Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Може ли да ми кажете дали може да се плаща с карта дебитна? Не сме си взели много кеш...

 

Може да се плаща с карти, но не във всеки магазин, възможно е да ви чарджат 3% или повече при покупка. Не бих казала, че е изгодно.

Можете да си изтеглите от АТМ пари, като в зависимост от това на коя банка е ще ви таксуват 180-220 бата, обенят ги на нормален курс.

Редактирано от АниД
Връзка към мнение
Дани Магелани

По молба на магеланка публикувам сайта на руснаците, организатори на моите трипове на Пукет:

http://www.phuket-cheap-tour.ru/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани

И като съм на тема линкове:

В Банкок едно от двете бюра в лобито на Байоке скай хотел ми организираха посещенията. Нямам сайта им, за съжаление!

Публикувам сайтовете на  спектаклите, които гледах в Банкок:

www.siamniramit.com

www.calypsocabaret.com

и на Пукет

www.phuket-fantasea.com

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани

И круизът в Банкок:

www.chaophrayacruise.com

Със Скай метрото се стига до спирка Saphan Taksin и на реката търсите бюрото за билети за корабчетата Хоп он Хоп оф. Има възможност да се слиза и да се разглеждат доста забележителности.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Дани, страхотно е, че пусна с кои фирми си пътувала на екскурзиите :) . Можеш ли да пуснеш и цените на отделните трипове и спектакли, които си посетила? И  дневните трипове от Пукет с какви лодки бяха, скоростни или big boat?

Редактирано от Roje
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Разбира се!

Както писах в Пукет:

http://www.phuket-cheap-tour.ru/

1. На голяма лодка до "Джеймс Бонд" - 1400. По-горе съм го описала.

2. Посещение на Фантазия с богата вечеря на бюфет и трансфер - 2050.

2. Посещение на най-големите тигри, останалите ги гледах през клетките, с безплатен трансфер - 1000.


В Банкок, с рикс да повторя стари постове:

Травестит шоу. Бях с трансфер от хотела за 1150. На място билетът е 900.

Включва спектакъла, напитка и накрая снимки с лейди-бойс артистите. Ако поискаш. Някои от тях са много красиви "момичета". 
Не беше пошло, бяха по консервативно облечени от очакваното.  
Спектакълът беше като програма на кабаре, но почти нямаше разсъблечени актьори. 


"Сиам Нирамит". Гледах го в Банкок. Имаше в парка традиционно село. Нещо като Етъра. Показват бит, занаяти и правят невероятни тай масажи. Има хранене и возене на слонове, които после преминават само през сцената. Има танци на открито. И тук има опция за трансфер и вечеря за 2000, но може да си купиш сам билет. Спектакълът ми хареса, но не колкото Фантазия. Имаше надписи на руски и английски - кратко за представяната сцена. Това е тяхната история в танц. Хубаво е да се види. 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

С автомобил и гид посетих трите най- 

известни храма  за 1100.

http://magelanci.com/topic/6859-%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%BC/page-284

 

Карта за скай метро -140 за един ден. Круиз Хоп он Хоп оф за един ден - 150.

 

Мисля, че това са цените.

Таксита:

Летище Пукет-Патонг с ван 180.

Хотел летище с такси-900. Мафия! Няма по-евтин вариант.

Летище  DON MUEANG - хотел "Байоке скай хотел" - 240

хотел "Байоке скай хотел"-BKK - 400.

За последното такси се прави заявка при портиерите на хотела. Те показват към кого да се обърнеш. Даваш срещу документ депозит 50, а на шофьора 350. Колата ти е гарантирана за избрания час. Иначе може да гониш Михаля. Аз веднъж пробвах да хвана такси с брояч - не стана за 1ч30 мин.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дани, Фантазия какво повече е - цирк, кабаре, шоу? Гледах сайта, както и трипадвайзора, прилича ми на цирков спектакъл. Колебаем се дали да ходим. Аз не харесвам цирк, но пък мъжът ми много хареса Лоро парк - шоутата на делфините, косатките и тюлените. И още един въпрос: Ние кацаме 10ч. и предполагам, че ще сме в хотела до 12. Ще можем ли да си запазим места за същия ден чрез хотела евентуално или трябва предварително по интернет?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Трудно ми е да кажа. За мен по-скоро е танцов спектакъл с малко участие и на животни. Имах пост по-горе.

Ако не тръгвате скоро, мога на срещата през март да донеса DVD, което представя парка и шоуто на английски и руски.


За билети се договорете на сайта на phuket-cheap-tour. Ще получите номер, на който на Вайбър ще позвъните като пристигнете. Те ви правят резервация.

И спектакълът и трансферът са от Фантазия. Мисля, че може и директно към тях да се обърнете.

Заплащате само 100 при доставката в хотела на валчера, а 1950 на касата.

Мисля, че 100 е услугата на phuket-cheap-tour.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Roje,

Относно 

http://magelanci.com/topic/6859-%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%BC/page-283

Изборът на голяма лодка е продиктуван от желанието ми да не подскача като снимам и да има сянка. Опитът ми от сафари лодките на Малдивите ме отказа от СПИДИ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Roje,

Относно 

http://magelanci.com/topic/6859-%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%BC/page-283

Изборът на голяма лодка е продиктуван от желанието ми да не подскача като снимам и да има сянка. Опитът ми от сафари лодките на Малдивите ме отказа от СПИДИ.

Дани, много благодаря за предните ти постове :) . 

Изключително полезни са не само за мен, а предполагам за всички, които ще пътуват до Тайланд и ги интересуват цените на място с нормални изпитани компании, а не с някой дето не го знаеш какъв е, пък било то и без пари :)

Ние също искаме голяма лодка, за да се наслаждаваме на пътуването, а не да си разбивам бъбреците със скоростната :lol: Може и да не снимам, но да се наслаждавам на красотите по пътя :)  

Връзка към мнение

Таксита:

Летище Пукет-Патонг с ван 180.

Хотел летище с такси-900. Мафия! Няма по-евтин вариант.

 

Нали в мнението за вана написах и за най-евтиния самостоятелен трансфер- phuket src travel. Може да се букне директно през сайта им предварително - 600 бата за цялата кола. Преди два дни ги ползвах пак. Напънаха се с цял вип бус, а бяхме само трима.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Защо да няма по-евтин вариант за връщане до летището на Пукет? Ние бяхме на Карон и във всяка туристическа агенцийка се предлагaше миниван за 300 бата на човек. Ние ги свалихме на 250 без специален пазарлък, само попитахме дали може по 250, ако сме двама. Взеха ни от хотела, всичко точно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мафията е хванала Патонг яко на всички нива. Евтиният вариант е до Пукет таун и после рейс. Говорим за прайвит трансфер цените са 600+.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Току-що букнах за 26.02 през сайта, който препоръча Лорънс - за 6 човека - общо 800 бата до Карон.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Нали в мнението за вана написах и за най-евтиния самостоятелен трансфер- phuket src travel. Може да се букне директно през сайта им предварително - 600 бата за цялата кола. Преди два дни ги ползвах пак. Напънаха се с цял вип бус, а бяхме само трима.

Прав си, но не бях сигурна в тах и, за да не изтърва полета си, реших да приема таксито, което ми осигуриха от хотела. Може би трябваше да се доверя. Но за вана съм ти благодарна много!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Току-що букнах за 26.02 през сайта, който препоръча Лорънс - за 6 човека - общо 800 бата до Карон.

От летището до хотела цената е по-ниска. Връщането до летището е скъпо. Опитай да договориш с тях предварително и обратния трансфер. :)

Трудно ми е да кажа. За мен по-скоро е танцов спектакъл с малко участие и на животни. Имах пост по-горе.

Ако не тръгвате скоро, мога на срещата през март да донеса DVD, което представя парка и шоуто на английски и руски.

 

Явно няма как да ти покажа DVD. Ще си повторя поста:

Танцов спектакъл с танцьори, въздушни танцьори-акробати, бойни умения, магия, огнено и водно шоу. Лазери, звукови и пироефекти, театър на сенки, танцуващи слонове. Още - преминаващи през сцената биволи, кози, птици и тигър.

Не е цирк, а синтез на изкуства в единен спектакъл. И един магически парк, с различни развлечения и магазинчета. Няма, за разлика от Сиам Нирамит, хранене и разходка със слонове, а само снимки с тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Права си.И на място цената беше 1800бата,но ве красуднага ни казаха,че ще ни дадат цена 900бата на човек+400бата/човек такса за резервата(в Тайланд всичко е резервати).На лодката бяхме около 40 човека според мен,но не съм ги броил.

В Краби сме, и няма такъв цирк... :lol:  Нямам думи, тур  от 2000 бахти (4-те острова) го взех за 750 бахти с таксата, ядене пиене всичко ток! Добре, че се сетих да те питам и ми каза каква е ситуацията иначе през нета щях за да се набутам тройно. :good:

Мерсаж още веднъж!

 

За всички останали, мили хора Краби е супер (Aonang  по точно) в Пукет да си ядът ушите.... Препоръчвам Poda island с 2 ръце ( и толкова крака, щото нямам повече :lol: ) За хората в Ланта, Кох Нок е малко доста попрехвален...

Съвет, гледайте прогнозата за времето в деня на туровете си, не е приятно да си люшкаш, да повръщат около вас и да вият на умряло с каквато и да е лодка (long, big, speed)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

В Краби сме, и няма такъв цирк... :lol:  Нямам думи, тур  от 2000 бахти (4-те острова) го взех за 750 бахти с таксата, ядене пиене всичко ток! Добре, че се сетих да те питам и ми каза каква е ситуацията иначе през нета щях за да се набутам тройно. :good:

Мерсаж още веднъж!

 

За всички останали, мили хора Краби е супер (Aonang  по точно) в Пукет да си ядът ушите.... Препоръчвам Poda island с 2 ръце ( и толкова крака, щото нямам повече :lol: ) За хората в Ланта, Кох Нок е малко доста попрехвален...

Съвет, гледайте прогнозата за времето в деня на туровете си, не е приятно да си люшкаш, да повръщат около вас и да вият на умряло с каквато и да е лодка (long, big, speed)

Хайде сега за тези от Пукет да помогнеш за Краби - препоръчани хотел, фирми за трансфери, трипове, какво се препоръчва за разглеждане, за да ни е полезно за следващ път, моля!

Връзка към мнение

След 6 дни се прибираме и ще напиша подробно.

За хотелите най-добре да се свържете директно със собствениците, в сайтовете цените са завишени. В букинга намерих каквото искам, писах на собственика и от цена 5400 в букинга взехме мястото за 3000 бата директно,  харесани и си платихме за още 3 дни. Равносметката е спестени 4800 бата!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И на нас Poda ни хареса много,но понеже бяхме само няма три дена си мисля,че не сме видяли нищо от тайландските острови.Ако имахме още ден на Краби щяхме да си търсим лодка до Poda.

На шоу с лейди бойс не ходихме и не мога да давам съвети.От ходене по музеи останах с убеждението,че въпросните лейди боис не са травестити или педераси,а просто герои от тайландската култура.Участват мъж и жена.Мъжът е облечен в женски дрехи и гримиран като жена,но все пак облеклото на мъжа не е същото като на жената.В музея на кралица Сирамит в кралския дворец има изложени такива костюми и добра мултимедия как се подгатвят актьорите за представлението.

И в потвърждение на писаното от мен за високите входни такси-2050 бата за входен билет за цирк.Вярно с включен трансфер за стотина бата и вечеря за 200.Ми според мен си е много за техния стандарт.Та това са си 120 лева или 65евра.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние вече сме в Ко Липе и честно казано съжалявам, че си взехме 4 нощувки предварително.... На север доста повече ни хареса. Тук наистина има пясък като брашно, има и риф и живот, но водата е леко мътна, и освен това е такава лудница, все едно сме на Слънчев бряг. Нашия хотел наистина е в тъча малко, както го бях избрала, но все пак все едно има дискотека до нас и не знам как ще спим.... 

 

Та, понеже 2ма човека препоръчаха тук Ko Ngai да попитам дали някой от вас е отсядал на острова и дали там е спокойно наистина? Ако някой е плувал с шнорхел също може да каже дали има нещо за гледане. Обмислям да се насочим натам като ни минат нощувките тук или на някой друг спокоен остров с възможно по-малко хора и барове. Ако някой има идея и за друг остров или хотел/резорт някъде съм отворена към препоръки.

 

Благодаря предварително :)

Връзка към мнение

Та, понеже 2ма човека препоръчаха тук Ko Ngai да попитам дали някой от вас е отсядал на острова и дали там е спокойно наистина? Ако някой е плувал с шнорхел също може да каже дали има нещо за гледане. Обмислям да се насочим натам като ни минат нощувките тук или на някой друг спокоен остров с възможно по-малко хора и барове. Ако някой има идея и за друг остров или хотел/резорт някъде съм отворена към препоръки.

 

Благодаря предварително :)

Хотела е ето този . Добро място и за шнорхел . Не е като Малдивите един остров един резорт , но е доста по слабо заселен от Ко Липе. До острова от Ко липе се стига със същия ферибот , но се пригответе да не сте с дълги панталони и бални рокли , за да скочите във водата близо до брега. Лодката няма как да излезе на сушата.  Има и други хотели , но на място този също ни хареса най много Особено крайните бунгала, най отдалечените от брега на високото. Ресторанта става , но не е нещо особено. Най-добре и за най-прилични цени хранят малко по нататък в ресторанта на къмпинга . Познава се по повечето хора  :) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние вече сме в Ко Липе и честно казано съжалявам, че си взехме 4 нощувки предварително.... На север доста повече ни хареса. Тук наистина има пясък като брашно, има и риф и живот, но водата е леко мътна, и освен това е такава лудница, все едно сме на Слънчев бряг. Нашия хотел наистина е в тъча малко, както го бях избрала, но все пак все едно има дискотека до нас и не знам как ще спим.... 

 

Та, понеже 2ма човека препоръчаха тук Ko Ngai да попитам дали някой от вас е отсядал на острова и дали там е спокойно наистина? Ако някой е плувал с шнорхел също може да каже дали има нещо за гледане. Обмислям да се насочим натам като ни минат нощувките тук или на някой друг спокоен остров с възможно по-малко хора и барове. Ако някой има идея и за друг остров или хотел/резорт някъде съм отворена към препоръки.

 

Благодаря предварително :)

 

За Ко Ланта : Ние бяхме на много тихо и спокойно място, хотела беше далече от шумотевицата и достатъчно близко до плажа. Послушахме Роси и отидохме на отдалечен плаж с тук тук, намира се след long beach, почти нямаше хора и беше много красиво.

 

http://prntscr.com/eawn52

 

https://www.google.co.th/maps/place/7%C2%B035'20.2%22N+99%C2%B001'52.4%22E/@7.5906688,99.0295226,1674m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x304e04bc393303bf:0xe69ea86ea2f23693!7e2!8m2!3d7.5889461!4d99.031207?hl=bg

 

За шнорхелинг Кох Рок, но само ако е хубаво времето.

За Ko Ngai мога да кажа, че е много хубаво, но ние не сме спали там.

Туровете в Ланта, които направихме са 4 острова и тур Кох Рок. Рибките са стандартни навсякъде, тук там има бели и черни, но за сега не сме видели немо. За туровете се пазарете!

Аз утре, т.е. вече днес тръгвам за Пипи (една нощувка) и после Краби - Ао нанг. Кои острови и обилколки около Краби са за предпочитане?

 

Всичките турове.

4 острова с дълга лодка, ще имате по 1 час по островите  да ги разгледате.

Джеймс Бонд, беше хубав тур с обяд в плаващ ресторант.

Днес отиваме на Мая Бей. То това са в общи линии, има вътрешни със слонове, но все още сме на кантар.

Редактирано от АниД
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.