Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Вчера десетки пътници си изпуснаха полетите от по-далечните лондонски летища, включително ние 6 човека и още 3ма българи с които се запознахме докато бягахме като луди напред/назад безсмислено.

 

Причината е блокажи и протести за Палестина и арабите и против евреите и Израел. 

Оказа се невъзможно излизането от града, пълен блокаж на всички видове транспорт, 500м се минаваха за 30 минути!

Огромни закъснения с часове на автобуси и влакове, както и липса на такива, затворени входове за гари и метра и хиляди натъпкани хора навсякъде. Гарнирано беше с пиратки и хиляди полицаи и сирени с автомобили им през 1 минута.

 

Без да броя закъснението, от Виктория до Лутън го взехме за 3,5 часа или пристигнахме с над 4 часа  по-късно от предвиденото.

За капак и сайта на Уиз блокира и не можахме да купим нови билети и минахме на Раян, друго летище, нови трансфери и разправии..

 

  • Шок 15
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , Alexander каза:

Вчера десетки пътници си изпуснаха полетите от по-далечните лондонски летища, включително ние 6 човека и още 3ма българи с които се запознахме докато бягахме като луди напред/назад безсмислено.

 

Причината е блокажи и протести за Палестина и арабите и против евреите и Израел. 

Оказа се невъзможно излизането от града, пълен блокаж на всички видове транспорт, 500м се минаваха за 30 минути!

Огромни закъснения с часове на автобуси и влакове, както и липса на такива, затворени входове за гари и метра и хиляди натъпкани хора навсякъде. Гарнирано беше с пиратки и хиляди полицаи и сирени с автомобили им през 1 минута.

 

Без да броя закъснението, от Виктория до Лутън го взехме за 3,5 часа или пристигнахме с над 4 часа  по-късно от предвиденото.

За капак и сайта на Уиз блокира и не можахме да купим нови билети и минахме на Раян, друго летище, нови трансфери и разправии..

 

Доста неприятно... Не съм разбрала, че и вие ще сте в Лондон, малко късно се бях сетила да предупредя @ДиянаВ за този протест, доколкото си спомням из новините бяха написали, че ще оставят 3 големи централни гари отворени, едната от които Виктория, със сигурност е имало много закъснения и отменени влакове, но си мислех, че линиите за летищата ще ги поддържат доколкото могат (поне при други случаи винаги е било така). За автобуси изобщо не бих помисляла при такива ситуации... Явно сте попаднали в центъра на събитието, за съжаление...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Без никакви събития, преди около месец, дремахме над час и нещо в задръстване на магистралата по трасето Виктория - Лутън. Нашия автобус дойде, но предишния, с 1 час по-рано от нашия, въобще не се беше появил. И хората ги натъпкаха при нас, та станахме дядовата ръкавичка. Може би това е новото нормално в UK, кой ги знае, след Брекзит може да нямат достатъчно шофьори. Поне на заминаване от Лутън се минава бързо, за разлика от опашките при пристигане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , logist13 каза:

Без никакви събития, преди около месец, дремахме над час и нещо в задръстване на магистралата по трасето Виктория - Лутън. Нашия автобус дойде, но предишния, с 1 час по-рано от нашия, въобще не се беше появил. И хората ги натъпкаха при нас, та станахме дядовата ръкавичка. Може би това е новото нормално в UK, кой ги знае, след Брекзит може да нямат достатъчно шофьори. Поне на заминаване от Лутън се минава бързо, за разлика от опашките при пристигане.

Това не е нищо ново и не всичко се обяснява с Брекзит. По магистралите твърде често стават задръствания, особено в час пик и особено ако е имало катастрофа или дори ваканция на училищата... Причината да не се появи предишния автобус изобщо няма как да я гадаем 🙂

Връзка към мнение
Граф Вронски

@searus, случайно да има някакъв сайт, където да са описани бъдещи протести. (опитах се да намеря, но не успях). Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм се интересувала, мога да потърся... Иначе е из новините. При очаквани транспортни проблеми винаги има също информация на страницата на National rail, а и всяка отделна жп-компания.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Хм, явно е нямало и метро вчера, заради подмяна на сигналната система или нещо такова, това съм го пропуснала някак си (понеже рядко го ползвам)... За протестите нищо не открих и аз, но за транспорта - освен National rail, да се гледа и страницата на TfL

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Има ли в Лондон на някоя гара шкафчета за оставяне на багаж? До сега съм си го оставял на Виктория, но там е на бройка, а ще съм с няколко малки чанти и няма да е приятно ценово?

Връзка към мнение
преди 4 минути , Jorro каза:

Има ли в Лондон на някоя гара шкафчета за оставяне на багаж? До сега съм си го оставял на Виктория, но там е на бройка, а ще съм с няколко малки чанти и няма да е приятно ценово?

https://luggagehero.com/

 

Също е на час, но цените прдполагам са по-ниски. Нерядко са по сувенирните магазини. Сваляш приложението, запазваш си удобно място, после прекратяваш престоя през приложението, плащаш пак през него и си получаваш чантите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Zaro каза:

https://luggagehero.com/

 

Също е на час, но цените прдполагам са по-ниски. Нерядко са по сувенирните магазини. Сваляш приложението, запазваш си удобно място, после прекратяваш престоя през приложението, плащаш пак през него и си получаваш чантите.

Благодаря, но всичките им опции са пак на бройка багаж, нямат шкафчета. Явно ще се ползва такъв вариант. 

Връзка към мнение

Този уикенд про-палестинските демонстрации ще са децентрализирани, но на 25-ти ноември (събота) се очаква отново голям протест в Лондон.

Връзка към мнение
преди 28 минути , searus каза:

Този уикенд про-палестинските демонстрации ще са децентрализирани, но на 25-ти ноември (събота) се очаква отново голям протест в Лондон.

Е хубава работа, точно когато съм там и ще щъкам цял ден. За неделя има ли планирано нещо да се притеснявам за влака до Лутън? Къде да следя за затворени улици? За влаковете и градския транспорт знам къде да гледам.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Jorro каза:

Е хубава работа, точно когато съм там и ще щъкам цял ден. За неделя има ли планирано нещо да се притеснявам за влака до Лутън? Къде да следя за затворени улици? За влаковете и градския транспорт знам къде да гледам.

Напоследък не съм виждал да протестират по ЖП линии 😁

Връзка към мнение
преди 14 минути , Zaro каза:

Напоследък не съм виждал да протестират по ЖП линии 😁

Нали минали месец бяха блокирали всички изходи на Лондон

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Zaro каза:

Напоследък не съм виждал да протестират по ЖП линии 😁

Мне, само ги затварят гарите и спират една камара влакове 😉

 

преди 20 минути , Jorro каза:

Е хубава работа, точно когато съм там и ще щъкам цял ден. За неделя има ли планирано нещо да се притеснявам за влака до Лутън? Къде да следя за затворени улици? За влаковете и градския транспорт знам къде да гледам.

Като излезе информация по медиите, ще пиша пак, обикновено пускат карта с планирания маршрут. В неделя би трябвало да е спокойно.

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

Е хубава работа, точно когато съм там и ще щъкам цял ден. За неделя има ли планирано нещо да се притеснявам за влака до Лутън? Къде да следя за затворени улици? За влаковете и градския транспорт знам къде да гледам.

Бях в събота 11.11. Пристигнахме в града в 11:30 преди протеста от 12:00 и си тръгнахме същия ден в 19:30 с влак от Блекфриарс. Демонстрацията приключи някъде към 17-18:00 часа, защото ги видях вече като се прибираха на групи. Не ги усетих в действие, но се разхождахме из Кенсингтън.

Връзка към мнение
преди 42 минути , iMari каза:

За колко зони важи One Day Bus & Tram Pass от 6 GBP. Може ли да се ползва между централен Лондон(зона 1) и East Croydon(зона 5)?

За цял Лондон важи.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Забравих да спомена, че ако ще се ползва само еднопосочно от централен Лондон до Кройдън, ще е по-евтино с Pay as you go, защото ще се хване по всяка вероятност т.нар. Hopper fare (прекачване на автобус в рамките на 1 час), т.е. цялото пътуване ще излезе £3.50. Също да се има предвид, че в час пик автобусите може доста да се бавят и да стане спек, ако се гони самолет примерно...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте!

Плануваме предколедна разходка до Лондон в периода 7-10 декември. Имаме обаче намерение да отскочим до Oxford или Cambridge, защото предния път не успяхме. Но много се чудя кой от двата града да избера!? Та...приемам препоръки! 🙂

Връзка към мнение

Амии не е лесен избора. В Кеймбридж има повече паркове, реки и разходка с лодка (с гребла)

Оксфорд е по-застроен, но пък имаше интересен (за мен) музей, естествена история и антропология

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Magitu1 каза:

Здравейте!

Плануваме предколедна разходка до Лондон в периода 7-10 декември. Имаме обаче намерение да отскочим до Oxford или Cambridge, защото предния път не успяхме. Но много се чудя кой от двата града да избера!? Та...приемам препоръки! 🙂

Аз, честно казано, бих се ръководила от това, до кое мога да стигна лесно и бързо 😁 Особено на тези дати, когато ще има ЖП стачки. От опит знам, че уикендите са доста проблематични, но гледат да има поне някакви влакове през работни дни. Разбира се, винаги може с автобус и вероятно ще бъде и далеч по-евтино, особено ако се купят по-раничко билетите ☺️

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пътуване с автобус по време на ЖП стачка не е идея. Британците тогава се качват на колите и автобусите влизат в трафика с тях. От друга страна влаковете ще са редуцирани, но за сметка на това - претъпкани. Сложна дилема.

Ред.: сега погледнах планираните стачки и последната е на 8 декември. Така че на 9-ти би трябвало да се пътува нормално до Кеймбридж/Оксфорд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, vorbis каза:

Пътуване с автобус по време на ЖП стачка не е идея. Британците тогава се качват на колите и автобусите влизат в трафика с тях. От друга страна влаковете ще са редуцирани, но за сметка на това - претъпкани. Сложна дилема.

Ред.: сега погледнах планираните стачки и последната е на 8 декември. Така че на 9-ти би трябвало да се пътува нормално до Кеймбридж/Оксфорд.

Да, това е така за трафика, пропуснала съм да уточня. За стачките, на страницата на National Rail пише, че ще има ограничения на 9-ти, плюс факта, че денят след пълна стачка винаги е далеч от нормално функциониране... Аз не бих била толкова оптимистична 😉

 

In addition, all the above train operators will have an overtime ban between Friday 1 and Saturday 9 December. Further details are to be confirmed.

On the days where full strike action is taking place this is likely to result in little or no services across large areas of the network operated by the affected train companies. Services are also likely to be disrupted and start later on the day immediately following a full strike day. Passengers are warned to expect significant disruption and advised to plan ahead and check before you travel. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.