди ескалаторите към коловозите. Но това малко по мускулна памет. 

 

Нямам информация за сафарито. 

Връзка към мнение

Здравейте, 

и аз имам / за сега / един въпрос, кацаме на Айндховен - двама възрастни и едно дете на 7 години, въпросът ми е до Амстердам кой вариант е по изгоден и удобен с автобус от летището или с влак от гарата - има ли намаление за деца за влака. Самолетът каца около 14:00 часа в четвъртък? 

Връзка към мнение

Децата пътуват с един билет от 2,50 Евро, които доколкото разбрах се купува онл, но май само с холандска карта се плаща. Освен като слезете в Айндховен, и преди да излезете от сградата на летището има инфо център и да питате там. https://www.ns.nl/producten/en/meest-gekocht/p/railrunner

Няма разлика между онл и на място закупени билети, освен 1 евро което те таксуват за издаване на самото картонче билетче

 

С коя компания летите? Виж дали не предлагат трансфер с техен бус - веднъж съм ползвала на райан до амстердам и беше на цена една идея по-евтино от влака. Фликсбус също може да ги проверите

 

Редактирано от Dioni
Връзка към мнение

Диони благодаря за бързия отговор.

Летим с уизеър , с фликсбус детето плаща цял билет , затова питам с влак как стой въпроса.

Така ще направим - ще питаме на летище , но исках ако някой има опит да сподели.

Връзка към мнение
4 minutes ago, Evita said:

Летим с уизеър , с фликсбус детето плаща цял билет , затова питам с влак как стой въпроса.

Вижте с кодове как може да намалите цената на Flixbus - в темата за Flixbus.

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 23 часа, Evita каза:

Здравейте, 

и аз имам / за сега / един въпрос, кацаме на Айндховен - двама възрастни и едно дете на 7 години, въпросът ми е до Амстердам кой вариант е по изгоден и удобен с автобус от летището или с влак от гарата - има ли намаление за деца за влака. Самолетът каца около 14:00 часа в четвъртък? 

Принципно директен автобус от летището до Амстердам, няма. Трябва да отидете до Айндховен и от там. От летището до града билета струва 4 евро на човек. От там до Амстердам с влак ще ви излезе 43,50 (ако бъдат закупени онлайн), иначе има 1 евро такса за самия билет. Всичко ще ви дойде -> 55 евро.

Другият вариант е с Фликсбус, но гледам че за четвъртък автобуса е чак в 21:30 и пристига след 23 часа, а спирката в Амстердам не се намира в центъра. Иначе там цената ще бъде (с прилагане на кодовете за намаление от Ибей) -> 27 евро.

Това е сайта на влаковете, може да се плаща и българска карта.

Връзка към мнение

Аз да добавя, че ако разликата в цената не е чувствителна, то за детето със сигурност ще е забавен двуетажния влак, а комфорта в него също е на по-добро ниво от автобуса. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 35 минути , Надя Воденичарова каза:

Не мога да се ориентирам кой ми е най удобния и евтин вариант да стигна от Айндховен до Tynaarlo, Drenthe

Точен адрес имаш ли? На първо време ще е влак до Грьонинген и от там трябва да има местни автобуси, ще разцъкам и аз. 

 

9292.nl е твоят приятел, ей тук има предложения: https://9292.nl/reisadvies/station-eindhoven/tynaarlo_bushalte-vriezerbrug/vertrek/2019-04-06T1017

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Надя Воденичарова
преди 1 час, Георги каза:

Точен адрес имаш ли? На първо време ще е влак до Грьонинген и от там трябва да има местни автобуси, ще разцъкам и аз. 

 

9292.nl е твоят приятел, ей тук има предложения: https://9292.nl/reisadvies/station-eindhoven/tynaarlo_bushalte-vriezerbrug/vertrek/2019-04-06T1017

леле то ще е голямо пътешествие. Знаеш ли предварително ли трябва да си купувам билети? Адрес-Hageneind 9, Tynaarlo

Връзка към мнение
преди 8 часа, Надя Воденичарова каза:

леле то ще е голямо пътешествие. Знаеш ли предварително ли трябва да си купувам билети? Адрес-Hageneind 9, Tynaarlo

Както каза Георги, варианта е от Айндховен - Гронинген , влак или flixbus . Пускам и  един сайт за проверка на местните автобуси https://www.qbuzz.nl/. Билет за влака , може да си закупите от машина, но е с 1 евро по-скъп или да го закупите и онлайн. Ако решите да пътувате с Flixbus,  препоръчвам да купите билета онлайн. Билет за местните автобуси, предполагам на място . Но да, пътуването ще ви е дълго  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Надя Воденичарова
На 6.04.2019 г. в 21:43, Stilianchito каза:

Както каза Георги, варианта е от Айндховен - Гронинген , влак или flixbus . Пускам и  един сайт за проверка на местните автобуси https://www.qbuzz.nl/. Билет за влака , може да си закупите от машина, но е с 1 евро по-скъп или да го закупите и онлайн. Ако решите да пътувате с Flixbus,  препоръчвам да купите билета онлайн. Билет за местните автобуси, предполагам на място . Но да, пътуването ще ви е дълго  🙂

Освен, че ще е дълго се оказа, че в събота автобуси нямало до това място. Ще наема кола. Сега въпросът ми е навсякъде ли може да се плаща с дебитна/кредитна българска карта - магазини, ресторанти...?

Връзка към мнение
преди 36 минути , Надя Воденичарова каза:

Сега въпросът ми е навсякъде ли може да се плаща с дебитна/кредитна българска карта - магазини, ресторанти...?

За съжаление, българските дебитни карти не навсякъде минават, с кредитните не съм имала проблеми. Там си имат едни дебитни карти Bankontact (или нещо подобно). В голяма част от магазините MAster и Visa не ги приемат. За Maestro не знам, не съм пробвала. Не е лошо да си имате кеш за всеки случай. Разбира се, моите наблюдения (от последните два месеца) са само от Амстердам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На много места не вървят карти извън аналога на тяхната Борика, така че със сигурност трябва да имате кеш. В хотел, за кола под наем, ресторант и т.н. няма да има проблеми. Супермаркетите са някакво странно изключение и на доста от големите вериги няма да мине карта. Банкомати иначе има достатъчно на често, трябва да се търсят такива на банки, а не например на travelex, които имат допълнителни такси. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Надя Воденичарова каза:

Освен, че ще е дълго се оказа, че в събота автобуси нямало до това място. Ще наема кола. Сега въпросът ми е навсякъде ли може да се плаща с дебитна/кредитна българска карта - магазини, ресторанти...?

В това отношение Нидерландия е странна.

В автобусите кеш не може, но всички БГ карти (дебитни/кредитни) стават. На всякакви автомати (за билети, за паркиране, … ) картите стават

В магазини с изключение на AH (Albert Heijn ) се приемат също.

В AH нито една БГ карта не става (от моите - ЦКБ, ДСК, Diners, ПИБ)  но кеш приемат. Риск има само със 100 еврови банкноти ако се случи някоя смотана касиерка и се ошашка от такава банкнота.

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , ven62 каза:

В AH нито една БГ карта не става

Там чисто и просто не приемат кредитни карти. И холандски мастъркард няма да мине 🙂 Само дебитни от тяхната система. Имаше и още друга голяма верига с подобни спънки, но не помня c1000 или jumbo, те май едните купиха другите или се сляха...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Георги каза:

Там чисто и просто не приемат кредитни карти. И холандски мастъркард няма да мине 🙂 Само дебитни от тяхната система. Имаше и още друга голяма верига с подобни спънки, но не помня c1000 или jumbo, те май едните купиха другите или се сляха...

Пробвал съм и дебитни на ЦКБ - не минаха. Тогава разгледах една от картите на синовете ми, дето минава. Беше Maestro на ABN AMRO.

Но беше отдавна. От тогава си знам и си нося кеш.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.