Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Яна М. , нашето пътуване е в края на Април, така че ще споделя после впечатления за Бурасари, само всичко да е наред и да ми позволят да летя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и аз съм харесала Бурасари Патонг-за пристоя ми в Патонг, по време на който искам да си направя екскурзийте до островите, така че ще те помоля ако отседнеш в него да ми кажеш добър ли е избора ни (аз засега ще съм на Пукет от 29,10 до 04,11) За последните 2 нощувки ми се иска да съм на хубав плаж и съм избрала Best Western Premier Bangtao Beach Resort & Spa, но никой не споменава нищо за този плаж и не знам какво да правя?

Ние прекарахме 2 дни на този плаж, хотелът ни беше на 10мин пеша. Районът е много тих и спокоен. Самият плаж е широк и доста дълъг. В района около хотела ви има няколко кръчми, супермаркети, 1-2 агенции за екскурзии. В другия му край май имаше повече, но така и нямахме време да обходим всичко. Минус е, че повечето екскурзии имат леко оскъпяване за трнасфер от БангТао. От Патонг например безплатно те взимат за навсякъде. Това разбира се не е причина да предпочетете Патонг, така , че ако търсите спокоен и хубав плаж Банг Тао си е супер.

Редактирам: допрочетох, че си го помислила, че преди това сте на Патонг и ще правите екскурзиите от там.

 

Малко снимки от плажа Bang Tao:

post-1324-0-13990000-1488269158_thumb.jpg

post-1324-0-90925400-1488269167_thumb.jpg

post-1324-0-76150600-1488269178_thumb.jpg

Редактирано от silvia_b
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние бяхме на Soi 11 на отиване  и на Soi 5 на връщане, само че в апартаменти . Доволна съм. Много удобни връзки към всичко. Хубав квартал.

Ааааа, и ние ще сме съвсем близо до Вашите апартаменти. Нашият апартамент е  на Soi 4,  до BTS Nana  :) На последния 23 етаж сме, с панорама към целия град от терасата...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ааааа, и ние ще сме съвсем близо до Вашите апартаменти. Нашият апартамент е  на Soi 4,  до BTS Nana  :) На последния 23 етаж сме, с панорама към целия град от терасата...

Ние бяхме на 28 етаж, гледката е страхотна

post-4799-0-31092200-1488288856_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има ли някой впечатления за Kata и Karon beach, Phuket и може ли някой да препоръча добър хотел (може апартамент, бунгало) с гледка към морето? Ровя вече повече от месец и нищо не ми допада. В повечето хотели попадам на ревюта на недоволни руснаци от налягането на водата, бавен интернет и лоша хигиена. Ако някой има добро попадение, моля да го сподели.

Връзка към мнение

Бяхме в Карон в хотел Sugar Marina Resort Art с оценка 8.4 в Букинг и цена около 100 евро със закуска в силен сезон. Толкова мизерен, а аз не съм капризна. По-добре по-скъпо в комплекс, отколкото да се чувстваш некомфортно. Ката ной е добре иглеждащо малко плажче. Ката и Карон са големи. На всички обаче се изливат канали и водата щипе. Може би слагат препарати. Ката като курорт е по-зелен, но и двата са претъпкани.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

100 евро на вечер са зверски много пари, дори за Пукет, дори за високия сезон. Проверявай и агода, те често правят промоции. Букинг се изхвърлят с високи цени за Азия.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, и аз не останах очарована от Пукет. Бях на Ката и в Равай, но Пипи и Краби ми харесаха много повече. Е, цените на Пипи са като на Карон, но то се предполага - малък остров с ор=граничен(и все пак многоброен) избор на хотели.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

100евро на вечер и на мен ми се вижда доста солено, но питането беше по скоро откъм условия за плаж , дали на Ката и Карон бийч не е по-спокойно и дали евентуално това местоположение не е проблем за туровете. А за ПиПи , по-скоро не ми се иска там .и малкия остров налага други ограничения и съответно предполага по -високи цени.

100 евро на вечер са зверски много пари, дори за Пукет, дори за високия сезон. Проверявай и агода, те често правят промоции. Букинг се изхвърлят с високи цени за Азия.

Да, ще поровя и в Агода, там не съм гледала. Благодаря.

Връзка към мнение

Това за щипането на водата е интересно. И на Рейли щипеше като постоиш повече време.

Някой беше казал,че заради яйцата на медузите, но медузи нямаше.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

100евро на вечер и на мен ми се вижда доста солено, но питането беше по скоро откъм условия за плаж , дали на Ката и Карон бийч не е по-спокойно и дали евентуално това местоположение не е проблем за туровете. А за ПиПи , по-скоро не ми се иска там .и малкия остров налага други ограничения и съответно предполага по -високи цени.

 

Да, ще поровя и в Агода, там не съм гледала. Благодаря.

За съжаление не мога да помогна с хотелите в Пукет около плажовете, ние бяхме близко до старият град.

Няма да ти е много удобно, и не препоръчвам.

Ако все пак не видиш нищо изгодно, в старият град има автобус който обикаля и с него можеш да стигнеш до плажовете.

Хотелът е Eat n Sleep с оценка 9 в букинга и цена за вечер около 58 лева за двама със закуска.

За туровете те взимат от старият град безплатно, но от Ката на всякъде пишеше, че се доплаща.

Ката е доста руска, има руски магазини и голяма част от руснаците се настаняват там.

В Ката има червен Ибис също и в Патонг, може би не е лошо да видиш какви са цените, докато събираха хората за туровете минахме през Ибиса в Ката и честно казано изглеждаше много добре.

 

Въпреки, че може и да прозвучи налудничаво на мен плажа в Патонг не ми се стори толкова зле, даже ми хареса изглеждаше жив. Карон, като плаж може и да е по хубав, но честно казано ми се видя доста пенсионерски.

Това за щипането на водата е интересно. И на Рейли щипеше като постоиш повече време.

Някой беше казал,че заради яйцата на медузите, но медузи нямаше.

 

И на Ко Ланта-Long beach беше същото, и ние стигнахме до извода, че няма какво друго да е освен яйцата на медузите.

Редактирано от АниД
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

АниД благодаря за отговора. А това за пенсионерския плаж..... айде сега няма да се обиждаме на възраст :) Хаха ..

Редактирано от liliya
Връзка към мнение
Дани Магелани

Има ли някой впечатления за Kata и Karon beach, Phuket и може ли някой да препоръча добър хотел (може апартамент, бунгало) с гледка към морето? Ровя вече повече от месец и нищо не ми допада. В повечето хотели попадам на ревюта на недоволни руснаци от налягането на водата, бавен интернет и лоша хигиена. Ако някой има добро попадение, моля да го сподели.

Хотелът, който много ми  хареса е Le Meridien Phuket Beach Resort, но е от по-скъпите.

Не прави моята грешка. Аз избрах хотел Pimnara Boutique Hotel по локация  - до МОЛ. Близо до плажа на Патонг, плаж който се оказа доста мръсен. Оказа се, че в хотела не се отварят прозорците. В стаята климатикът върти мръсен въздух. В коридора няма прозорец, а само врата към тераса, която стои затворена. Слагах нощем стол на фотоклетката, за да стои отворена и да влиза някакъв въздух в коридора, и от там към стаите. Персоналът, обаче, бързо затваряше. Излизала съм навън, поради недостиг на достатъчно кислород. Търси стая с балкон, за да елиминираш подобна вероятност. Ако няма климатична система на сградата, а само климатик и неотваряеми прозорци - това може да ти скапе пребиваването в хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

АниД благодаря за отговора. А това за пенсионерския плаж..... айде сега няма да се обиждаме на възраст :) Хаха ..

 

Възрастта не е важна, но обстановката е такава. :lol: Ние като минахме от там беше пълно с двойки над 60 и изглеждаше сякаш  са спретнали на някой евро клуб на пенсионера, малка лятна ваканция. :lol:

 

Като цяло, ако имате възможност да смените плановете, с две ръце съм за Ао Нанг!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И какво излиза в крайна сметка?На всички страшно много ни е харесало в Тайланд.

Само дето водата е мътна,щипе от бог знае какво (ама всички се досещаме),отливът е прецакващ и най-хубавия плаж,мамят ни таксиджиите,мами ни Меламед,почти няма някой да се е отървал от стомашни проблеми,евтината храна се оказва,че не била чак тъй евтина и пр.Стефан Русев каза,че сигурно вече сме се пренаситили и сме станали много взискателни.Не мисля,че е напълно вярно.

Миналата година ходихме в Шри Ланка.Има от всичко-храмове,природа,резервати,плаж.И значително по-ниски цени.

Като финал на мнението си ще кажа за пореден път,че ми хареса само северен Тайланд.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И какво излиза в крайна сметка?На всички страшно много ни е харесало в Тайланд.

Само дето водата е мътна,щипе от бог знае какво (ама всички се досещаме),отливът е прецакващ и най-хубавия плаж,мамят ни таксиджиите,мами ни Меламед,почти няма някой да се е отървал от стомашни проблеми,евтината храна се оказва,че не била чак тъй евтина и пр.Стефан Русев каза,че сигурно вече сме се пренаситили и сме станали много взискателни.Не мисля,че е напълно вярно.

Миналата година ходихме в Шри Ланка.Има от всичко-храмове,природа,резервати,плаж.И значително по-ниски цени.

Като финал на мнението си ще кажа за пореден път,че ми хареса само северен Тайланд.

Въпрос на вкус. Аз съм била 4-5 пъти в Тайланд и нямам оплаквания, нито стомашни проблеми. Била съм и в Шри Ланка и за мен там си е цигания до шия - доброволно не бих се върнала.

Връзка към мнение

Просто смятам, че трябва по внимателно да се избират местата за посещение в Тайланд. От преди 5 години приказвам, че трябва да се избягва Пукет и други такива "туристически места". Нарочно публикувах моята последна  програма, но никой не прояви интерес :) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, явно дали ти харесва или не Тайланд си е субективен фактор. На мен като за първи път много ми хареса. Зависи какво очакваш и какво търсиш... След 7 пъти в Иаталия, 1 пътуване в Гърция и едно  до Мадрид миналата година, този месец февруари, който изкарах в Тайланд, Камбоджа и Куала Лумпур много ми хареса почти вскичко. Следващия път бих намалила Бангкок до минимум, но островите - Пукет, Пипи, около Краби са умикални и бих се върнала отново. Пода е невероятен остров, препоръчвам го на всеки - там е резерват и не може да се спи, но до там с лодка или организирана екскурзия си заслужава. Пукет го видях в по-различна светлина: бях сама и по неволя си взех моторче да обикалям(за първи път се качих на мотор и се справих - не е толкова страшно). Та с моторчето обиколих почти целия остров - изгреви, залези, природа - невероятни места. Попаднах случайно на местен панаир в град Пукет. Също емоционално преживвяване и сблъсък с местна култура и традиции. Там ми направиха най-невероятния тай масаж за цялото пътуване (от общо 7-8 ), на самия панаир, в лудницата. Съжалих, че на другия ден тръгвах, иначе пак бих отишла.

Редактирано от Boo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Като цяло, ако имате възможност да смените плановете, с две ръце съм за Ао Нанг!

 Няма как да сменя  вече, трябва да се спи на Пукет. Аз съм резервирала един хотел  на Ката бийч - Two chefs inn 3 звезди  за който има добри отзиви в букинг, но нещо с местоположението ме притеснява. Принципно има възможност за предварителна канселация и затова се оглеждам и за други възможности Чудя се дали този хотел  не е много далеч и дали ще е удобно за туровете да ни вземат от там.  Пишеше в един от отзивите ,че често го бъркали с някакъв ресторант със същото име на Карон. Патонг категорично съм го отписала.

А това е хотела дето съм букнала. В краен случай това ще остане.

 

http://www.booking.com/hotel/th/two-chefs-inn.bg.html?aid=368032;label=two-chefs-inn-sslNJ5SBmDhrI4HnWcuX5AS85984555604%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-72173066977%3Alp9040102%3Ali%3Adec%3Adm;sid=2de085fb99eeeb2e525105b0ae86ee62;dest_id=-3400616;dest_type=city;dist=0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=f5921add87e1f896b4eed4fd61d275e8db87cd09X1;type=total;ucfs=1&

Принципно,  все още  не съм се настроила на 100% за Тайланд, въпреки че до пътуването ми остава около месец. Впечатленията си ще споделя след като се върна , а засега се задоволявам с вашите кометари и  постове. Предполагав,че и на мен като г-н Чакалов ще ми допадне повече на север, но да видим. Вцепенена съм от  казаното от вас относно чистотата на плажовете и хотелите, тъй като настройката ми за това определено беше в друга насока.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Няма как да сменя  вече, трябва да се спи на Пукет. Аз съм резервирала един хотел  на Ката бийч - Two chefs inn 3 звезди  за който има добри отзиви в букинг, но нещо с местоположението ме притеснява. Принципно има възможност за предварителна канселация и затова се оглеждам и за други възможности Чудя се дали този хотел  не е много далеч и дали ще е удобно за туровете да ни вземат от там.  Пишеше в един от отзивите ,че често го бъркали с някакъв ресторант със същото име на Карон. Патонг категорично съм го отписала.

А това е хотела дето съм букнала. В краен случай това ще остане.

 

http://www.booking.com/hotel/th/two-chefs-inn.bg.html?aid=368032;label=two-chefs-inn-sslNJ5SBmDhrI4HnWcuX5AS85984555604%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-72173066977%3Alp9040102%3Ali%3Adec%3Adm;sid=2de085fb99eeeb2e525105b0ae86ee62;dest_id=-3400616;dest_type=city;dist=0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=f5921add87e1f896b4eed4fd61d275e8db87cd09X1;type=total;ucfs=1&

Принципно,  все още  не съм се настроила на 100% за Тайланд, въпреки че до пътуването ми остава около месец. Впечатленията си ще споделя след като се върна , а засега се задоволявам с вашите кометари и  постове. Предполагав,че и на мен като г-н Чакалов ще ми допадне повече на север, но да видим. Вцепенена съм от  казаното от вас относно чистотата на плажовете и хотелите, тъй като настройката ми за това определено беше в друга насока.

Изглежда супер. Аз бях в горния край на залива и беше много добро като местоположение. Страхотни залези ви пожелавам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изглежда супер. Аз бях в горния край на залива и беше много добро като местоположение. Страхотни залези ви пожелавам.

Много благодаря. Обожавам залезите и се надявам да има много. Колкото повече, толкова повече .... :)  Ще споделя със сигурност.

Връзка към мнение

Това за щипането на водата е интересно. И на Рейли щипеше като постоиш повече време.

Някой беше казал,че заради яйцата на медузите, но медузи нямаше

 

Чела съм че щипането е от микро медузи и съм склонна да вярвам в това, защото и на Similan islands, където няма една масивна постройка, пак си щипеше от време на време, без неопрен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И какво излиза в крайна сметка?На всички страшно много ни е харесало в Тайланд.

Само дето водата е мътна,щипе от бог знае какво (ама всички се досещаме),отливът е прецакващ и най-хубавия плаж,мамят ни таксиджиите,мами ни Меламед,почти няма някой да се е отървал от стомашни проблеми,евтината храна се оказва,че не била чак тъй евтина и пр.Стефан Русев каза,че сигурно вече сме се пренаситили и сме станали много взискателни.Не мисля,че е напълно вярно.

Миналата година ходихме в Шри Ланка.Има от всичко-храмове,природа,резервати,плаж.И значително по-ниски цени.

Като финал на мнението си ще кажа за пореден път,че ми хареса само северен Тайланд.

 

На мен в Тайланд ми хареса....само природата....

Северът е красив, но заради "усмихнатите тайландци", югът в който мюсюлманското население преобладава ми хареса в пъти повече.

Храната твърдо не е по моят вкус, нито пък ужасно сладките им фрешове, за един месец бяхме твърди клиенти на 7/11 и се радвахме, че ги има. Не е лошо да се види, но смрадта, тежката миризма на подправки и това, че постоянно трябва да се пазариш за всичко, съответно се чувстваш постоянно прекаран ми дойдоха в повече.

Редактирано от АниД
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма как да сменя  вече, трябва да се спи на Пукет. Аз съм резервирала един хотел  на Ката бийч - Two chefs inn 3 звезди  за който има добри отзиви в букинг, но нещо с местоположението ме притеснява. Принципно има възможност за предварителна канселация и затова се оглеждам и за други възможности Чудя се дали този хотел  не е много далеч и дали ще е удобно за туровете да ни вземат от там.  Пишеше в един от отзивите ,че често го бъркали с някакъв ресторант със същото име на Карон. Патонг категорично съм го отписала.А това е хотела дето съм букнала. В краен случай това ще остане.

 

http://www.booking.com/hotel/th/two-chefs-inn.bg.html?aid=323176;label=two-chefs-inn-sslNJ5SBmDhrI4HnWcuX5AS85984555604%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-72173066977%3Alp9040102%3Ali%3Adec%3Adm;sid=2de085fb99eeeb2e525105b0ae86ee62;dest_id=-3400616;dest_type=city;dist=0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=f5921add87e1f896b4eed4fd61d275e8db87cd09X1;type=total;ucfs=1&

Принципно,  все още  не съм се настроила на 100% за Тайланд, въпреки че до пътуването ми остава около месец. Впечатленията си ще споделя след като се върна , а засега се задоволявам с вашите кометари и  постове. Предполагав,че и на мен като г-н Чакалов ще ми допадне повече на север, но да видим. Вцепенена съм от  казаното от вас относно чистотата на плажовете и хотелите, тъй като настройката ми за това определено беше в друга насока.

Ако търсиш хотел близо до плаж, погледни Katanoi Resort. Взех го през Агода за около 300 долара за пет нощувки за двама. Настанихме се преди половин час и за сега изглежда добре. Тук е нощ и плаж още не съм видяла, но Ката нои бийч би трябвало да ни ие под носа.

За екскурзиите не се притеснявай- вземат те безплатно от хотелите в района на Патонг, Карон и Ката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.