Прескочи до съдържание

Български Банки - кратки въпроси и дискусии


Препоръчани мнения

Аз не плащам за bank on web, но за сметка на това месечната ми такса за пакета е 4.5 :( доскоро плащах и карта дизайн по 30 ст, защото като ми промотираха новите визии на картите си, забравиха да ми кажат, че са платени. Активирането на 3д сигурност също е интересен опит. Единственото предимство, което аз съм открила е че нареждането на преводи става само с смс. Нямам нужда от електронен подпис или токън.

Връзка към мнение
преди 5 часа, tch каза:

4.2 са за цяла година, така че не ми се струва чак толкова много.  :lol:

 

Е то оставаше и да е на месец и вече щях да съм я срязал на две :) И все пак въпроса е принципен, когато си заявих тази услуга, можеха да ми кажат, че се плаща, а не да мълчат като риби и аз да ровя из тарифите им. И всъщност има ли друга банка в България с такса за интернет достъп върху картата и банкиране ? Аз ползвам единствено my fibank, и там за сега е безплатно, както са тръгнали ПИБ току що и те въведат такса за това и да ударят дъното :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , edbloom каза:

И всъщност има ли друга банка в България с такса за интернет достъп върху картата и банкиране ?

Има, има. УниКредит - интернет банкиране (поне за фирма е така) е 6 лв НА МЕСЕЦ! Уникални кожодери. Все едно процесорчетата на компютрите им ще изхарчат повече ток като си гледам сметката. 

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, cybersimo каза:

Все едно процесорчетата на компютрите им ще изхарчат повече ток като си гледам сметката. 

Конвертирали са ги към биткойн копачки и им трябва процесорното време (шегичка) ;)

 

Има и други с подобни такси. Друг е въпросът, че всъшност те (таксите) мимикрират за различни псевдо услуги.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 3/7/2018 в 9:28, cybersimo каза:

Има, има. УниКредит - интернет банкиране (поне за фирма е така) е 6 лв НА МЕСЕЦ! Уникални кожодери. Все едно процесорчетата на компютрите им ще изхарчат повече ток като си гледам сметката. 

И нови такси от днес:

 

Основните промени в цените на услугите по тарифата на
„УниКредит Булбанк АД“ са:

  • Преводи на хартиен носител – променя се таксата от 2.20 лева на 2.50 лева;
  • Пакетни програми – променя се месечната такса на пакетни програми, които са с договори преди 15.04.2013 г.;
  • Теглене на каса – уеднаквява се начина на таксуване, като се въвежда един процент, начисляван при теглене, независимо от сумата – 0.4%;
  • Вноска на каса – уеднаквява се начина на таксуване, като се въвежда един процент, начисляван при внасяне, независимо от сумата – 0.2%.

https://www.unicreditbulbank.bg/bg/tarifi-i-obshti-usloviya/promeni-po-tarifi-lihvi-usloviya/uvedomlenie-za-promyana-v-tarifata-za-taksi-i-komi/?utm_source=DM&utm_medium=email&utm_campaign=Tarifa-032018&cid=EM-Tarifa-032018

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Днес поради липса на алтернатива имах работа в Райфайзен. Както винаги на втората минута се изнервих от некомпетентността на служителките, а малко след това исках да закрещя като чух какви обирджийски такси поискаха за елементарна операция, отнемаща 10 секунди.

 

Наистина не знам как Райфайзен печелят призове на банковите награди, явно подкупват журито. А наглостта им е съизмерима единствено с тази на Уникредит, които също са ми във вечния шит лист.

 

Подчертавам за пореден път, че неистово ненавиждам банковата система като цяло и искрено съчувствам на всички, на които често им се налага да се сблъскват с нея. Добре, че в почти всички случаи вече има далеч по-добри алтернативи, които позволяват избягването на банките.

 

P.S. Съжалявам за неособено полезния пост, трябваше да си го излея някъде.

  • Харесвам 13
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги Матеев каза:

P.S. Съжалявам за неособено полезния пост, трябваше да си го излея някъде.

Еми за да стане полезен кажи коя е тая елементарна операция, която ги е затруднила и в какво точно се изразява наглостта им :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

е те тия призове са...знаем кой беше банкер на годината преди време

 

ПП. ПИБ са въвели захранване на кредитна карта на банкомат, за сега няма такса

Редактирано от bad kid
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Георги каза:

Еми за да стане полезен кажи коя е тая елементарна операция, която ги е затруднила и в какво точно се изразява наглостта им :)

Платих почти 12 лева такса за да внеса кеш долари по чужда доларова сметка. Говорим за неогромна сума под $400.

 

Добре поне, че носех долари, че иначе щях да загубя още 15-ина лв. от превалутиране по ултра дърварския им курс.

 

Отвратен съм.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 19 часа, zzxxcc каза:

Любопитно защо само за кредитни карти. В други банки могат да се внасят пари и по дебитни карти.

Може и за дебитни да става, видях новината за КК и за това постнах :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой знае ли, след колко време ще ми бъде разблокирана сума по КК?

Случаят е такъв: Ден преди настаняване в хотела ми блокираха сумата за нощувките.

Накрая, понеже ползвахме още много други услуги, сметнаха общо всичко и изтеглиха сумата.

Да, ама предната си седи блокирана, а пък хич не е малка.

Да пиша на хотела ли, да звъня на банката ли?

Връзка към мнение

Аз бих писала в хотела, защото сумите са различни и може по грешка да дръпнат и двете. После и един телефон в банката за всеки случай. И си пази фактурата от хотела.

Връзка към мнение

Благодаря ти, Биби.

Писах вече на хотела, обадих се и в банката. Те рекоха, че след месец се разблокират неизтеглените суми.

Ако не ми отговорят до ден два, ще пратя човек на място да се разправя. Но си мисля, че няма да се стигне до там.

 

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Благодаря ти, Биби.

Писах вече на хотела, обадих се и в банката. Те рекоха, че след месец се разблокират неизтеглените суми.

Ако не ми отговорят до ден два, ще пратя човек на място да се разправя. Но си мисля, че няма да се стигне до там.

 

 

Отговориха ми от хотела - след 10 дни ше се разблокира сумата.

Пак бива, че от банката рекоха - 30.

Аман, с тия карти все някакъв проблем.:ireful:

Кат си плащахме кеш си беше лесно - ще ти вземат пари, само, ако им дадеш. :lol:Ама, пусти модииии - като в оня виц.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Отговориха ми от хотела - след 10 дни ше се разблокира сумата.

Пак бива, че от банката рекоха - 30.

Аман, с тия карти все някакъв проблем.:ireful:

Кат си плащахме кеш си беше лесно - ще ти вземат пари, само, ако им дадеш. :lol:Ама, пусти модииии - като в оня виц.

В случая банката не може да направи нищо. Ако търговецът освободи парите, те автоматично се връщат. Но ако не ги освободи, те няма как да знаят дали плащането е дължимо или не.

Преди време водих голяма битка с Амазон да ми освободят една немалка сума, щото търговецът беше приел поръчка, после се оказало, че продуктът го няма в наличност, ама не се сетил да освободи сумата.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Zaro каза:

В случая банката не може да направи нищо. Ако търговецът освободи парите, те автоматично се връщат. Но ако не ги освободи, те няма как да знаят дали плащането е дължимо или не.

Преди време водих голяма битка с Амазон да ми освободят една немалка сума, щото търговецът беше приел поръчка, после се оказало, че продуктът го няма в наличност, ама не се сетил да освободи сумата.

И колко време отне? Че ми предстои пътуване, та значи, да не разчитам на тези пари в скоро време.

А пък от банката  ми се обадиха, да ме питат дали съм се чула с хотела.

И рекоха точно туй, дето ти казваш - можели да ми освободят веднага сумата, само, ако от хотела им напишели депеша, че не ги щат тези пари. 

Тоест - ме могат нищо да направят.:O

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

И колко време отне? Че ми предстои пътуване, та значи, да не разчитам на тези пари в скоро време.

А пък от банката  ми се обадиха, да ме питат дали съм се чула с хотела.

И рекоха точно туй, дето ти казваш - можели да ми освободят веднага сумата, само, ако от хотела им напишели депеша, че не ги щат тези пари. 

Тоест - ме могат нищо да направят.:O

Първия път си чаках месец, но втория ги подхванах и им извадих душичката, та за 3 дни ги върнаха. Но си беше активна комуникация по мейла. Търговецът никак не му се занимава с такива неща - с пари, които няма да получи. Гледа да види откъде може да ги измъкне.

Натискай хотелa, ако трябва по 5 пъти на ден. Не им коства кой знае какво.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Веднъж и на мен така ми държаха едни пари, дето също хич не бяха малко, че има няма бяхме 20-ина човека. Голямо разправяне падна, аз пък платих кеш, а сумата ми беше блокирана и по кредитната. Звънях им всеки ден в продължение на поне две седмици и чак след 20-ина дни ми освободиха парите, много неприятно.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

Първия път си чаках месец, но втория ги подхванах и им извадих душичката, та за 3 дни ги върнаха. Но си беше активна комуникация по мейла. Търговецът никак не му се занимава с такива неща - да се занимава с пари, които няма да получи. Гледа да види откъде може да ги измъкне.

Натискай хотел, ако трябва по 5 пъти на ден. Не им коства кой знае какво.

Да, натиснала съм ги, отговориха, че след 10 дни ще се освободят, тоест, на 20 .

Блокирани са на 10, ако не стане, пак ще пиша. Два дни ще почакам.

Благодаря ти. И аз имах един такъв в Алиекспрес - месец след като поръчах една чанта, мъцна, че нямало тоя цвят. Кат се разфучах, че ще пиша лош коментар и никакви звезди, взе да мрънка, да ми върнел парите, Рекох -не, искам си поръчката. От къде я взе, не знам, ама си я получих, еле,еле, след два месеца и кусур.

преди 3 минути , Тони каза:

Веднъж и на мен така ми държаха едни пари, дето също хич не бяха малко, че има няма бяхме 20-ина човека. Голямо разправяне падна, аз пък платих кеш, а сумата ми беше блокирана и по кредитната. Звънях им всеки ден в продължение на поне две седмици и чак след 20-ина дни ми освободиха парите, много неприятно.

Тони, аз не за 20,ама за 7. :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По принцип и нищо да не правиш, блокировката сама ще си падне. Стига да не са изтеглени наистина, т.е. да са се появили в извлечението.

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

По принцип и нищо да не правиш, блокировката сама ще си падне. Стига да не са изтеглени наистина, т.е. да са се появили в извлечението.

Не, седят си като оторизация, а плащането си мина на следващия ден.

Ще кажа калво е станало и дали са спазили казаното от хотела.

Много ви благодаря на всички за споделения опит.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
На 31.03.2016 г. в 14:16, Plamuk каза:

Хай чИстито фиб банк таксичката месечната  за сметка по виза електрон станала 2лв. Ще има бързо бягане от там. 

Мразя всичко което в името си има БАНКА... 

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,
Както съм писал по-назад, от 10 години съм клиент на Алианц и съм нямал проблеми досега. Преди седмица получих мейл, че от сега нататък всяко плащане по интернет трябва да бъде проверено с СМС код на български номер (досега имах една и съща парола). Проблемът е, че живея в чужбина и нямам български телефон, което означава, че няма да мога да плащам онлайн повече.

Та си търся нова банка, ако може с подходящи адаптирани условия или оферти за българи в чужбина - минимална бюрокрация, максимално ефикасни онлайн банкиране и 3D Secure без СМС код. Ако може без такса за получаване на преводи в евро. Някой може ли да помогне със съвети? Става въпрос за обикновена разплащателна сметка с дебитна карта.

Редактирано от Kaloyan89
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.