Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Предстои ми кацане на Heathrow февруари в 21:50 вечерта и на следващия ден рано сутринта полет от Gatwick. 
Искам след кацането директно да се отправя към хотела си на Gatwick, но по това време виждам опции само National express за 22.50 на човек или Bolt за 55-60.. 

Ще имам и чекиран багаж и сигурно преди 22:30 няма да успея да хвана транспорт.

 

Някой да знае по-удачен начин да се придвижа между двете летища или просто да преглътна цената..

Връзка към мнение
преди 5 минути , Kosta Grudov каза:

Здравейте!

 

Предстои ми кацане на Heathrow февруари в 21:50 вечерта и на следващия ден рано сутринта полет от Gatwick. 
Искам след кацането директно да се отправя към хотела си на Gatwick, но по това време виждам опции само National express за 22.50 на човек или Bolt за 55-60.. 

Ще имам и чекиран багаж и сигурно преди 22:30 няма да успея да хвана транспорт.

 

Някой да знае по-удачен начин да се придвижа между двете летища или просто да преглътна цената..

National Express е най ок като опция, хем ти е 22 паунда, хем ти е директно ,по това време няма трафик и за 1 час си там 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Дайте ми акъл. 
Имаме другия месец кацане на Хийтроу Т4 в 12.30 и полет от Лутън в 20.50, в работен ден. Не ми се ще директно да заминем за Лутън и да дремем на летището, че и без това ще сме по самолети/летища от полунощ.

Имаме багаж, който можем да оставим дори за 2-3 часа някъде, за да се разходим навън (и да идем на кръчма). Приемам всякакви логистични идеи, шантави (но изпълними) също.  :smile3:
В Лондон съм била само веднъж за ден, на спринт по стандартните места (Бъкингамски дворец, Биг Бен, Сити, Скай гардън) и нямам против да видя друго, ако има възможност.
 

Връзка към мнение
преди 20 часа, Kosta Grudov каза:

Здравейте!

 

Предстои ми кацане на Heathrow февруари в 21:50 вечерта и на следващия ден рано сутринта полет от Gatwick. 
Искам след кацането директно да се отправя към хотела си на Gatwick, но по това време виждам опции само National express за 22.50 на човек или Bolt за 55-60.. 

Ще имам и чекиран багаж и сигурно преди 22:30 няма да успея да хвана транспорт.

 

Някой да знае по-удачен начин да се придвижа между двете летища или просто да преглътна цената..

Лично аз за Гетуик ползвам влак от London Bridge или Victotia. Няма начин в този час да не можете да се придвижите до тях с Piccadilly Line на метрото и продължение с Jubilee и Victoria Line съответно. А от тези две гари има влакове до Gatwick денонощно. Вярно, след полунощ са може би по един на час - но ги има.

Връзка към мнение
преди 27 минути , Argentique каза:

Дайте ми акъл. 
Имаме другия месец кацане на Хийтроу Т4 в 12.30 и полет от Лутън в 20.50, в работен ден. Не ми се ще директно да заминем за Лутън и да дремем на летището, че и без това ще сме по самолети/летища от полунощ.

Имаме багаж, който можем да оставим дори за 2-3 часа някъде, за да се разходим навън (и да идем на кръчма). Приемам всякакви логистични идеи, шантави (но изпълними) също.  :smile3:
В Лондон съм била само веднъж за ден, на спринт по стандартните места (Бъкингамски дворец, Биг Бен, Сити, Скай гардън) и нямам против да видя друго, ако има възможност.
 

Първо, от 12:30 до 20:50 времето не е чак толкова много. Това е Лондон и там всичко е далече и до него се отива бавно. 🙂 Второ, все пак имате време за една разходка. Взимате си метрото до града, можете да оставите някакъв багаж примерно на Victoria Station, оттам е удобно да се разходите до интересни и недалечни места, да подишате лондонски въздух, да поразгледате - и някъде най-късно към 5 да продължите към Лутън с National Express или някой влак от Victoria. Вижте кое ще ви се върже по-добре ценово на конкретната дата, и действайте смело. Но така като гледам... имате максимум 3 часа за мотане из Лондон.

Връзка към мнение
преди 38 минути , Argentique каза:

Дайте ми акъл. 
Имаме другия месец кацане на Хийтроу Т4 в 12.30 и полет от Лутън в 20.50, в работен ден. Не ми се ще директно да заминем за Лутън и да дремем на летището, че и без това ще сме по самолети/летища от полунощ.

Имаме багаж, който можем да оставим дори за 2-3 часа някъде, за да се разходим навън (и да идем на кръчма). Приемам всякакви логистични идеи, шантави (но изпълними) също.  :smile3:
В Лондон съм била само веднъж за ден, на спринт по стандартните места (Бъкингамски дворец, Биг Бен, Сити, Скай гардън) и нямам против да видя друго, ако има възможност.
 

за 4-5 часа дето ще имаш, може да хапнеш някъде и разходка . С метрото да се пуснеш до Hyde Park corner или Knightsbridge и да си направиш разходка там. Мн приятен район. Или до Piccadilly circus и по Regent st да се помоташ. Ако слезеш на gloucester road може да убиеш време във V&A (Victoria & Albert ) музея, и да хапнеш в https://daphnes-restaurant.co.uk/ топ място е ,а не е така скъпо както са другите места от такъв калибър . За друго не мисля поне аз че ще ти стигне времето. Все пак е хубаво и да си по навреме за полета а имаш и път до Лутън 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Гост каза:

Лично аз за Гетуик ползвам влак от London Bridge или Victotia. Няма начин в този час да не можете да се придвижите до тях с Piccadilly Line на метрото и продължение с Jubilee и Victoria Line съответно. А от тези две гари има влакове до Gatwick денонощно. Вярно, след полунощ са може би по един на час - но ги има.

1. Това няма смисъл да го прави човека

2. Пикадили не минава през Виктория 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , infectedmushroom каза:

1. Това няма смисъл да го прави човека

2. Пикадили не минава през Виктория 

 

преди 34 минути , Гост каза:

Лично аз за Гетуик ползвам влак от London Bridge или Victotia. Няма начин в този час да не можете да се придвижите до тях с Piccadilly Line на метрото и продължение с Jubilee и Victoria Line съответно. А от тези две гари има влакове до Gatwick денонощно. Вярно, след полунощ са може би по един на час - но ги има.

Благодаря и на двамата! 
Проверих и този вариант, но пътя се удължава с поне час, а за тези късни часове, май предпочитам по-бързото придвижване. 

Понеже ще сме двама и реално National Express ще излезе 45 паунда, чудя се дали заради всичките багажи не е по-удачен Болт-а за 10-15 паунда отгоре, тъй като така или иначе ще е скъпо.. Как стоят нещата с багажите в автобуса, има ли ограничения, плащат ли се допълнително? Става въпрос за 1-2 куфара от най-големия размер, около 20-23кг + 2 раници примерно. И трябва ли предварително да се закупят билети за Express-a, или няма шанс да няма място от Хийтроу?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Kosta Grudov каза:

 

Благодаря и на двамата! 
Проверих и този вариант, но пътя се удължава с поне час, а за тези късни часове, май предпочитам по-бързото придвижване. 

Понеже ще сме двама и реално National Express ще излезе 45 паунда, чудя се дали заради всичките багажи не е по-удачен Болт-а за 10-15 паунда отгоре, тъй като така или иначе ще е скъпо.. Как стоят нещата с багажите в автобуса, има ли ограничения, плащат ли се допълнително? Става въпрос за 1-2 куфара от най-големия размер, около 20-23кг + 2 раници примерно. И трябва ли предварително да се закупят билети за Express-a, или няма шанс да няма място от Хийтроу?

Ама вие отивате направо на Гетуик и ще стоите там до сутринта, или сте си взели все пак някъде хотел? Иначе в National Express мисля че дават безплатно по един чекиран багаж в рамките на билета, нататък се доплаща. При купуването на билета би трябвало да видите опциите. Що се отнася до Bolt за 55-60 паунда, струва ми се малко нереално, защото разстоянието е доста. Особено пък през нощта. Става дума за 70 км шофиране, проверих по картата. Мирише ми на поне 80-90 паунда, т.е. по-скоро двойно на автобуса, дори и за двама. Та ако няма да спите никъде, ясно - National Express е добро решение. Между другото, ако сте сигурни кога пристигате, купете си билети предварително, защото може да са с голяма отстъпка. Не знам това 22.50 за тогава ли го виждате, но ако да, то знайте че като наближи, цената сигурно ще е друга. Не съм ползвал точно тази отсечка, но примерно Лутън до Лондон варира между 6-8 на промоция и 13.50 (ако вече не е и повече) на място или някой ден предварително. Принципно теоретически има шанс и да няма място, въпреки че не се случва много често. Винаги има и такса за резервация при тия, но тя е 1 паунд от машината на място или 1.50 онлайн. Връщаме се на спането... Ако ще взимате хотел за нощта, препоръчвам East Croydon - там има и разни бюджетни хотелчета като Easy Hotel, които са на пешеходно разстояние от гарата. На East Croydon спира влакът от London Bridge, за който Ви споменах, от него се взима и влак до Gatwick. Линията е денонощна.

Връзка към мнение

Има хотел за вечерта, той е на North Terminal-a на Gatwick за по-голямо удобство за полета след това. Затова и искам директно да се придвижа максимално бързо до там, за да имам максимално време за почивка. 

Ще проверя вариантите за билетите, иначе тази цена 22.50 ми я дава гугъл, болта също от там го гледам. Иначе freenow примерно го дава 70-80 паунда, а болт-а 55-60 за 50 минути път, доста е разликата в двете приложения.

Най-вероятно ще е експреса, само ме притеснява, че кацането е 21:50, с чекиран багаж, а експреса който ме устройва тръгва 22:37, следващия го дават чак 00:37, но каквото такова. 🙂

Благодаря! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Kosta Grudov каза:

Има хотел за вечерта, той е на North Terminal-a на Gatwick за по-голямо удобство за полета след това. Затова и искам директно да се придвижа максимално бързо до там, за да имам максимално време за почивка. 

Ще проверя вариантите за билетите, иначе тази цена 22.50 ми я дава гугъл, болта също от там го гледам. Иначе freenow примерно го дава 70-80 паунда, а болт-а 55-60 за 50 минути път, доста е разликата в двете приложения.

Най-вероятно ще е експреса, само ме притеснява, че кацането е 21:50, с чекиран багаж, а експреса който ме устройва тръгва 22:37, следващия го дават чак 00:37, но каквото такова. 🙂

Благодаря! 

От Лутън за града Лондон си взех предварително, по-рано и он лайн билети за National Express. Не можах да хвана автобуса, за който ми беше часът поради малко 20-мин. закъснение с кацането и голямо около час чакане да изляза от летището. Нямаше проблем да се кача на втори или трети автобус след този, за който имах час.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

Дайте ми акъл. 
Имаме другия месец кацане на Хийтроу Т4 в 12.30 и полет от Лутън в 20.50, в работен ден. Не ми се ще директно да заминем за Лутън и да дремем на летището, че и без това ще сме по самолети/летища от полунощ.

Имаме багаж, който можем да оставим дори за 2-3 часа някъде, за да се разходим навън (и да идем на кръчма). Приемам всякакви логистични идеи, шантави (но изпълними) също.  :smile3:
В Лондон съм била само веднъж за ден, на спринт по стандартните места (Бъкингамски дворец, Биг Бен, Сити, Скай гардън) и нямам против да видя друго, ако има възможност.
 

Много е малко времето, намерете някой пъб около Хийтроу или Лутън и така. Около Хийтроу (Т5) има паркче, стари кръчмета (King's arms, The white horse) и идилично селце (Longford), където изкарахме 1-2 полудена в разходки. Ако ви се дават няколко паунда може да отидете с автоматичните капсули (pods).

Лутън пък оглавява класациите за най-гадните английски градове, та може от любопитство да видите какво е.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , Kosta Grudov каза:

Иначе freenow примерно го дава 70-80 паунда, а болт-а 55-60 за 50 минути път, доста е разликата в двете приложения.

Това, което Гугъл дава много често няма нищо общо с реалността. Случвало ми се е да показва опция с Болт, а всъщност приложението въобще да не е налично в конкретната държава .

Сега проверих аппа какво ще излезе от Хийтроу до Гатуик.

Screenshot_20240108-211857.png.2a9013afee1a529c577e5d2baf58e96a.png

В момента там е 19:25ч, а след 22:00ч ще е и по-скъпо заради нощната тарифа.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако няма болт, има Убер и (поне) едно приложение за викане на такси (Gett или get taxi). Ама предполагам няма да е евтино.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички! Най-вероятно значи ще букна билети за national express-a, само се надявам 50 минути да ми стигнат да изляза от терминала и да си взема багажа, че иначе ще трябва да чакам +2 часа.. много странно защо ми показва 22:40 и чак 00:40, в 23:40 няма.. изпусна ли го, ще трябва или 100 паунда за болт, или да пристигам по никое време на гетуик.. Най-много да се откажа от чекирания багаж и да пътувам само с ръчен, за да спестя време, но и тогава май не са ми сигурни 50-те минути 😄

Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 2 часа, Argentique каза:

Дайте ми акъл. 
Имаме другия месец кацане на Хийтроу Т4 в 12.30 и полет от Лутън в 20.50, в работен ден. Не ми се ще директно да заминем за Лутън и да дремем на летището, че и без това ще сме по самолети/летища от полунощ.

Имаме багаж, който можем да оставим дори за 2-3 часа някъде, за да се разходим навън (и да идем на кръчма). Приемам всякакви логистични идеи, шантави (но изпълними) също.  :smile3:
В Лондон съм била само веднъж за ден, на спринт по стандартните места (Бъкингамски дворец, Биг Бен, Сити, Скай гардън) и нямам против да видя друго, ако има възможност.
 

Ето някакви идейки от мен. Като предполагам, че така ще се движите: от Heathrow ще вземете Piccadilly Line, а пък за Luton ще тръгнете от St.Pancras International. Време е колкото за лека разходка + хапване/пийване.

предложение 1: слизате на Leicester Square. Тука има много заведения, че дори и Happy (последния път имаше опашка за него). Багаж може да се остави в hub by Premier Inn London Covent Garden hotel - ваучер от GetYourGuide, аз съм го използвал (виж коментара ми от предната страница). За Fish and Chips ми препоръчаха Hobsons Fish and Chips, ноооо аз не ядох fish and chips , не си падам много по пърженето. Заложих на любимата ми сьомга 😄 и доста силно миришеше на пържено, та имай го предвид. На St.Martin's Lane (където е багажното), забелязах много ясно The Alchemist St Martin's Lane - място за коктейли. Не съм бил там, но ми изглеждаше много симпатично. Друга кръчма, която съм забелязвал пак на същата улица: Mr Fogg's Tavern. Като цяло не мисля, че има голяма разлика между кръчмите, почти всички са с един и същи интериор и дори ги бъркам. Продължавате и към Covent Garden. Освен Covent Garden пазарите (Apple Market и Jubilee Market), имате в района Chinatown, Trafalgar Square. Взимате багажа , пак на Piccadilly line до St. Pancras.

предложение 2: Пак с Piccadilly Line, слизате на St.Pancras и се прехвърляте на Northern Line и слизанете на станция Camden Town -> веднъга на повърхността има 2 кръчми: The World's End (не успях да вляза, явно в 11:00 все още не пият бира 😄 ) и The Camden Eye. Връщата се с Northern Line обратно на King's Cross St.Pancras с повишено внимание (тука има 2 бранча/разклонения и трябва да гледате кой идва и за къде е). Лошото е, че трябва багажа да е с вас. На Euston съм оставял багаж, ама докато отидете, леко ще загубите време.

предложение 3: бих препоръчал Mercato Mayfair (снимки оттам). Последния път аз бях в тотален шок: (модерен) пазар в църква. Гръм и трясък в главата ми 😄 Но беше супер приятно. Има пици, паста, испанско, рамени, тайландско и още някакви азиатски неща. Бар за джин, бира и коктейли. Но е тегаво отиването до там и после тръгването към St. Pancras.

 

20231121_143153.jpg.72de680a2dd274cbe10ad7f534e88f11.jpg 20231121_143253.jpg.495380f29b109d76b1881ad6017accee.jpg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , Kosta Grudov каза:

Благодаря на всички! Най-вероятно значи ще букна билети за national express-a, само се надявам 50 минути да ми стигнат да изляза от терминала и да си взема багажа, че иначе ще трябва да чакам +2 часа.. много странно защо ми показва 22:40 и чак 00:40, в 23:40 няма.. изпусна ли го, ще трябва или 100 паунда за болт, или да пристигам по никое време на гетуик.. Най-много да се откажа от чекирания багаж и да пътувам само с ръчен, за да спестя време, но и тогава май не са ми сигурни 50-те минути 😄

Давам още един вариант, за много крайни случаи, ако има наистина 2 часа до следващия автобус с NE и не ви се виси - автобус SL7 до Кройдън и оттам с влак до Гатуик. SL7 е бившият x26, спира на малко спирки и е сравнително бърз (особено през нощта, официално по разписание е 102 минути), за цената от £1,75. В него обикновено има обособено място за багаж, но и да няма, не е проблем. От Кройдън до Гатуик пътуването отнема между 15 и 20 минути с влак, който в по-късните часове е на половин час, а после става на един час... Аз съм го правила това пътуване, когато с NE ми идваше прекалено скъпо (в последния момент стана ясно, че ще ходим на друго летище), това е с минимално прекачване (1) и е за предпочитане, когато е с багаж човек...

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Благодаря на всички! Най-вероятно значи ще букна билети за national express-a, само се надявам 50 минути да ми стигнат да изляза от терминала и да си взема багажа, че иначе ще трябва да чакам +2 часа.. много странно защо ми показва 22:40 и чак 00:40, в 23:40 няма.. изпусна ли го, ще трябва или 100 паунда за болт, или да пристигам по никое време на гетуик.. Най-много да се откажа от чекирания багаж и да пътувам само с ръчен, за да спестя време, но и тогава май не са ми сигурни 50-те минути 😄

Каквото стане, не можеш всичко да предвидиш до минутата. Понякога се каца точно по разписание, но чакаш летищния бус или паспортни проверки и общо взето все нещо чакаш😄. Мисълта ми е, че може да не ти е 2 часа чакането на късния автобус, а час или по-малко.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Граф Вронски каза:

Ето някакви идейки от мен. Като предполагам, че така ще се движите: от Heathrow ще вземете Piccadilly Line, а пък за Luton ще тръгнете от St.Pancras International.
 

Браво, Графе! :thank_you:Как си личи, когато някой пише за неща, които му харесват. :smile3:
Вече имам вагон идеи за няколко (еднодневни) ходения занапред. Само да събера сили (и някой не-съвсем-нормален да ми се върже :biggrin:).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Не знаех в коя тема е най-подходящо да го пусна и за това избрах тази. Ако летите от Станстед вече може да влизате с течности и не е нужно да вадите течностите от ръчния багаж. Най-вляво са монтирали нов тип скенер  така, че може да влезете и с бутилка вода или друга напитка.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 1 час, Captain45 каза:

Не знаех в коя тема е най-подходящо да го пусна и за това избрах тази. Ако летите от Станстед вече може да влизате с течности и не е нужно да вадите течностите от ръчния багаж. Най-вляво са монтирали нов тип скенер  така, че може да влезете и с бутилка вода или друга напитка.

Може ли източник за тази информация? Утре летя от Станстед и ще проверя на място.

Връзка към мнение

Аз съм източника. В момента съм на Станстед и минах преди час секюрити контрол. Като влизаш в най-вляво е само такъв скенера. Можеш спокойно да си носиш вода или друга напитка. Служителят който разпределяше опашката го каза на двама преди мен, че не е нужно да оставят водата или да я изпиват преди проверката. Всички си бяха извадили и течностите от ръчният багаж в прозрачни торбички и ни казаха, че може да си ги приберем в багажа. Прибрах ги и така си мина на скенера. Изглежда малко космически на фона на останалите.  И детектора за метал е по-различен за хората. Заставаш настрани с ръце отстрани и ако нямаш метал по себе си ти светва веднага зелено на монитора на служителя с надпис PASS. Ако имаш метал в обувките например те карат да минеш отстрани има специален скенер за обувки и ги сканират докато си обут.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Значи вече мога да нося в ръчния багаж тазгодишната реколта от ябълковия сайдер в бутилки от минерална вода. :biggrin: Отвориха работа на българските митничари.

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Не попитах обаче служителят дали скенера не засича алкохол в течността 😉 Иначе има още една новина от летището. На влизане на паспортен контрол на автоматичните скенери моя паспорт мина без проблем, а на жена ми не мина и се наложи да се реди на другата опашка, за да й го провери служител. Там нямаше никакъв проблем. На въпроса защо не й минава паспорта на автоматичните скенери, служителят й отговорил, че имало някакъв проблем и трябвало да й го преиздадат ако иска да минава на автоматите.  Нейният паспорт е по-нов от моя като издаване. А преди година минахме на същите автомати със същите паспорти и не е имало проблем. Знам ли ги англичаните какво са променили, та имайте едно на ум ако бързате за прекачване на Станстед.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.