Прескочи до съдържание

Ало! Ало! - новини от Париж (и Франция)


Роца

Препоръчани мнения

14 minutes ago, мари русанова said:

Благодаря за полезната информация.А за полетите от и до Бове ,дали се знае нещо?

Аз писах в темата за wizz - отмениха ми полета за 01.04 до Бове и автоматично получих кредит за 120 % от сумата. Пише, че ще получа мейл, ако искам да ми възстановят 100 % от сумата кеш.

Връзка към мнение

Засега летището в Бове работи и обслужва неотменените полети. Оттам нататък, зависи от авиокомпаниите дали полетите ще бъдат извършени, или ще ги отменят (много са отменени).

 

П.П. Допълвам със списъка забележителности и музеи, които са затворени до второ нареждане (след забраната за събиране на повече от 100 души на едно място):

  • Musée du Louvre
  • Musée d’Orsay
  • Centre Pompidou
  • Palais de la Porte Dorée
  • Le musée de l’Orangerie
  • La Cité des Sciences et le Palais de la Découverte
  • L’Institut du Monde Arabe
  • La Cité de l’Économie
  • Château de Versailles
  • La BNF
  • La Tour Eiffel
  • Musée du Quai Branly
  • le Musée des Arts Décoratifs
  • La Fondation Cartier
  • Musée Picasso
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Иван Попов

Парижкото летище "Орли" може да остане затворено до есента.

Роаси-Шарл-де-Гол да възобнови всички пътнически полети през лятото.

Парижкото летище Орли може да остане затворено до есента, Шарл-де-Гол да възобнови всички пътнически полети през лятото, според вестник"Ле-з-еко"

От 31 март летище Орли е спряло почти всички полети след въвеждането на ограниченията за пътуванията, за да се спре разпространението на коронавируса.

За повече инфо тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 4.05.2020 г. в 9:16, Иван Попов каза:

Парижкото летище "Орли" може да остане затворено до есента.

Роаси-Шарл-де-Гол да възобнови всички пътнически полети през лятото.

Парижкото летище Орли може да остане затворено до есента, Шарл-де-Гол да възобнови всички пътнически полети през лятото, според вестник"Ле-з-еко"

От 31 март летище Орли е спряло почти всички полети след въвеждането на ограниченията за пътуванията, за да се спре разпространението на коронавируса.

За повече инфо тук.

По моя информация, летище Орли е затворено до октомври, а полетите са пренасочени към Шарл-де-гол. За сега не се знае какво ще стане с летище Бове. На една позната току що и отмениха полета Бове- София за 03.06.2020 .  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,някой да сподели какво се случва в Париж ,че аз тук на българските новини не вярвам .Предстои ми пътуване до там юли месец и се чудя, чува ли се за отваряне на границите,ще има ли карантина за пристигащите от други страни  и т.н.?Очакват ли се туристи въобще това лято ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Пантелей пътник

И мен ме вълнува как стоят нещата с евентуална карантина след пристигане на френска територия месец юли...освен ако дотогава Волотеа не канселират и други полети до Нант...

Връзка към мнение

До 2ри юни е първия етап на отварянето. По рано едва ли някой може да каже какво ще се случва през юли. За момента не може да се влиза в страната освен с френски адрес на пребиваване.  Това знам аз от френските вестници и дъщеря ми.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 26 минути , EliDion каза:

До 2ри юни е първия етап на отварянето. По рано едва ли някой може да каже какво ще се случва през юли. За момента не може да се влиза в страната освен с френски адрес на пребиваване.  Това знам аз от френските вестници и дъщеря ми.

Моят престой в Париж ще бъде от 8 до 15 юли ,разбира се надявам се да се  осъществи ,с цел туризъм .По принцип мога да сменя датите ,но това ще ми струва пари ,но то и никаква яснота няма .Ще ви бъда безкрайно благодарен ,ако научите нещо интересно ,да споделите и дано е с положителна насока ! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се. Предполагам и Роца ще се включи с най-сигурно инфо. 

Аз се надявам да летя на 03.08 и да си прибера детето на 09.08 за седмица, две, така че следя постоянно какво се случва.

Връзка към мнение

Ами, отсега за юли нищо не може да се каже със сигурност.

В момента Франция е разделена на две зони, според броя заразени и хоспитализирани пациенти - червена (североизточната четвърт, включваща Елзас, Шампан, северна Франция с Лил и парижрия регион) и зелена (останалата част). Като в зависимост от частта, където си има различни правила за вдигане на карантината.

В момента имаме право да излизаме от къщи без декларация, но нямаме право да пътуваме на повече от 100 км от постоянния ни адрес. Училищата започват да отварят полека, забранени са струпванията на повече от 10 души, включително и в частни домове. Трябва да спазваме дистанция от поне 1 метър навсякъде, включително и в градския транспорт. Магазините за нехранителни и фризьорските салони отвориха, но при определени условия (определен брой клиенти наведнъж, с маски). Ресторанти/кафенета/барове/музеи/монументи/театри и кина са все още затворени и не се знае кога ще ги отоворят отново. Някои ресторанти работят, но само с опцията "вземане на храна за вкъщи".

Другата седмица ще има отново преоценка на ситуацията и може или за разхлабят, или да затегнат мерките. При всички случаи, извънредното санитарно положение в момента е обявено до средата на юли. Още не е сигурно кога ще разрешат отново влизането и излизането на туристи. В момента комуникацията е с насоченост "тази година лятото си останете във Франция".

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 2 часа, Роца каза:

Ами, отсега за юли нищо не може да се каже със сигурност.

В момента Франция е разделена на две зони, според броя заразени и хоспитализирани пациенти - червена (североизточната четвърт, включваща Елзас, Шампан, северна Франция с Лил и парижрия регион) и зелена (останалата част). Като в зависимост от частта, където си има различни правила за вдигане на карантината.

В момента имаме право да излизаме от къщи без декларация, но нямаме право да пътуваме на повече от 100 км от постоянния ни адрес. Училищата започват да отварят полека, забранени са струпванията на повече от 10 души, включително и в частни домове. Трябва да спазваме дистанция от поне 1 метър навсякъде, включително и в градския транспорт. Магазините за нехранителни и фризьорските салони отвориха, но при определени условия (определен брой клиенти наведнъж, с маски). Ресторанти/кафенета/барове/музеи/монументи/театри и кина са все още затворени и не се знае кога ще ги отоворят отново. Някои ресторанти работят, но само с опцията "вземане на храна за вкъщи".

Другата седмица ще има отново преоценка на ситуацията и може или за разхлабят, или да затегнат мерките. При всички случаи, извънредното санитарно положение в момента е обявено до средата на юли. Още не е сигурно кога ще разрешат отново влизането и излизането на туристи. В момента комуникацията е с насоченост "тази година лятото си останете във Франция".

До колкото разбирам и при вас няма извънредно положение,а извънредно санитарно положение ,както и при нас ? Май навсякъде е еднакво положението .И при  нас ,в България ни приканват да си почиваме това лято тук ,.......никога !!!

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 11 часа, liliya каза:

Благодаря за информацията. Да разбирам, че пътуване с цел туризъм до края на юни не мога да очаквам. 

Според мен все още има надежда след 15 юни да се отворят границите .

Връзка към мнение
Галин Маргаритов

По всяка вероятност музеите и атракциите няма да работят ,дайте някакви идеи за посещения ,хубави гледки ,ресторанти на открито ,хубаво място покрай Париж и т.н.Плажове?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Галин Маргаритов каза:

По всяка вероятност музеите и атракциите няма да работят ,дайте някакви идеи за посещения ,хубави гледки ,ресторанти на открито ,хубаво място покрай Париж и т.н.Плажове?

Аз пак ще кажа, че на този етап поставяш каруцата пред коня 🙂 . Отсега никой не може да предвиди какво ще е положението след 2 месеца, когато е пътуването ви. А ако продължи да е както сега (самостискам си палци да не го затегнат обратно), всичките идеи ще са неосъществими. Мисля, че не можеш да си представиш добре как върви животът тук в момента.

Примерно - ресторанти на открито - на този етап никакъв ресторант или кафене не работи със седящи места, било на открито или закрито. Можеш само да си вземеш храна за вкъщи, даже и в Макдоналдс/Бъргър Кинг.

Парковете и градините в Париж са затворени (физически заключени!), може да се разхождаш само по улиците и по кейовете покрай Сена, Марсовите полета и пред Инвалидите, но пак при определени условия. Даже вчера полицията евакуираше тълпата, седяща на тревата пред Инвалидите, защото е имало много хора, които не са спазвали дистанция. Същото беше и миналата седмица, покрай канала Сен-Мартен.

Плажове - в самия Париж няма, трябва да се придвижите до тях, с транспорт, който е осигурен на около 70% и в който се влиза с маска, а в пиковите часове, и с атестация от работодателя, че ползваш транпорта за придвижване до работното си място, понеже не можеш да работиш от къщи. Освен това, редките плажове, които са отворени, са само за разходки, тоест, не можеш да седнеш да се печеш или да си правиш пикник.

Хубаво място покрай Париж, хубави гледки - какво имаш предвид? Ако е монумент/парк (например, Версай, Шантий, Фонтенбло), със сигурност е затворен. Има хубави градчета/селца, но трябва да се придвижите до тях, при условията, които споменах по-горе... Между другото, много метростанции (около 60 на брой) в Париж са затворени.

Затова, моят съвет е да изчакаш с план-програмата поне в близките 2-3 седмици, когато ще стане ясно дали изобщо в средата на юли ще може да идват туристи във Франция. Положението се мени ежедневно. Примерно, откато обявиха частичното вдигане на изолацията на 11 май, вече има открити много нови огнища на инфекция, и то в места, които се водеха в "зелената" зона. Другата седмица ще има отново преоценка на положението и към края на седмицата ще има повече яснота за мерките, които ще са в сила от 02 юни нататък.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Накратко новините след днешното изявление на министър-председателя: в момента цяла Франция е "зелена", с изключение на парижкия район (плюс още 2 департамента в заморските територии), който остава "оранжев". От 02 юни нататък отпадат ограниченията за придвижване само в рамките на 100 км от дома. Ресторантите и кафенетата в зелените зони ще могат да отворят отново напълно, а в оранжевата - само на външни маси. Монументите и музеите в зелените зони ще могат да отворят, в Париж и района големите музеи остават затворени поне до 22 юни. Някои помалки музеи ще могат да отворят преди това. Обмисля се отваряне на границите след средата на юни. Носенето на маски в градския транспорт остава задължително до второ нареждане, както и спазването на дистанциято от 1 метър. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Малко новини за отварянето на Париж след двуседмичната частична изолация:

- парковете и градините отвориха миналата събота (поне повечето), та може да се излиза на въздух

- започва постепенно отваряне на замъците и музеите от този уикенд и до средата на юли. Ето примерен график:

Замъци:

  • Юни

Château de Chambord: 5 юни

Château de Versailles: 6 jюни

Château de Compiègne: 15 юни

  • Юли

Château de Fontainebleau: 1юли

Château de Pau: 1 юли

 

Музеи:

  • Юни

Musée du quai Branly - Jacques Chirac: 9 юни

Etablissement public du Palais de la Porte-Dorée: 16 юни

Cité de l’architecture et du patrimoine: 17 юни

Musée national Eugène-Delacroix: 22 юни

Musée de l’Orangerie: 22 юни

Musée d’Orsay: 23 юни

Musée national de la Céramique de Sèvres: 3та седмица на юни

Musée de Cluny-Musée national du Moyen-Age: 3та седмица на юни

Musée des Arts Décoratifs: 23 юни за временни изложби

Palais de la Découverte: 23 юни

Cité des sciences et de l’industrie: 27 юни

  • Юли

Grand Palais: 1 юли

Centre Pompidou: 1юли

Musée du Louvre: 6 юли

Musée Rodin: 7 юли

Musée Guimet: 8 юли

Musée Picasso: 3та седмица на юли

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 2 часа, Роца каза:

Малко новини за отварянето на Париж след двуседмичната частична изолация:

- парковете и градините отвориха миналата събота (поне повечето), та може да се излиза на въздух

- започва постепенно отваряне на замъците и музеите от този уикенд и до средата на юли. Ето примерен график:

Замъци:

  • Юни

Château de Chambord: 5 юни

Château de Versailles: 6 jюни

Château de Compiègne: 15 юни

  • Юли

Château de Fontainebleau: 1юли

Château de Pau: 1 юли

 

Музеи:

  • Юни

Musée du quai Branly - Jacques Chirac: 9 юни

Etablissement public du Palais de la Porte-Dorée: 16 юни

Cité de l’architecture et du patrimoine: 17 юни

Musée national Eugène-Delacroix: 22 юни

Musée de l’Orangerie: 22 юни

Musée d’Orsay: 23 юни

Musée national de la Céramique de Sèvres: 3та седмица на юни

Musée de Cluny-Musée national du Moyen-Age: 3та седмица на юни

Musée des Arts Décoratifs: 23 юни за временни изложби

Palais de la Découverte: 23 юни

Cité des sciences et de l’industrie: 27 юни

  • Юли

Grand Palais: 1 юли

Centre Pompidou: 1юли

Musée du Louvre: 6 юли

Musée Rodin: 7 юли

Musée Guimet: 8 юли

Musée Picasso: 3та седмица на юли

 

Супер ,мачове....ще се играят ли 🤔😉

Връзка към мнение
преди 27 минути , Галин Маргаритов каза:

Супер ,мачове....ще се играят ли 🤔😉

Ъъъъъъ, засега май не... ама футболът изобщо не ми е сред приоритетните информации 😉

Връзка към мнение

Току-що научих, че Айфеловата кула ще отвори частично от 25 юни: само до втория етаж и по стълбите, като маските ще са задължителни. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 17 минути , Роца каза:

Току-що научих, че Айфеловата кула ще отвори частично от 25 юни: само до втория етаж и по стълбите, като маските ще са задължителни. 

Сега ,ако кажеш и откъде да си купим билети онлайн .На официалния сайт още няма .

Връзка към мнение
6 minutes ago, Галин Маргаритов said:

Сега ,ако кажеш и откъде да си купим билети онлайн .На официалния сайт още няма .

От официалния сайт най-добре. Изчакай няколко дни. Ето съобщението от сайта: 

D-15 before re-opening !

The Eiffel Tower will open on June 25th, 2020, for visits by the stairs only, at first. In order to welcome our visitors in the best possible conditions, sanitary measures have been put in place, including the compulsory wearing of masks.  Our online ticket office will open within a few days. 

Click here to find out more.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.