Прескочи до съдържание

Ало! Ало! - новини от Париж (и Франция)


Роца

Препоръчани мнения

На 2.07.2020 г. в 18:06, Фил каза:

Лятна промоция на влаковете в област Hauts-de-France ( ето тук интерактивна карта на линиите, има я в pdf-формат)  - от 6 юли пускат в продажба 5000 билета по 1€ за период на пътуване 13.07-30.08.2020 . 
Дестинациите са наречени "море", "природа" и "градове" и както обикновено, обръщам внимание на гарата в Бове. image.png.39bf59530be734bb329158ee6383dee0.png
 

Фичо, ти успя ли да вземеш нещо. Светни ме как става, аз нещо не се оправям. От тук не ме препраща никъде , а от нормалното купуване ми дава други цени.

п.п. оправих се мерси

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да уточня - от Париж до Буве или до където е към морето няма билети по 1евро ( или аз не намерих). Явно са само от гарите който са описани в третата под точка.

Връзка към мнение
преди 22 минути , EliDion каза:

Само да уточня - от Париж до Буве или до където е към морето няма билети по 1евро

Ти кога проверява за билети до Бове? Защото 5000 не са чак толкова много и може бързо да са ги изкупили ....

Връзка към мнение

По обяд. Има много часове без цени. Не знам, може и да се появят по късно. Изобщо от Париж за никъде няма билети по 1евро. Но като се замисля и Париж не е в Hauts-de-France, a в ille-de-France. Има от Буве до там дето гледат децата ама сложно и дълго е името. Аз гледах от Буве до Дюнкерк, но изобщо не излизат цени за 23.07, 24.07

Връзка към мнение
преди 4 часа, EliDion каза:

Само да уточня - от Париж до Буве или до където е към морето няма билети по 1евро ( или аз не намерих). Явно са само от гарите който са описани в третата под точка.

Сега като се поразрових, установих каква е работата - наистина Париж не е включен в промоцията за 1€, на пък ми хрумна една схема по която може да се достигне от  Париж до Бове, или пък до морето (или в обратна посока) за 5+1 = 6€ по време на промоцията. :grin:
Например Париж >>> Бове 
Поглеждаш линията (С17) 
image.png.fce20fead5cbe2acf1fe39fefa6201da.png

и купуваш билет от Париж до някоя по-близка гара, да кажем, Chаmbly за 5€ 

image.png.bd6490935b5c6d52368f26cfa17d8fdb.png

 

 

после от промоционалните билети купаваш Chambly > Beauvais за 1€ 
image.png.708c949758b442659d70419327e94ab0.png

А за морето - поглеждаш линията (К11) 
image.png.15b504caf0730c25fd284792444f393b.png

 и пак купуваш билет от Париж до някоя по-близка гара, да кажем, Creil за 4 или 5€ 

image.png.869dd7c9edad5fcab8be7cb470dcfd7c.png

 

а после от промоционалните билети купаваш Creil > Boulogne-sur-mer  за 1€ 
image.png.160e2415b9fbda2ebf9c889334977ee6.png

или пък чак до Кале
image.png.97090a953a8e633f000741169009ba64.png
 

При това, в случай, че влакът от Париж стига до крайната гара, не виждам причина да се слиза на междинната гара. 

 

И по същия начин и в обратна посока.

Voila :wink:




 

  • Харесвам 6
  • Браво 4
Връзка към мнение

@Фил, това е направо за темата за шантавите маршрути 😉🤣

 

А по темата: Лувърът работи от вчера, с предпазни мерки.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Как ще се празнува 14 юли другия вторник:

- военният парад е заменен от церемония в ограничен състав и без публика. Поканени са само определен брой гости, основно участвали по времето на карантината (медицински лица, работещи в снабдяването и т.н.)

- фойерверките на Айфеловата кула ще се състоят в крайна сметка, но без публика. От 16 часа нататък, всичко подстъпи към Кулата и близките мостове ще бъдат затворени, за да се избегне струпването на хора. Ще има и концерт, но той ще бъде предаван по телевизията. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 6 часа, Роца каза:

Как ще се празнува 14 юли другия вторник:

- военният парад е заменен от церемония в ограничен състав и без публика. Поканени са само определен брой гости, основно участвали по времето на карантината (медицински лица, работещи в снабдяването и т.н.)

- фойерверките на Айфеловата кула ще се състоят в крайна сметка, но без публика. От 16 часа нататък, всичко подстъпи към Кулата и близките мостове ще бъдат затворени, за да се избегне струпването на хора. Ще има и концерт, но той ще бъде предаван по телевизията. 

Пред Айфеловата кула се прави сцена ,сигурно там ще е концерта или нещо подобно.Какво означава без публика ,има много мостове и паркове където може да си поседнеш и гледаш фойерверките.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Галин Маргаритов каза:

Какво означава без публика ,има много мостове и паркове където може да си поседнеш и гледаш фойерверките.

Точно това казвам по-горе, че те ще са затворени: от 11 часа нататък, ще затворят Марсовите полета, от 16ч - Трокадеро и моста пред него (Йена), а от 19 часа нататък и всички мостове от pont de Grenelle до pont d'Alma. Достъп ще имат само живеещите в района, срещу пропуск.

Затова, най-добрата гледка ще е в 23ч пред телевизора, на канал France2 😉.

  • Шок 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
На 10.07.2020 г. в 6:53, Роца каза:

Точно това казвам по-горе, че те ще са затворени: от 11 часа нататък, ще затворят Марсовите полета, от 16ч - Трокадеро и моста пред него (Йена), а от 19 часа нататък и всички мостове от pont de Grenelle до pont d'Alma. Достъп ще имат само живеещите в района, срещу пропуск.

Затова, най-добрата гледка ще е в 23ч пред телевизора, на канал France2 😉.

На Марсови полета правят нещо като сцена ,да знаеш нещо ,концерт ли ще има ? 

А аз като имам резервация за 14 юли за ресторант Chez Franzis как ще отида,то пак май за там не пресичам мостове ?🤔

Връзка към мнение

Да, традиционният симфоничен и оперен концерт, за който споменах по-горе, ще се състои пред Айфеловата кула, но ще го предават по телевизията. Публика на място няма да се допуска. Ще е от 21ч до 23ч, музикалният спектакъл с фойерверките започва в 23ч.

 

За ресторанта може да отидете с метро, или да предвидите да сте вече на десния бряг, за да не се налага да пресечете през моста Алма. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 19 часа, Роца каза:

Да, традиционният симфоничен и оперен концерт, за който споменах по-горе, ще се състои пред Айфеловата кула, но ще го предават по телевизията. Публика на място няма да се допуска. Ще е от 21ч до 23ч, музикалният спектакъл с фойерверките започва в 23ч.

 

За ресторанта може да отидете с метро, или да предвидите да сте вече на десния бряг, за да не се налага да пресечете през моста Алма. 

 

На Конкорд също има оживление ,военни ,полиция ,площадът е затворен за простолюдието,седалки .Кой да чакаме Тръмп или Путин ?😉

Някаква идея да хвърлим едно око .Поне самолети няма ли да има на " парада"?

Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Този паметник се намира точно между мост Александър трети и мостта на Инвалидите .Тук има паркче с пейки и хубава гледка към кулата ,Дали ще възможно сядането утре вечерта?

IMG_20200713_164642056.jpg

Връзка към мнение

Ползвали ли сте Paris pass и заслужава ли си?

Понеже толкова несигурно ми изглежда всичко напред, а имаме купени самолетни билети за септември до Париж, вече резервирах и хотел /с безплатна анулация в деня на пристигане и без предплащане/, не ми се иска предварително да купувам билети за атракции.

Чудя се, ако в последния момент се окаже, че бихме могли да пътуваме, дали ще е удачно да купя по един такъв пас. От всичко, което искам да видим само Айфеловата кула не включва. Доколкото прочетох включва всички видове транспорт в зони 1-3 /това вероятно изключва Версай и Дисни/.

Връзка към мнение
преди 11 часа, Dreamm каза:

Ползвали ли сте Paris pass и заслужава ли си?

Понеже толкова несигурно ми изглежда всичко напред, а имаме купени самолетни билети за септември до Париж, вече резервирах и хотел /с безплатна анулация в деня на пристигане и без предплащане/, не ми се иска предварително да купувам билети за атракции.

Чудя се, ако в последния момент се окаже, че бихме могли да пътуваме, дали ще е удачно да купя по един такъв пас. От всичко, което искам да видим само Айфеловата кула не включва. Доколкото прочетох включва всички видове транспорт в зони 1-3 /това вероятно изключва Версай и Дисни/.

 

В магеланскя пътеводител за Париж погледна ли?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не съм ползвала Пас и не мога да кажа от личен опит. Но моите разсъждения са следните.

1.Зависи колко време ще сте там и съответно можете ли физически и психически да обиколите толкова места, за времето, с което разполагате. Аз лично повече от един музей на ден не мога да понеса. В един момент всичко ти се слива. Общо взето на едно посещение на Париж посещавам един музей. Вярно е, че ходя поне веднъж годишно.

2. Проверете дали тези забележителности работят - предвид Ковид 19 обстановката и искате ли да се бутате в множество туристи.

3. Версай и Дисни са в зона 5, незнам дали се включват в пас-а.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 18 часа, Dreamm каза:

Ползвали ли сте Paris pass и заслужава ли си?

Понеже толкова несигурно ми изглежда всичко напред, а имаме купени самолетни билети за септември до Париж, вече резервирах и хотел /с безплатна анулация в деня на пристигане и без предплащане/, не ми се иска предварително да купувам билети за атракции.

Чудя се, ако в последния момент се окаже, че бихме могли да пътуваме, дали ще е удачно да купя по един такъв пас. От всичко, което искам да видим само Айфеловата кула не включва. Доколкото прочетох включва всички видове транспорт в зони 1-3 /това вероятно изключва Версай и Дисни/.

Аз тези дни се върнах от Париж , преди няколко месеца си бях взел подобна карта - 60 безплатно музея и безплатен транспорт .Но после затвориха границите ,музеите и си поисках парите ,parisinfo бяха така добри да ми ги върнат .В тази обстановка с тези маски в музеите не можеш да се насладиш ,поне при мен беше така ,така че НЕ препоръчвам подобна карта . Допълнително се ангажираш с обиколка на музеи ,а уверявам те на третия ден всичко ще ти е еднакво .По - добре настани се на хубаво място от където пеш може да ходиш до забележителностите ,аз единствено за Версай и за Монтматър ползвах транспорт .Иначе има хубави карти за метрото ,седмична от понеделник до неделя май е най - добре ......а,аз и  в метрото избягвах много да пътувам,с тези зарази , задължителни маски ....не е приятно . 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Забравих да кажа ,аз във Виена ползвах такава карта и повярвай ми престоят ми се превърна препускане от музей на музей .Както вече споменах след третия музей всичко ти е безразлично и еднакво ,но продължаваш да ги посещаваш ,защото си дал пари .Разбира се ,ако разбираш от изкуство ,ако работата ти е в тази насока ,ако отиваш с цел обучение или нещо подобно - да ,но ако отиваш с цел туризъм и като мен трудно различаваш Микеланджело от Леонардо да Винчи- не ти трябва .По- добре си набележи два,три музея и атракции и ги посети .Лувъра ,ако не е Мона Лиза и още една две картини ,нищо впечатляващо отвътре,но разбира се е задължителен . Монпарнаст - не препоръчвам ,прекрасна гледка ,но точно когато се стъмни и Париж стана красив ...ни изгониха ,затварят в 22:30.Айфеловата кула по стълбите до вторият етаж даже и на спортист като мен му се стори изморително ,имай го в предвид .Версай ,прекрасни градини ......само ако работят фонтаните ,а в нашият случай ,в неделя ги пуснаха около 16 :00 следобед ,така че да не вземете да си тръгнете по - рано ,както за малко да направим ние .

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Бих искала да попитам - какво е положението в момента в Париж от гл. т. на мерките срещу вируса? Дали работят нормално заведения, трябва ли да се ходи с маска по улиците? Иска ми се да направим един уикенд, може да включим и Дувил и Трувил за един ден с влака 🙂  В самия Париж дали има много болни?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ходи се с маска в заведения и магазини и градския транспорт. В събота и неделя имаше доста хора иначе е спокойно, няма много туристи. Има доста затворени заведения и магазинчетата за сувенири не работят, поне там където бяхме. Хората са спокойни. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От понеделник, заради увеличаващите се случаи на вируса в парижкия район, маските стават задължителни за всички над 11 години  не само вътре, но и навън на някои места в Париж, където има струпване на хора.

В долната статия има карта с местата и улиците:

 

https://www.paris.fr/pages/le-port-du-masque-obligatoire-dans-certains-espaces-publics-parisiens-8161

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От тази сутрин в Париж има нови места, в които носенето на маски навън е задължително, основно зони с голямо струпване на хора:

AN772LILPUR4G2SRTFA2EXQXFE.jpg

 

От друга страна, сега е моментът да се посетят Лувъра и Версай. Сутринта слушах по новините, че в момента има само 10 хиляди посетители дневно в Лувъра, вместо обичайните 40 хиляди, така че и двете музея могат да се разглеждат на спокойствие 😉 .

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От тази сутрин маските са задължителни навсякъде навън в Париж и близките предградия. Освен в Париж, са задължителни и в Орлеан, Тулуза, Марсилия, Ница, Монпелие и Тулон (и други градове  но те са доста по-малко туристически 😉).

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.