Прескочи до съдържание

Ало! Ало! - новини от Париж (и Франция)


Роца

Препоръчани мнения

Галин Маргаритов
преди 36 минути , ДиянаВ каза:

Пише, че и достъпът до върха може да отвори през лятото. Поначало за второ ниво с качване по стълбите не са се изчерпвали билетите и преди.

Надявам се ,че лятото означава юли месец .😉Нали е възможно да се купят първо билети за втория етаж и после за върха ,ако ги пуснат ,разбира се .

Връзка към мнение

Преди години е можело. От миналата година не може от втори етаж да се купи билет и за върха, защото с цел намаляване на персонала няма каси там. Обсъждахме го в темата В колко часа де се кача на Айфеловата кула. Това лято как ще бъде и ще има ли опция за смяна на вече закупен билет, не знам.

Ето информацията https://www.toureiffel.paris/en/faq/my-ticket/i-bought-ticket-2nd-floor-and-now-i-want-go-top-possible

I bought a ticket for the 2nd floor and now I want to go to the top, is this possible?

The choice of destination is made when purchasing the ticket. If you have opted to visit the 2nd floor you will not be given the possibility of buying an additional ticket for the top.

 

Връзка към мнение

Както със сигурност са забелязали пристигащите в Париж от летище Бове, които ползват автобусите за трансфер, площадът пред конгресния център на Porte Maillot вече доста време е строителна площадка.  Едно кратко видео с исторически преглед на градоустройственото развитие и на проекта за преустройство на това пространство.
И тук по-подробно представяне на проекта. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди час говори президентът. Започва третият етап на излизане от изолацията.

Ще отворят границите за европейските страни от утре, а за извън ЕС - от юли.

Минаваме в зелена зона, дори и в Париж и района, ресторантите ще отворят напълно навсякъде.

Засега маските остават силно препоръчителни, вчера още бяха задължителни в градския транспорт и в магазините (лично проверено).

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Военният парад по Шанз-Елизе на 14 юли, както и танците при пожарникарите тази година ще са отменени. 

Засега фойерверките на Айфеловата кула щесе състоят, но без публика.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Днес пуснаха билетите за Айфеловата кула,за сега са само за 2 етаж.Все пак е нещо .

преди 56 минути , Роца каза:

Военният парад по Шанз-Елизе на 14 юли, както и танците при пожарникарите тази година ще са отменени. 

Засега фойерверките на Айфеловата кула щесе състоят, но без публика.

От няколко дни се опитвам да си запазя ресторант за 14 юли ,на всички ресторанти ,които опитвам  в сайтовете им пише  ,че не работят .Les ombres,cafe de l homme,Chez Franzis.....вярно ли е ?

Връзка към мнение

имам питане, като са махнали забраните и от 15 юни може да се пътува за Франция, какво става при връщане ...следва ли да се карантинирам или и това отпада...

Връзка към мнение
преди 1 час, Галин Маргаритов каза:

Днес пуснаха билетите за Айфеловата кула,за сега са само за 2 етаж.Все пак е нещо .

От няколко дни се опитвам да си запазя ресторант за 14 юли ,на всички ресторанти ,които опитвам  в сайтовете им пише  ,че не работят .Les ombres,cafe de l homme,Chez Franzis.....вярно ли е ?

За момента Кулата е отворена до 2рия етаж, и достъпът е само по стълбите, асансьорите (и до 3ия етаж) не работят. 

За ресторантите, отварянето им е разрешено, но всеки ресторант рещшава самостоятелно дали да работи, или не. Но е възможно още датите онлайн да не са обновени. Как се опитваш да резервираш? Пробва ли през приложението The Fork?

 

@wiliko, май няма вече карантина в България при връщане от Франция. Не я ли вдигнаха в началото на юни?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 1 час, wiliko каза:

имам питане, като са махнали забраните и от 15 юни може да се пътува за Франция, какво става при връщане ...следва ли да се карантинирам или и това отпада...

От 15 юни границите вътре в Европейския съюз са отворени  и няма карантина,с изключение на Обединеното кралство и Испания ,мисля . Предполага се ,че от 1 юли ще се отворят и за други страни .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Здравейте ,ако имам някой,който е пътувал от и до летище Бове ,бързо ли се случват нещата там ,има ли закъснели полети и как става предвижването ?Моят полет по план трябва да пристигне  в 21:20 ,имам купени билети за автобус до Париж ,дали ще успея да стигна до Лувъра до 24.00 ,че до тогава ми е настаняването ,а не ми се остава в Бове ?Горе- доло съм се ориентирал със спирки на метро ,улици и т.н. ,страхувам се от забавяне на полет ,или забавяне на летището за проверки  и от купуването на билет за метрото .☺️

Връзка към мнение

Няколко новини:

- от 15 юли започват постепенно да отварят парковете на Дисни, но при засилени мерки - билети ще се купуват само онлайн, посетителите над 11 години ще трябва да носят маски, някои хотели няма да отворят, спектаклите и срещите с героите са отменени.

- от днес всички станции на метрото са отворени;

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Нови облекчения от последния път, когато писах, няма.

Маските са задължителни в градския транспорт и в магазините. Спазва се дистанция от 1 метър по обществените места (транспорт, ресторанти), в някои магазини, музеи, ресторанти има въведена посока на движение с цел минимализиране на контактите, в други места пускат по определен брой хора наведнъж (напр. не повече от 3 посетителя наведнъж в помещението).

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Лятна промоция на влаковете в област Hauts-de-France ( ето тук интерактивна карта на линиите, има я в pdf-формат)  - от 6 юли пускат в продажба 5000 билета по 1€ за период на пътуване 13.07-30.08.2020 . 
Дестинациите са наречени "море", "природа" и "градове" и както обикновено, обръщам внимание на гарата в Бове. image.png.39bf59530be734bb329158ee6383dee0.png
 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

И във връзка с горното, @Galii , не че те подстрекавам, но ...  :biggrin:

Доколкото разбрах - ще се прибираш от Париж с полета на Wizz на 15.07 в 21:55
Абе, ако искаш да ти е мирна главата - вземи си совалката от порт Майо за 15€ и си свиркай. :yes:
Обаче ако си склонен да експериментираш, мога да ти предложа следната схема :biggrin: :
На 6.07 от сайта на TER - Hauts-de-France  проверяваш за билети по  1€  от Северната гара (Paris-Nord ) до Бове. 


Хващаш най-добре влака в 17:07 или в краен случай този в 17:37

 image.png.617668f98468b0a6dcd0079d3c9b5cb5.png

след това от гара Бове в 19:07 хващаш междуградския автобус 42 за Амиен, цена на билета - 2€ и в 19:20 си на летището: 


image.png.a785ce80c5eac4c9df85754d6884fdab.png


Voilà! :wink:
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък смятам да се възползвам на 29-ти като отидем като се наспим и прекараме деня в Буве и после със 6-таца на летището. Казват, че има какво да се види. Пък ложе и океана да мръднем за ден и на летището и така сме без багаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тези от TER - Hauts-de-France май ще трябва да ми плащат за реклама, или да ме назначат за представител в България :biggrin: 

Поредната промоция - срещу 5€ за тези на възраст до 26г. и 10€ за 26г+ получавате  карта за намления както следва - за влаковете в област  TER Hauts-de-France, включително тръгващите от Париж - 70% за лятото до 31.08 и - 50% за останалото време в рамките на 1 година от валидирането на картата. Отстъпките важат за 4 човека - притежателят на картата и още трима. (изглежда като добар сделка, като инвестицията може да "се избие" даже с едно пътуване) . 

 

image.png.6cfa572b418b6c93a85e6c1e422e56c5.png


Повече инфо - тук 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 41 минути , EliDion каза:

ако намериш и за TGV (oui) за по 5-10 евро до Марсилия😎😏

Е, това е в обратната посока, аз отговарям за северозападна Франция :biggrin:

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.