Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Има ли някаква информация или прогнози колко ще продължат тези стачки? Че ми предстои ходене до Лондон през февруари и ми е особено важно влаковете да не стачкуват, че трябва да се пренеса до Манчестър за един ден. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Kosta Grudov каза:

Има ли някаква информация или прогнози колко ще продължат тези стачки? Че ми предстои ходене до Лондон през февруари и ми е особено важно влаковете да не стачкуват, че трябва да се пренеса до Манчестър за един ден. 

Много е рано да се каже, периодично си има, за февруари ще знаем вероятно към средата на януари...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, ще пътувам до Лондон с дъщеря си с агенция, но имаме 1 свободен ден. Имам нужда от помощ, за да подредя няколко атракции - Winter Wonderland, Мадам Тюсо, Лондонското око и искам да разгледаме украсата по централните улици, Окфорт, Карби и др.

Ще пътуваме от хотела до гара Виктория.  Как ще е най-щадящо краката да ги подредя :) От гарата с кой автобус до коя атракция мога да стигна или само пеша?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам 4-5 часа престой на Лутън между два полета. Да препоръчате място наоколо, до където може да се отиде с удобен транспорт за кратка разходка? 

Връзка към мнение

За толкова малко време не си струва да се ходи до Лондон, по мое мнение. Може от летището да хванете автобус 24 или 25, да повървите малко и общо за 30-ина минути да сте в Wardown House, Museum and Gallery, Old Bedford Rd, Luton LU2 7HA. Музеят не е уау, но става за кратка разходка и с оглед на времето в момента да не те вали. Само вижте работното му време, тъй като беше доста орязано. Входът е свободен, като се издържа с дарения. Има приятно кафе с автентична обстановка. Струва си да се види, ако човек иска за няколко часа да разгледа нещо интересно, а не да сърфира на летището.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има ли условие за 6 месеца валидност на паспорта при пътуване до Великобритания? Според сайта на Външо и британския правителствен портал граждани на ЕС влизат в UK c валиден паспорт , но преди седмици потребител сподели , че детето му не било допуснато до бординг от граничен служител в София , заради изтичащ по-рано паспорт.

Какви са изискванията в действителност , пропускам ли нещо ? 

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Има ли условие за 6 месеца валидност на паспорта при пътуване до Великобритания? Според сайта на Външо и британския правителствен портал граждани на ЕС влизат в UK c валиден паспорт , но преди седмици потребител сподели , че детето му не било допуснато до бординг от граничен служител в София , заради изтичащ по-рано паспорт.

Какви са изискванията в действителност , пропускам ли нещо ? 

Друга ще да е била причината.

 

You’re from the EU, Switzerland, Norway, Iceland or Liechtenstein

You can enter the UK with one of the following identity documents:

  • a passport
  • an Irish passport card
  • a national identity card issued by an EU country, Switzerland, Norway, Iceland or Liechtenstein, if you’re eligible to use one

Your identity document should be valid for the whole of your stay.

 

https://www.gov.uk/uk-border-control/before-you-leave-for-the-uk

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
28 minutes ago, Zaro said:

Друга ще да е била причината.

 

You’re from the EU, Switzerland, Norway, Iceland or Liechtenstein

You can enter the UK with one of the following identity documents:

  • a passport
  • an Irish passport card
  • a national identity card issued by an EU country, Switzerland, Norway, Iceland or Liechtenstein, if you’re eligible to use one

Your identity document should be valid for the whole of your stay.

 

https://www.gov.uk/uk-border-control/before-you-leave-for-the-uk

 

Явно.Често хората не споделят всичко и става объркване.Инфото е от голяма ФБ група за пътешествия.

 

П.П. Да се има предвид , че само определени категории европейски граждани се допускат с лична карта., в общия случай трябва паспорт.

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , pitanka каза:

Здравейте, имам 10часов престой на Хийтроу и се чудех дали ще ми трябва виза, за да изляза от летището? Или изобщо нещо по-различно от паспорт?

Български гражданин ли сте, респективно с български паспорт ли пътувате? Ако е така, нищо друго не е необходимо.

От 1 януари 2024 се говореше за въвеждане на разрешение за влизане в UK, което би трябвало да се получава онлайн срещу платена такса. Някой знае ли развитието на този въпрос?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , pitanka каза:

Здравейте, имам 10часов престой на Хийтроу и се чудех дали ще ми трябва виза, за да изляза от летището? Или изобщо нещо по-различно от паспорт?

Само паспорт е достатъчно.

Връзка към мнение
преди 14 часа, ДиянаВ каза:

Български гражданин ли сте, респективно с български паспорт ли пътувате? Ако е така, нищо друго не е необходимо.

От 1 януари 2024 се говореше за въвеждане на разрешение за влизане в UK, което би трябвало да се получава онлайн срещу платена такса. Някой знае ли развитието на този въпрос?

Европейските ги отложиха пак, англичаните не съм сигурен, но май и те

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 57 минути , silviavt каза:

Здравейте, кой е най-бюджетния вариант за придвижване от летище Лутън до Лондон?

Ако достатъчно рано букнеш автобус директен или влак за точен час, което ти е по-рисковата опция при закъснение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, silviavt каза:

Здравейте, кой е най-бюджетния вариант за придвижване от летище Лутън до Лондон?

Най-, най-бюджетният е пеша до гара Luton Airport Parkway и от там влак на East Midlands Railway за фиксиран час до St Pancras, цените започват от 2,30£.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,  имам следната питанка. Искам да посетим sky garden имам даже резервация направена за съответната дата. Проблема е следния ние ще сме с ръчния багаж на уиз, а доколкото прочетох в изискванията за влизане в сградата има ограничение в големината на багажа и е с размери 41,24,16 - нашият ще е малко по-голям и се чудя дали въобще ще ни пуснат. Търся алтернатива, ако не става с багажа ни къде може да го оставим в близост. Някой да е оставял или да знае място за багаж наоколо?

Връзка към мнение

Не знам за Sky Garden, защото за там не можахме да резервираме, но ако там не може с такъв багаж, с раници точно по размера на Уиз се качихме на The Garden at 120, която беше много приятна и също е в района. На открито е, не е толкова на високо, но пък не е толкова популярна и беше много спокойно и красиво на залез.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 46 минути , zvezda9001 каза:

Здравейте,  имам следната питанка. Искам да посетим sky garden имам даже резервация направена за съответната дата. Проблема е следния ние ще сме с ръчния багаж на уиз, а доколкото прочетох в изискванията за влизане в сградата има ограничение в големината на багажа и е с размери 41,24,16 - нашият ще е малко по-голям и се чудя дали въобще ще ни пуснат. Търся алтернатива, ако не става с багажа ни къде може да го оставим в близост. Някой да е оставял или да знае място за багаж наоколо?

В getyourguide има опция за оставане на багажа. И виждам, че има в близост до Sky Garden. Аз я използвах два пъти , но други места.

П.с. В Garden at 120 сме влизали с раниците на гърба си (след проверка).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Граф Вронски каза:

В getyourguide има опция за оставане на багажа. И виждам, че има в близост до Sky Garden. Аз я използвах два пъти , но други места.

П.с. В Garden at 120 сме влизали с раниците на гърба си (след проверка).

За Garden at 120 има ли вход или е безплатно, как стоят нещата?

Връзка към мнение
Преди 1 час, zvezda9001 каза:

Здравейте,  имам следната питанка. Искам да посетим sky garden имам даже резервация направена за съответната дата. Проблема е следния ние ще сме с ръчния багаж на уиз, а доколкото прочетох в изискванията за влизане в сградата има ограничение в големината на багажа и е с размери 41,24,16 - нашият ще е малко по-голям и се чудя дали въобще ще ни пуснат. Търся алтернатива, ако не става с багажа ни къде може да го оставим в близост. Някой да е оставял или да знае място за багаж наоколо?

Ако има около седмица до вашата дата (за да има време евентуално да ви отговорят), аз бих им пуснала питане на: skygarden@20fenchurchstreet.co.uk дали има къде да се остави багажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , zvezda9001 каза:

За Garden at 120 има ли вход или е безплатно, как стоят нещата?

Безплатно е и няма резервации. Това е сайта: https://www.thegardenat120.com/#content/page/visitor_info

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , Яничка каза:

Ако има около седмица до вашата дата (за да има време евентуално да ви отговорят), аз бих им пуснала питане на: skygarden@20fenchurchstreet.co.uk дали има къде да се остави багажа.

На сайта им пише, че при тях няма къде да се остави багажа, даже на няколко места са го написали..

Връзка към мнение
Преди 1 час, zvezda9001 каза:

На сайта им пише, че при тях няма къде да се остави багажа, даже на няколко места са го написали..

Е, аз не съм им чела сайта и от питането ти не става ясно, че при тях няма място за багаж :) Значи -  варианта на @Граф Вронски :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Граф Вронски

@zvezda9001, така като гледам (от картата с адресите в GetYourGuide), багажът се оставя в hub by Premier Inn London Tower Bridge hotel (на 500м от Sky Garden). Аз използвах ваучери и оставях в същата верига (в Covent Garden и в Euston). За друго се сетих. Като казах, че имам ваучери от GetYourGuide все едно съм открил несъществуващ химичен елемент, така ме гледаха и на двете места и казаха, че не го знаят. Четяйки описанието, то било Stasher (което не знам какво е), но някъде го чух измежду техните думи (че много акцект , много нещо 😄 ), и викам "да, да, Stasher е". Та, познаха химичния елемент в телефона ми 😄 

 

Screenshot_20240102_181258_GetYourGuide.jpg.89e2d8bbb8c56f56e86d0e819f393625.jpg

  • Благодаря 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.