Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам билети за влак от Лутън до Лондон, купени преди месец, от най евтината тарифа "Super OFF Peak", която е за строго определн час и ден, т.е. не мога да изпозвам друг влак освен описаният. Преди няколко дни получих мейл, където ме уведомяват за промени в графика и тъй като моя час на тръгване вече не съществува, мога да се кача на следващия влак отговарящ на тарифата ми. Погледнах новото разписание и видях, че "моят" влак е изместен две минути по-рано. Дали мога да го се какча на него или мога да изпозвам само часове след моя и трябва ли да презаверявам билета по някакъв начин, защото на него е изписан невалидния вече час на тръгване?

Връзка към мнение
преди 1 час, elzbieta каза:

Здравейте,

Имам билети за влак от Лутън до Лондон, купени преди месец, от най евтината тарифа "Super OFF Peak", която е за строго определн час и ден, т.е. не мога да изпозвам друг влак освен описаният. Преди няколко дни получих мейл, където ме уведомяват за промени в графика и тъй като моя час на тръгване вече не съществува, мога да се кача на следващия влак отговарящ на тарифата ми. Погледнах новото разписание и видях, че "моят" влак е изместен две минути по-рано. Дали мога да го се какча на него или мога да изпозвам само часове след моя и трябва ли да презаверявам билета по някакъв начин, защото на него е изписан невалидния вече час на тръгване?

Ако имаш време да попиташ на гише на място, ще е най-добре, иначе виж дали тук нещо ще ти изпише:

 

https://www.nationalrail.co.uk/ticket-types/ticket-validity-finder/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
Граф Вронски

Ще използвам тази тема, за да може съобщението да достигне до повече хора.

Ще пускат билети (за лятото от юли до септември 2023) за посещение на кулата Елизабет с камбаната Big Ben.
Билетите ще се в продажба от 14ти юни и ще могат да бъдат взети от тук: https://www.parliament.uk/visiting/visiting-and-tours/big-ben-tour/

Досега достъпът до кулата е(беше) само за британци.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

@Граф Вронски много благодаря! Да ни върви с още подобни новини. Ще бъда в Лондон първата седмица на юли с дъщеря ми и сега си правим програма. Искаме да отидем на мюзикъл, видяхме цените на билетите, случайно да знаеш начин/място да ги  купя по-евтино, с отстъпка?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
Преди 1 час, Jenbel каза:

@Граф Вронски много благодаря! Да ни върви с още подобни новини. Ще бъда в Лондон първата седмица на юли с дъщеря ми и сега си правим програма. Искаме да отидем на мюзикъл, видяхме цените на билетите, случайно да знаеш начин/място да ги  купя по-евтино, с отстъпка?

Съжалявам, но не мога да помогна тук. Никога не съм бил на мюзикъл в Лондон и не съм и търсил.

Абсолютно на прима виста, първите резултати от google (не съм ги чел в детайли и реално не знам дали ще помогнат с нещо):

https://www.visitlondon.com/things-to-do/whats-on/theatre/buying-theatre-tickets
https://www.radiotimes.com/going-out/tickets/how-to-get-cheap-theatre-tickets/


 

Връзка към мнение

Да се включа за билетите за мюзикъли. Погледнете в сайтовете на самите театри. Понякога има по-евтини билети от сайтовете на агенции.

От тук съм взимала билети с оферти: https://www.londontheatredirect.com/ или https://www.lovetheatre.com/

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Няколко пъти съм била на мюзикъл, последно купувах билети преди седмица за съвсем скоро.

Варианти за евтини билети има, с цената на компромис - на високо и с не добра видимост. Имаше възможност за билети от 22 паунда, купих от 87 паунда, имаше и по 200. Трябва да си прецениш. Гледай отзивите и каква е видимостта

Имат значение деня и часа (14:30 или 19:30)

Най-евтини са билетите през официалния сайт.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Jenbel каза:

Искаме да отидем на мюзикъл, видяхме цените на билетите, случайно да знаеш начин/място да ги  купя по-евтино, с отстъпка?

Може да проверите и британският topcashback - viator дава 12% кешбек до края на деня.

Screenshot_20230610-091057.png.9b393a479ce118b15bef250d535debb5.png

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благо

преди 5 часа, Надя каза:

Няколко пъти съм била на мюзикъл, последно купувах билети преди седмица за съвсем скоро.

Варианти за евтини билети има, с цената на компромис - на високо и с не добра видимост. Имаше възможност за билети от 22 паунда, купих от 87 паунда, имаше и по 200. Трябва да си прецениш. Гледай отзивите и каква е видимостта

Имат значение деня и часа (14:30 или 19:30)

Най-евтини са билетите през официалния сайт.

 

Да, да, всичко това го видях и намерих сайт с отзиви за конкретните места в конкретната зала. И при мен се очертава да купя от по-скъпите билети, защото не искам да си развалим удоволствието с места с лоша видимост. 

Благодаря на всички за идеите, ще проверя всички възможности.

 

Сега друго да питам. Прочетох за предстоящи стачни действия на наземния персонал на Хийтроу, планирани за това лято, ще започнат от 24 юни и ще стачкуват всеки уикенд през юли и август: https://www.dailymail.co.uk/news/article-12169721/Heathrow-airport-strikes-June-2023-dates-cancelled-flights-compensation-information.html?ico=related-replace

Пише, че стачните действия ще засегнат Терминал 3 и Терминал 5. Ние ще летим с България Ер, които оперират на Терминал 4, на дати 30 юни - 9 юли. Сега се чудя да се притеснявам ли, че може да бъдем засегнати от стачката. Някой, ако има опит с тази ситуация на Хийтроу, да сподели, моля.

 

И още един въпрос имам за посещение на Sky Gardens. Колебая се дали си струва. Има голям наплив от туристи. Правилно ли разбирам, че е безплатно качването, ако не се ползват баровете и ресторантите горе, но пак трябва да направя резервация. Още повече, че има график на дните отворени за посещение, в множество дни е затворено за maintenance. 

Редактирано от Jenbel
Връзка към мнение
Граф Вронски
Преди 1 час, Jenbel каза:

 

И още един въпрос имам за посещение на Sky Gardens. Колебая се дали си струва. Има голям наплив от туристи. Правилно ли разбирам, че е безплатно качването, ако не се ползват баровете и ресторантите горе, но пак трябва да направя резервация. Още повече, че има график на дните отворени за посещение, в множество дни е затворено за maintenance. 

За Sky Garden-а : да, безплатно е. 

Когато правиш резервация за бар/ресторант, нямаш нужда от отделен билет (за вход).

 

Please be aware, if you have a restaurant reservation, you do not need a separate access ticket. 

 

Аз не съм бил в бар/ресторант, но за мен гледката си заслужава.

Ето малко снимки:

 

20221005_154844-01.jpeg.5707c92db070429f6ac647863531b339.jpeg

 

20221005_155427-01.jpeg.88bf3e6ab57455d05a03261e43b0a832.jpeg

 

20221005_155713-01.jpeg.b7f530839d75bb032b1e05fd35e556e6.jpeg

 

Една друга алтернатива е: Garden at 120. По-ниско е, но е в близост до Sky Garden и отново е безплатно. Оттам се вижда Sky Garden-a:

 

20230303_101651-01.jpeg.51153ca074c745d5782331acdf15330b.jpeg

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Jenbel каза:

Пише, че стачните действия ще засегнат Терминал 3 и Терминал 5. Ние ще летим с България Ер, които оперират на Терминал 4, на дати 30 юни - 9 юли. Сега се чудя да се притеснявам ли, че може да бъдем засегнати от стачката. Някой, ако има опит с тази ситуация на Хийтроу, да сподели, моля.

ами всичко ще си функционира, но е възможно да изтеглят служители от другите терминали да работят на мястото на стачкуващите, и да има забавяне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Jenbel каза:

 

 

И още един въпрос имам за посещение на Sky Gardens. Колебая се дали си струва. Има голям наплив от туристи. Правилно ли разбирам, че е безплатно качването, ако не се ползват баровете и ресторантите горе, но пак трябва да направя резервация. Още повече, че има график на дните отворени за посещение, в множество дни е затворено за maintenance. 

Скай гардън е задължителен за мен, при всяко посещение на Лондон! Много е приятно там. Има малък бар в общото помещение, предлагат се кафе, чай, сандвичи и др. Поръчваме от най-голямата по милилитри течна напитка и стоим по два часа. Цялата атмосфера ме зарежда с много добро настроение за няколко дни напред.

За музикалната програма, при последното си пощение на Лондон, бяхме купили билети за Royal Albert Hall. На най-последния ред. 20 паунда билета за вечерно представление на оркестър и певци, около 100 души, създали музика за компютърни игри. Беше супер! Имаше свободни места в близост до сцената, и уредниците даваха допълнителни билетчета, безплатно, ако някой желае да се премести. Ние си останахме на балкона. Беше много приятно и вълнуващо да се докоснем до тази внушителна сграда, построена от Кралица Виктория. Успех!

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ако нощуваме през октомври в Ричмънд, как е най-разумно да стигнем до Станстед? Полетът е в 17:30, неделя. @searus, може ли да ни посъветваш? 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Lindt каза:

Ако нощуваме през октомври в Ричмънд, как е най-разумно да стигнем до Станстед? Полетът е в 17:30, неделя. @searus, може ли да ни посъветваш? 

Ние обикновено хващаме Overground от Ричмънд до Стратфорд и оттам с автобус (не помня кой точно сме вземали, който е по-евтин 😉 ). Разбира се, първо се следи дали няма проблеми по трасето на Overground, защото много обичат уикендите да създават такива...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , searus каза:

Ние обикновено хващаме Overground от Ричмънд до Стратфорд и оттам с автобус (не помня кой точно сме вземали, който е по-евтин 😉 ). Разбира се, първо се следи дали няма проблеми по трасето на Overground, защото много обичат уикендите да създават такива...

Мерси! А изглежда ли ти по-лесно от това да отидем до Лутън? 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Мерси! А изглежда ли ти по-лесно от това да отидем до Лутън? 

За лесно не знам, може би е малко по-бързо до Лутън, от Ричмънд до Финчли и оттам автобус... Има и влакове, разбира се, ако купите по-рано билети, няма да са скъпи... Ползвам също така splitmyfare.co.uk за по-евтини билети, особено ако са last minute, понякога остава достатъчно за 1-2 кафета 😉 на по-кратките разстояния (на по-дългите съм засичала огромни разлики)

Връзка към мнение

От Stansted до Richmond най-лесно и бързо ще е с влаковете и метрото. От летището С Greater Anglia до Tottenham Hale, от там с Victoria До Vauxhall и от Vauxhallсъс Southwestern До Richmond. В най-добрият случай ще отнеме около 2 часа.
От Luton ще е по-Бързо, тъй-като има само една смяна. Със Thameslinkдо West Hampsteadи от там с overground-а директно до Richmond.

Връзка към мнение

Минава ли се все още автоматична проверка с БГ паспорти след Брекзит?

И дали има такава на Лутън де. На Станстед беше много бързо и удобно преди, а с ЛК можеше да откараш половин час.

Колко време да предвидим от кацането до райса де?

Връзка към мнение
преди 3 минути , jorocontrola каза:

Минава ли се все още автоматична проверка с БГ паспорти след Брекзит?

И дали има такава на Лутън де. На Станстед беше много бързо и удобно преди, а с ЛК можеше да откараш половин час.

Колко време да предвидим от кацането до райса де?

Да, на летище Лутън също има машинки.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , jorocontrola каза:

Минава ли се все още автоматична проверка с БГ паспорти след Брекзит?

И дали има такава на Лутън де. На Станстед беше много бързо и удобно преди, а с ЛК можеше да откараш половин час.

Колко време да предвидим от кацането до райса де?

Да, предвиди поне 40 Мин, най-добре час.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

планираме да сме в Лондон в периода 23-27.12.2023г.

Може ли някой да помогне с информация какво ще е отворено(музей и забележителности няма отворени, но може би магазини и заведения) на 25.12.2023г.(с двама тиййнове сме)?

Тъй като видях, че и градския транспорт няма да работи. Ние ще сме в района на Падингтън. Може би ще се разходим в Хайд парк,/Кенсигтън/Нотинг хил?

И още 1 въпрос разумно ли е да направим половин ден в Уиндзор(не сме го посещавали, 55 мин. пътуване в посока) и късния следобед London eye? 

 

Връзка към мнение

На Коледа нищо не работи със сигурност. На 26.12 e Bank Holiday също си мисля, че повечето от атракциите няма да работят, но може да се отдадете на шопинг, по това време обикновено започват големите разпродажби. За транспорта вече сте се ориентирали. Уиндзор е впечатляващ и ако имате време, отидете. Проверете дали работи и цената на билетите. Не знам дали няма семеен билет , те обикновено са на по разумни цени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Zlatin Mitzov каза:

Здравейте, 

планираме да сме в Лондон в периода 23-27.12.2023г.

Може ли някой да помогне с информация какво ще е отворено(музей и забележителности няма отворени, но може би магазини и заведения) на 25.12.2023г.(с двама тиййнове сме)?

Тъй като видях, че и градския транспорт няма да работи. Ние ще сме в района на Падингтън. Може би ще се разходим в Хайд парк,/Кенсигтън/Нотинг хил?

И още 1 въпрос разумно ли е да направим половин ден в Уиндзор(не сме го посещавали, 55 мин. пътуване в посока) и късния следобед London eye? 

 

Winter Wonderland, Hyde park, не работи само на 25ти

https://hydeparkwinterwonderland.com/about/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , stebal каза:

На Коледа нищо не работи със сигурност. На 26.12 e Bank Holiday също си мисля, че повечето от атракциите няма да работят, но може да се отдадете на шопинг, по това време обикновено започват големите разпродажби. За транспорта вече сте се ориентирали. Уиндзор е впечатляващ и ако имате време, отидете. Проверете дали работи и цената на билетите. Не знам дали няма семеен билет , те обикновено са на по разумни цени.

Здравейте, благодаря за отговора.

Да Bank holiday е, но London eye & Madame Tussaud, St. Paul са отворени - 26.12.23.

Никога не сме ходили в мадам тусо, но заради дъщеря ми ще отидем. Не знам дали, часовете са точни и ако закъснееш 10-15 мин. е проблем?

В други локации не са правили проблем, за такива закъснения. 

Уиндзор, като пробвах има семейна отстъпка 🙂.  Колко време е необходимо, като се вземе под внимание, че St .George Chapel е затворена. Прочетох, че 2-2.30 ч. са достатъчни?

 

Връзка към мнение

Арабските магазини сигурно ще работят на 25-ти. Ако ви потрябва храна проверете дали няма такъв наблизо.  За Мадам Тюсо - не мисля, че малко закъснение ще е проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.