Прескочи до съдържание

Български Банки - кратки въпроси и дискусии


Препоръчани мнения

Няма как да очакваш левов превод да мине мигновено от Револют към която и да е БГ банка. Обикновено в рамките на деня( ако е пуснат рано сутринта) или на другия ден минават. 
Всъщност сега като няма вече Райфайзен е любопитно от къде ще минават тези преводи. 

Връзка към мнение
преди 10 часа, Zlia каза:

Няма как да очакваш левов превод да мине мигновено от Револют към която и да е БГ банка. Обикновено в рамките на деня( ако е пуснат рано сутринта) или на другия ден минават. 
Всъщност сега като няма вече Райфайзен е любопитно от къде ще минават тези преводи. 

Вече работят със Ситибанк и преводите минават бързо - като наредя сутрин превод, след около час-два вече са получени в банката на получателя. Ситибанк ги пращат през Бисера, а ако решат да ги пращат през Блинк ще пристигат за секунди. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Zlia каза:

Няма как да очакваш левов превод да мине мигновено от Револют към която и да е БГ банка. Обикновено в рамките на деня( ако е пуснат рано сутринта) или на другия ден минават. 
Всъщност сега като няма вече Райфайзен е любопитно от къде ще минават тези преводи. 

Всъщност дойдоха по-рано, отколкото е опитът ми досега с преводи - Наредих ги снощи околи 19 ч., в 9 тази сутрин получих известие, че са "тръгнали" и ще дойдат утре, а в 10 - известие, че са пристигнали 🙂

Много съм доволна. 🥳 Че от миналия понеделник съм кълбо от нерви на тема "банки". А тепърва ще закривам сметката в ОББ - служителките вчера не можаха да постигнат консенсус кое е първо (кокошката или яйцето) и колко пари трябва да имам в сметката при закриване, и....  

Има ли някой в ПИБ, който ползва мобилното приложение на iPhone, да попитам нещо на ЛС, че да не отегчавам повече потребителите в темата?

 

Благодаря на всички, които отговориха на въпросите ми за ПИБ!

 

Връзка към мнение
На 3.10.2023 г. в 14:39, The rider каза:

Ненадминат за мен, в сравнение с картите ми от други бг банки, които всичките са с такса превалутиране. Кърв и револют не използвам, така че нямам база за сравнение с тях.

От 2 месеца ползвам и аз тази карта, курса наистина е ненадминат, плаща се по курса на БНБ.  Единствен минус, няма нормално онлайн банкиране. Моята карта е Gold, ползвам и салони в София, Истанбул, Виена и Белград. До кога ще е така, ще видим, нали ги купи Пощенска.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Не видях да е коментирана кредитната icard. Ако кешбекът не е от значение, а е по-важно да няма никакви дразнещи такси, то тази карта е чудесна алтернатива на всички банки.

 

В момента върви промоция за първа година без такса, но иначе годишната поддръжка е само €20. Класическата Visa се издава в евро с максимален лимит до €5000. При погасяване на картата с левов трансфер еврото се заверява по фиксинг на БНБ, а при плащане в лева отново се ползва фиксинга на БНБ - т.е. няма стотинка загуба и в двете посоки. Няма такси за превалутиране, за връщане на пари (refund) и за зареждане на Револют (и въобще за каквито и да е парични трансфери, което е удобно за ползващи често Wise, Western Union и подобни услуги). Като цяло липсват кажи-речи всички такси, които стандартните банки прилагат. Аз лично съм доста доволен.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Кредитна карта, без изискване на доход, която работи на принципа на дебитната(захранване на картата и ползване само на наличните средства) - Транскард MasterCard срещу 7лв. годишна такса. https://www.transcard.bg/bg/trans-pay/ Еврото го смятат на 1.95583 и в двете посоки. https://www.transcard.bg/bg/valutni-kursove/

Таксите https://www.transcard.bg/wp-content/uploads/2023/05/PRICE-LIST-PAYMENT-CARDS-01082023.pdf

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

някой пращал ли си е средства от своя Revolut към собствена дебитна/кредитна карта на ПИБ или Уникредит и евентуално да знае има ли такса от 1% при получаване на парите от страна на българските банки? в тарифата на ПИБ има следния текст

Цитат

Получаване на суми по платежна сметка чрез карта във връзка с връщане или отказ от стока/услуга - 1%

и не би трябвало да се прилага, ако са получени собствени средства, ама знам ли...

в тарифата на Уникредит е записано така:

Цитат

(1) Възстановяване/получаване на средства по картова сметка чрез Международна Картова Организация - 1%

 

Връзка към мнение

Пускайте си банков трансфер и всичко е free, но малко по-бавно.
Ако искате дирекно към картата - става веднага, но с малка такса.

 

Текстовете на банките са за рефунд общо взето.

Връзка към мнение
преди 14 часа, antea каза:

някой пращал ли си е средства от своя Revolut към собствена дебитна/кредитна карта на ПИБ или Уникредит и евентуално да знае има ли такса от 1% при получаване на парите от страна на българските банки? в тарифата на ПИБ има следния текст

и не би трябвало да се прилага, ако са получени собствени средства, ама знам ли...

в тарифата на Уникредит е записано така:

 

 

преди 13 часа, Цвете каза:

За ПИБ мога да кажа- не са ми начислявали.

 

За ПИБ няма процент от страна ма банката, Револют имат 1% /Револют ще променят тази такса/

Връзка към мнение
преди 28 минути , timobg каза:

Пращал съм на Уникредит и Прокредит и начислява таксата за refund. Към кредитна Visa на ПИБ не става - дава съобщение, че банката не поддържа този вид превод..

ясно, значи остава вариантът към дебитна на ПИБ, при която няма такса върху получената сума, както е потвърдила по-горе @Цвете

Връзка към мнение
преди 11 часа, Радослав каза:

За ПИБ няма процент от страна ма банката, Револют имат 1% /Револют ще променят тази такса/

Няма такова нещо за Revolut, а за ПИБ ясно е написано, че има 1% такса.

 

На 7.11.2023 г. в 20:12, Цвете каза:

За ПИБ мога да кажа- не са ми начислявали.

Горим за получаване на пари ПО КАРТАТА, а не БАНКОВ ТРАНСФЕР! Различни операции са.

 

Хора, като не разбирате нещо, не пишете глупости, защото заблуждавате хората.

 

 

Връзка към мнение
На 7.11.2023 г. в 19:24, antea каза:

някой пращал ли си е средства от своя Revolut към собствена дебитна/кредитна карта на ПИБ или Уникредит и евентуално да знае има ли такса от 1% при получаване на парите от страна на българските банки? в тарифата на ПИБ има следния текст

и не би трябвало да се прилага, ако са получени собствени средства, ама знам ли...

в тарифата на Уникредит е записано така:

 

 

"Пращане" и възстановяване са различни неща.

Връзка към мнение
преди 58 минути , Patrick K каза:

Няма такова нещо за Revolut, а за ПИБ ясно е написано, че има 1% такса.

 

Горим за получаване на пари ПО КАРТАТА, а не БАНКОВ ТРАНСФЕР! Различни операции са.

 

Хора, като не разбирате нещо, не пишете глупости, защото заблуждавате хората.

 

 

тоест твоят опит е, че ПИБ начисляват такса от 1% при постъпване на сума по  дебитна карта, ако е дошла от собствена Revolut карта ?  

Връзка към мнение

Тествах към Кредитна и Дебитна виза на ПИБ. Револют не поддържат тези карти. Това или е някаква промяна от страна на револют , или съм се заблудил. Виза Неон се поддържа, не дава грешка при въвеждане на номера й.

Връзка към мнение
преди 10 часа, antea каза:

тоест твоят опит е, че ПИБ начисляват такса от 1% при постъпване на сума по  дебитна карта, ако е дошла от собствена Revolut карта ?  

Моят опит с банките като цяло е, че когато пише, че има такса, значи има такса. Толкова е просто.

 

ПИБ не съм ползвам, но и в случая не е нужно.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой ползва ли дебитна карта на БАКБ зад Curve и има ли скрити/явни такси или от картата се тегли сума, равна на задължената от Curve?

Връзка към мнение
преди 5 часа, chandni каза:

Някой ползва ли дебитна карта на БАКБ зад Curve и има ли скрити/явни такси или от картата се тегли сума, равна на задължената от Curve?

БАКБ не са за препоръчване. Аз им ползвах дебитната карта към тая "чиста сметка" уж без такси миналата година, но я закрих още на втория месец.

Превалутират всички транзакции /включително и тези в лева в България директно с тяхната карта/ по някакъв измислен курс. Включително и плащанията през Curve. Изрично било посочено в общите им условия като ги питах защо има подобно превалутиране на транзакции в лева. Това при другите банки го няма.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 28.11.2023 г. в 14:52, Kamen каза:

Някой ползвал ли е фирмена сметка в epay.bg , пише че е без месечни такси, има и други екстри.

Има ли някакви скрити такси?

Отговарям - няма месечни такси за фирмени сметки, моментални преводи между банки до 15ч, такса превод 0.90лв. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 28.11.2023 г. в 9:33, chandni каза:

Някой ползва ли дебитна карта на БАКБ зад Curve и има ли скрити/явни такси или от картата се тегли сума, равна на задължената от Curve?

Аз ползвам от 2 месеца златна виза от Чиста сметка зад Curve. Няма никакви такси за превалутиране или други изненади - каквото плащаш , това се осчетоводява.

За сега съм я тествала само с долари , и курса беше по-добър от Curve. Яд ме е ,че не я тествах в Молдова.

Най-хубавото е ,че нямам абсолютно никакви такси . Доволна съм , особенно след като се отървах от Пощенска банка , която имаше такса от 0,25% от сумата ,когато се намираше зад Curve. Мобилното и онлайн банкиране също ми харесват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • MuTko
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.