Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Според мен за Бангког 2,5 дни с Аютая ще са ти малко, особено ако гониш полет след това. 

Grand Palacе, Wat Pho /полегналият Буда/ и Wat Arun са в един район, но първите две са огромни и ще ти отнеме време както самото им разглеждане, така и придвижването между тях /дели ги една улица, но входът за двореца е от другата страна, т.е. имаш много ходене /отделно от ходенето вътре/. Wat Arun е от другата страна на реката - лесно достижим е с фери от пристанището пред Wat Pho и тъй като в момента основната кула е в ремонт, гледането отнема по-малко време. На практика трите ще ти отнемат повече от половин ден, а и ще си скапана след обиколката им /не знам колко си издържлива на ходене, разбира се, нито с каква скорост разглеждате/. 

В Aincient city не съм ходила, но знам, че се намира в друг район на града, т.е. трябва да си предвидиш време за придвижване дотам плюс времето за гледане. Според мен не е постижимо да го комбинираш в един ден с предните три или с Аютая, но да кажат тези, които са ходили.

Връзка към мнение

В допълнение на казаното от lyusi, според мен прекалено много се фиксираш на пустия Мая бей. Лично мнение изказвам, но според мен Мая Бей не си заслужава чак толкова всичките усложнения - да, красиво място е, прекрасно, но из Тайланд ги има много такива и доста от тях ще видиш и при нормален дневен трип от Пукет. 

 

Ако все пак е някаква мечта да видиш залива, тогава не съм прав и няма да ти се бъркам, но за огромния брой хора, това място не е фикс идея, а просто влиза в плана, защото го има на заглавната страница на всички туристически сайтове и блогове свързани с Тайланд. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Люси, много ти благодаря за отговора. По принцип съм издръжлива на ходене, но има опасност,  вече никой да не иска да ходи с мен по екскурзии, затова ще го направя всичко по-спокойно :) . Така или иначе това ми е първото ходене до Тайланд и се надявам да ни хареса и да отидем пак. Аютая я броя за 1 ден, последниат ден също ни е цял, защото полета ни е чак в 1 часа през нощта, така че се чудя само първия половин ден за какво ще ни стигне- за храмовете или Aincient city

Връзка към мнение

  Ранна "Пукетска" сутрин на едно от пристанищата. Стройни карета от чужденци пристъпват към лодките. На групи от по 20-40 човека. Полк след полк . Рота след рота. Недоспали дечица мрънкат и подсмърчат , тинейджъри нацупено се взират в смартфоните. Още по-киселите им родители им подхвърлят по някоя дума през стиснати устни . Всеки е помъкнал , торбичка , раничка или сакче . Над разноезичната врява ясно се открояват  множество гъгнещи китайски звуци. Всъщност китайците са и по-голямата част от тълпата. Не не отиват на битка . Всички са се запътили към нещо което трябва да е романтично. Залива Мая , Острова на Джеймз бонд,  шнорхелинг на три или четири или седем или хиляда острова . Платили са сериозна сума и очакват някой да им пакетира гледките ,да им поднесе романтиката , някой да ги забавлява и въобще всичко . 

 Ние ли , ние защо сме тук . Ами използваме транспорта до едно от многото островчета на което ще изкараме няколко дена. Тълпите ще си отидат след час и ще сме почти сами.

Ние сме българи , ние сме опортюнисти . Не искме да ни изсипят като стока в някой залив сред десетки други еднакви лодки и да ни кажат имате един час за шнорхел . Някой друг да ни казва кога да ядем ,кога да храним маймунки и кога да седим .  Може да не се харесваме взаимно ,но харесваме едни и същи неща . Обичаме да няма хора , обичаме уединението , обичаме да седим на безкрайния плаж съвсем сами и да слушаме звука на морето докато слънцето залязва. Обичаме да сме сами в залива без нито един човек и единственото нещо за което да мислим е накъде да плуваме и какво има зад оня ъгъл , зад онази скала. 

 Да храмовете са си храмове . Там няма въображение . Те си стоят на едни места ,имат си едни такси за вход и работно време и да заслужават си да се видят . Но Тайланд е огромен. Хиляди километри крайбрежие . Водопади , езера и джунгли и безкрайно много красиви гледки . Абсурд е някои да мисли че може да ги разгледа или даже усети за седмица, две или за месец с тичане от сутрин до вечер.

Просто трябва въображение и  усилие да направиш нещо сам . Да създадеш собствените си спомени .   

  

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Имам питане към тези , които наскоро се върнаха от Тайланд относон екскурзиите до островите на Пукет. 

Компанията Simba Sea Trips,както беше писано е с най-висок рейтинг за триповете, но там една екскурзия е 4400 ТНВ,което е около 230лв  на човек. В сайта пише,че цената включва всичко-обяд,напитки, вход на островите и пр. Не си спомням,но някъде в  темата(да не ровя назад) някой беше казал,че трипове могат да се намерят на място на много по-ниски цени, според възможностите за пазарене на всеки. Но..... тези по-евтини екскурзии( беше посочено около 100лв на човек),включват ли всичко или трябва да плащаш обеди и входове отделно.  Ако плащаш тези екстри допълнително, то не се ли връзва цената  почти същата както на  Симба? Освен  тази компания има ли на място и други  също толкова добри и може ли да разчитам на качество при по-ника цена?

 

Ние ползвахме Руснаците, до Симиланските острови няма обяд, има нещо като закуска с бисквити кафе и чай преди тръгване, но екскурзията беше 2000 бата на човек, в тази жега от обяд нямаше и нужда честно казано. По островите има и павилиони, на които се продават храни, което също обезсмисляше обяда. (Ако се притесняваш можеш да си вземеш някакви сандвичи) На края ни почерпиха с диня и ананас, което е все пак нещо. За другите екскурзии мисля, че включват храна защото ги засякохме на Джеймс Бонд със група с която обядваха в плаващият ресторант, но трябва да провериш. Като цяло аз мога да дам много положителна оценка за фирмата и екскурзията а и за цената. http://www.phuket-cheap-tour.ru/

Редактирано от АниД
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти Георги и аз се улавям че може би прекалявам с Мая бей и наистина това много ми усложнява планът, с цялата хамалогия с местено на багажи и хотели за едната нощувка, така че ще си помисля още дали си заслужава. Освен това съм обещала да няма много местене и хамалогии, но се притеснявам че на Пукет няма да ни харесат плажовете и морето. 

Връзка към мнение

така че се чудя само първия половин ден за какво ще ни стигне- за храмовете или Aincient city

 

За Муанг Боран ли говорим тук? Огромният музей на открито с реплики на забележителности от цял Тайланд? Място е топ и трябва да се види, НО е огромно и доста извън града. Направо си е в Самут Пракан, където е крокодилската ферма и може да се комбинира с нея. Това си е целодневен трип, както и да го погледнеш. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ти Георги и аз се улавям че може би прекалявам с Мая бей и наистина това много ми усложнява планът, с цялата хамалогия с местено на багажи и хотели за едната нощувка, така че ще си помисля още дали си заслужава. Освен това съм обещала да няма много местене и хамалогии, но се притеснявам че на Пукет няма да ни харесат плажовете и морето.

На мен на Пукет не ми хареса морето. В Гърция, дори Халкидики плажовете са по-добри: по-чисти, с по-хубав пясък и незастроени.

Но аз съм една от малкото. Да, Мая Бей е хубаво, но има много хора, плащаш скъпо ако искаш да не си в блъсканицата, туровете са добри, но както казва Иво, не могат да ти пакетират картинката.

Двама човека /единият от форума/ ми казаха, че няма да ми хареса и бяха прави.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам питане към тези , които наскоро се върнаха от Тайланд относон екскурзиите до островите на Пукет. 

Компанията Simba Sea Trips,както беше писано е с най-висок рейтинг за триповете, но там една екскурзия е 4400 ТНВ,което е около 230лв  на човек. В сайта пише,че цената включва всичко-обяд,напитки, вход на островите и пр. Не си спомням,но някъде в  темата(да не ровя назад) някой беше казал,че трипове могат да се намерят на място на много по-ниски цени, според възможностите за пазарене на всеки. Но..... тези по-евтини екскурзии( беше посочено около 100лв на човек),включват ли всичко или трябва да плащаш обеди и входове отделно.  Ако плащаш тези екстри допълнително, то не се ли връзва цената  почти същата както на  Симба? Освен  тази компания има ли на място и други  също толкова добри и може ли да разчитам на качество при по-ника цена?

 

Ние бяхме два поредни дни със Симба - сутрешния на Пи Пи и до Phang Nga. Мога да кажа, че обслужването и самите екскурзии си заслужаваха всеки цент. Лодките им ползват едно много луксозно пристанище на затворен комплекс. Като пристигнете там ви дават кафе, чай, всякакви закуски да си изберете от един голям панер, сокове, вода... изобщо, има избор. Имат общо 3 моторници, като 4-ката им е най-новата и е супер широка и удобна. Екипажът е един шофьор, един гид и един помощник. Перфектно са организирани тримата. Имате закуска от сандвичи - риба тон, яйца и маойнеза или бекон, бананов кейк и много плодове. После се обядва в ресторант. Следобед отново плодове и шоколадови десертчета. Като дори ти ги пускат на едно надуваемо във водата и си взимаш, докато си плуваш. Напитки нон-стоп, каквото пожелаеш. Показаха ни къде са рифовете и акулите, помагаха за всичко, грижеха се за тези, които не могат да плуват. На Мая бей бяхме първата моторница, преди нас имаше 5, 6 дървени лодки - беше си направо пусто. Бих ги припоръчала на всеки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Муанг Боран ли говорим тук? Огромният музей на открито с реплики на забележителности от цял Тайланд? Място е топ и трябва да се види, НО е огромно и доста извън града. Направо си е в Самут Пракан, където е крокодилската ферма и може да се комбинира с нея. Това си е целодневен трип, както и да го погледнеш. 

Супер, тогава оставям половиния ден за стария град с двореца и т.н.

Връзка към мнение

сега гледам Simba Sea Trips - първо не предлагат Симилианските острови, а сутрешния на Пи Пи започва от 01.11 и така пак имам молба някой ако е ходил извън сезона, да ми каже провеждат ли ги тези екскурзии, за да не си въртя програмата. 

Връзка към мнение

Съгласна съм с всичко гореописано. Ако искаш лежерно - трябва да пропуснеш нещо - това с най-сложна логистика и нагласяне на дните, без значение кое.

Относно самата програма - при вариант 1 само ще кажа, че в деня на пристигането е по-добре да нямате полет и то със съмнение дали ще го хванете. Освен това до Рейли последните лодки са в 17ч от кея на АоНанг. От летището до АоНанг са 30мин. Защо не останете в Банкок първите 2 или три нощувки, колкото сте предивидили и после към островите ? На място вече Пукет , Краби според времето ще договаряте и харесвате екскурзия от днес за утре. Гришката май беше ноември и не съм разбрала да са имали проблеми с това, че се предлагат по-малко екзкурзии.

Връзка към мнение

Съгласна съм с всичко гореописано. Ако искаш лежерно - трябва да пропуснеш нещо - това с най-сложна логистика и нагласяне на дните, без значение кое.

Относно самата програма - при вариант 1 само ще кажа, че в деня на пристигането е по-добре да нямате полет и то със съмнение дали ще го хванете. Освен това до Рейли последните лодки са в 17ч от кея на АоНанг. От летището до АоНанг са 30мин. Защо не останете в Банкок първите 2 или три нощувки, колкото сте предивидили и после към островите ? На място вече Пукет , Краби според времето ще договаряте и харесвате екскурзия от днес за утре. Гришката май беше ноември и не съм разбрала да са имали проблеми с това, че се предлагат по-малко екзкурзии.

Благодаря ти за мнението, то е ясно че съм малко неориентирана. По принцип имам голям мерак за Тайланд и го обмислам отдавна-първоначално с Камбоджа и Виетнам, но тъй като нямах съмишленици все се тръгваше в друга посока / в Мексико-2 години, в Доминикана 2 години / което на мен разбира се не ми допадаше да повтарям едни и същи места и сега при последната промоция на Катар, поставих ребром въпроса и най-накрая ми казаха ДА. Затова и ми се иска всичко да е хубаво при организирането и да мога после да планувам Виетнам и Камбоджа. И аз първоначално мислих първите 3 нощувки да са Банкок, но половинката ми се притеснява преди полета за Бг да имаме друг полет от остров.

Връзка към мнение

сега гледам Simba Sea Trips - първо не предлагат Симилианските острови, а сутрешния на Пи Пи започва от 01.11 и така пак имам молба някой ако е ходил извън сезона, да ми каже провеждат ли ги тези екскурзии, за да не си въртя програмата. 

Аз доколкото си спомням, Симиланските острови са затворени от април до ноември за посещение. Също трябва да сте наясно, че пътят до там от Пукет е 4 часа - обратно също 4 часа. Престоят там е някакъв символичен, та да си прецените дали си струва да се убиете от път само за да отметнете обекта. До Стария град, което е в Самут Пракан, пътят е около 40 км от Банкок, със задръстването отива към два часа. Въобще този половин ден, ако имате само толкова, го посветете на храмовете около реката и то в бързо темпо :)

Връзка към мнение

Ще послушам Силвиа и ще карам по-лежерно, ще го мислим намясто, ще видим какво се предлага и ще решаваме къде и кога ни се ходи. Макар че за  Симилиан четах че е на 100-тина км. и се учудих че в програмата на руснаците пътят го дават 1.5 ч. Иначе за Банког имаме два дни и половина - единия за Аютая, а другия и половината  не съм наместила, но вече ми е ясно че целият ден ще е за стария град и половината за храмовете около реката.

 

Р.s. някой ако има впечатления все пак от Симилиан, да ми пише, ако трябва да си врътна пак програмата с престой на Пукет до 3.11.


А Евгения забравих да ти благодаря за страхотния пътепис.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ползвахме Руснаците, до Симиланските острови няма обяд, има нещо като закуска с бисквити кафе и чай преди тръгване, но екскурзията беше 2000 бата на човек, в тази жега от обяд нямаше и нужда честно казано. По островите има и павилиони, на които се продават храни, което също обезсмисляше обяда. (Ако се притесняваш можеш да си вземеш някакви сандвичи) На края ни почерпиха с диня и ананас, което е все пак нещо. За другите екскурзии мисля, че включват храна защото ги засякохме на Джеймс Бонд със група с която обядваха в плаващият ресторант, но трябва да провериш. Като цяло аз мога да дам много положителна оценка за фирмата и екскурзията а и за цената. http://www.phuket-cheap-tour.ru/

Ани,благодаря ти за инфото. Аз се свързах с тях и цените са им доста по-ниски от тези на Симба(4 пъти почти). Туровете до островите включват обяд и напитки през деня,като  доколкото разбрах не се включват алкохолни напитки-напр. бира. Те не искат предплщане и принципно не е проблем и на място да се огледа, за по-добро предложение. Действително Симба са най-добрите, но пък и цените са им в космоса.

 

Ходил ли е някой до Ko  Racha  Yai  и може ли да сподели впечатления от там?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще послушам Силвиа и ще карам по-лежерно, ще го мислим намясто, ще видим какво се предлага и ще решаваме къде и кога ни се ходи. Макар че за  Симилиан четах че е на 100-тина км. и се учудих че в програмата на руснаците пътят го дават 1.5 ч. Иначе за Банког имаме два дни и половина - единия за Аютая, а другия и половината  не съм наместила, но вече ми е ясно че целият ден ще е за стария град и половината за храмовете около реката.

 

Р.s. някой ако има впечатления все пак от Симилиан, да ми пише, ако трябва да си врътна пак програмата с престой на Пукет до 3.11.

А Евгения забравих да ти благодаря за страхотния пътепис.

  Симилановите острови са 11 острова на около 100 км от сушата повечето безжизнени скали . Едно от най популярните места за дайвинг в Тайланд и по-света. Обикновено лодките тръгват от пристанище Као Лак и за гмуркане е препоръчително да се живее на лодка поне 4-5 дни. Обикновено някой от тези дни се спира за 2-3 часа на единствения пригоден за посещение остров ,за да стъпи малко човек и на твърда земя .post-6465-0-78332400-1490721350_thumb.jpg На него има някакви  павилиониpost-6465-0-30278300-1490721359_thumb.jpgpost-6465-0-89598600-1490721366_thumb.jpg , няколко палатки за спане и по една кратка 5-10 минутна пътека може да се изкачи едно връхче с голяма скала . От него се открива готина панорамна гледкаpost-6465-0-66806900-1490721372_thumb.jpgpost-6465-0-65853200-1490721379_thumb.jpg. Разликата  1.5 или 4 часа от сушата идва от това дали лодката е скоростна или обикновена.

 Не мога да си представя защо човек който не се занимава с дайвинг ще си причини толкова дълго пътуване,ще загуби цял ден за няколко красиви гледки, които ги има на много други места в Тайланд , че и ще си плати добре за това.

 Относно програмата ти . Ако не се лъжа и събирам добре имате само 8 нощувки в Тайланд. Не искам да коментирам , но никога не бих отишъл за толкова кратко толкова далеко. Само пътуването е в добрия случай над 15 часа в посока с престоите по летищата. :(

Но след като така или иначе сте го решили , поне гледайте да не губите време в трансфери ,за да си изядете и това малко време. За себе си  ако за първи път отивам бих го направил 2-3 дена Банког , храмовете , Сиам нирамит шоу , Каосан , масажи  . Аютая може и друг път . Ще сте се нагледали на храмове . От там една нощувка в Пукет , за да видите травестит шоу , пинг-понг шоу , бангла роуд и патонг бийч . И да се убедите че можеше да отидете за по-евтино до Слънчев бряг :) . И колкото дена остават на някое по спокойно островче . Навсякъде даже и на островчетата се предлагат всякакви екскурзии , но разликата е че ако не ви се ходи и ви се мързелува , просто ще си останете на плаж или ще плувате с шнорхел далеч от лудницата в Пукет. Оттам право в БГ. Така шанса да ви хареса и да се върнете е значително по-голям  :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ходил ли е някой до Ko  Racha  Yai  и може ли да сподели впечатления от там?

 post-6465-0-53578100-1490724742_thumb.jpg

Лодките тръгват от Chalong Pier в Пукет и акостират в Patok beach на острова. С бърза лодка е около 30 мин. На острова има най-общо казано един един изключително скъп резорт  The Racha Resort ценови диапозон 250-400 евро на вечер  :( . Един по-поносим Ban Ra Ya около 100 евро и 2-3 по-евтини , но по мое мнение доста мизерни  . Другото важно е че с  изключение на Бан рая , другите се намират около залива  Паток , където по цял ден е пълно с пристигащи и заминаващи лодки и тълпи от дневни туристи  , което за мен тутакси ги слага в графа твърдо не става .

post-6465-0-82326400-1490724762_thumb.jpgpost-6465-0-50601000-1490724766_thumb.jpg

На острова има много дайвинг центрове и очевидно е добро място за обучение по-дайвинг. 

Бан Рая резорт е на страхотно място , закътан в другата част на острова до залива Kon Kare bay . На сравнително голяма и добре поддържана територия има сравнително малко бунгала ,

post-6465-0-28897700-1490724746_thumb.jpgpost-6465-0-44715800-1490724743_thumb.jpgpost-6465-0-41074300-1490724744_thumb.jpg

ресторант, инфинити басейн ,

post-6465-0-46270900-1490724745_thumb.jpgpost-6465-0-51120500-1490724756_thumb.jpgpost-6465-0-43428100-1490724757_thumb.jpgpost-6465-0-69768600-1490724761_thumb.jpg

и бар към него , малко будиско параклисче . Навсякъде има много зеленина и цветя . Варани и петли се разхождат свободно по алеите :)  . И най вече през 90 % от времето сте почти сами :) . На практика почти няма хора , особено бели  :) ..

 Залива е каменист и много подходящ за шнорхелинг,

post-6465-0-12771200-1490724747_thumb.jpgpost-6465-0-81862700-1490724748_thumb.jpgpost-6465-0-82567100-1490724747_thumb.jpgpost-6465-0-47666100-1490724758_thumb.jpgpost-6465-0-94230200-1490724759_thumb.jpgpost-6465-0-44694500-1490724748_thumb.jpgpost-6465-0-17149800-1490724749_thumb.jpg

а съседния залив е още по-добър за това. 

За около час на ден карат пришълци . Буквално ги изсипват от корабчетата

post-6465-0-19960800-1490724761_thumb.jpgpost-6465-0-66017600-1490724755_thumb.jpg

и после пак настъпва пълен релакс. 

 Разбира се има и едно голямо но . Бунгалата са много занемарени .Мениджмънта на хотела е кръгла нула .Със малко усилие това място може да стане и 10 звезди но. Топла вода просто няма. Чистенето на стаята гледат да си го икономисат .А в ресторанта се възползват от уединението на комплекса и е много скъпо . Това нямаше да е от значение ако поне беше вкусно. Има и магазинче към хотела с никакъв асортимент и силно надути цени. 

 Решението което открихме за съжаление последните 2 вечери . Вечеря в другата част на острова и после с мото-такси по тъмницата обратно за около 100 бата.

  Но все пак чудесно и спокойно място за релакс и романтика далеч от тълпите.

post-6465-0-87900900-1490724760_thumb.jpg

post-6465-0-46151300-1490724762_thumb.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

За мен лично Симиланските острови са must see. Спряхме на 2 острова 4 и 8 ако не се лъжа. Гледката, водата и пясъкът  са доста по различни от всеки друг остров, ако имате време не ги изхвърляйте от програмата си и да, те ако  са затворени за посещения от началото на май до октомври.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

attachicon.gifP3140520.JPG

Лодките тръгват от Chalong Pier в Пукет и акостират в Patok beach на острова. С бърза лодка е около 30 мин. На острова има най-общо казано един един изключително скъп резорт  The Racha Resort ценови диапозон 250-400 евро на вечер  :( . Един по-поносим Ban Ra Ya около 100 евро и 2-3 по-евтини , но по мое мнение доста мизерни  . Другото важно е че с  изключение на Бан рая , другите се намират около залива  Паток , където по цял ден е пълно с пристигащи и заминаващи лодки и тълпи от дневни туристи  , което за мен тутакси ги слага в графа твърдо не става .

attachicon.gifP3180871.JPGattachicon.gifP3180874.JPG

На острова има много дайвинг центрове и очевидно е добро място за обучение по-дайвинг. 

Бан Рая резорт е на страхотно място , закътан в другата част на острова до залива Kon Kare bay . На сравнително голяма и добре поддържана територия има сравнително малко бунгала ,

attachicon.gifP3140585.JPGattachicon.gifP3140530.JPGattachicon.gifP3140534.JPG

ресторант, инфинити басейн ,

attachicon.gifP3140558.JPGattachicon.gifP3160687.JPGattachicon.gifP3160700.JPGattachicon.gifP3170842.JPG

и бар към него , малко будиско параклисче . Навсякъде има много зеленина и цветя . Варани и петли се разхождат свободно по алеите :)  . И най вече през 90 % от времето сте почти сами :) . На практика почти няма хора , особено бели  :) ..

 Залива е каменист и много подходящ за шнорхелинг,

attachicon.gifP3140614.JPGattachicon.gifP3150657.JPGattachicon.gifP3150648.JPGattachicon.gifP3160748.JPGattachicon.gifP3170663.JPGattachicon.gifP3150651.JPGattachicon.gifP3160530.JPG

а съседния залив е още по-добър за това. 

За около час на ден карат пришълци . Буквално ги изсипват от корабчетата

attachicon.gifP3170809.JPGattachicon.gifP3160547.JPG

и после пак настъпва пълен релакс. 

 Разбира се има и едно голямо но . Бунгалата са много занемарени .Мениджмънта на хотела е кръгла нула .Със малко усилие това място може да стане и 10 звезди но. Топла вода просто няма. Чистенето на стаята гледат да си го икономисат .А в ресторанта се възползват от уединението на комплекса и е много скъпо . Това нямаше да е от значение ако поне беше вкусно. Има и магазинче към хотела с никакъв асортимент и силно надути цени. 

 Решението което открихме за съжаление последните 2 вечери . Вечеря в другата част на острова и после с мото-такси по тъмницата обратно за около 100 бата.

  Но все пак чудесно и спокойно място за релакс и романтика далеч от тълпите.

 

Много хубави снимки Ivoooo. Благодаря за пълния коментар. Ще мина оттам . Водата изглежда приказна .

Връзка към мнение

Много хубав нов форум си имаме! Браво на погрижилите се за него!:)

Тъй като наближава след 3 седмици и нашето пътуване до Тайланд, се сетих да попитам следното:

Връщането ни от Пукет до Банкок е следобяд към 17 и кацаме в Банкок към 19. Следващият ни полет е в 1:40 през нощта. Имаме ли време според вас да оставим багажа някъде на летището, ако има къде, да хванем такси и да отидем да вечеряме някъде в Банкок? Ако да - бихте ли препоръчали къде бихме могли да отидем? От изчетеното назад в темата запомних Байоке Скай, ако го пиша правилно. Или някой ще предложи друго, предвид факта, че не сме посещавали досега Банкок? Трябва ли да се направи резервация предварително?

 

Връзка към мнение

Вие не сменяте ли летища? Вътрешните принципно кацат на DMK Don Muang, а международните на Suvarnabumi.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, Lesy. Понеже съм бременна и гледахме да вземем вътрешни полети до същото летище, за да не се налага с куфарите да се придвижваме до другото. На отиване нямаме голям престой, но на връщане това беше най-късния полет и така ги взехме билетите. Та се зачудих дали ще имаме време за вечеря в Банкок или ще трябва да циркулираме на летището:girlwacko:

Връзка към мнение

И аз съм на мнение да не рискувате. Поне час за предвижване в посока с метро. Ако сте с такси има вероятност да попаднете в задръстване и да си прекарате в таксито вечерта. А летището в Банкок е голямо и спокойно може да си изкарате там. Транзитната зона по дължина може и километър да има.  Отвън има много приятна градина, която се вижда от летището, но не съм излизала, т.к. при 6-часов  престой трябваше да си изкарвам виза.  Може да пробвате наоколо. А и  Байок скай не е  в най-добрия район на Банкок.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.