Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Дани Магелани

След дълго търсене си намерих ресторант Рехенди - на 2 етажа с тераси. На плажа е и има и нелюти ястия на нормални цени.

В Арена е на бюфет и 90% вероятно са люти. Още не съм ходила там да се храня. Предпочитам а ла карт, за да си поръчвам това което е нелюто.

До края ще отида и в Арена.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

За да направят за вас конкретно трябва да сте 4 или да платите цялата лодка. Аз от маса време чакам да се появят желаещи за лодката с прозрачно дъно. Ако искам да оттида сама плащам за 4 души, т.е. 140$.

За половин ден е риф с обяд за 35$, но Аметист ще каже точно.

Лодката с прозрачно дъно е за 1 час.

Има и круиз за делфини, но като се прави риф ще видите и делфини, костенурки и др. морски обитатели.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Днес имаше тропическа буря. Дано успея да прикача снимки.

Началото:

Бурята

След нея

След нея

А аз бях на сигурно място в ресторанта.

post-4496-0-70072100-1470743208_thumb.jpg

post-4496-0-40224900-1470743902_thumb.jpg

post-4496-0-03611900-1470744008_thumb.jpg

post-4496-0-67235500-1470744219_thumb.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Супер, ще се уговорим като наближи време :) за туровете разчитам Аметист да помага.

 

Няма проблеми :)  Като наближи ще говорим. И вие трябва да сте измислили къде ви се ходи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малдивското Баунти. Едвам се сдържам да не го нападна вече.

attachicon.gif20160808_222123.jpg

Ако не го нападнеш, как ще знаеш дали е вкусничко?А ти, всъщност, какво чакаш?Или си го предвидил за армаган?Ако да - купува се в последния момент и на сито, за да не е заплашено от изяждане.:)

Какво има вътре?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ние го пробвахме на пазара в Мале. Дебеличкото е по-меко.

За мен беше малко странно, но става за ядене.

Съдържа кокос и нещо спояващо.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако не го нападнеш, как ще знаеш дали е вкусничко?А ти, всъщност, какво чакаш?Или си го предвидил за армаган?Ако да - купува се в последния момент и на сито, за да не е заплашено от изяждане.:)

Какво има вътре?

Кокос и шоколад, много изкусително. Лошото е, че го пробвах и знам какво е, точа му се тук втори ден. Армаган е, но ще попълня липсите на тръгване, ако се наложи :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Кокос и шоколад, много изкусително. Лошото е, че го пробвах и знам какво е, точа му се тук втори ден. Армаган е, но ще попълня липсите на тръгване, ако се наложи :)

Я си почерпи силната воля, дето два дни си я каляваш ! :)

Ние го пробвахме на пазара в Мале. Дебеличкото е по-меко.За мен беше малко странно, но става за ядене.Съдържа кокос и нещо спояващо.

Дани, в Мале какво има за гледане?Освен пазарЯ?

Може ли да се пропусне?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди време, като проверявах какво може да се прави в Мале, видях че има някакъв Tsunami Monument, видя ми се интересен, но не съм проучвала къде се намира и трудно ли се стига до него.

post-1179-0-89451700-1470764694.jpg

Ако някой знае нещо по въпроса?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Този цунами монумент не съм го видял. Но подобно нещо като "далече ли е да се стигне" не съществува там. Всичко е на пешеходно разстояние кажи-речи. Поне за мен, защото много обичам да ходя пеша. Главната улица пресича острова от единия до другия край и мисля отнема не повече от 30 мин. да се извърви. Моето мнение за Мале е, че е интересно преживяване, но няма да крия - изключително неприятно градче. Сред топ 20 на най-гъсто населените градове в света, на площ от няма и 6 кв. км. се "ширят" 135 хил. човека и още толкова мотори и коли. Много напомня за някои от най-съмнителните индийски градове. Малко враждебно настроен към туристите също така, стори ми се. Освен на пазара за плодове и подправки. Нахраниха ни преди още да сме решили какво да купим. Няма никакви забележителности, но посещение то е преживяване, което не би следвало да се изпуска ако искате да видите още едно от няколкото лица на Малдивите. Нещата, които се славят като забележителности:

 

- Grand Friday Mosque - джамията, която на мен не ми се стори нищо забележително, дори не можеше да се влезе;

 

- Паркът на султана - беше в ремонт и не видях нищо от него;

 

- Музей, който се намира в парка, но също ве видях;

 

- Рибният пазар - непоносима смрад - щраквате бързо и изчезвате;

 

- Пазарът за плодове - опитайте всичко, което ви предлагат, попазарете се малко, интересно е. На мен това ми се видя най-голямата атракция май :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Този цунами монумент не съм го видял. Но подобно нещо като "далече ли е да се стигне" не съществува там. Всичко е на пешеходно разстояние кажи-речи. Поне за мен, защото много обичам да ходя пеша. Главната улица пресича острова от единия до другия край и мисля отнема не повече от 30 мин. да се извърви. Моето мнение за Мале е, че е интересно преживяване, но няма да крия - изключително неприятно градче. Сред топ 20 на най-гъсто населените градове в света, на площ от няма и 6 кв. км. се "ширят" 135 хил. човека и още толкова мотори и коли. Много напомня за някои от най-съмнителните индийски градове. Малко враждебно настроен към туристите също така, стори ми се. Освен на пазара за плодове и подправки. Нахраниха ни преди още да сме решили какво да купим. Няма никакви забележителности, но посещение то е преживяване, което не би следвало да се изпуска ако искате да видите още едно от няколкото лица на Малдивите. Нещата, които се славят като забележителности:

 

- Grand Friday Mosque - джамията, която на мен не ми се стори нищо забележително, дори не можеше да се влезе;

 

- Паркът на султана - беше в ремонт и не видях нищо от него;

 

- Музей, който се намира в парка, но също ве видях;

 

- Рибният пазар - непоносима смрад - щраквате бързо и изчезвате;

 

- Пазарът за плодове - опитайте всичко, което ви предлагат, попазарете се малко, интересно е. На мен това ми се видя най-голямата атракция май :)

Много ти благодаря, беше много ценно. А и ми олекна, че всичко е на пешеходно разстояние ;)

Като е толкова населено, предполагам доста се краде? Че програмата ни към момента е да имаме половин ден в столицата и тогава пари и паспорти ще бъдат в нас, няма да имаме нощувка в хотел, където да ги оставим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Иначе ще пристигнем ден по-рано, но още не сме решили дали ще спим в Мале или ще се опитаме да пристигнем по-рано на Маафуши.

Ако има вариант да хванете ферито в 15 ч е супер. Ако не -останете в Мале и вземете фери сутринта.

Най-прилично ми се видя в района на терминала на който пристигате от летището. Там е голямата джамия и сувенирните магазини. Пазарът е близо, единствената поща - също. Не са ви нужни повече от 2 часа в Мале.

Терминалът на ферито за Маафуши се достига с такси за 25-40 руфий. Винаги уточнявате предварително. Първото такси ни поиска тройно. Изчакайте следващо. Предвидете време за придвожване минимум 1 час. Задръстванията са ужасни и пеш е по-бързо. Но не и с багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иначе ще пристигнем ден по-рано, но още не сме решили дали ще спим в Мале или ще се опитаме да пристигнем по-рано на Маафуши.

Ако има вариант да хванете ферито в 15 ч е супер. Ако не -останете в Мале и вземете фери сутринта.

Най-прилично ми се видя в района на терминала на който пристигате от летището. Там е голямата джамия и сувенирните магазини. Пазарът е близо, единствената поща - също. Не са ви нужни повече от 2 часа в Мале.

Терминалът на ферито за Маафуши се достига с такси за 25-40 руфий. Винаги уточнявате предварително. Първото такси ни поиска тройно. Изчакайте следващо. Предвидете време за придвожване минимум 1 час. Задръстванията са ужасни и пеш е по-бързо. Но не и с багаж.

Дани, безкрайни благодарности. Фериботът ще го изпуснем, затова трябва нощувка :(

Връзка към мнение
Дани Магелани

 

Ако имате време до отплаването може да хапнете тук в прилично и малко скъпо кафе.

Това е феритерминала за Маафуши. Във восоката сграда е кафето.

post-4496-0-78760900-1470769388_thumb.jpg

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз да благодаря на всички за преките включвания и даваната информация- много е приятно и полезно! :thankyou:

 

 

П.С. Вече нямам търпение и аз да видя тези гледки   :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Няма защо. Ще отговаряме на всички въпроси. Нали сме вашите агенти.
Аз пиша на телефона и правя доста грешки, но бързам. Често се загубват постове, ако са дълги и се забавя. Сигурно проблем с връзката.
За това, скъпи модератори, като има дразнещи грешки моля поправяйте ги.
 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Преди време, като проверявах какво може да се прави в Мале, видях че има някакъв Tsunami Monument, видя ми се интересен, но не съм проучвала къде се намира и трудно ли се стига до него.

attachicon.gif2115025610_dae4b53df6_z.jpg

Ако някой знае нещо по въпроса?

Монумента го преместиха и сега се намира точно отстрани на Вилингили фери терминал. Ако си с лице към океана се пада от дясната страна.post-5188-0-71641800-1470796610_thumb.jpg Редактирано от Ametist
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Няма защо. Ще отговаряме на всички въпроси. Нали сме вашите агенти.

Аз пиша на телефона и правя доста грешки, но бързам. Често се загубват постове, ако са дълги и се забавя. Сигурно проблем с връзката.

За това, скъпи модератори, като има дразнещи грешки моля поправяйте ги.Няма защо. Ще отговаряме на всички въпроси. Нали сме вашите агенти.

Аз пиша на телефона и правя доста грешки, но бързам. Често се загубват постове, ако са дълги и се забавя. Сигурно проблем с връзката.

За това, скъпи модератори, като има дразнещи грешки моля поправяйте ги.

Хич не се притеснявай, пиши спокойно.То, не стига, че пишеш от другия край на света, ами и кусури ще намираме.:)Кой ти гледа дали има грешки, ние попиваме информацията.:)

Монумента го преместиха и сега се намира точно отстрани на Вилингили фери терминал. Ако си с лице към океана се пада от дясната страна.

Важно уточнение,значи, ще го видим всякак.Нали от Вилингили летим за

Маафуши -то с ферито?:)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Стискайте палци за първия ми шнорхелинг за 1,5 ч след малко.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Стискайте палци за първия ми шнорхелинг за 1,5 ч след малко.

Въх, почвам веднага! :) :)В тебе ми е надеждата - ако ти се справиш, значи и аз ще мога. :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Интересувам се от трансферите със споделена лодка, имат ли фиксирани часове или примерно можем да заявим връщане Маафуши - Мале в 20 часа? Май се оказва, че сме готова група от 4-ма. :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ура! Оцелях! Голям кеф!

Алекс наюерих ти добър тренер. Държеше ме за ръка като се потапях само с очила. Тръбата не я понесох.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.