Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Поздрави от Йоханесбург! Едно убийственно африканско пътешествие завърши. 17 полета за 20 дни (14 за предвижване и 3 за разглеждане :) Като се върнем ще пусна някои снимки.

 

Тъкмо се зачудих къде липсваш тия дни :)

 

Ама тук си излязъл невероятно, направо сияеш. 

 

Днес като се видяхме да ми предаде знамето ми разказа защо е толкова нахилен на тая снимка, ще го оставя ако иска сам да разкаже историята :)

Връзка към коментар
Георги Матеев

Ама тук си излязъл невероятно, направо сияеш. 

 

Просто беше забавна ситуацията със знамето. Точно тогава го извадих за първи път и изведнъж всички от групата (основно британци / американци / канадци) млъкнаха и ми хвърлиха супер усъмнени погледи. За да разсея напрежението го обърнах на майтап и викам "спокойно, НЕ СЪМ ТЕРОРИСТ", всички се разхилихме и точно в този момент ме щракнаха  :biggrin:

 

После подробно им обясних какво е това и всички се успокоиха :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Георги Матеев

Снимките от барикадите на Майдан в Киев са на линия:

 

 

Утре ще кача и снимките от Чернобил / Припят.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Снимките от Чернобил / Припят / барикадите на Майдан ще се позабавят малко. Имам желание да кача цяла галерия, но времето ми е ограничено в момента. Ще гледам до края на седмицата да съм готов.

 

А дотогава - ето един кадър от входната табела на град Чернобил, който е на около 15 КМ от централата и се намира в изолираната и строго контролирана зона.

 

Половината град е все още обитаем от изненадващите 3000 човека - основно персонал, който и до ден днешен все още поддържа някакви системи в неработещия АЕЦ.

 

attachicon.gif20140601_112811.jpg

 

Много се изкефих :) 

Връзка към коментар

В момента сме в Лидо ди Ното на 5 км от Ното, хотелът е Ното марина, на брега на морето. Вчера пристигнахме през Рим, много беше бърза връзката между двата полета. В 13.30 вече бяхме изпружени на плажа. Времето е супер, снощи намерихме едно място двто така се натъпкахме с морски дарове, обилно поляти със сицилианско червено вино.Дето,според етикета не вървяло с осминоги, ама на нас ни тръгна екстра.Много бяхме гладни и не сварих да снимам, ама двечера ще снимам такива огромни порции не бях виждала.След малко тръгваме за Ното, Модика и подобни.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Георги Матеев

А от какво се притесниха , не разбрах?

 

Малко преди това минавахме през КПП, където внимателно ни провериха паспортите и превозното средство. Екскурзоводът ни обясни, че властите са много внимателни за да не допуснат терористи в изолираната зона.

 

И минути след това някакъв брадат източно-европейски тип (разбирай аз) вади странно знаме с неразбираеми букви и почва да прави 'демонстрации'  :biggrin: 

 

За американците кажи-речи всеки малко по-различен от тях задължително е терорист. Добре са им промили мозъците. Е, поне после хубаво се посмяхме :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И минути след това някакъв брадат източно-европейски тип (разбирай аз) вади странно знаме с неразбираеми букви и почва да прави 'демонстрации'  :biggrin: 

 

Което ми напомня на вица, в който пиян руснак крещи на жена си на американско летище: Алла, я в бар!   :ph34r:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

На летище Бергамо съм и чакам полет за Айндховен. Почти перфектен ден до този момент, супер разходка из Бергамо, за която ще пиша в съответната тема, която си пуснах. Оправих се с безплатния интернет и обърнах летището с хастара навън, но успях да си намеря и контакт за лаптопа. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Снимките от Чернобил / Припят / барикадите на Майдан ще се позабавят малко. Имам желание да кача цяла галерия, но времето ми е ограничено в момента. Ще гледам до края на седмицата да съм готов.

 

А дотогава - ето един кадър от входната табела на град Чернобил, който е на около 15 КМ от централата и се намира в изолираната и строго контролирана зона.

 

Половината град е все още обитаем от изненадващите 3000 човека - основно персонал, който и до ден днешен все още поддържа някакви системи в неработещия АЕЦ.

 

attachicon.gif20140601_112811.jpg

Защо си мисля, че се пишеше "Чернобыль". Ключовата част "был" ... та имаше закачки с нашата АЕЦ :).

Понятно xD аз го помня на руски, сега е изписано на украински!

Редактирано от Elena_el
Връзка към коментар
Георги Матеев

Поздрави от Офенбург! След тежка и дълга парти нощ лягам да поспя малко и следобед продължавам към Карлсруе. Голяма красота е южна Германия...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Да ти кажа честно и без сладолед може!

Аз знам, че може. Ама туземците не знаят. Честно казано, или не уцелвам заведения, или тия имат особено виждане по въпроса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Рим. За втори път

След малко поемаме по обиколки.

 

В нарушение на буквата на темата да споделя, че в Рим съм не в момента, ами бях в края на май. Папата не видях, но срещнах симпатична млада двойка българи с Волга. От оня, номенклатурния, модел дето не се срещаше с черни номера по соца. Волгата угасна в най-неподходящия момент - точно когато я погълна вълната от велосипедисти, излезли на месечното Critical Mass рали в петък вечер. Изпотиха се от притеснение, горките.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев

В момента съм в треторазряден хотел в Пфорцхайм, но ах каква закуска имаше... Ммм тези немски саламчета! Вчера пообиколих Карлсруе и Ландау, много приятни провинциални градчета. След малко тръгвам към летището във Франкфурт и с огромно нетърпение НЕ очаквам умрелите сандвичи на Луфтханза  :biggrin:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Георги Матеев

Най-сетне качих снимките от Чернобил / Припят, макар и с леко закъснение.

 

post-1175-0-51872200-1402473394_thumb.jpg

 

Към всеки кадър написах кратък коментар за да се получи нещо като фото-разказ.

 

Ето пълната галерия, надявам се да ви допадне:

 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Малко снимки от Bukhara, Uzbekistan - Kalon Mosque и Kalon Minaret

 

post-753-0-61773400-1402739025_thumb.jpg

post-753-0-42936100-1402739217_thumb.jpg

post-753-0-55233600-1402739401_thumb.jpg

post-753-0-06239200-1402739561_thumb.jpg

post-753-0-97397200-1402739699_thumb.jpg

 

Винаги съм си мечтал като се снимам пред туристически обект, то това да става докато скачам. Проблема е, че фотографа трябва да се постарае малко и да знае кога и как да снима. Тук изглежда все едно съм супермен и излитам, но крайния резултат ми харесва

 

post-753-0-84620700-1402739795_thumb.jpg

 

Снимка със стари съветски значки, които са тематични за форума

 

post-753-0-92601800-1402740123_thumb.jpg

 

Една малко по-стара снимка, но пак от настоящето пътуване - скачаща снимка пред гробниците близо до Persepolis, Iran

 

post-753-0-34773300-1402740264_thumb.jpg

 

Поздрави от горещ (40 и нещо градуса) Узбекистан, където изпиването на 6 литра вода на ден е нещо нормално.

  • Харесвам 34
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   5 магеланци

    • Otnesen
    • Дънди
    • Tesh
    • Marisha
    • Emilia Iordanova
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.