Прескочи до съдържание

Здравейте, приятели!


Препоръчани мнения

Здравейте и добре заварили! Развам се да съм сред Вас:)

Бих споделил любимия ми цитат, той е на Св. Августин: "Светът е книга и който не пътува стои само на първата страница" :)

Редактирано от Minko Mihaylov
  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Здравей @Minko Mihaylov ,по профилната ти снимка те разпознавам, много мои приятели често харесват снимките ти в социалните мрежи и от там съм попадала на теб :) . Можеш да се включиш с твоя снимка в календара на Магеланци, срокът е обявен на началната страница.

Добре дошъл!

Връзка към мнение
преди 3 минути , Sju каза:

по профилната ти снимка те разпознавам

Добре дошъл!

 

По принцип не изглеждам точно така:)))

Здравей, добре заварила!

Видях за календара, ще кача с удоволствие:)

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 59 минути , Minko Mihaylov каза:

Бих споделил любимия ми цитат, той е на Св. Августин: "Светът е книга и който не пътува стои само на първата страница" :)

Добре дошъл! Тук всички сме напреднали с четенето. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Tedy каза:

Добре дошъл! Тук всички сме напреднали с четенето. :)

Абсолютно, като гледам някои от Вас по една-две библиотеки са изчели. Надявам се и аз да наваксам с четенето :) 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен,

 

Казвам се Ирина обичам да пътувам, но за съжаление основно по работа. От известно време ви чета, но реших да кажа и аз няколко думи. Попаднах на вашия страхотен форум, търсейки информация за предстоящото ни пътуване до Куба. Много се вълнуваме въпреки, че ще бъде за много кратко (2-6 Ноември), но съм сигурна, че емоцията ще ни държи дълго и ще даде вдъхновение за още пътувания. 

 

Искам да споделя още нещо, не съм сигурна, че е тук е мястото, но... (ако е необходимо ще го преместя). Планирайки пътуването (минавайки през какви ли не маршрути :) ) направих една резервация през букинг без да погледна, че е с невъзвръщаема стойност. Искам да я предоставя на някой, който има нужда от нея. Резервацията е за 2-ма в х-л Hosta T4 ( в непосредствена близост до летището в Мадрид). Направена е за една нощувка на 30 Октомври, но имам договорка с хотела да се използва до края на 2017.

 

Поздравявам администраторите за работата, която вършат Браво!

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Magelina каза:

Здравейте и от мен,

Искам да споделя още нещо, не съм сигурна, че е тук е мястото, но... (ако е необходимо ще го преместя). Планирайки пътуването (минавайки през какви ли не маршрути :) ) направих една резервация през букинг без да погледна, че е с невъзвръщаема стойност. Искам да я предоставя на някой, който има нужда от нея. Резервацията е за 2-ма в х-л Hosta T4 ( в непосредствена близост до летището в Мадрид). Направена е за една нощувка на 30 Октомври, но имам договорка с хотела да се използва до края на 2017.

 

Поздравявам администраторите за работата, която вършат Браво!

Здравей и добре дошла!

Страхотен жест и то още с първото мнение!

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, магеланци! Прекрасно е, че има подобно пространство в мрежата, в което се обменят ценни идеи, съвети и насоки при близки и далечни пътувания. На мен ми предстои пътуване до Рим в близките дни. Била съм там преди година и слабо познавам града. Видяла съм основните забележителности, но  се надявам да ми подскажете по - малко популярни места, на които да отделя време. Имам и едно питане - по-добре ли е да купя предварително билети за Ватиканските музеи или да действам на място? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, TanyaB каза:

Здравейте, магеланци! Прекрасно е, че има подобно пространство в мрежата, в което се обменят ценни идеи, съвети и насоки при близки и далечни пътувания. На мен ми предстои пътуване до Рим в близките дни. Била съм там преди година и слабо познавам града. Видяла съм основните забележителности, но  се надявам да ми подскажете по - малко популярни места, на които да отделя време. Имам и едно питане - по-добре ли е да купя предварително билети за Ватиканските музеи или да действам на място? 

Добре дошла! Сигурна съм, че тук ще ти хареса.

Що се отнася до Рим, според мен сега си в най-благоприятна позиция. Вече веднъж си го посетила, видяла си всички основни забележителности и сега ти остава да се наслаждаваш на Вечния град. И да го преоткриваш за себе си. На твое място аз бих се замислила какво ме е развълнувало при първото посещение и бих започнала от него.

Не знам защо, но за мен това е площад Навона. След това зависи от интересите ти и времето там. Ако не си била във Вила Боргезе, искрено я препоръчвам. Впрочем, ако се интересуваш от изкуство, можеш да откриеш /ако вече не си го направила/ Джовани Бернини. Провери в интернет къде има негови скулптури, а те са пръснати из цял Рим и можеш да си направиш маршрут.

За Боргезе, а и за Ватиканските музеи според мен е по-добре да си купиш билети предварително. Освен ако не уцелиш първата неделя на месеца, когато са безплатни, но пък тогава трябва да отидеш много рано там.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,
Казвам се Емилия и съм страстен привърженик на пътешествия, приключения и опознаване на близки и далечни места.
С компанията ми сме обиколили почти всички държави в Европа, като предпочитахме по-малките градчета и селца с цел да усетим духа на мястото и да избягаме от слно туристическите столици. Живяла съм в Португалия, Хърватия, Унгария, което ми позволи и да пообиколя приказни местенца не само там, но и в съседните им държави.

Сега дойде време да излезем от границите на Европа, като се отправяме на пътешествие до Азия: Тайланд, Сингапур, Индонезия.

Благодаря на множеството изчерпателна информация във форума, както и за прекрасната инициатива.

Надяваме се и ние да бъдем полезни в бъдеще с интересни факти и снимки.

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

  Здравейте , Магеланци !

Аз съм Светла - обожавам да пътувам и да откривам нови места и преживявания .

Да си призная често съм ползвала информация , споделена от вас при организацията на свои предходни пътувания.Регистрирам се с идеята да бъда и аз полезна с каквото мога .... 

В момента съм на вълна " Андалусия" и нямам търпение да се потопя в писанията тук :) 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци!

Казвам се Кремена Петрова.

Пътуването за мен е като свещенодействие, а не просто развлечение.

Едно от нещата, които обичам, е да си подготвям пътуванията проучвайки "различни" детайли и възможности, които са по-малко известни на масовия турист. А когато съм вече в желаната дестинация, да се потопявам тотално в атмосферата, да следвам пулса  на мястото и хората, и да не робувам на графици, трафици и брой забележителности, които "задължително" трябва да се маркират като "минати" в списъка.

Предпочитам да се насладя на "тук и сега", на момента. Ако нещо ми хареса - да му отделя повече време. Ако не ми допадне - просто да продължа, въпреки, че има още за маркиране ;)

Случвало се е и да не проучвам изобщо какво-трябва-да-видя, а отивайки на място да комуникирам с местните, и от тях да научавам за невероятно интересни, и малко известни места/обичаи/хора/традиции/забележителности. А по-натам ще разказвам.

 

Затова - благодаря за приема!

Преди са ми попадали спорадично статии от този форум, докато съм подготвяла свои пътувания, но все оставаха някак настрана.

Тази година ми се наложи да организирам пътуване до Германия свързано с футболните страсти на спътниците ми, а аз много малко разбирам от футбол. Та така отново попаднах на теми във ваши форуми. Те ми бяха изключително полезни.

После имах нужда от инфо за Севиля, за Мароко .... и така Магеланци ми станаха фаворити.

Затова твърдо реших преди следващото си пътуване да се регистрирам, а после да взема и членство. Така поне малко ще мога да допринеса обратно с информация, или опит.

 

Пожелавам на всички вдъхновение и страст за пътешествия!

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Здравейте магеланци! Аз съм Алекс и от читател реших да стана и съфорумец в този изключително интересен и полезен форум.

За съжаление не успявам да пътувам толкова колкото ми се иска, най-вече поради липса на време, но се надявам да се поправя. Пътуваме предимно със съпруга ми, понякога и с приятели. Обичаме сами да организираме пътешествията си, а любима дестинация ни е Италия.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Здравейте, дами и господа!

Казвам се Ивелина и се занимавам с какво ли не, най-вече студентстване (ветеринарна медицина, последна година) и работа. Пътувам основно по студентски програми и с група приятели-ентусиасти като мен с цел да трупаме приятни спомени и интересни преживявания. За сега в Европа, че е по-лесно и значително по-евтино, по-нататък - където позволяват времето и наличните финанси.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, хора! Казвам се Силвия, за вас разбрах от един мой колега, който пътува доста повече от мен. Аз обикалям основно из България, но тази есен с мъжа ми извървяхме 300 км от Камино де Сантяго. Нещо се отприщи в мен и много ми се пътува. Работата ми е на книжен плъх и вече не ме свърта на едно място. Сега ще кандидатствам за туристическа виза за Щатите, а ако не ме пуснат американците мислим  да направим българската част от Е4 през петте планини. На Камино осъзнах каква е разликата от това да си турист и пътешественик.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Здравейте, казвам се Надя (Надежда). Тук съм, защото обожавам пътешествията и пиша скромни пътеписчета. Пътувам всякак - мотор, кола, самолет. Най-вълнуващи са мотопътешествията - играя ролята на фотограф и заден баласт на мотора на мъжа ми. 

Но нямам много време, за съжаление. 

Ето тук имам блог с впечатления:

http://butterfliesbg.blogspot.bg/search/label/Волна непокорна скитница?updated-max=2015-09-15T07:41:00-07:00&max-results=20&start=6&by-date=false

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци! Казвам се Владимир, но тук ще се подвизавам под ника Levantino. Името идва от любовта ми към Леванта и Средиземноморието като цяло. Историята, културата, музиката и храната на южните народи населяващи Mediterraneo. Най-силно съм запленен от чара на гръцките острови, част от които започнах да опознавам през последните десет години. Докоснал съм се до Додеканезите, Цикладите, Спорадите и Йонийските острови. През последното лято посетих  Сицилия и Еолийските острови. Хобито ми е island hopping или пътуване от остров на остров и се надявам да споделя идеи и опит с магеланци. В студените зимни вечери се занимавам с проучване на нови дестинации и планиране на следващите пътешествия. ;) Снимам много и се опитвам да правя кратки клипове от местата, които ме впечатляват. От това което видях до момента във форума, съм впечателен и рещих да остана. ;) 

Редактирано от Levantino
  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Добре дошъл!

На правилното място си попаднал. :) Има място и за снимки и клипове, има място и за твоите интересни разкази и съвети как и ние да стигнем до тези приказни острови. Отваряй теми, ние ще четем в захлас :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.