Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

преди 10 часа, christuff каза:

Ако помня правилно - 100$ удържат за вход, а останалите може да ги ядеш и пиеш. :)

100$ са за храна.

И днешния залез сниман с телефона :)

IMG_20180207_181757.jpg.5cb4c5a613026715d02b2b92e975b8e4.jpgIMG_20180207_182209.jpg.05d915124e67c2e14a89f4550d13255a.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци,

      И моята почивка на Maafushi за жалост вече приключи. Мястото е страхотно- топло, красиво, спокойно, бюджетно, с мил и отзивчив персонал на всякъде. Тук използвам да благодаря специално на @Ametist за помощта, информацията и най-вече страхотната компания :))) 

      След като пристигнахме на летището хванахме speed boat на iCom, за връщане към летището използвахме тази на Maafushi tours, и двете фирми превозват за около 35 мин. за 25$ на човек.

      Бяхме отседнали в Salt beach hotel (с помощта отново на @Ametist)- хубаво и спретнато хотелче, буквално на 1 мин от двата бикини плажа. Персоналът е много мил, помагат и предоставят всичко, за което ги помолиш. Екскурзиите ползвахме също от хотела, Half day trip беше страхотен. На рифа на бикини плажа също има доста рибки, които може да видите, но на екскурзиите определно е доста по- богато, особенно от към корали.

      Ходихем и до съседния местен остров Gulhi, тръгнахме в 7:30 със синия ферибот (пътуването беше около 20-25 мин., стуваше 45 руфий (3$) за 2-ма), на връщане хванахме speed boat в 12:30 на Maafushi tours (за 5 $ на човек), следващата лодка беше в 3 часа, а ферибота около 4-5, не помня точно. На бикини плажа има заведение, което предлага обяд и вечеря на бюфет за 10 $. Островчето е доста по-различно от Maafushi, по-малко е , не е толкова оживено, няма толкова избор за хранене, плажната ивица също е тоста по-различна, по-голяма е и е изцяло само пясък, няма корали и рибки във водата, което на Maafushi го има. Но моето мнение е, че и на двата плажа е красиво и уникално, не мога да кажа, че единия е по-хубав от другия.

     За храната на обяд ходехме в пицарията Mamma Mia (пиците са по 11-12-13 $,спокойто 2ма души се наяждат с 1 пица), ходихме и в Hot Bites,вкусно е, но порциите са малки, накрая фаворитът ми за обяд Harbor Cafe, вкусно, евтино, с големи порции :). Вечерите разбира се на бюфет, главно хапвахме в Kanni beach (12.50$ +напитки), Lili rest (10$ +напитки), Massage boutique hotel (10 $ + напитки) и 1 път отитахме в Arena (15$ без напитки), чесно казано не останах очарована, нямаше нещо по-специално от останлите бюфети,което да оправдава цената му.

     Прикачам и малко личен архив, определено си прекарахме страхотно и бих се върнала отново :)

20180201_042854.jpg.0fbd99540c4c6af8ec2fa74fb7bd3b11.jpg

20180201_112608.jpg

20180201_155444.jpg

20180203_115346.jpg

20180207_143618.jpg

20180207_143940.jpg

20180209_162547.jpg

20180210_110707.jpg

20180210_111050.jpg

20180210_115251.jpg

Редактирано от Eli4kkaa
допълнително съдържание
  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте. Извинявайте за латиницата, но съм с малдивска карта и ми се смениха настройките и всико ми е на английски и нямам кирилица. От една седмица съм на остров Маафуши и ще помоля Аметист ако е тук да ми пише да се видим. Виждам, че има много мнения за Малдивите и Маафуши като цяло затова няма да изказвам мнение за сега 

Редактирано от neuromancer
обърнато на кирилица
Връзка към мнение
преди 6 часа, Cris каза:

Здравейте. Извинявайте за латиницата, но съм с малдивска карта и ми се смениха настройките и всико ми е на английски и нямам кирилица. От една седмица съм на остров Маафуши и ще помоля Аметист ако е тук да ми пише да се видим. Виждам, че има много мнения за Малдивите и Маафуши като цяло затова няма да изказвам мнение за сега 

Здравей,

Тук съм. Писах ти на лични. 

Връзка към мнение

Не вярвам да се допусне тази *игра* да навреди на икономиката или по скоро преувеличена вестникарска новина.

https://profit.bg/svezho/hilyadi-turisti-vseki-den-anulirat-pochivkite-si-na-maldivite/

 

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Бацката каза:

Не вярвам да се допусне тази *игра* да навреди на икономиката или по скоро преувеличена вестникарска новина.

https://profit.bg/svezho/hilyadi-turisti-vseki-den-anulirat-pochivkite-si-na-maldivite/

 

 

В момента няма никаква опасност за туристите. Да, има протести в Мале, но това не би трябвало да е толкова голямо притеснение. И аз чух, че има много канселирани резервации по резортите. Дали са чак хиляди няма как да знам.  Хората явно се страхуват. Тук почти всички хотели са пълни до края на месеца, а дори и през Март. 

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

На Гули предполагам трябва да се къпем с дрехи, жените освен тениска (УВ за сърф с ръкав до лакътя имам) с какво трябва да са обути отдолу, къси гащи (колко къси) или дълги? :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

На Маафуши съм ходила от хотела до лодките за шнорхелинг по тениска и къси панталони без проблем. Там едва ли е по-консервативно.

Връзка към мнение
преди 3 часа, svetlif каза:

На Гули предполагам трябва да се къпем с дрехи, жените освен тениска (УВ за сърф с ръкав до лакътя имам) с какво трябва да са обути отдолу, къси гащи (колко къси) или дълги? :)

На плажа на Гули можеш да си по бански. Няма никакъв проблем.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ето, че и на нас ни дойде времето да споделим впечатления от нашето пътуване до Маафуши. Приключението ни беше от 20.03.2018 до 27.03.2018. Веднага искам да кажа, че това време се оказа недостатъчно за всичко, което ни се искаше да видим. Два дни пътуване и шест нощувки на острова... Но и така това пътуване ще остане за нас като едно изключително преживяване.

Идеята ни беше за бюджетно посещение на Малдивите. Започнахме с търсене на билети и се оказа, че през този период можем да ползваме само Катарските авиолинии без да се налага да правим маршрут с много прекачвания. София - Доха - Мале - Мале - Доха - София се оказа на стойност 1000 евро за двама ни. При това можехме да носим и доста багаж в двете посоки.

След изборът на дати за пътуването се захванахме да потърсим настаняване. Идеята ни беше да се базираме на някой населен остров и там да си организираме различни мероприятия. Tози форум ни даде богата информация и избрахме Маафуши заради възможните трансфери. На Малдивите всичко е по вода или въздух, което е сериозно ограничение. Или редки трансфери с държавните ферита или прескъпи полети с неясни самолетчета. За Маафуши това не важи! Има си фери с много кофти разписание или speedboats  на две по-големи фирми за по 25 долара в посока. iCom и Maafushi tours правят по 7-8 прехода на ден в посока от столицата и летището до острова и обратно. Не знам да има по-лесно за достигане място. Ще се опитам да постна и разписанието на Maafushi tours.

Следващата стъпка беше търсене на хотел или къща за гости. Цените се оказаха по 70-80 долара на ден със закуска в къща или 100-120 долара в хотелче. След няколко буквания и кацелирания успяхме да се договорим със Sun Shine View като дори изкрънкахме в цената да се включи и трансферът при пристигането ни. Намирам го за важно, защото мястото не ни беше познато и твърде мнго размита информация имаше из нета. Като цяло, изборът ни се оказа поносим. Стандартно се предлага стая с климатик, баня, хладилниче и балконче с изглед към морето. Сменяха ни кърпите за баня и чистеха редовно, но няма разни глезотии като сапун, шампоан или сушоар. Закуските бяха еднообразна смес от яйце, пилешки кренвирши и малко плодове. Сокче тип степче и кафе в големи чаши... Не си заслужава да се бууква вечеря в такива места, защото има достатъчно по-евтини и вкусни начини. Стопаните те атакуват от вратата с всевъзможни предложения за екскурзии и от това трябва да се пазите много.

Тук идва мястото за благодарностите ни към Ametist-чето , които трябва да бъдат много, и да дам съвет специално за Маафуши. На острова живее едно българско скъпоценно камъче, което може да ви направи живота много по-лесен и правилен. От нея може да се получи всякаква информация и предложения за activities, които са изключително компетентни и правилни. Абе, изобщо, потърсете го това момиче и се оставете да ви направи верните предложения. Доколкото рабрахме, тя ще разширява дейностите във всички посоки за настаняване и организиране на престоя на острова. От отва по-добре, здраве му кажи. Това ще направи посещението на Малдивите още по-бюджетни и лесни! Ametist-че, отново благодаря за всичко, което направи за нас и пожелания за развитие на дейостта ти.

Така с нейна помощ си организирахме посещение на ризорт с алккохол и много звезди и шнотхелинг с посещение на два рифа, делфини, sand bank и посещение на близко островче с прекрасен плаж и изглед. Ако си ги избирате сами по-добре ползвайте услугите на хотел с репутация, защото хазаите правят всичко възможно да организират такива неща но със съмнителна стойност и качество.

С правилните съвети изхранването на Маафуши се оказа лесно и добро, както и пазаруването по магазинчетата. За вечеря има няколко места с тн бюфет, в които за 10-12 долара имате възможност да се нахраните пребогато. За пример давам бюфета на хотел Арена, който е една градинка до морето, голям избор на храна и жива музика.

В магазините няма нищо... Наистина много беден избор на високи цени на стоки със съмнителни качества.

На Малдивите няма истиска почва, Истинска вода, Истински ток, Истински комуникации... Това води до беден избор дори на плодове и истински фрешове, скъпа вода и ток, и интернет с доста ниски показатели. Но има страхотен океан за плуване, дайвинг и всичко свързано с морето - плажове, рифове, островчета.

Трябва да се види и дано това, което понаписах ви бъде полезно. Мога да отговоря на всякъкви въпроси, защото в един пост едва ли съм казал много нещо.

DSCN2776.JPG

DSCN2783.JPG

DSCN2817.JPG

DSCN2838.JPG

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Благодаря ти че сподели впечатленията си.:)

А пък, за Аметистчето ние си знаеееем, тя си ни е съкровището на Маафуши.:)Половината магелански форум се извървихме там и на всички ни помогна да си прекараме чудесно.

:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Снимчица с дрон от един Whale shark трип, който се организира от Маафуши. Не успях да отида, но пък се снабдих с видео и снимков материал от едни Магеланци, които имаха това удоволствие да отидат на екскурзията :)

DJI_0051.JPG

  • Харесвам 13
  • Шок 2
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен :)

Много държа да започна поста с благодарности към Ametist! :wub: Ametist-че, огромно благодарско за прекрасната почивка, която имахме благодарение на теб!!!

 

Въобще не си пролича, че съм пишман организатор на почивки... Благодарение на нея Малдивите вече са ми много любима дестинация!

 

Хотелчето, което ни осигури Ametist, беше на цена, която ни Букинг, ни друг сайт можеха да ни предложат, а гледката от балкона беше 5*! (слагам станичка от онлайн албумчето, което тепърва ще сглобя, със снимки на гледката от балкона). Хотелчето ни беше изключително чисто и поддържано, персоналът - усмихнати и отзивчиви хора. Успяхме да се насладим на и на шнорхелинг, в който имахме късмет да видим костенурки, манти, делфини..., и на дневно посещение на ризорт с прекрасен риф - Фихалхохи (или както му казва малкия - Хиха Хахи:biggrin:), и на Whale shark трип (btw, познах си д-то на снимката :lol:

Освен невероятната красота на Малдивския подводен свят, съм изключително впечатлена и от дружелюбността на хората в тази страна! Много отзивчиви! На където и да тръгнехме, малкия ни син беше много добре дошъл - навсякъде създаваше приятели!

Като единствен минус на Малдивите виждам само мрънкането за вида на доларите, което ограничава наличния кеш. Но дори и в това срещнах съдействие, в лицето на една много мила местна възрастна дама, която реши да обмени едни мои смачкани 10$, които имах, за руфии.

 

Върнахме се от Малдивите изключително позитивно заредени! 

Имахме единствен проблем на връщане, заради авиолиниите - наложи се да посетим Шриланка за цели 2 часа. :biggrin: Но и този проблем се реши, макар, че си беше тичане заради това... ще го опиша друг път обаче. Все пак - на тези, на които им предстои пътуване до там, ако летят с Катар и са имали промени в полетите, дори да сте си заверили полетите - свържете се изрично с Катар, да няма изненади и допълнителни емоции. 

p15.png

20180405_063857.jpg

Редактирано от explorer
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Ох, засрамих се, че не съм ви писала магеланци колко сме влюбени в Малдиви, в залезите, в топлата вода на океана, където можех да прекарвам с часове и да се наслаждавам на подводния свят. Плувахме с делфини и слушахме тяхната песен под водата; с красиви манти; с костенурки, морени и с акули също. Насладихме се на меки и твърди корали с различни цветове, а също и на многобройни по вид и брой разноцветни риби. Огромни благодарности на нашето момиче Аметист, можете да и имате пълно доверие!  Тези от вас, които обичат морето и живота в него да не се маят и колебаят, Малдиви е точното място и то бюджетно място (колкото и невероятно да звучи). Ние ще се върнем отново за да изпитаме удоволствието да сме по джапанки или плавници :) :).

DSC_2698.jpg

DSC_3127.jpg

DSC_3294.jpg

P1100162.jpg

P1110471.jpg

P1110513.jpg

P1110687.jpg

P1090316.jpg

P1090467.jpg

P1090722.jpg

P1090920.jpg

P1100800.jpg

P1110162.jpg

P1110203.jpg

P1120254.jpg

  • Харесвам 36
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Охо, последните снимки, показни в темата  ми напълниха душата!:)

Много обичам Малдиви! Това  любимата ми дестинация за плажове и бели пясъци!:)

Виждам, че сте имали огромен късмет да заснемете и манта! Браво! Не се случи ни веднъж при нас за 10 дневен престой!

Редактирано от kopche
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 22.04.2018 г. в 17:31, само Рени каза:

Ох, засрамих се, че не съм ви писала магеланци колко сме влюбени в Малдиви, в залезите, в топлата вода на океана, където можех да прекарвам с часове и да се наслаждавам на подводния свят. Плувахме с делфини и слушахме тяхната песен под водата; с красиви манти; с костенурки, морени и с акули също. Насладихме се на меки и твърди корали с различни цветове, а също и на многобройни по вид и брой разноцветни риби. Огромни благодарности на нашето момиче Аметист, можете да и имате пълно доверие!  Тези от вас, които обичат морето и живота в него да не се маят и колебаят, Малдиви е точното място и то бюджетно място (колкото и невероятно да звучи). Ние ще се върнем отново за да изпитаме удоволствието да сме по джапанки или плавници :) :).

DSC_2698.jpg

DSC_3127.jpg

DSC_3294.jpg

P1100162.jpg

P1110471.jpg

P1110513.jpg

P1110687.jpg

P1090316.jpg

P1090467.jpg

P1090722.jpg

P1090920.jpg

P1100800.jpg

P1110162.jpg

P1110203.jpg

P1120254.jpg

Останах без думи от тази красота. Страхотни снимки. Поздравления!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 28.11.2016 г. в 9:02, Ametist каза:

Подводницата в Мале вече е на линия за посетители :) Цената за възрастен е 75 $, а за деца 38 $. Под водата сте 45 минути, на 45 метра дълбочина. 

Цената вече е 90 $. Може да се направи резервация по телефона 1 ден предварително. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Утре Президента на Малдивите ще посети остров Маафуши. По случая се запълниха големите дупки по улиците с пясък, наредиха се липсващите плочки пред училището, изчистиха плажа, орязаха дръвчетата и най-вече окачиха знамена навсякъде 🙂

IMG_20180623_180946.thumb.jpg.30a1f9f4b0d27828a4cc4999ed5209e3.jpgIMG_20180623_180939.thumb.jpg.44e48d3b706517812c7d580881bbf988.jpgIMG_20180623_180949.thumb.jpg.c6d113e270115868d550b00c0fd5dfc2.jpgIMG_20180623_180942.thumb.jpg.1ea83110a292b5dbfd9ade09e0b87add.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

мислим да посетим острова на 18.03.2019г до 26.03.2019. Набелязали сме си две места са нощувка плюс закуска Zest Kabana(в момента 484лв без таксите)   и Maafushi Village(614лв без такси). Моля ако някой има мнение за въпросните места да сподели, приемам и други предложения.

 

Поздрави

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 18 часа, Asen Kochev каза:

Здравейте,

мислим да посетим острова на 18.03.2019г до 26.03.2019. Набелязали сме си две места са нощувка плюс закуска Zest Kabana(в момента 484лв без таксите)   и Maafushi Village(614лв без такси). Моля ако някой има мнение за въпросните места да сподели, приемам и други предложения.

 

Поздрави

Аметист ще ти даде актуална информация.

На 23.06.2018 г. в 21:38, Ametist каза:

Снимка на Маафуши с дрон 

 

Maafushi.jpg.3d8c539a375cf7070543b0ea06fc585e.jpg

Изглежда добре. Някакви нови пристани ли има?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.