Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

преди 5 часа, Росина каза:

Пробвахме местния ястия....Аметистче помагай с имената :) аз ще кача снимки 

25181887_10210968615476676_1519323959_n.jpg

Това е Kottu Roshi

 

5a2e1abe28dfe_25323456_10210968614356648_1720534134_n(1).jpg.b4fdf5c5f65043bb63e6203eb381058d.jpg

 

Това предполагам е Chicken Nuddles

 

25181887_10210968615476676_1519323959_n.jpg

 

:)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудех се дали да питам тук или в темата за Шри Ланка, има ли нискобюджетна компания, която лети между Шри Ланка и Малдиви и колко е нормалната цена на двупосочен билет? Аз намирам за около 200 евро март месец, но преди съм виждала полети на Air Arabia за 100тина евро.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Mimka каза:

Чудех се дали да питам тук или в темата за Шри Ланка, има ли нискобюджетна компания, която лети между Шри Ланка и Малдиви и колко е нормалната цена на двупосочен билет? Аз намирам за около 200 евро март месец, но преди съм виждала полети на Air Arabia за 100тина евро.

Билета с Sri Lankan от Мале до Коломбо е около 210 - 240 $ - двупосочно

С Korean Air около 210 $ - двупосочно

Това са варианти от Мале. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Mimka каза:

Чудех се дали да питам тук или в темата за Шри Ланка, има ли нискобюджетна компания, която лети между Шри Ланка и Малдиви и колко е нормалната цена на двупосочен билет? Аз намирам за около 200 евро март месец, но преди съм виждала полети на Air Arabia за 100тина евро.

Проверявай и Флайдубай. Полетът до Мале, включва и спиране в Коломбо за слизане и качване на пътници.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Кришна каза:

Нашият билет  в двете посоки е 220 евро Шри Ланка -Мале с Корейски авиолинии.Връщаме се на 14.12.

220 евро на човек предполагам?

Връзка към мнение

 

Привет от Маафуши!
Това е наистина райско място.Чисто от алкохол, цигари, враждебност и стрес.Място за релакс.Уникално чисти тюркоазени води и безкрайни бели пясъци.Коралите са навсякъде.Буквално ходиш върху тях постоянно. Рибките са приказно разноцветни.
Наистина е като "рая на Земята".
Малки акулки и скатове плуват до самия бряг.На плаж бикините между коралите можете с просто око да наблюдавате някои видове рибки, а днес премина огромен пасаж делфини.

Малко инфо!
За резорти няма да пиша нито дума!
Носете препоръчително- аква обувки, адаптери за контакт, слънцезащитни_ мазила и дрехи и шапки, очила- слънчеви и за плуване, шнорхел и маска, репиленти/ но нашите са слаби, може да купите местни, поне са ефикасни/, фенистил за след ухапвания, всичко за стомашни неразположения и повръщане.
Пътуването ни беше планувано само за Шри Ланка- 3 седмици. Закупени билети през април.Решихме да включим Малдиви, месец преди тръгването, възможно най-ниско бюджетно./Препоръчвам Шри Ланка, много зелена, всякакви плодове и зеленчуци, множество места за посещение, изключително дружелюбни домакини,много евтина храна.Фреш примерно има и за е 0.80 лв./Двете места са абсолютно различни като преживяване.
Маафуши!
Хотелчето- Seven Korals- за вечер за 2 души с включена закуска и всички такси 54 долара.Чистота  - отлична, ходиш бос./Тук е така!  В някои магазини дори, оставяш джапанките на входа./Всеки ден чистят.
Закуската е вкусна - филии със сладко, с риба тон и лук, палачинки с кокос и риба тон, яйца, плод и диня.Сок, вода и кафе и трите.
 

IMG_20171212_090119.jpgТопла вода постоянно.
Хладилниче.
Климатик.Стая без прозорец.Има си предимството да  спиш до когато ти е кеф.Осветление супер-5 лампи.Обща тераса с изглед към океана.
Храна- това е остров! Всичко освен рибата и кокоса е внос.Нямайте очаквания за изобилие, особено при температура от 30 градуса.
Има ориз , нудели, макарони, спагети, пици.

IMG_20171212_165357.jpg

Редактирано от Кришна
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Местното ресторантче- Rocet Kafe  пържени тестени изделия с риба  в ляво и сладки в дясно.

Harbour kafeна централната улица, има храна фрешове и отличен интернет.Чипса е уникален.По вкусен не съм хапвала а от три седмици го има в менюто ни постоянно.
Вечер - хранене на бюфет от затвора до бикини плажа , всяка вечер има няколко заведения, които предлагат бюфет от 10   долара без др.такси или 8  но с такса допълнително.На Каани хотел  е 12 долара. Ядеш на корем+ вода и сок.

Развлечения- шнорхелинг- уникално- 25 долара на човек, бяхме 4ма на лодката.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За първи път ми беше шнорхелинга.Дишаш само през тръбата.Без страх.Наслаждаваш се на невероятния подводен свят.После делфини видяхме.Костенурки не.На обяд бяхме сами на острова.Обяда от тях.Дават вода по време на пътуването, безалкохолни, хавлии, шнорхели, плавници и маска.Снимаха ни и предоставиха записа.Уникално преживяване!
Втори ден - остров Гули с лодка за 5 долара на човек  на отиване, хваща се от пристанището.В 10 часа отплава от Маафуши.След 20 Мин бяхме на Гули.Обиколихме  го набързо.
 Около 10 човека на бикини плажа.Люлки много.Кеф на плажа цял ден.Ходих с аква обувки на ходене до рифа.Стига се много лесно.Рибки има и корали.Водата е до където ти око стига -бледо синя, означава че е плитко.По чиста от Маафуши.
Навряхме се в една сянка и си имахме за компания местни 2 семейства с общо 6 деца.Цял ден се наслаждавах на начина им на живот, разговори, смях, бебе което кърмиха, хранеха се и т.н
На връщане общественото фери 3 долара за двама, или 22 рупеи на човек.
Танци и музика на местните.
В неделя уцелихме сватба.Голямо тържеството беше.Музика , песни, танци с местните. Незабравимо преживяване.Мисля, че  местните младежи са прототип на Джак Спароу, героят от Карибски пирати.Много са чаровни.

IMG_20171212_163549.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение


Заключение
Бих довела деца си, за да им покажа рая, ако не беше убийственото пътуване.
Ако не можете да се наслаждавате без алкохол, мисля, тов не е вашето място!
На което и място по света да сте, ако вибрацията ви е положителни емоции,  хубави случвания и вечно наслаждение -ще се чувствате прекрасно!
Enjoy!


 

IMG_20171213_101828.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

Кришна, много сладко разказваш, чак ми се прииска да взема първия самолет и да ида там....на палачинки с кокос и щляпане по белия пясък бос.:)

Вижда се, че пътешествието е било успешно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте магеланци,

Преди два дни се върнах от Маафуши и бих искал да споделя с вас информация, която се надявам, че ще е полезна за тези от вас, които предстоят да отидат. Направил съм снимки на актуалното разписание на бързите лодки на Маафуши турс и Иком, които може да видите по-долу. 

 

Пътувахме с Flydubai до Мале , което беше голяма грешка и не бих повторил, полета струваше 550 евро, съветвам ви да не си го причинявате -гледайте за полети на Катар (мин. седмица имаше билети по 980лв ) . Следвайки стриктно инструкциите от форума стигнахме безпроблемно ферито за Маафуши, т.к преди това не успяхме да се качим на speеd boat ,заради големия наплив от хора. /по-долу съм качил снимки на разписанието на бързите лодки/ Ферито за мен беше първоначално шок, т.к бяхме единствените чужденци и се возихме между матраци, кашони, банани и т.н, но сега като се замисля беше готино преживяване. В Маафуши се настанихме в хотел Salt beach ,който Ametist ни препоръча и съм й безкрайно благодарен. Хотела се намира на много хубаво място - на 1 мин от фери терминала и 1 мин от бикини плажа, а стаите са чисти и приятни. Температурата на водата в момента е 29 градуса  Бикини плажа е хубав, не беше много пренаселен ,предлагат се шезлонги по 5 $ на ден:) По време на престоя ни ходихме на 3 екскурзии - Резорт Адаран Ваду (договорихме се за 100 долара вместо 120$), Шноркелинг с акули - 40 долара ( от 50 ) и шнорхелинг на 2 рифа и сенд бенк за 25 долара. Препоръчвам ексурзиите за резорта да ги купите от Shadow palm ( там ни дадоха най-добра цена след кратки уговорки ) , на акулите ходихме през хотел Тритон (които ни свалиха цената, защото имаха много хора за екскурзията, а на другите места нямаха почти никой за тази екскурзия) .  В общи линии всички хотели предлагат едни и същи екскурзии, като разликата е в транспорта- някой ползват бързи лодки, други обикновени. /качил съм снимки на оферта за екскурзиите , за да видите какво включват/ Цената , която ще ви дадат зависи от това колко хора имат за съответната екскурзия така, че тактиката при пазарене да разберете дали имат повече от 6-8 човека (което е минимума) и ако са повече смело се пазарете за цента . Sand bank -a който е включен в шнорхелинг екскурзиите въобще не е както си го представяте вие и честно казано е голямо разочарование./ виж на снимка/ Водят ви на сравнително голям остров с малко ниски храсти и около 200 човека -туристи. Можете отделно да си поръчате да ви заведат на малък сенд бенк само вас или вашата група, като цената зависи от броя на хората- за двама човека цената е 90 долара (45 на човек) . Плуването с акулите е близо до курорт ( не помня името) и е рано сутрин когато ги хранят с риба. Пътува се около 1-11/2 ч в посока със скоростна лодка от Маафуши. Ние оцелихме бурно море със силно течение и т.к не мога да плувам добре ,макар с жилетка течението доста бързо ме отдалечи от лодката, та се наложи екипажа да ме спасява. След шнорхелинга ни заведоха на плаж на остров Фухайдо, който имаше много хубав плаж. На шнорхелинга имахме късмет и водата беше спокойна, така че можех да плувам без проблем около рифа.  На курорта на мен лично не ми хареса, но е въпрос на вкус. В цената е включен обяд от 12:30-14:00 ч тип бюфет,който е вкусен и разнообразен. Има и следобеден чай/кафе  с леки закуски в 16:30-17:00ч. През целия ден има бар на плажа, от който може да си взимате алкохолни и безалкохолни напитни , но няма коктейли./ снимал съм менюто/ . Ако искате да плувате там задължително си носете аква обувки (които впрочем ви трябват навсякъде), но бъдете внимателни. В рифа плува риба наречена Triger fish , която хапе дори без да сте я предизвикали. Докато плувахме на плажа при водните вили едно момче беше ухапано от нея през акваобувката и му беше откъснала малко парче месо. Излишно е да казвам, че повече не влязох във водата. Всъщност навсякъде по плажа имаше предупредителни табели със стряскащи снимки и надпис Be aware of triger fish , но типично по български не вярвах, че може да те ухапе риба , пък и имаше толкова много хора, а и как да не се изкушиш да влезеш в тази синя вода. В Мале пробвахме баунито, на мен ми хареса много. Най-добрата цена, която спазарихме е 3 за 10 руфии и купих 30 за вкъщи :D . Сувенири ви препоръчвам да си купите в Маафуши в магазин ANGOLO SOUVENIRS , кажете че сте от България и ще ви дадат много добри цени, просто не се срамувайте да се пазарите. За вечеря пробвахме бюфетите на Арена ( 15$без вкл . напитки - голяма вода 2 $,Virgin cocktail - 5 $) Каани( 12$ + free water), Кристал(12$ + free water и сок ( степче) и Rehendhi (12$ без напитки) . Последния беше най-голямата грешка, но бяхме привлечени от масите на плажа и живата музика- избора на храна беше изкл. малък, а тя не беше вкусна. Най-вкусно беше в Арената, изборът също беше най-богат и там вечеряхме общо 3 пъти. Кристал и Каани също стават, но избора на храна е по-малък спрямо Арена.  Зад хотел Арена точно срещу Shadow palm има едно заведение за бургери и пица- не ви го препоръчвам. Картофите не знам в какво ги пържат, но цял следобед ме боля стомаха. Пицата също не беше вкусна.  Сим карта не си взехме от летището, защото нямаха налични карти, а в Мале нямаха туристически такива ( оказа се, че ги има само на летището!)/снимки от офисите им на летището по-долу/ От Маафуши успяхме да си купим обикновена предлатена карта на Дирaго( няма на Ooredo)  за 30  дни, на която активирахме пакет за интернет -2 ГБ. Общо с таксите и старт. пакет излезе 250 руфии . На острова в момента кипи усилено строителство навсякъде дори на високи сгради на самия плаж. Направи ми лошо впечатление, че няма кошчета за боклук на плажа,а и из самия остров което е предпоставка за замърсяване. Отделно сметището се намира в края на острова, където горят боклуците направо на брега. Изключително неприятно ми беше да гледам как това приказно море се замърсява толкова много. Пътувайки с ферито имаше много плуващи боклуци, пликчета, бутилки, а срещу пазара в Мале се изливаше отходен канал и водата от божествено синьо беше станала кафява..... На летището има място за оставяне на багаж-може да видите цените на снимката по-долу.

Преди полета ни навръщане спахме в Хулхумале. Препоръчвам ви за хапване заведението Тапас, което се намира до Барбекю пойнта в края на острова.

 

В заключение ще кажа, че Маафуши е много добра възможност да се посетят Малдивите на разумна цена и го препоръчвам на всички, които искат да се откъснат от забързаното ежедневие на големите градове. 

20171225_143820.jpg

20171225_143828.jpg

20171228_103339.jpg

20171228_085403.jpg

20171230_135453.jpg

20171226_164257.jpg

20171226_175624.jpg

20171226_175636.jpg

20171226_181417.jpg

20171229_185719.jpg

20180101_060230.jpg

20180101_061412.jpg

20171227_100000.jpg

20171227_102515.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Jorro каза:

Sand bank -a който е включен в шнорхелинг екскурзиите въобще не е както си го представяте вие и честно казано е голямо разочарование./ виж на снимка/ 

Със send bank-a яко са ви прекарали. Нас ни водиха на два и бяха много хубави. Снимка от единия даже има в малкия календар на Магелци. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, christuff каза:

Със send bank-a яко са ви прекарали. Нас ни водиха на два и бяха много хубави. Снимка от единия даже има в малкия календар на Магелци. :)

Не бях там, иначе нямаше да ги прецакат :) Водят ги на този ужасен sand bank за съжаление, а наблизо има един малък и красив.

Връзка към мнение
На 6.01.2018 г. в 22:59, Jorro каза:

Пътувахме с Flydubai до Мале , което беше голяма грешка и не бих повторил, полета струваше 550 евро, съветвам ви да не си го причинявате -гледайте за полети на Катар (мин. седмица имаше билети по 980лв ) .

20171225_143820.jpg

20171225_143828.jpg

20171228_103339.jpg

20171228_085403.jpg

20171230_135453.jpg

20171226_164257.jpg

20171226_175624.jpg

20171226_175636.jpg

20171226_181417.jpg

20171229_185719.jpg

20180101_060230.jpg

20180101_061412.jpg

20171227_100000.jpg

20171227_102515.jpg

Здравей, и аз летя след две седмици с Fly dubai до Мале, кое беше толкова ужасно?

Връзка към мнение
On 08/01/2018 at 11:02 AM, ЕмиЖор said:

Здравей, и аз летя след две седмици с Fly dubai до Мале, кое беше толкова ужасно?

Самолетите им са Boeing 737-800 (като на Ryanair) , които са стари и изпочупени. Екраните за мултимедията почти никога не работят,но за сметка на това се нагряват много и не можеш да се облегнеш върху тях дори. Разстоянието м/у седалките е много малко (освен,ако не сте си платили да седите на 6-ти ред или до аварийните изходи), а те самите повечето са счупени. Тези самолети са за къси разстояния, а не за близо 6 часа полет от/до Дубай и 7ч от Мале до Дубай (защото имате 1ч 30 мин престой в Коломбо  по време, на който стоите вътре в самолета докато го чистят) затова пътуването толкова много време не е никак приятно- направо ми смачква. Храната на борда също не ми допадна, а не е никак евтина. Обслужването също им е под всякаква критика, никаква клиентска ориентираност. Навръщане се бях чекирал онлайн като си избрах места, когато си оставих багажа на летището ми преиздадоха бордната карта и ми бяха сменили мястото без да ме попитат. Като се върнах да се разправям ме отсвириха да съм си пускал оплакване по имейл тях не ги интересувало.  Летището в Дубай, по-точно терминал 2, където кацат само Fly dubai не искам да го коментирам. Като минеш през него ще видиш за какво говоря.  

Това разбира се е моят опит, надявам се че твоето пътуване ще бъде по-приятно.

 

@Аметисче, за съжаление да. Усети се липсата ти. Всъщност от хотела си казаха през уста, когато ги попитах в прав текст къде ще ни заведат, така че знаех, но нямахме много избор. Искаха ни 90 $ за двама човека за да ни закарат на хубав малък сенд бенк близо до Маафуши за цял ден, но ми се стори абсурдно много, пък и последните дни времето ни не беше много хубаво и нямаше смисъл.

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Jorro каза:

Самолетите им са Boeing 737-800 (като на Ryanair) , които са стари и изпочупени. Екраните за мултимедията почти никога не работят,но за сметка на това се нагряват много и не можеш да се облегнеш върху тях дори. Разстоянието м/у седалките е много малко (освен,ако не сте си платили да седите на 6-ти ред или до аварийните изходи), а те самите повечето са счупени. Тези самолети са за къси разстояния, а не за близо 6 часа полет от/до Дубай и 7ч от Мале до Дубай (защото имате 1ч 30 мин престой в Коломбо  по време, на който стоите вътре в самолета докато го чистят) затова пътуването толкова много време не е никак приятно- направо ми смачква. Храната на борда също не ми допадна, а не е никак евтина. Обслужването също им е под всякаква критика, никаква клиентска ориентираност. Навръщане се бях чекирал онлайн като си избрах места, когато си оставих багажа на летището ми преиздадоха бордната карта и ми бяха сменили мястото без да ме попитат. Като се върнах да се разправям ме отсвириха да съм си пускал оплакване по имейл тях не ги интересувало.  Летището в Дубай, по-точно терминал 2, където кацат само Fly dubai не искам да го коментирам. Като минеш през него ще видиш за какво говоря.  

Това разбира се е моят опит, надявам се че твоето пътуване ще бъде по-приятно.

 

@Аметисче, за съжаление да. Усети се липсата ти. Всъщност от хотела си казаха през уста, когато ги попитах в прав текст къде ще ни заведат, така че знаех, но нямахме много избор. Искаха ни 90 $ за двама човека за да ни закарат на хубав малък сенд бенк близо до Маафуши за цял ден, но ми се стори абсурдно много, пък и последните дни времето ни не беше много хубаво и нямаше смисъл.

 

Благодаря за инфото!

Да, че са тесни изпитах на собствен гръб като летях с тях до Банкок, но за друго нямах забележки. Терминала беше пълен със всякакви хора лежащи по пода.....но за ниската цена трябва да има някакви жертви.

Връзка към мнение

Здравей, Ametist :)

Безкрайно благодарско за темата!!! :preved: Много полезни неща научих от тук от вчера, а стигнах едва до 14та стр. :) Би ли могла да ми кажеш ориентировъчно колко време отнема след кацането на самолета да минеш проверки, всякакви евентуални административни изисквания и т.н. и да излезеш от летището с багажа си? Проблемът е, че кацаме по разписание 15:15ч в четвъртък, ферито няма как да го хванем, а в петък няма... Имаме ли шанс за спийд боат или директно да търся 2 нощувки в Мале? 

И още един въпрос: в един от постовете ти прочетох, че можеш и за Расду да помогнеш, заради което, ако за там имаме шанс за фери - и там ще огледам, като опция. Моля те, ако можеш, дай ми малко повече информация за там? (Макар че Маафуши си ми е фаворит :) )

Редактирано от explorer
граматика и правопис :)
Връзка към мнение
преди 17 часа, explorer каза:

Здравей, Ametist :)

Безкрайно благодарско за темата!!! :preved: Много полезни неща научих от тук от вчера, а стигнах едва до 14та стр. :) Би ли могла да ми кажеш ориентировъчно колко време отнема след кацането на самолета да минеш проверки, всякакви евентуални административни изисквания и т.н. и да излезеш от летището с багажа си? Проблемът е, че кацаме по разписание 15:15ч в четвъртък, ферито няма как да го хванем, а в петък няма... Имаме ли шанс за спийд боат или директно да търся 2 нощувки в Мале? 

И още един въпрос: в един от постовете ти прочетох, че можеш и за Расду да помогнеш, заради което, ако за там имаме шанс за фери - и там ще огледам, като опция. Моля те, ако можеш, дай ми малко повече информация за там? (Макар че Маафуши си ми е фаворит :) )

Здравей,

Излизането от летището отнема максимум 30-40 минути ако няма много хора и багажа не се забави. Лодки от летището има в 15:45 на Icom , counter 54. Ако не успеете за тази лодка има от Мале, Джети номер 6 в 18:00  Maafushi Tours и 18:30 Icom. На връщане в колко ви е полета?

Феритата и лодките за Расду са сутрин, така че ако решите да ходите дотам ще трябва да спите една нощ в Мале, а също и на връщане, защото не се знае какво ще е времето. Расду е по-далеч и когато времето е лошо, дори лодките не вървят.

Връзка към мнение

Йеее, значи - Маафуши от първия ден! :)  Благодаря, Аметистче! :) За полетът ни обратно към България съм по-спокойна, той е в 21:30ч в сряда на 11.04. :) 

А, доста назад в темата попаднах на няколко поста за по-пикантната местна храна... ние ще пристигнем с един 4 годишен юнак. Актуална ли е ситуацията в местните заведения за хранене? Прочетох, че има и нова пекарна и магазинче за плодове... Все пак - при резервация на хотел на база пълен пансион или закуска с вечеря ще избегнем ли притесненията си с какво да храним капризно малко диваче? Закуската навсякъде е много хвалена, притесненията ми са за обяда и вечерята...

Засега май се спирам на Isle Beach Inn заради многото добри отзиви в Booking... явно със строежите вблизост ще сме на късмет, защото докато дойдем има време и... дори в момента да не се строи, могат да започнат... :) Имаш ли някакви впечатления от това място?

Редактирано от explorer
Връзка към мнение
преди 3 часа, explorer каза:

Йеее, значи - Маафуши от първия ден! :)  Благодаря, Аметистче! :) За полетът ни обратно към България съм по-спокойна, той е в 21:30ч в сряда на 11.04. :) 

А, доста назад в темата попаднах на няколко поста за по-пикантната местна храна... ние ще пристигнем с един 4 годишен юнак. Актуална ли е ситуацията в местните заведения за хранене? Прочетох, че има и нова пекарна и магазинче за плодове... Все пак - при резервация на хотел на база пълен пансион или закуска с вечеря ще избегнем ли притесненията си с какво да храним капризно малко диваче? Закуската навсякъде е много хвалена, притесненията ми са за обяда и вечерята...

Засега май се спирам на Isle Beach Inn заради многото добри отзиви в Booking... явно със строежите вблизост ще сме на късмет, защото докато дойдем има време и... дори в момента да не се строи, могат да започнат... :) Имаш ли някакви впечатления от това място?

Няма смисъл да резервирате на пълен пансион. Има достатъчно места за хранене, а когато кажете, че не искате да е пикантно, няма проблем.

Isle Beach е откъм плажа за местните. Знам, че нещо напоследък не се справят заради голямата конкуренция от хотели. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Ametist каза:

Няма смисъл да резервирате на пълен пансион. Има достатъчно места за хранене, а когато кажете, че не искате да е пикантно, няма проблем.

Isle Beach е откъм плажа за местните. Знам, че нещо напоследък не се справят заради голямата конкуренция от хотели. 

И за храната, и за хотела, на който се бях спряла през Букинг, ми даваш много доста ценна информация. А би ли могла да ми препоръчаш нещо в този ценови диапазон? :)

 

Връзка към мнение

Flydubai - няма да летят както изглежда повече до Малдивите или поне не от Март месец. Току що получих имейл, да си избера Emirates или да се откажа от полета. Дано все пак не се наложи да го отказвам :( така го чакам този Март месец.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.