Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Моля за мнение - За първи път ще летим от Лутън в 21.50 ч в средата на юли. Купила съм билети за нешънъл експрес от Виктория до Лутън   за 18.00 ч. По разписание трябва в 19.50 да пристигнем. Реално ли е като време или шансът да си изпуснем полета е сериозен? Някой, пътувал съвсем скоро от там може ли да сподели актуалното състояние на трафика по този маршрут - има ли задръствания и автобусите спазват ли си графика?

Връзка към коментар
преди 43 минути , yyanat@abv.bg каза:

Моля за мнение - За първи път ще летим от Лутън в 21.50 ч в средата на юли. Купила съм билети за нешънъл експрес от Виктория до Лутън   за 18.00 ч. По разписание трябва в 19.50 да пристигнем. Реално ли е като време или шансът да си изпуснем полета е сериозен? Някой, пътувал съвсем скоро от там може ли да сподели актуалното състояние на трафика по този маршрут - има ли задръствания и автобусите спазват ли си графика?

Здравей. Пристигане два часа преди полет е разумно време. За съжаление на два пъти ми се е случвало почти да изпусна полет от Лутън при същото планиране. Вторият път дори бяха три часа. Просто задръстванията бяха фамозни и непрекъснато предупреждавах тук във форума. 

 

Смятам все пак, че времето ще ви е достатъчно - не се притеснявайте (много). 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Въпрос относно Станстед експрес. Когато се купува билет онлайн, трябва да се посочи дата. При положение, че самолетът каца в 23.10 примерно на 7.06, за коя дата е по-добре да се купи билетът за влака - за 7 юни или за 8 юни? Ако е за 8.06, може ли да се ползва 15 минути преди полунощ или трябва да се изчака?

Връзка към коментар

Отново ще попитам за трансфера с шатъла от летище Лутън до Luton Airport Parkway. Пресен опит има ли някой. Не мога да реша,  при кацане по разписание в 13,35 мин. да закупя ли билет за влак от гара Luton Airport Parkway до гара St Pancras International - Лондон, в 14,51мин. Т.е.  достатъчно ли ще бъде от около 1,15 мин. за минаване на машинките с червени паспорти и без багаж и за шатъла. Иска ми се да имам и резерв в случай, че закъснее самолета. И в този случай плаща ли се билет за шатъла от 2 паунда? Ако има някой, който е ползвал скоро този маршрут, моля!

Има ли и такива магеланци, които от гара St Pancras International - Лондон са се прекачвали на влак на гара London King's Cross. Има ли много естакади, стълбища, и др. препятствия, които трябва да се вземат за около 30 мин. за да се достигне до съответния перон, ако е много отдалечен от входа на гарата?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 минути , rdd каза:

Отново ще попитам за трансфера с шатъла от летище Лутън до Luton Airport Parkway. Пресен опит има ли някой. Не мога да реша,  при кацане по разписание в 13,35 мин. да закупя ли билет за влак от гара Luton Airport Parkway до гара St Pancras International - Лондон, в 14,51мин.

Защо не ползваш автобусите?  Ако билетът ти е за по-късен час, при желание и налични места, може да се качиш на по-ранен автобус. Правила съм го многократно. 

http://www.easybus.com/en/london-luton

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей,

шатъла не съм ползвала, но минаването на машинките с паспорта при нас отне точно 2 минути, става доста бързо, а отделно от това и гишетата за обикновен паспортен контрол бяха празни (там сигурно щеше да е по-бързо даже, ако ги бяхме използвали).

Редактирано от Roberto Baggio
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 hours ago, rdd said:

Отново ще попитам за трансфера с шатъла от летище Лутън до Luton Airport Parkway. Пресен опит има ли някой. Не мога да реша,  при кацане по разписание в 13,35 мин. да закупя ли билет за влак от гара Luton Airport Parkway до гара St Pancras International - Лондон, в 14,51мин. Т.е.  достатъчно ли ще бъде от около 1,15 мин. за минаване на машинките с червени паспорти и без багаж и за шатъла. Иска ми се да имам и резерв в случай, че закъснее самолета. И в този случай плаща ли се билет за шатъла от 2 паунда? Ако има някой, който е ползвал скоро този маршрут, моля!

Има ли и такива магеланци, които от гара St Pancras International - Лондон са се прекачвали на влак на гара London King's Cross. Има ли много естакади, стълбища, и др. препятствия, които трябва да се вземат за около 30 мин. за да се достигне до съответния перон, ако е много отдалечен от входа на гарата?

Мисля че 1 час е напълно достатъчен за да се премине през паспортната проверка и да се стигне до автобусната спирка.

Преди 2 седмици пътувах с шатъла, но в обратната посока. Ако си купуваш билет за влак и избереш за начална/крайна спирка Luton Airport (LUA) , а не Luton Airport Parkway (LTN), в цената ще е включен и билета за шатъла. 
Ако резервираш билет за влак онлайн, трябва да го вземеш от автомат на гарата. Предполагам че на летището има. Изисква картата с която е закупен билета!!!

Редактирано от lub4oo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Скоро не съм, последно минавах през Лутън декември месец. Миналия бях на Хийтроу, терминал 5, пак с лична карта. Нямаше никакви забавяния. Даже имам известни подозрения, че с личната карта стана по-бързо, отколкото ако бях минала през машините за е-паспортите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

преди 4 часа, margarettod каза:

Някой скоро кацал ли е на Лутън със сутрешния полет от София? Интересувам се за колко време се минава проверка с лична карта?

Минавах края на Април, гишетата за паспортен контрол бяха празни, нямаше никакво забавяне.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Dani Magelan каза:

Защо не ползваш автобусите?  Ако билетът ти е за по-късен час, при желание и налични места, може да се качиш на по-ранен автобус. Правила съм го многократно. 

http://www.easybus.com/en/london-luton

Dani Magelan, няма да пътувам с автобус, защото също с влак ще продължа до Единбург от гара London King's Cross.

 

Повтарям и въпросът за размера и обема на гара London King's Cross и гара St Pancras International в Лондон. Има ли магеланци, които са пътували през тези гари? Колко са големи и колко средно като време е необходимо да се ориентираме. Прекачването ни ще бъде от гара St Pancras International  към гара London King's Cross ?

Редактирано от rdd
Връзка към коментар
1 hour ago, rdd said:

Dani Magelan, няма да пътувам с автобус, защото също с влак ще продължа до Единбург от гара London King's Cross.

 

Повтарям и въпросът за размера и обема на гара London King's Cross и гара St Pancras International в Лондон. Има ли магеланци, които са пътували през тези гари? Колко са големи и колко средно като време е необходимо да се ориентираме. Прекачването ни ще бъде от гара St Pancras International  към гара London King's Cross ?

Около 3-4 минути е от входа на едната гара до входа на другата, да стане 10 с ходенето до конкретния перон. 

  По повод другия ти въпрос - дневният билет за влака не е за конкретен час, а важи за всички влакове в конкретния ден, така че няма страшно.

From Luton Airport to King s Cross   Citymapper.png

Редактирано от water
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И съжалявам, ако вече е споменато някъде, но за придвижване в Лондон, ако имате мобилен нет, силно препоръчвам Citymapper. Има го и като сайт, и като приложение:

https://citymapper.com/london

 

https://citymapper.com/apps

 

Предимствата му пред Google Maps са много - показва варианти за придвижване с конкретни перони, времена за прекачване и - немаловажно - цени  за всеки вариант. Освен това ползват базата на TFL в реално време и виждате всички закъснения/проблеми по пътя, като предлага алтернативи. Има и варианти за маршрути пеша, с велосипед, с метро, с автобус, rain safe  (с най-малко ходене), както и комбинирани - например с Uber и метро.

Можете да споделите маршрута си с ваш близък (не е задължително той да има инсталиран Citymapper) и той да следи в реално време кога ще пристигнете. Много полезна функция, особено за сами жени вечер.

 

За съжаление в Англия е разработен само за няколко големи града - Лондон, Бирмингам и Манчестър, но го има и за много други световни столици - Париж, Ню Йорк, Москва, Лисабон, Брюксел и още много други:  https://citymapper.com/cities . Любопитен факт - избират градовете, в които да навлязат, с анкета от собствените си потребители:)

Това е любимото ми приложение, не мърдам без него. Бих дала две камили и торта с шоколад да го видя и в София, но СКГТ не е особено отворена да дава данните си на трети лица...

 

 

 

 

Редактирано от water
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да попитам до колко е безопасен районът около Victoria coach station за среднощно предвижване до автобусите на NE?В момента оглеждам хотели в близък радиус,че ще гоним полет в 6 от Станстед,а ще бъда сама с девойката.И в този смисъл шатъл в колко часа да предвидя?Някак не ми се иска да нощуваме на летището.

Връзка към коментар

Знаете ли дали има клетки за багаж на гарите в Лондон - Сейнт Панкрас и Кингс Крос? И ако има багажни клетки, достъпни ли са в полунощ например? От сайтовете им не можах да разбера.

Връзка към коментар
On 21.06.2017 г. at 11:08 AM, mamaivy said:

Искам да попитам до колко е безопасен районът около Victoria coach station за среднощно предвижване до автобусите на NE?В момента оглеждам хотели в близък радиус,че ще гоним полет в 6 от Станстед,а ще бъда сама с девойката.И в този смисъл шатъл в колко часа да предвидя?Някак не ми се иска да нощуваме на летището.

Абсолютно безопасен, осветен и пълен с живот. :) два пъти сме гонили ранен час на самолет от там, никакви притеснения, приятно, и спокойно е, има много хора, пътуващи насам-натам.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

реалистична е ли заложената в Easybus продължителност на трансфера Виктория - Лутън - 1,20 - 1,30 ч. за неделя привечер? мъча се да преценя за какъв час да взема билет при полет в 21:55..... за 18,00 часа дали е ок, според вас?

Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

реалистична е ли заложената в Easybus продължителност на трансфера Виктория - Лутън - 1,20 - 1,30 ч. за неделя привечер? мъча се да преценя за какъв час да взема билет при полет в 21:55..... за 18,00 часа дали е ок, според вас?

По-добре не рискувай... Когато ние пътувахме от Виктория до Лутън, се случи автобусът преди нашия изобщо да не замине, въпреки, че хората си бяха за повече от един автобус - просто спря на сектора за заминаване, хората стояха и чакаха да ги пуснат да се качат, което така и не се случи, след което автобусът просто си потегли празен за някъде и изчезна... Съответно хората от този автобус със зъби и нокти се опитваха да се качат в следващия (нашия), който пък си беше разпродаден и имаше големи драми... Не оставяй придвижването за Лутън за последния момент, че си е далеч, а и друг път съм чела за автобуси, които не са изпълнявали курса си.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани

Тръгвам 4-5 часа преди полета. Ако няма забавяне в транспорта и летищните формалности, а това се случва, наградата ми е повече време в един от добрите Дайнерс салони в Европа. Излизам от салона максимално късно, че чакането на изхода е от най-гадните. И си носи от София полиетиленово пликче за течностите, че там се заплащат

 по 1 паунд.

Опитаха се да ми извият ръцете и да ме заставят да купя. Как ли пък не.

Извадих от папката прозрачен джоб и сложих козметиката в него. Мина.

Един шоколад повече. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте. Организирам семейно ходене за ден и половина (двама възрастни и две деца) през ноември в Лондон, но нещо изникнаха много въпроси и неясноти. Ще съм благодарна, ако ми помогнете със съвети.

1. Кацане на Станстед в 13.30. След това искам да запазя билети за ИзиБус, обаче - разбирам, че за децата е безплатно (4г и 8г). Но на сайта ме пита колко места искама да запаза - тук какъв би следвало да е моят отговор - 2 или 4. Като напиша 2 - се страхувам, че няма да ми качат децата. Като напиша 4 - ми излизат платени и четирите места ????

2. Основните места, на които икам да отидем са - ден 1 (само късен следобяд) - Тауър Бридж (пешеходна разходка, без влизане в кулите), Лондонската кула, и Скай Гардън - Удачен ли е хотелът (който още не съм резервирала). О.К. ли е квартала .... http://www.premierinn.com/gb/en/hotels/england/greater-london/london/london-city-tower-hill.html?ARRdd=16&ARRmm=11&ARRyyyy=2017&NIGHTS=2&ROOMS=1&ADULT1=2&CHILD1=2&COT1=0&INTTYP1=FAM&SID=4

или http://www.premierinn.com/gb/en/hotels/england/greater-london/london/london-city-old-street.html?INNID=LONOLD&ARRdd=16&ARRmm=11&ARRyyyy=2017&NIGHTS=2&ROOMS=1&ADULT1=2&CHILD1=2&COT1=0&INTTYP1=FAM&SID=4&ISH=true&BRAND=PI

3. Ако резервирам единия от горните хотели - Трансфера от летището е по-удачно да е до спирка Ливерпул, нали

4. Ден 2 - Лондонско око, Уестминстър (без влизане), Бъкингам, Музей на естествознанието - Идеята ми е да го минем пешеходно от и до хотела, или най-много с двуетежен градски автобус

5. Ден 3 - Полет от Станстед в 14 часа. Тръгване от Ливерпул стейшън (????). Обаче тук ме наплашихте много с това 15 минутно отваряне на гейта .... Да вземем да тръгнем от рано от хотела, може би ( 9-10 часа????)

Връзка към коментар

И на мен ми предстои Лондон за първи път :) Прегледах набързо линковете, които сте публикували и май Oyster ще е най-подходящ за нас. Видях, че деца под 11 години пътуват безплатно в градския транспорт, което ме зарадва.

И да попитам - кацаме на летище Лутън, най-удачният транспорт до Лондон Рaddington station е влак?  Давайте съвети!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.