Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Благодаря ти, Мили. Ти сигурно си единственият ми читател :) Яко си трябва кураж - то си е като половин роман.

А, нищо подобно, и на мен страшно ми хареса. Направо няма нужда да ходя дотам, няма да е толкова забавно  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще използвам темата, тук да попитам, някой бил ли е в този увеселителен парк ? : http://www.siamparkcity.com/ дали си заслужава ? Обещах на детето, че ако вместо до Дисниленд, отидем до Бангкок, ще я заведа и на увеселителен парк, освен стандартните езда на слонове, галене на тигри, ядене на крокодилско и т.н. 

Колко е голямо детето? Изглежда интересно. В you tube има доста клипове на увеселителния парк, ама ми се струват по-подходящи за пораснали деца :)

Е, много сте мили всички. Благодаря ви. Засрамвате ме   :blush:

Редактирано от Евгения
Връзка към мнение

Въпреки че сме тук в Тайланд го четохме и му се радвахме на глас. Поздрави от Тайланд. Иво

Страхотно. Да си изкарате супер. Поздрави и на Тайланд и прегръдки. :)

Връзка към мнение

Колко е голямо детето? Изглежда интересно. В you tube има доста клипове на увеселителния парк, ама ми се струват по-подходящи за пораснали деца :)

Е, много сте мили всички. Благодаря ви. Засрамвате ме   :blush:

на 5 години, но е щуро като за 10 годишно. Видях че повечето екстремни влакчета са за над 130, но мисля че ще мине, тя е 120 в момента.

П.П.: прочетох пътеписа и си откраднах някой идейки за нашето пътуване  :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко е голямо детето? Изглежда интересно. В you tube има доста клипове на увеселителния парк, ама ми се струват по-подходящи за пораснали деца :)

 

Е, много сте мили всички. Благодаря ви. Засрамвате ме :blush:

Чудесен пътепис, поздравления. В понеделник тръгвам.
Връзка към мнение

Извинявам се много, но защо не виждам линк към пътеписа на Евгения, къде мога да го намеря и аз?

Редактирам: Открих ги! :)

Редактирано от dtsekova
Връзка към мнение

Чудесен пътепис, поздравления. В понеделник тръгвам.

Ей, да си изкарате фантастично. Пък после вие ще пишете, а ние ще четем и ще преживяваме отново :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ей, да си изкарате фантастично. Пък после вие ще пишете, а ние ще четем и ще преживяваме отново :)

Браво Жени! Страхотен пътепис! Много се притесняваше, а как добре си направила маршрута на пътуването и великолепно си ни го представила! Имаш талант за писане! Следващият път ще те взема за гид и ще си оплакваме заедно "козуначетата"!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво Жени! Страхотен пътепис! Много се притесняваше, а как добре си направила маршрута на пътуването и великолепно си ни го представила! Имаш талант за писане! Следващият път ще те взема за гид и ще си оплакваме заедно "козуначетата"!

Имаш почерпка от мен за неспразено обещание. Не се отмятам :)

Предлагам който има да сподели нещо по пътеписа да го прави направо там, че тук Георги ще ми шибне един предупредителен картон, че замърсяваме темата  :P  :blush:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да рапортувам, че както обещах, съм се отчела с пространен пътепис от пътуването до Тайланд и Камбоджа. Постарала съм се да бъда полезна. Приятно четене, ако някой се прежали :)

 

Страхотно написано и доста полезно, както се казва с подробности от кухнята! :good:

Връзка към мнение

Имам питане към тези , които наскоро се върнаха от Тайланд относон екскурзиите до островите на Пукет. 

Компанията Simba Sea Trips,както беше писано е с най-висок рейтинг за триповете, но там една екскурзия е 4400 ТНВ,което е около 230лв  на човек. В сайта пише,че цената включва всичко-обяд,напитки, вход на островите и пр. Не си спомням,но някъде в  темата(да не ровя назад) някой беше казал,че трипове могат да се намерят на място на много по-ниски цени, според възможностите за пазарене на всеки. Но..... тези по-евтини екскурзии( беше посочено около 100лв на човек),включват ли всичко или трябва да плащаш обеди и входове отделно.  Ако плащаш тези екстри допълнително, то не се ли връзва цената  почти същата както на  Симба? Освен  тази компания има ли на място и други  също толкова добри и може ли да разчитам на качество при по-ника цена?

Редактирано от liliya
Връзка към мнение

За моите дати бяха свършили екскурзиите от Симба и взех от Phukeksailtours. 3900 Бата. Много добре организирана, бърза лодка, но нямаща нищо общо с евтините екскурзии. Прясно приготвена храна по време на целия тур + 3-4 степенно меню на обяд в ресторант. За Панг Нга ни водиха на места само нас. Никъде не се засичахме с други групи. В самия залив водата и мътна и за шнорхелинг не става, въпреки че имаше две места на които ни спряха. Но е много красиво и реално тази екскурзия ми хареса май повече.

За Мая бей, колкото и рано да тръгват, а те тръгват рано, пак има хора, защото лодките от Пи Пи Дон вече са дошли. Ако имате възможност с нощувка на Пи Пи Дон и уговорка с местен за ранен тур, е по-добре май. Тази екскурзия включва места, които ако спиш на Пи Пи Дон и отидеш и се върнеш с ферибота, а на място - тур, пак би ги видяла.

Екскурзиите са от 6 до около 17.30-18.00ч.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За моите дати бяха свършили екскурзиите от Симба и взех от Phukeksailtours. 3900 Бата. Много добре организирана, бърза лодка, но нямаща нищо общо с евтините екскурзии. Прясно приготвена храна по време на целия тур + 3-4 степенно меню на обяд в ресторант.

 

На място ли купи тура или през сайта им?

П.С.Нямам планирана нощувка на Пи Пи,така че остава опцията за еднодневен тур до там.

Връзка към мнение

На място ли купи тура или през сайта им?

П.С.Нямам планирана нощувка на Пи Пи,така че остава опцията за еднодневен тур до там.

Не, Лили - не се връзва цената. Просто на Симба цените са два пъти и малко по-високи. За екскурзията до Пи пи се тръгваше в 5 сутринта - тя така и се казва - изгрев на Пи Пи :) Иначе, потвърждавам, трябва да си запазиш на сайта им месеци напред място. Поне така беше в активния сезон.

Тази фирма, с която е била Леси, мисля е втората по рейтинг и мисля, че също предварително се буква :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, понеже изчетах всичко и накрая реших да направя една нощувка на Пи Пи Дон и то само и само да си организирам екскурзията Sunset plankton tour, но и в двата сайта пише че се организират от 01.11. до края на април и затова исках да попитам някои има ли идея как да постъпя, да пиша на агенцийте или да рискувам на място /бях предвидила дата 29,10,/ то не че не е много рано още, ама заради резервацията на хотелите ми се искаше да си изясня плана и да мирясам.

Връзка към мнение

Аз ходих на такава с нощно къпане в зоните с флуоресциращ планктон на Пи-пи и на Краби(от Ао Нанг). От Краби беше много по-впечатляваща. Сигурно зависи и от мястото. Не бях запазвала предварително - купих си на място като слязох от ферибота. Нямаше никакъв проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

може ли да ми кажеш повече подробности за тази до Пи-пи- откъде и за колко си я купи. Притеснявам се извън сезона дали ще се правят такива екскурзии всеки ден.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Имам питане към тези , които наскоро се върнаха от Тайланд относон екскурзиите до островите на Пукет. 

Компанията Simba Sea Trips,както беше писано е с най-висок рейтинг за триповете, но там една екскурзия е 4400 ТНВ,което е около 230лв  на човек. В сайта пише,че цената включва всичко-обяд,напитки, вход на островите и пр. Не си спомням,но някъде в  темата(да не ровя назад) някой беше казал,че трипове могат да се намерят на място на много по-ниски цени, според възможностите за пазарене на всеки. Но..... тези по-евтини екскурзии( беше посочено около 100лв на човек),включват ли всичко или трябва да плащаш обеди и входове отделно.  Ако плащаш тези екстри допълнително, то не се ли връзва цената  почти същата както на  Симба? Освен  тази компания има ли на място и други  също толкова добри и може ли да разчитам на качество при по-ника цена?

Малко по-нагоре в темата, съм писала за руската фирма, която използвах "Чиип турс". Правят не само на руски, но и на други езици еднодневни между 1100 и 1400 бата и двудневни с нощувка около 4000. Всичко е включено. Има и сайта. Влез , изтегли си ценовата листа и прецени. Аз съм много доволна от тях. Мога да дам мобилния на шефа им. С него по вайбър договарях от България.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко по-нагоре в темата, съм писала за руската фирма, която използвах "Чиип турс". Правят не само на руски, но и на други езици еднодневни между 1100 и 1400 бата и двудневни с нощувка около 4000. Всичко е включено. Има и сайта. Влез , изтегли си ценовата листа и прецени. Аз съм много доволна от тях. Мога да дам мобилния на шефа им. С него по вайбър договарях от България.

Благодаря Дани. Ще разгледам и тях. Би ли ми изпратила телефона на лични. Още се чудя, но до ден два трябва да реша.:)

Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря Дани. Ще разгледам и тях. Би ли ми изпратила телефона на лични. Още се чудя, но до ден два трябва да реша.:)

+66632100880

Поздрави Олег от мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искам да спомена на всички които ще ходят към тайланд че екскурзиите на място са в пъти по евтини

Когато ние пристигнахме, започнахме да ходим от фирма на фирма (те са буквално през 10м ходейки по патонг). Накрая ако не се лъжа за 2ма човека по 3 трипа дадохме общо около 270лв ако не се лъжа, може и по-малко да беше. Пазарлъците са жестоки :)
Взимате цените от едните и отивате при другите и им казвате "ето там ми дадоха тая цена, можете ли да я биете" и така... ;)

Хайде успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, изчетах всички теми за Тайланд, след няколко промени в плана засега съм за тези:

1-ви вариант:

1.      Пристигане в Банког на 26.10. в 12,40 и полет до Краби в 15,20 или в 14,15 от летище Suvarnabhumi

2.      Две нощувки на Райли – тука ми изкача първия проблем – ще мога ли да си организирам трансфера от летището до Райлис около 17,00 часа /ако вообще успеем да си хванем полета/.

3.      Една нощувка на Пи-пи –за да мога да си направя Мая след пика от туристи по залез Sunset plankton tour

4.      Три нощувки на Пукет с 2 екскурзии - Джеимс Бонд и Симилианските острови

5.      Две нощувки в Банког -2,5 дни /през който ми се иска  Grand Palacе, Wat Arun, полегналия Буда и т.н; Ancient citi – стария град – много ми хареса от пътеписа на Евгения и 1 ден Аютая/. И тук незнам дали ще ни стигне времето.

2-ри вариант:

1.      Банког – Пукет

2.      Четири нощувки -3дни на Пукет с 2-те екскурзии

3.      Една нощувка на Пи-пи с вечерната екскурзия до Мая.

4.      Нощувка на Пукет за да мога да си хвана ранен полет за Банкок около 9 часа или направо от Пи-Пи към Банког с последния ферибот и по-късен полет и да ми станат 3 нощувки с три пълни дни –полетът за Бг ни е около 1 часа през нощта.

Ще се радвам ако някой сподели мнението си и ми даде съвети. Отделно се притеснявам за екскурзийте, който съм предвидила последната седмица преди сезона, т.е. преди 1,11 и незнам дали ще се организират такива- по-специално Симилианските острови и на Пи-пи по залез. Повечето сайтове ми изписва или че е разредена програмата преди 1,11 и че мога да си ги купя 3 месеца предварително. Дали да не си променя заради това плана отново и първите дни да остана в Банкок и така първите три дни от ноември ще съм на островите? :help: 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.