Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Макар, че темата е предимно за Маафуши бих искал да попитам/помоля за малко повече информация за другите обитаеми острови.

Попрочетох малко (по диагонал) за Тодду (Thoddoo) , Гали (Gulhi), Хураа (Huraa), Гурайдо (Guraidhoo), Укулхас (Ukulhas) и 2-3 други.

Има ли смисъл да се задълбочавам и да „изследвам“ някой друг остров или да си останем на „българския“ Маафуши.

Това, което ме смущава за Маафуши е, че в началото на февруари (висок сезон) да не се окаже доста пренаселен с туристи, което да се отрази като гъчкана на плажа, доста по-високи цени за екскурзии и атракции.

Има ли други острови (в близост до Мале и/или Маафуши), които да предлагат по-евтини и/или по-атрактивни еднодневни екскурзии (напр.: до по-красиви корали, скатове, акули, костенурки, ненаселени острови, усамотение, …)

 

Съзнавам, че това което търся може да се окаже непостижимо. :(  От една страна не искам ресорт (за цялата почивка) - единствено поради цените, от друга страна искам да избягам от навалицата, но да имам удобствата на нормален турист - добър, ненаселен или не много населен плаж, добра храна, избор на атракции, поносими цени ...

 

Ametist, в теб ми е надеждата, макар, че вероятно си харесваш Маафуши. :)

Или пък просто Маафуши най се доближава до моите изисквания. :)

Връзка към мнение

Няколко снимки от рибния пазар в Мале..Доста мирише там, но е хубаво да се види.

post-5188-0-76016000-1470640610_thumb.jpgpost-5188-0-63310500-1470640998_thumb.jpg

Относно храната, бях предупредила още в началото.

Няма кой знае какъв избор. Това не е Европа и всичко е коренно различно.post-5188-0-35107500-1470651809_thumb.jpgpost-5188-0-06697800-1470652033_thumb.jpg

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Най-ухажвания гълъб на площада пред Полицията и фонтана, който откриха миналата година по случай Деня на независимостта :) Надявам се магеланците да допълнят със снимки днешната разходка в Мале :)

post-5188-0-89642500-1470652379_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-ухажвания гълъб на площада пред Полицията и фонтана, който откриха миналата година по случай Деня на независимостта :) Надявам се магеланците да допълнят със снимки днешната разходка в Мале :)

Ееее, ми той, щото аристократ. ;) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пазарът за плодове е приятно преживяване. Баунтито, за което беше ставало въпрос преди доста ми хареса и купих повече, отколкото мислех. Като цяло Мале е сред топ 20 на най-гъсто населените градове в света, така че не вярвам преживяването да се хареса на всеки. На мен лично ми беше доста интересно да се "потопя" в атмосферата и да се впусна в по-различно преживяване. Силно напомня на някои от големите градове в Индия. Все пак Индия е доста близо де, няма как. Ислямът по мое мнение се усеща по-силно на Мале, отколкото на Маафуши.

 

post-4953-0-41560800-1470664739_thumb.jpg

 

post-4953-0-83148600-1470665087_thumb.jpg

 

post-4953-0-60040200-1470665215_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Пазарът за плодове е приятно преживяване. Баунтито, за което беше ставало въпрос преди доста ми хареса и купих повече, отколкото мислех. Като цяло Мале е сред топ 20 на най-гъсто населените градове в света, така че не вярвам преживяването да се хареса на всеки. На мен лично ми беше доста интересно да се "потопя" в атмосферата и да се впусна в по-различно преживяване. Силно напомня на някои от големите градове в Индия. Все пак Индия е доста близо де, няма как. Ислямът по мое мнение се усеща по-силно на Мале, отколкото на Маафуши.

 

seagull_29, тур до Мале ли си взехте или се разхождахте самостоятелно?
Връзка към мнение

Обратно на "Българския остров" този приятел говори английски според Аметист. Но не поиска да ни каже нито дума на нас, май не обича да го закачат докато се храни.

 

post-4953-0-53661900-1470666002_thumb.jpg

seagull_29, тур до Мале ли си взехте или се разхождахте самостоятелно?

Не, действахме по познатата схема с ферибота в 7 сутринта. В 9 бяхме там и в 9:30 имахме среща с Аметист. Тя ни заведе до пазара за плодове, рибния пазар и един за подправки, баунтита и тн. После и зо един супермаркет. Аз продължих оттам разходката пеша. Като цяло няма нищо забележително там, просто си е преживяване и е малко разнообразие.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани

Днешният залез беше доста по-брутален от вчерашния:

 

attachicon.gif20160807_182843.jpg[/quote

 

Изгрев на Маафуши.Заслужаваше си ставането рано! Телефонът не може да отрази напълно гледката.

 

 

Днешният залез беше доста по-брутален от вчерашния:

 

attachicon.gif20160807_182843.jpg[/quote

 

Изгрев на Маафуши.Заслужаваше си ставането рано! Телефонът не може да отрази напълно гледката.

post-4496-0-85585700-1470706410_thumb.jpg

post-4496-0-84091700-1470706550_thumb.jpg

post-4496-0-86076900-1470706944_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Безсъници в Маафуши! Но и в София май?

Е, случва се понякога.Нали днеска не си на работа, не е беда.Ще подремеш под някоя палмичка на плажа.☺Ама пък, какъв изгрев си заловилааааа,супер!☺

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
Дани Магелани

 

Ти си царица там. Аз с моя телефон толкова.

От терасата на Аметисчовия хотел е снимано.

Ти ще имаш по- добри възможности за снимки.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ти си царица там. Аз с моя телефон толкова.

От терасата на Аметисчовия хотел е снимано.

Ти ще имаш по- добри възможности за снимки.

Надявам се, както съм се заредила с резервни батерии и карти за фотоапарата.:)

Освен това, съм накупила една камара сувенири, събрала съм доста по 1 долар за раздаване, а като се върнем от сегашното пътуване, ще потърся и руфии, че да имам малко от тука.Ако не намеря, предполагам, в Куала Лумпур ще има.С долари може ли да се плаща в ресторантите или с кредитна карта?Или си трябва кеш?

Абе, а там на какъв език говорят?Има ли малдивски? А с английския как са?

На Маафуши има ли училища, сега се сетих - дечицата на какъв език учат?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Макар, че темата е предимно за Маафуши бих искал да попитам/помоля за малко повече информация за другите обитаеми острови.

Попрочетох малко (по диагонал) за Тодду (Thoddoo) , Гали (Gulhi), Хураа (Huraa), Гурайдо (Guraidhoo), Укулхас (Ukulhas) и 2-3 други.

Има ли смисъл да се задълбочавам и да „изследвам“ някой друг остров или да си останем на „българския“ Маафуши.

Това, което ме смущава за Маафуши е, че в началото на февруари (висок сезон) да не се окаже доста пренаселен с туристи, което да се отрази като гъчкана на плажа, доста по-високи цени за екскурзии и атракции.

Има ли други острови (в близост до Мале и/или Маафуши), които да предлагат по-евтини и/или по-атрактивни еднодневни екскурзии (напр.: до по-красиви корали, скатове, акули, костенурки, ненаселени острови, усамотение, …)

 

Съзнавам, че това което търся може да се окаже непостижимо. :(  От една страна не искам ресорт (за цялата почивка) - единствено поради цените, от друга страна искам да избягам от навалицата, но да имам удобствата на нормален турист - добър, ненаселен или не много населен плаж, добра храна, избор на атракции, поносими цени ...

 

Ametist, в теб ми е надеждата, макар, че вероятно си харесваш Маафуши. :)

Или пък просто Маафуши най се доближава до моите изисквания. :)

Привет,
хубаво е да се видят и други местни острови. Ако не обичате да стоите дълго време на едно място, може да пообиколите. 
На южния Мале атол, на който се нaмирa  и Маафуши има още 2 местни острова. Единия е Гули, а другия Гурайдо. Гули може да се посети от Маафуши с ферибота, но трябва да останете там целия ден и после да се качите отново на ферито до Маафуши. Ако искате до Гурайдо пак може с ферибота, но трябва да нощувате там, тъй като на връщане ферибота е сутринта  в 7:00.
За Ари атол мога да препоръчам Расду. Тодо е много по-далеч и се сменят фериботи. Разбира се има и лодки. Укулас също става. 
През висок сезон има повече туристи но не мисля че ще е толкова претъпкано, че да няма място на плажа. Ексурзиите на Маафуши държат най-добри цени тъй като има конкуренция. Не мога да кажа това за другите острови. Там няма много туристи, цените са високи, но пък е усамотено, тихо и спокойно :) За вашия вариант, първо трябва да дойдете на Маафуши и да си направите всички екскурзии, а след това за няколко дни на Ари атол за да си починете на спокойствие :) 
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани

...с долари може ли да се плаща в ресторантите или с кредитна карта?Или си трябва кеш...

Предимно с долари кеш

Продават руфий срещу Народния театър

И кредитните карти вървят в хотелите.

Като напиша дълъг пост често се загубва. За това отговарям кратко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...с долари може ли да се плаща в ресторантите или с кредитна карта?Или си трябва кеш...

Предимно с долари кеш

Продават руфий срещу Народния театър

И кредитните карти вървят в хотелите.

Като напиша дълъг пост често се загубва. За това отговарям кратко.

Дани, аз съм в Пловдив, Народният театър ми е далечко. ;) Ама сега погледнах Тавекс имат обявена цена 0,0536 към лева. като наближи, ще им звънна да поръчам за 200-300 лева.

Освен това, по руските сайтове четох,  че към  обявената цена трябва да се добавят още около 25%, за да се получи крайната цена. За хотелите, а за храната в ресторантите пак ли е така?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Много са ти. Не повече от 50 лв.

Да прблизително 25% са таксите върху обввената цена.

Пиша ти и на лични

Връзка към мнение

Много са ти. Не повече от 50 лв.

Да прблизително 25% са таксите върху обввената цена.

Пиша ти и на лични

Да, разбрах, благодаря. :)

Ще взема за всеки случай, макар че, като имам всякакви долари, ще имам за всякакви случай. ;)

Връзка към мнение

А вечеряхте ли в ресторанта на Arena Beach на масичките до водата? Да пратите някоя снимка, да оплакнем очи ;)

Има ли допълнителни екскурзии, които можем да вземем, ако пристигнем към обяд т.е. някакви следобедни екскурзии, че ние сме на Маафуши само 2 дни и да видим каквото можем повече?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Яничка, аз ще бъда там на 12, 13 и 14 ноември, на 15 летя за Шри Ланка, вие кога точно пристигате? Зная, че горе долу се засичаме. Аз съм в Arena beach иначе, ще бъде хубаво да се комбинираме за някой тур, ако искате  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Яничка, аз ще бъда там на 12, 13 и 14 ноември, на 15 летя за Шри Ланка, вие кога точно пристигате? Зная, че горе долу се засичаме. Аз съм в Arena beach иначе, ще бъде хубаво да се комбинираме за някой тур, ако искате  :)

Оо, да, тя тамън наскоро Desi75 ми напомни за уговорката. Ние също сме в Arena Beach и за сега нощувките ни са точно на 12 и 13.11, така че супер ще стане :)  Иначе ще пристигнем ден по-рано, но още не сме решили дали ще спим в Мале или ще се опитаме да пристигнем по-рано на Маафуши (на 11.11)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.