Прескочи до съдържание

Здравейте, приятели!


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци!!!!

 

Казвам се Виктор и съм от Стара Загора.Планирането на пътувания по света е най-любимото ми занимание и се радвам че макар и случайно попаднах на съмишленици :) Искам да посетя толкова много места,а времето все не стига....

Поздрави на всички обичащи пътешествията!!!!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте, чета редовна блога на Зани- много интересен и полезен. Също страхотен, скромен, кулутурен и чист стил на писане и страхотни снимки. Поздравявам я тук. И така открих вашия форум. Пътешествам самостоятелно винаги, макар че е тежък  труд и понякога се предавам и купувам някоя организирана оферта, почти винаги се ядосвам по време на пътуването и след това. И пак започва тежкия труд. Сега търся кратка евтина ескурзия/почивка за  през юли-август...

Трудно се ориентирам в таблицата за евтини полети, но ще отделя време да видя как работи.

Успех на всички пътешественици!

Редактирано от shnuky
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте и от мен, казвам се Станислава и съм от София на 27 години. За сега съм пътувала предимно в Европа и извън само до Дубай, предстои ми пътуване до Дания-Швеция.

 

Обичам да пътувам и ми се иска да измисля и нещо до по-екзотична дестинация... примерно Китай, Бразилия

Искам да видя и Северното сияние, да направя обиколка на Прибалтийските републики :) като цяло много неща искам, нямам против и от организирани екскурзии от агенция.

Радвам се, че намерих този форум, пълен с хора с подобни на моите интереси и начин на мислене. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Привет, магеланци!

Казвам се Даниел, на 37 години. Родом от Добрич (по паспорт) или от Каварна (по душа, особено ако зазвучи рок или метъл ;), но вече половината ми живот е преминал в София. По професия - лекар,преподавател и учен едновременно... и преводач в извънработно време... И пътешественик по душа. Първоначално се почна с класическото "Опознай родината, за да я обикнеш", но Златната значка от 100-те национални туристически обекта си я заслужих доста бързо, и макар все още да обожавам да метна раницата на гръб и да скитам по нашите планини (за утре пак е стегната), през последните 5 години все повече ме влече да пътувам в чужбина (за което "вина" има и съпругата ми, която хич не е замесена с планинарска мая... Тя е от тия, дето все едно са родени с плавници, маска и шнорхел). Пътуванията с автобус и кола не ми се отразяват особено добре на вестибуларния апарат, затова постоянно дебна за оферти за самолетни билети, а като кацнем, гледаме да се придвижваме с влакове. Засега пътуванията ни са само из Европа и все кратки - максимум за по седмица; тази година бяхме два пъти в Италия и веднъж в Англия, като през следващия месец ни предстоят ходения в Гърция и в Бавария. Но вече почнахме да се уморяваме от този забързан график, в който всичко ни е разчетено до минута, и ни се ще да отидем някъде по-далеч и за повече време - Африка, Азия... (върти ми се като идея Мароко през януари...). Голямата ми мечта е да стъпя на Антарктида, но всичко по реда си.

Приятели, които пътуват много повече и по-надалеч (основно по служба, но не само) ми препоръчаха този форум, като извор на много ценна информация и идеи и от това, което прочетох дотук, наистина съм впечатлен.

Желая попътен вятър на всички пътешественици! :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ивайла, от София. Обикновено пътувам с домашните си любимци-мъж и куче (немска овчарка). Затова  сме ограничени само до дестинации, до които се стига с кола, но в Европа има още толкова непосетени места (даже и в любимата ни Италия), че изобщо не се оплакваме.

Редактирано от Ивка
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравей, Ивайла! Следващия път като тръгваш нанякъде, заключи го вкъщи и ми остави ключ - аз ще минавам да го храня.

Мъжа, де :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравейте и от мен! Казвам се Мирена, на 32 години, родом от Враца, но живея и работя в София. По професия съм адвокат, а по душа - пътешественик. Обожавам да съм на път, това е едно от малкото неща, които ме карат да се чувствам истински жива и щастлива. Имам слабост към по-топлите и южни дестинации, в частност към Италия. От момента, в който се регистрирах във форума, до сега не е минал и ден, през който да не вляза поне няколко пъти да проверя какво "ново, вехто".  Ваша отчасти е заслугата за предстоящото ми пътуване към Сицилия :rolleyes:, както и за множество други начертани планове.....дано само не ме изгонят от вкъщи, че много страда семейния бюджет. Обещавам при всяка открила се възможност да споделям с вас информация, снимки и преживявания.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Здравейте,

казвам се Димо и пътуването ми е страст. На 41 год. съм и живея в София, по професия съм ел. инженер, но сърцето ми е в пътешествията.  Обичам да пътувам на всякъде, в момента в който се върна от едно мяасто и вече мисля за следващото ...

Търся все по далечни и екзотични дестинации, но за съжаление все по трудно се намира компания.

А да пътуваш сам е скучно, с приятна компания винаги е по добре ;)

Надявям се тук да намеря хора със сходни и деи и компания за пътешествия.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Здравейте,

казвам се Димо и пътуването ми е страст.

 

Обичам да пътувам на всякъде, в момента в който се върна от едно място и вече мисля за следващото ...

 

Здравей Димо и добре дошъл.

Мисля, че има на къде да се развиваш ;). Тук повечето още преди да сме направили едно пътуване се оказваме с накупени билети поне за още три пътешествия, а някои са пълни с билети за година напред. Най-големият ни проблем става липсата на време да отидем навсякъде.

 

Щом си в София следи внимателно сбирките, които се организират. Ела на следващата и няма начин да не намериш компания за пътуванията си.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци,

ще ме приемете ли сред Вас? :)

Казвам се Христина и обичам да пътувам. Често оставам неразбрана - много хора ми се чудят как мога да тегля кредити за пътувания, вместо да ги вложа в нещо, според тях "полезно" - кола, обзавеждане или друго подобно... Затова се радвам, че откривам съмишленици, с които можем да разговаряме, да обменяме опит и просто да мечтаем заедно.

Поздравявам ви за създаването и наличието на този форум!

Повечето хора нормално реагират така-пътуванията за тях са безсмислени,но не е така!:)

Здравейте и от мен! Казвам се Мирена, на 32 години, родом от Враца, но живея и работя в София. По професия съм адвокат, а по душа - пътешественик. Обожавам да съм на път, това е едно от малкото неща, които ме карат да се чувствам истински жива и щастлива. Имам слабост към по-топлите и южни дестинации, в частност към Италия. От момента, в който се регистрирах във форума, до сега не е минал и ден, през който да не вляза поне няколко пъти да проверя какво "ново, вехто".  Ваша отчасти е заслугата за предстоящото ми пътуване към Сицилия :rolleyes:, както и за множество други начертани планове.....дано само не ме изгонят от вкъщи, че много страда семейния бюджет. Обещавам при всяка открила се възможност да споделям с вас информация, снимки и преживявания.

Да Ви изгонят от вкъщи ?Не вярвам хах

Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци,

ще ме приемете ли сред Вас? :)

Казвам се Христина и обичам да пътувам. Често оставам неразбрана - много хора ми се чудят как мога да тегля кредити за пътувания, вместо да ги вложа в нещо, според тях "полезно" - кола, обзавеждане или друго подобно... Затова се радвам, че откривам съмишленици, с които можем да разговаряме, да обменяме опит и просто да мечтаем заедно.

Поздравявам ви за създаването и наличието на този форум!

 

За кой ли път те цитираме. Но не мога да се въздържа:

 

По времето на развития социализъм над входа на ВМЕИ имаше един лозунг:

"Където народа - там и ние"

 

Не!

 

Правилното е:

"Където ние - там и народа"

 

Така, че хич не се впечатлявай кво ще кажат хората.

 

И друго се сетих.

Като се оженихме с жена ми (преди 35 години) първото нещо което направихме е да изтеглим "младоженски заем" - 2000лв. (Имаше такива тогава) и какво стана с него ...

Планирахме 20 дни при приятели в Испания и ... го изхарчихме целия. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

       Здравейте! Казвам се  Галя.  Обожавам да пътувам. Когато имам възможност го правя, когато не, пътувам виртуално. Така преди няколко години попаднах на сайта. Регистрирах се миналата година, но до сега само съм  чела при вас, но  не съм писала. Много полезни ми бяхте всички при подготовката на моите пътувания. Все се каня да разкажа за тях, но..... опасявам се, че няма да съм толкова сладкодумна, както сте вие във вашите пътеписи. Надявам се, че събера кураж и ще пиша и аз. Сега имам молба, ако някой може да ми помогне. Бих искала да се възползвам от промоцията на Катарските авиолинии за пътуване до Китай  през месец май другата година. До сега не съм проучвала Китай и сега срещнах голямо затруднение с визите. Твърде скъпо излиза   да ползвам услугите на туристическа фирма  /над 600 лева за двама за услугата без стойността на самата виза/ и нямам познат, който да ми изпрати покана, за да платя само визата. Ако можете да ми дадете идеи какво да направя за по-поносима цена, ще Ви бъда много благодарна. Промоцията изтича на 05.09.2016 година, а аз до два дни трябва да реша да купувам ли билети или не.

      P.S. Подготвям пътуване да Япония в края на месец октомври и почти всичко, което научих и касае практическата страна на пътуването, научих от вас. Огромно благодаря на Александра!!! и всички останали!!!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

       Привет! Сега прочетох написаното за визите за Китай и се ориентирах.  Досадно е човек да преповтаря едно и също нещо след като вече  изчерпателно го е разяснил на друго място във форума, на такъв като мен - неразбрал и непрочел. Говорих и с посолството на Китай и те потвърдиха написаното от вас. Купувам си билетите. Извинете за спама. ПОЗДРАВИ!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

       Привет! Сега прочетох написаното за визите за Китай и се ориентирах.  Досадно е човек да преповтаря едно и също нещо след като вече  изчерпателно го е разяснил на друго място във форума, на такъв като мен - неразбрал и непрочел. Говорих и с посолството на Китай и те потвърдиха написаното от вас. Купувам си билетите. Извинете за спама. ПОЗДРАВИ!

 

Няма спам на тема пътешествия тук, ако трябва 10 пъти ще повтаряме едно и също :) А ако се притесняваш да разказваш, можеш просто да сложиш по някоя снимка, аз лично не виждам да имаш проблеми със сладкодумието :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря. Ще се опитам скоро да намеря време, за да разкажа за последното пътешествие през пролетта до Филипините, Виетнам и Камбоджа, а може и за Япония като се прибера ноември месец, стига всичко да мине както  трябва. Поздрави.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте  :P Вчера открих форума случайно /търсейки  информация за Кипър и Бари/ и страшно ми хареса. Страхотен е и много полезен  за пътуващите магеланци. Мисля, че много ще ми помогне при бъдещите ми пътувания, а и се надявам  да споделя впечатленията си от посетените дестинации. :wub:

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Здравейте и от мен Магеланци! :)

 

Пътешественик съм по душа, и мисля, че съм попаднала в правилния сайт! :) Много обичам пътешествията и самата организация около тях. Търся изгодни самолетни билети и често самите те определят дестинацията ми :D 

Мисля, че сайта ще ми е от полза за организиране на всяко мое следващо пътуване, ще улесни организацията с някои Ваши идейки, както и аз ще бъда много щастлива, ако мога да допринеса с полезно инфо на Магеланците!

Е, стига толкова за мен, а за всички готини хора в сайта, пожелавам приятни и изпълнени с положителни емоции пътешествия!!! :)

Редактирано от Lunichka
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте и от мен!
Казвам се Петя и от няколко години вятърът вее моето семейство насам-натам. Имали сме вече не една и две смешки и преживелици по летища и по трасета. Затова много се зарадвах като открих магеланския форум.
Надявам се, че тук ще намеря полезна информация и ако с нещо мога ще допринеса за всеобщото благополучно и безаварийно пътуване :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, аз съм Маги и се радвам, че се присъединих към вас. Със съпруга ми обичаме да пътуваме, като си организираме всичко сами.Предимно сме пътували в Европа, като изключение е Дубай и Истанбул. Най-новата дестинация, за която сме си букнали билети е Тайланд.Но още не сме ги купили, защото усещам някакво притеснение в мен, че няма да можем да се оправим. Искаме няколко дни в Банкок после самолет до Краби и си мислех даже след Краби още 5 дни на остров, ноо ми се струва страшно как ще се пренасяме търсим хотели и т.н...Та се надявам за помощ от ваша страна иии тази надежда ме доведе до тук.

Поздрави,
Маги :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте, аз съм Маги и се радвам, че се присъединих към вас. Със съпруга ми обичаме да пътуваме, като си организираме всичко сами.Предимно сме пътували в Европа, като изключение е Дубай и Истанбул. Най-новата дестинация, за която сме си букнали билети е Тайланд.Но още не сме ги купили, защото усещам някакво притеснение в мен, че няма да можем да се оправим. Искаме няколко дни в Банкок после самолет до Краби и си мислех даже след Краби още 5 дни на остров, ноо ми се струва страшно как ще се пренасяме търсим хотели и т.н...Та се надявам за помощ от ваша страна иии тази надежда ме доведе до тук.

Поздрави,

Маги :)

Добре дошла!

Давай смело, Тайланд е доста уредена туристическа страна, в сравнение с някои други. Опитайте се да вземете по-малко багаж и пренасянето става по-лесно. Към топли дестинации ние например пътуваме само с ръчен багаж, въпреки децата и ползваме перални автомати на място, ако е достатъчно дълга екскурзията.

Щом само сте си резервирали билети, вероятно ползвате агенция. Преди да ги платите погледнете тук из форума какви оферти се намират за Банкок и не давайте излишни пари(над 400 евро на човек за самолет)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре дошла!

Давай смело, Тайланд е доста уредена туристическа страна, в сравнение с някои други. Опитайте се да вземете по-малко багаж и пренасянето става по-лесно. Към топли дестинации ние например пътуваме само с ръчен багаж, въпреки децата и ползваме перални автомати на място, ако е достатъчно дълга екскурзията.

Щом само сте си резервирали билети, вероятно ползвате агенция. Преди да ги платите погледнете тук из форума какви оферти се намират за Банкок и не давайте излишни пари(над 400 евро на човек за самолет)

Нее не сме с агенция запазихме си на флай дубаи билети и буквално всеки момент трябва да ги купим (288Евро, но с голям престой в Дубай) И за флай дубай, прочетох доста лоши отзиви...Едва ли ще успеем да се вместим в ръчен багаж, мислим да сме с един голям куфар

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!

Казвам се Славка, в момента следвам в СУ и междувременно работя, за да спестявам за пътешествия. :) Форумът намерих преди доста време, търсейки информация за Бари, и от тогава го следя инкогнито, като чак сега се престраших да се регистрирам - конкретният повод беше календарът за 2017, с който искам да се сдобия. Като допълнение очаквам да получа много нова информация за всякакви кътчета по света, а и надявам се също да бъда полезна с каквото мога. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

За форума научих през февруари от две приятелки.

До сега съм пътувала в Европа,организирайки самостоятелно пътешествията. На дневен ред са Мадрид - следващата седмица и Тайланд - през декември.

Ще се радвам да стана част от вас! :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.