Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

преди 22 часа, Граф Вронски каза:

 Мадам Тюсо

На нашите деца не им хареса там. Не е голямо. Восъчни фигурни на хора, които не познават. Аквариума им беше по-интересен. Legoland, Chessington World of Adventures.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Колко са големи децата и колко време имате на разположение?

За мен Мадам Тюсо е разочарование.

London Eye, разходка с корабче по Темза, Tower of London, London Transpot Museum, Shrek's Adventure, The Dungeon ...

За Natural History Museum и Harry Potter Studio си предвидете много часове - задължително два отделни дни

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз щях да питам за възрастта на децата, а ние пък лондонския аквариум не го препоръчваме 😁 Чесингтън си е извън Лондон, ако разширим търсенето, има какво да се предложи още...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 8 минути , Lindt каза:

@searus, според теб рододендроните в Ричмънд парк дали ще са добре разцъфнали на 22-23 април? 

Питай ме пак към края на март месец 😉 Забелязала съм, че много зависи колко е меко времето през късна пролет, защото в години с ужасен студ и дъжд през март/април всичко започва да цъфти поне с 2 седмици закъснение... Рододендрони сигурно ще има, а вероятно и още камелии (които цъфтят масово може би през март), но повечето азалии като че ли са малко по-късничко от тях. Сигурно ще има тук-там нацъфтели, но цветното одеало обикновено е по в началото/средата на май...

Не знам дали не те обърквам 🤣 Накратко, ако март е мек, 22-23 април трябва да има вече прошарени доста азалии, но ако не е толкова мек, може да хванеш само началото на голямото Цъфтенье...

А, и bluebells трябва да има през април...

Погледни ето тук: https://www.royalparks.org.uk/parks/richmond-park/things-to-see-and-do/isabella-plantation/monthly-plant-diaries

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , searus каза:

Питай ме пак към края на март месец 😉 Забелязала съм, че много зависи колко е меко времето през късна пролет, защото в години с ужасен студ и дъжд през март/април всичко започва да цъфти поне с 2 седмици закъснение... Рододендрони сигурно ще има, а вероятно и още камелии (които цъфтят масово може би през март), но повечето азалии като че ли са малко по-късничко от тях. Сигурно ще има тук-там нацъфтели, но цветното одеало обикновено е по в началото/средата на май...

Не знам дали не те обърквам 🤣 Накратко, ако март е мек, 22-23 април трябва да има вече прошарени доста азалии, но ако не е толкова мек, може да хванеш само началото на голямото Цъфтенье...

А, и bluebells трябва да има през април...

Погледни ето тук: https://www.royalparks.org.uk/parks/richmond-park/things-to-see-and-do/isabella-plantation/monthly-plant-diaries

Не ме объркваш. Само че не съм сигурна дали евтините билети ще ни чакат до първа пролет :yes: Но да, може би сините камбанки с елените ще помогнат да преживеем липсата на азалиите. 

Връзка към коментар

Ако все пак късметът с Изабела плантейшън ти изневери, можеш да търсиш елени албиноси из парка, и да ги наснимаш с по-хубав апарат 😁 Доколкото съм чувала, и в Буши парк се намирал беличък лопатар...

 

DSC03504.JPG.77c9816be34bc7dbaf863a0fa33ab256.JPG

 

DSC03497.JPG.99d02a9278b1c0e34032cdae171512b1.JPG

 

DSC03496.JPG.8cb061df06d7ccff3f7691eee94c65c2.JPG

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , searus каза:

Ако все пак късметът с Изабела плантейшън ти изневери, можеш да търсиш елени албиноси из парка, и да ги наснимаш с по-хубав апарат 😁 Доколкото съм чувала, и в Буши парк се намирал беличък лопатар...

 

DSC03504.JPG.77c9816be34bc7dbaf863a0fa33ab256.JPG

 

DSC03497.JPG.99d02a9278b1c0e34032cdae171512b1.JPG

 

DSC03496.JPG.8cb061df06d7ccff3f7691eee94c65c2.JPG

Благодаря 🙂 Сестра ми каза, че  доста се губи тръпката като отидеш и те чака стадо елени, а не обикаляш да ги търсиш, но издирването на албинос може да помогне :girl_pinkglassesf: 

 

П.П. @master_of_germs, вие как ходихте до парка миналата пролет? 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lindt каза:

Благодаря 🙂 Сестра ми каза, че  доста се губи тръпката като отидеш и те чака стадо елени, а не обикаляш да ги търсиш, но издирването на албинос може да помогне :girl_pinkglassesf: 

Сигурно е така, обаче знаеш ли колко пъти никакви не съм ги виждала стадата, паркът никак не е малък, имат си няколко местенца, които си обитават, но не винаги са до пътя, както много хора очакват. Ако стигнете дотам, се пиша парков рейнджър/водач, да знаеш 🤣 🤣🤣 И без това най-вероятно ще съм там всеки уикенд след средата на април 🤣

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , searus каза:

Сигурно е така, обаче знаеш ли колко пъти никакви не съм ги виждала стадата, паркът никак не е малък, имат си няколко местенца, които си обитават, но не винаги са до пътя, както много хора очакват. Ако стигнете дотам, се пиша парков рейнджър/водач, да знаеш 🤣 🤣🤣 И без това най-вероятно ще съм там всеки уикенд след средата на април 🤣

О, много добре, ще те имам предвид за местен водач 🙂

Връзка към коментар

Защо такава шокирана емотиконка 🤣 Този парк е най-близкият до вкъщи и сме постоянно там да караме колелета по забранените пътечки (не ме издавайте), да водим някой приятел да ахка и охка покрай азалиите, или да си направим някой пикник под някоя камелия, ако е по-мокро, тогава само чаена пауза... Също, хвърляме самолетчета или фризби, търсим гъби, прескачаме змии (срещат се един-два вида безопасни вида), а накрая си броим кърлежите (винаги готова със специалната пинсетка в джоба на раницата)...

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Lindt каза:

Благодаря 🙂 Сестра ми каза, че  доста се губи тръпката като отидеш и те чака стадо елени, а не обикаляш да ги търсиш, но издирването на албинос може да помогне /cdn-cgi/mirage/bbaa1733949422b2211a70b5f90e359e5fd8476488c397c3a24a929968186264/1280/https://magelanci.com/uploads/emoticons/girl_pinkglassesf.gif 

 

П.П. @master_of_germs, вие как ходихте до парка миналата пролет? 

С метро до Richmond и после пеш нагоре до парка. Покрай terrace gardens, където съко гледките са хубави. Но ние нощувахме сравнително близо, само на няколко спирки с метрото, на Hammersmith. Беше ни много удобно за Ричмънд и за Кю гардънс.

Бяхме в дните около Гергьовден.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако не ви се губи време за ходене пеш (на мен лично Ричмънд не ми е особено приятен за разходки, освен край реката), точно на изхода на гарата в Ричмънд е автобусната спирка, 65 и 371 ще ви стоварят за 10 минути до един от входовете (Petersham gate), спирката се казва The Dysart. До Richmond gate мисля че няма спирка толкова близо... Автобусите са честички, особено 65, но ще си пише на таблото след колко минути има.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

О, да, автобуси си има. Но на нас веднага след Узбекистан всичко в Лондон ни се струваше като райска градина и с удоволствие се разхождахме по цял ден пеш.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте!
Предстоят ми 4 дни в Лондон. Има ли нужда да обменя кеш или мога само с карта да плащам?

Благодаря предварително!

Даже е по- добре с карта само, не съм плащал кеш в Лондон от 2019 . Метро, ресторанти  , магазини, всичко с карта, не знам само улични будки и такива дали може. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам два въпроса.

1. Ако купя билет за автобус за даден час от летището в Лутън до Лондон на National Express, но не успея да го хвана (заради закъснял полет да речем), горя ли с билета или часовете нямат голямо значение и мога да хвана следващ?

2. Пробвах през търсачката на National Express да задам крайна точка две различни места в Лондон и ми изкарва едни и същи автобуси. В което има логика, ако автобусът прави някакви спирки. И ако логиката ми е правилна, някой може ли да ми каже как да видя кои са всички спирки по дадена линия? Нещо не се ориентирам на сайта...

Връзка към коментар
преди 3 минути , Victoria каза:

 

2. Пробвах през търсачката на National Express да задам крайна точка две различни места в Лондон и ми изкарва едни и същи автобуси. В което има логика, ако автобусът прави някакви спирки. И ако логиката ми е правилна, някой може ли да ми каже как да видя кои са всички спирки по дадена линия? Нещо не се ориентирам на сайта...

Ето тук . Кликаш на линията и ти показва всички спирки : https://timetables.nationalexpress.com/routes

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако изпуснеш твоя час, можеш да се качиш на друг, стига да има място (качват първо всички с билети за този час и после ако има места и други)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, infectedmushroom каза:

Даже е по- добре с карта само, не съм плащал кеш в Лондон от 2019 . Метро, ресторанти  , магазини, всичко с карта, не знам само улични будки и такива дали може. 

Не е добре да се абсолютизира така! Все още има доста места в Лондон, които приемат само кеш. ОК, може би от туристическа гледна точка тези места не представляват интерес, но е добре да се знае. Аз винаги в такива случаи се сещам за израза "Cash is King", като имам принцип да нося малка сума кеш в себе си, независимо в коя страна се намирам...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Duke каза:

Не е добре да се абсолютизира така! Все още има доста места в Лондон, които приемат само кеш. ОК, може би от туристическа гледна точка тези места не представляват интерес, но е добре да се знае. Аз винаги в такива случаи се сещам за израза "Cash is King", като имам принцип да нося малка сума кеш в себе си, независимо в коя страна се намирам...

От любопитство питам само, ако може примери, аз също си нося кеш (почти) винаги, обаче откакто и обществените тоалетни из центъра искат да платиш 20p с карта, съвсем се отчаях 😉 И само ги мисля бездомните хорица (и уличните музиканти) кога ще тръгнат и те с пос-терминали... 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , searus каза:

От любопитство питам само, ако може примери, аз също си нося кеш (почти) винаги, обаче откакто и обществените тоалетни из центъра искат да платиш 20p с карта, съвсем се отчаях 😉 И само ги мисля бездомните хорица (и уличните музиканти) кога ще тръгнат и те с пос-терминали... 

Първото което ми идва на ум е мърча по време на концерт. Не говорим за мърч в O2, а за мърч на индипендънт група с концерт във "Форум" Кентиш Таун или Ислингтън, примерно. Разни квартални "фиш енд чипс" също предпочитат кешово плащане. Има и други примери...

Връзка към коментар
преди 2 часа, searus каза:

и уличните музиканти) кога ще тръгнат и те с пос-терминали... 

Може би ще те изненадам. Музикантите на пазара в Covent Garden (ако правилно си спомням - те са част от трупата на Операта) имат и пос-терминал. Това го видях и ноември 2022 , и сега януари 2023. 

Най-доброто, което успях да хвана е кадър от един клип, символът за беконтактно плащане си личи(поне на моя телефон 😄:

Screenshot_20230202_133750_Gallery.jpg.564640af5dff2cb640fc7e7ed9b29a30.jpg

 

Та, в крак са с времето 🤣

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.