Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

@Ametist 🙂 Помагам само в тагването.

преди 1 минута , Asen Kochev каза:

Здрвейте,

Ще помоля Аметист ако можеш да изкажеш мнение за въпросните места или да предложиш ти нещо в този ценови диапазон.

Поздрави 

 

преди 20 часа, Asen Kochev каза:

Здравейте,

мислим да посетим острова на 18.03.2019г до 26.03.2019. Набелязали сме си две места са нощувка плюс закуска Zest Kabana(в момента 484лв без таксите)   и Maafushi Village(614лв без такси). Моля ако някой има мнение за въпросните места да сподели, приемам и други предложения.

 

Поздрави

 

Връзка към мнение
преди 21 часа, Asen Kochev каза:

Здравейте,

мислим да посетим острова на 18.03.2019г до 26.03.2019. Набелязали сме си две места са нощувка плюс закуска Zest Kabana(в момента 484лв без таксите)   и Maafushi Village(614лв без такси). Моля ако някой има мнение за въпросните места да сподели, приемам и други предложения.

 

Поздрави

 

Преди 1 час, Asen Kochev каза:

Здрвейте,

Ще помоля Аметист ако можеш да изкажеш мнение за въпросните места или да предложиш ти нещо в този ценови диапазон.

Поздрави 

Здравейте,

 

Zest Cabana и Maafushi Village са от по-старите къщи за гости на острова. Обикновено местата, които държат доста по-ниски цени от другите не са достатъчно конкурентно способни и идеята е да продават на по-ниска цена, отколкото стаите да стоят празни. В момента в Маафуши се отвориха доста нови хотели, които привличат голяма част от туристите и старите къщи за гости започват да нямат клиенти. 

Zest Cabana е далеч от бикини плажа. Maafushi Village е по-близо. Ако търсите бюджетно настаняване, това си е вариант. 🙂 Но не очаквайте кой знае какво. Просто място за преспиване.

Ако бюджета ви е в рамките на тази цена не мога да предложа нищо 😞

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Дани Магелани каза:

Аметист ще ти даде актуална информация.

Изглежда добре. Някакви нови пристани ли има?

Има нов надпис Маафуши на пристанището 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Привет!Доста интересни и полезни неща споделяте,та реших да попитам и аз нещо.Била съм преди 8 години на  почивка в резорт Velassaru Maldives с родителите ми и имам много хубав спомен.Отдавна си мечтая да се върна.Сега вече съм със семейство с малко дете на 2г и половина и искам да го изживея така вълнуващо и с тях.Пясъкът,водата,незабравимо.Планувано е за Февруари.Въпросът ми е,Маафуши подходящ ли е,там освен Арена хотел, гледах изглежда хубав,друго конкретно на този остров можете ли да ми похвалите?(разглеждам през booking)Или с дете да си търся резорт на поносима цена ако изобщо има.Ако имате идея за такъв ще се радвам да ми споделите.Готова съм да дам малко повече като пари,не искам да спестя и да съжеля,ние не сме авантюристи и по скоро търсим удобство и комфорт с детето. Все още търся и билети.Ако има някъде подобен въпрос като моя се извинявам,четох доста възможно е да съм пропуснала.Благодаря Ви предварително за отговора.

Редактирано от je.suis.un.art
Връзка към мнение
преди 3 минути , je.suis.un.art каза:

Привет!Доста интересни и полезни неща споделяте,та реших да попитам и аз нещо.Била съм преди 8 години на  почивка в резорт Velassaru Maldives с родителите ми и имам много хубав спомен.Отдавна си мечтая да се върна.Сега вече съм със семейство с малко дете на 2г и половина и искам да го изживея с тях.Планувано е за Февруари.Въпросът ми е,Маафуши подходящ ли е,там освен Арена хотел като гледа да е хубав,друг такъв там можете ли да ми похвалите?Или да си търся резорт на поносима цена ако изобщо има.

Всичко зависи от бюджета ви, но пък от Маафуши могат да се посетят доста Резорти. Зависи и дали ви харесва да сте само на едно място и да си почивате или обичате да обикаляте. Арена е един от хотелите с доста добро обслужване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, je.suis.un.art каза:

Привет!Доста интересни и полезни неща споделяте,та реших да попитам и аз нещо.Била съм преди 8 години на  почивка в резорт Velassaru Maldives с родителите ми и имам много хубав спомен.Отдавна си мечтая да се върна.Сега вече съм със семейство с малко дете на 2г и половина и искам да го изживея така вълнуващо и с тях.Пясъкът,водата,незабравимо.Планувано е за Февруари.Въпросът ми е,Маафуши подходящ ли е,там освен Арена хотел, гледах изглежда хубав,друго конкретно на този остров можете ли да ми похвалите?(разглеждам през booking)Или с дете да си търся резорт на поносима цена ако изобщо има.Ако имате идея за такъв ще се радвам да ми споделите.Готова съм да дам малко повече като пари,не искам да спестя и да съжеля,ние не сме авантюристи и по скоро търсим удобство и комфорт с детето. Все още търся и билети.Ако има някъде подобен въпрос като моя се извинявам,четох доста възможно е да съм пропуснала.Благодаря Ви предварително за отговора.

За мен с толкова малко дете е най-удобно да сте в резорт. Потърсете спрямо бюджета си. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 9.09.2018 г. в 8:31, je.suis.un.art каза:

Привет!Доста интересни и полезни неща споделяте,та реших да попитам и аз нещо.Била съм преди 8 години на  почивка в резорт Velassaru Maldives с родителите ми и имам много хубав спомен.Отдавна си мечтая да се върна.Сега вече съм със семейство с малко дете на 2г и половина и искам да го изживея така вълнуващо и с тях.Пясъкът,водата,незабравимо.Планувано е за Февруари.Въпросът ми е,Маафуши подходящ ли е,там освен Арена хотел, гледах изглежда хубав,друго конкретно на този остров можете ли да ми похвалите?(разглеждам през booking)Или с дете да си търся резорт на поносима цена ако изобщо има.Ако имате идея за такъв ще се радвам да ми споделите.Готова съм да дам малко повече като пари,не искам да спестя и да съжеля,ние не сме авантюристи и по скоро търсим удобство и комфорт с детето. Все още търся и билети.Ако има някъде подобен въпрос като моя се извинявам,четох доста възможно е да съм пропуснала.Благодаря Ви предварително за отговора.

Може да прочетеш и тази тема .... Аз до преди година бях убедена, че повече няма да ми стъпи крака на местен остров....но явно всичко се забравя, сега си мисля че с удоволствие бих се върнала на Маафуши през някой зимен месец 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Днес по улиците на Маафуши е шумно и оживено. Утре са президентските избори. Дано да са демократични !

 

IMG_20180922_170652.thumb.jpg.2f13706b6757ef2d50c08e2df3b599bb.jpgIMG_20180922_170655.thumb.jpg.32842983b716aeff6addc1e50fb8bb72.jpgIMG_20180922_170704.thumb.jpg.1272a38cb32ffd9ec0f24f86cc38f510.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

@Ametist, би ли споделила какво е обикновено времето в първата половина на Октомври? Благодаря!

Миналата година беше хубаво и валя повече през Ноември, който се води висок сезон. Тези месеци (дъждовен сезон) почти не е валяло. Според мен времето ще е хубаво 🙂. Напоследък климата се променя и вали през сухия сезон или когато има циклони в Индия и Шри Ланка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Ametist каза:

Миналата година беше хубаво и валя повече през Ноември, който се води висок сезон. Тези месеци (дъждовен сезон) почти не е валяло. Според мен времето ще е хубаво 🙂. Напоследък климата се променя и вали през сухия сезон или когато има циклони в Индия и Шри Ланка.

Благодаря! Аз за догодина питам, просто в месеца има повод 🙂 И ако вали, какви са дъждовете... 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Благодаря! Аз за догодина питам, просто в месеца има повод 🙂 И ако вали, какви са дъждовете... 

Зависи. Понякога вали за по 10 минути и е слънчево, друг път вали по няколко пъти на ден и е облачно през целия ден, а пък има и дни когато вали постоянно. Поне през последните 2 години през Октомври почти не вали. Ако имаш 7 дни престой, в най-лошия случай половината дни ще са слънчеви. 

Ако ме подсетиш за този Октомври ще споделям какво е времето 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Ametist каза:

Днес по улиците на Маафуши е шумно и оживено. Утре са президентските избори. Дано да са демократични !

 

IMG_20180922_170652.thumb.jpg.2f13706b6757ef2d50c08e2df3b599bb.jpgIMG_20180922_170655.thumb.jpg.32842983b716aeff6addc1e50fb8bb72.jpgIMG_20180922_170704.thumb.jpg.1272a38cb32ffd9ec0f24f86cc38f510.jpg

А така е в Мале 🙂

42291093_1066222760218723_3525802605349437440_n.jpg.aaa577d0cf0ad151cc07a5e4e6ea7910.jpg

  • Харесвам 6
  • Шок 2
Връзка към мнение

Резултатите от президентските избори са известни - Победа за Демократичната партия. 

https://www.msn.com/en-xl/asia/asia-top-stories/maldives-opposition-presidential-candidate-claims-victory/ar-AAAy4uH?li=BBJE6P9&ocid=wispr

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 12 минути , Mary каза:

Няма изяждане, а? :wink: 

А като си представиш, че такива сигурно ще плуват около теб... 😍 

Харесва ми това ЩЕ 😍

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 24 минути , Щастливеца каза:

Кой спечели изборите ?

Демократичната партия, но сегашния президент се опитва да оспорва резулата. Безуспешно.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Ametist каза:

Местна група от остров Маафуши на пикник на остров Гули

 

42696824_532217823905079_3304293858946318336_n.jpg.7b4b03e6a0f8a374e66ed632b85bd66d.jpg42654701_532217357238459_2870610863377612800_n.jpg.0d4ad342e607de6c434795806b269a75.jpg42699293_532217407238454_1665418713425248256_n.jpg.6867a644d7eae0f3f5d4c1e781bc5939.jpg42816359_532217440571784_4493378429839736832_n.jpg.a7fdb1362fa71493efc6bcf70465b910.jpg

Лелеееее, Аметистче, ми то, голям банкет е било, кат гледам кофите с манджа и тоя кит!😲

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Лелеееее, Аметистче, ми то, голям банкет е било, кат гледам кофите с манджа и тоя кит!😲

Да бе, голям! Освен доматките и рибата, към другото едва ли би посегнала.😪 Ще се наложи да викаш пожарната, а там май няма.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , Дани Магелани каза:

Да бе, голям! Освен доматките и рибата, към другото едва ли би посегнала.😪 Ще се наложи да викаш пожарната, а там май няма.

Абе, да ти кажа, на Маафуши, хич не си останахме гладни.:))))

В Арената си имаше добра манджа.:)))

Па си имахме и пиене, може за това да не ни беше люто.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 41 минути , AlexandraKo каза:

Абе, да ти кажа, на Маафуши, хич не си останахме гладни.:))))

В Арената си имаше добра манджа.:)))

Па си имахме и пиене, може за това да не ни беше люто.:)

И аз хапвах в Арена.

Но думата ми беше за храната на местните. А тя е ... изгаряща като пожар!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.