Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Вчера бяхме на Мая Бей замъкнахме се там с тур от Краби и пристигнахме около 13.00h. Хванахме време, в което на половината от плажа беше сравнително спокойно, другата половина беше, като паркинг за speed лодки.

В първите 10-ина минути след пристигането ни 3 лодки отплаваха на някъде а на часта в която е за къпане останаха хората от нашата група. В резултат на всичко това успяхме да направиме дори и чисти снимки без пукнат човек! :yahoo: Мястото е красиво с огромни скали сякаш обгърнали водата с цвят на емералд и пясък по нежен от брашно. Приказка!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

На нас също ни хареса на Краби, Ао Нанг . Останахме 5 нощувки . Направихме екскурзиите до Джеймс Бонд и 4 острова. Мая бей оставихме за другия път, не искахме да ходим на всяка цена , децата получиха малко стомашно-чревни проблеми и 2та часа път до острова ни се сториха много. Намислили сме просто следващия път да взмеме една нощувка поне на ПипиДон.

 

Харесаха ни местата, цените на място наистина ти ги дават от раз на половина, чак се чудя защо по брошурите са напляскали тия цени в хиляди батове.

 

За Джеймс Бонд първо взехме варианта без кану, но като тръгнахме на сутринта, размислихме и питахме дали може да си доплатим за кану - естествено никакъв проблем. Препоръчвам ги тия канута, влизат в пещерите, на места трябва да легнеш за да мине под скалата. Накрая си искат бакшиш малко нахално. Понеже бяхме три лодки и аз давам на единия 50 бата, че само такива дребни имах, той вика еее на всеки по 100 искаме. Така ли? Викам му или взимай тия 50 или нищо. Не ги взе, но накрая като затръгвахме с групата и дойде да се моли да му ги дадем. Не знам вие как гледате на тия неща, но на мен точно вече ми беше на ръба на чашата от това да ни гледат само като портофейли.

 

Екскурзията 4 острова също взехме за 350бата + в деня на трипа 400 бата за такси за островите, понеже са защитени територии. Хареса ни и Пода и Туп, те стават за плаж. Чикън го гледахме в профил, за да го снимаме и после шнорхелинг зад него. Имаше само 1-2 вида рибки, но на нас ни беше за първи път и ни хареса. На Туп пък същите рибки си плуваха на пасажи на плиткото.

Като цяло обаче нямахме много време да се насладим на крастотата на всяко място , оставяха ни за по половин -един час навсякъде и си мислехме , че ако имахме повече дни можеше да отидем самостоятелно на Пода и Туп за по отделен ден.

 

Качвам разписание на лодките с билетчета. С такава ходихме до Рейли.

post-1324-0-64159700-1487666167_thumb.jpg

 

Хотелът ни беше триспална вила с кухня, голяма веранда, басейн, безплатен транспорт до центъра, никакви забележки. Като цена ми се стори изгодно през букинг - 300лв на вечер. Предлага се и в airbnb. http://baansawan-aonang.com/

 

От хотела до летището в Краби трансфер с ван - 600 бата. По агенциите в центъра ни даваха 700. За сам човек имаше по 150 бата, не знам с какъв транспорт.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

От хотела до летището в Краби трансфер с ван - 600 бата. По агенциите в центъра ни даваха 700. За сам човек имаше по 150 бата, не знам с какъв транспорт.

 

С микробус. Обира хората от хотелите и има точен час според полета ти. За полетите от 19.00 до 20.30 трансфера беше в 17.30 . 150 бата на човек, като преди това в хотела ни убеждаваха, че тъй като сме с много багаж трябва да вземем такси... да бе, да :)

Платихме на някаква будка/агенцийка като изрично питах дали е проблем багажа... ми не беше.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Хотелът ни беше триспална вила с кухня, голяма веранда, басейн, безплатен транспорт до центъра, никакви забележки. Като цена ми се стори изгодно през букинг - 300лв на вечер. Предлага се и в airbnb. http://baansawan-aonang.com/

 

 

 

И ние сме в същия хотел / вила на Ко Самуи. Надявам се да се една "верига" и всичко да е наред. http://www.sawansamui.com/index.php/en/

Връзка към мнение

Вчера бяхме на Мая Бей замъкнахме се там с тур от Краби и пристигнахме около 13.00h. Хванахме време, в което на половината от плажа беше сравнително спокойно, другата половина беше, като паркинг за speed лодки.

В първите 10-ина минути след пристигането ни 3 лодки отплаваха на някъде а на часта в която е за къпане останаха хората от нашата група. В резултат на всичко това успяхме да направиме дори и чисти снимки без пукнат човек! :yahoo: Мястото е красиво с огромни скали сякаш обгърнали водата с цвят на емералд и пясък по нежен от брашно. Приказка!

 

С риск да стана досаден ще се повторя ;)  :)

Един много добър вариант да се насладите на Мая бей без тълпите китайци и крякащи мамашки-фелтфебелки, поне според моя скромен опит, е офертата на Krabi Connect - Maya bay sleep a board / Sunset plankton tour...

Единственото условие е да си организирате нощувка на Пи Пи Дон... или да останете да спите на кораба ( което ние пропуснахме ) 

 

Това е нашият Плаж...

 

post-2633-0-56498300-1487671263_thumb.jpg

 

post-2633-0-01452100-1487671286_thumb.jpg

 

post-2633-0-27468000-1487670956_thumb.jpg

 

post-2633-0-45501200-1487670791_thumb.jpg

 

post-2633-0-33212100-1487670853_thumb.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

С риск да стана досаден ще се повторя ;)  :)

Един много добър вариант да се насладите на Мая бей без тълпите китайци и крякащи мамашки-фелтфебелки, поне според моя скромен опит, е офертата на Krabi Connect - Maya bay sleep a board / Sunset plankton tour...

Единственото условие е да си организирате нощувка на Пи Пи Дон... или да останете да спите на кораба ( което ние пропуснахме ) 

 

Това е нашият Плаж...

 

Много си прав, но за да спиш на Пипи Дон трябва да си или с големи възможности, или да не ти пука къде спиш. По това което гледах нямаше един хотел с добра цена и оценка повче от 6-ца. Може и сезона да има значение, но свободните места бяха много скъпи и с оценки  7-7.5, за хотелите с по нормални цени, оценките бяха 5-ци и 6-ци. Като цяло стандарта на Пипи Дон за хотели е доста нисък по това което видях.

 

Ето и няколко снимки от нашият суров материал.

 

fce0b966cb104fb696074dc65e4c0b5d.pngf6af4768906144238d8850765974ed8b.png308a701900054ec9bad876dc5019cda5.pngde6699140fd943fb8a1183402a6e9492.png

Редактирано от АниД
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За двойки в Краби бих препоръчала Anawin Bungalows на 5 минти е от плажа.

А някакви коментари за Krabi Resort. Имаме резервация за  там.

Връзка към мнение

А някакви коментари за Krabi Resort. Имаме резервация за  там.

Нашият хотел беше на 100м над Краби ресорт.Вътре не съм влизал,може би е добре,но плажът не става.Т.е. от целият плаж на Краби,тази част е може би най-добра,но водата е мътна и по цял ден е морска гара.Като добавим и отлива остава басейните вътре в ресорта и трипове по островите.Плажът не е само на ресорта.Ние бяхме едната сутрин на него,заграден е във водата,за да не влизат лодките вътре.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Много си прав, но за да спиш на Пипи Дон трябва да си или с големи възможности, или да не ти пука къде спиш. По това което гледах нямаше един хотел с добра цена и оценка повче от 6-ца. Може и сезона да има значение, но свободните места бяха много скъпи и с оценки  7-7.5, за хотелите с по нормални цени, оценките бяха 5-ци и 6-ци. Като цяло стандарта на Пипи Дон за хотели е доста нисък по това което видях.

 

 

Вярно, цените в комплексите на Пи Пи Дон са солени, на всичкото отгоре са и далече, и трябва и трансфер да се организира...

И все пак има и други варианти без да се налага да правиш компромиси или да се разоряваш ;) ... Ние бяхме в Panmanee hotel, в центъра на събитията :) , оценка в букинг 8.4, изглеждаше почти чисто нов, със страхотно отворено лоби, зад огромен пазар за храна с всичките му там местни колички и сергийки, който обаче затваря рано и не е проблем... нощувка 50$.  

На не повече от 5 минути до кея с феритата, и дори по-малко от двата плажа... 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Най-вероятно е бил зает за нашите дати. Нищо не можах да намеря в рамките 70$  а и съм търсила само за една вечер за това екскурзията от Краби си беше не лош вариант.

Връзка към мнение

Понеже тук ми давате много хубави съвети (Koh Ngai и Thanya Beach Resort много ни хареса :) ) да попитам. Имаме 2 нощувки в Банкок накрая на пътуването и тепърва ще спим там от 2.03 до сутринта на 5.03. Може ли някой да препоръча хотел, който да е на удобна локация и все пак да е много тихо и да може да се спи добре, да няма барове и лудница около самия хотел?

Редактирано от silent_hope
Връзка към мнение

По назад многкратно са препоръчвани KC Place и Tara Place. Виж дали те устройват.

Нашият пък беше Ratchadamnoen Residence (чисто, просторно, евтино, със закуска, на пешеходно разстояние от Khaosan и Wat Saket, минус , че прозорците са неизползваеми и на практика все едно си в стая без прозорци , просто пред тях има някаква стена , на коята са окачени телата на климатиците, за спане обаче става)

Връзка към мнение

По назад многкратно са препоръчвани KC Place и Tara Place. Виж дали те устройват.

Нашият пък беше Ratchadamnoen Residence (чисто, просторно, евтино, със закуска, на пешеходно разстояние от Khaosan и Wat Saket, минус , че прозорците са неизползваеми и на практика все едно си в стая без прозорци , просто пред тях има някаква стена , на коята са окачени телата на климатиците, за спане обаче става)

и аз изпитвам трудност при избора ми на хотел в Банкок. Единия ми вариант е Gentara watergate pavillion, който е близо до Tara place, но повече ме влече Avani riversede (малко по-скъп е от първия, но е рейтинг 9,3 и много ми харесва). Та въпроса ми някой може ли да си даде мнението за района, иначе: Хотелът предлага безплатен трансфер с лодка до и от кея Sathorn, който осигурява връзка с гара Saphan Taksin на BTS Skytrain. Трансфер с лодка също е на разположение до близкия Asiatique The Riverfront.

 
Връзка към мнение

Понеже тук ми давате много хубави съвети (Koh Ngai и Thanya Beach Resort много ни хареса :) ) да попитам. Имаме 2 нощувки в Банкок накрая на пътуването и тепърва ще спим там от 2.03 до сутринта на 5.03. Може ли някой да препоръча хотел, който да е на удобна локация и все пак да е много тихо и да може да се спи добре, да няма барове и лудница около самия хотел?

Аз бих препоръчал Bangkok Loft Inn. Три звезди е, намира се близо до станция Wongwian Yai на BTS влакчето. Много чисто, с добра закуска и любезен пресонал и ако направите резервация за поне 3 нощувки през сайта им ви осигуряват безплатен еднопосочен трансфер от летище Suvarnabhumi до хотела.

Връзка към мнение

 

и аз изпитвам трудност при избора ми на хотел в Банкок. Единия ми вариант е Gentara watergate pavillion, който е близо до Tara place, но повече ме влече Avani riversede (малко по-скъп е от първия, но е рейтинг 9,3 и много ми харесва). Та въпроса ми някой може ли да си даде мнението за района, иначе: Хотелът предлага безплатен трансфер с лодка до и от кея Sathorn, който осигурява връзка с гара Saphan Taksin на BTS Skytrain. Трансфер с лодка също е на разположение до близкия Asiatique The Riverfront.

 

 

 

На първия локацията е чудесна - на има няма пет минути от скай трейна, че дори до стария град може да се ходи пеша. То като погледнеш района там е хотел до хотела, мила моя майно льо!

 

За втория съм по-резервиран, пада се малко от "грешната" страна на реката. А обикновено като видиш някой хотел да предлага безплатни трансфери е сигнал, че се опитва да оправи недостатъци в локацията :) Предимство, е че може квартала да не е толкова туристически, а точно до реката гледките сигурно ще са супер. Но откъм локация със сигурност е по-зле. 

Аз бих препоръчал Bangkok Loft Inn. Три звезди е, намира се близо до станция Wongwian Yai на BTS влакчето. Много чисто, с добра закуска и любезен пресонал и ако направите резервация за поне 3 нощувки през сайта им ви осигуряват безплатен еднопосочен трансфер от летище Suvarnabhumi до хотела.

 

Истинско съкровище е хотела, и аз много си го харесвам :) Ама не е чак толкова удобен транспортно, макар и да е близо до скай трейна е общо взето в периферията и си иска път до центъра. 

Връзка към мнение

Бих препоръчала Villa Phra Sumen. В момента сме в него и нямам забележки с изключение на това, че правят живота на пушачите труден. Забранено ни е да пушим, както на балкона, така и в градината. Иначе като условия е чудесно- както стана ясно стаите са с балкон /също климатик, минибар и всичко каквото трябва/.Има хубава градина и излаз на канала /има и шезлонги там/ и е с няколко идеи по-близо до двореца, Каосанроуд и т.н. от Tara Place. Стаите с изглед към градината или канала са тихи и като цяло място е чак дразнещо спокойно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Понеже тук ми давате много хубави съвети (Koh Ngai и Thanya Beach Resort много ни хареса :) ) да попитам. Имаме 2 нощувки в Банкок накрая на пътуването и тепърва ще спим там от 2.03 до сутринта на 5.03. Може ли някой да препоръча хотел, който да е на удобна локация и все пак да е много тихо и да може да се спи добре, да няма барове и лудница около самия хотел?

Щом ми се довери за горния ,опитай в Банког този . Не е луксозен , но има всичко от което се нуждаете климатик ,топла вода чист е . Но основното е че е на пешеходно разстояние от голямата 3-ка палати и спирка на реката. Т е може да си подремвате в жегите или да обикаляте до по късно дворците или въобще каквото си решите :)  . Вечерно време имат особено излъчване :) . Дворците де .През нощта всичко опустява , така че е много спокойно. В същото време поради близоста с палатите района е много безопасен.

Ако все пак ви се купонясва Као сан е също наблизо. :)

Връзка към мнение

Като чета за спийд лодките и лонг тейл - направо се зачудих изощбо някоя от двете подходяща ли е за бременни и ще ме качат ли... имаме желание да видим острова на Джеймс Бонд живот и здраве, ако док ми даде зелена светлина да летя и заминем. Но ще видим.

Ние бяхме букнали хотел доста отдалечен от Патонг, Ката и Карон, той си беше от другата страна на острова и като гледах как е на час път с кола до Фантасий и Тайгър Кингдом , реших да го сменим. Та днес избрахме Бурасари Патонг хотел, има добри ревюта, малко ще е в лудницата, но поне ще имаме избор за храна и други неща наоколо и без да хващаме таксита всяка вечер.Някой има ли впечатления за него?

и аз съм харесала Бурасари Патонг-за пристоя ми в Патонг, по време на който искам да си направя екскурзийте до островите, така че ще те помоля ако отседнеш в него да ми кажеш добър ли е избора ни (аз засега ще съм на Пукет от 29,10 до 04,11) За последните 2 нощувки ми се иска да съм на хубав плаж и съм избрала Best Western Premier Bangtao Beach Resort & Spa, но никой не споменава нищо за този плаж и не знам какво да правя?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бих препоръчала Villa Phra Sumen. В момента сме в него и нямам забележки с изключение на това, че правят живота на пушачите труден. Забранено ни е да пушим, както на балкона, така и в градината. Иначе като условия е чудесно- както стана ясно стаите са с балкон /също климатик, минибар и всичко каквото трябва/.Има хубава градина и излаз на канала /има и шезлонги там/ и е с няколко идеи по-близо до двореца, Каосанроуд и т.н. от Tara Place. Стаите с изглед към градината или канала са тихи и като цяло място е чак дразнещо спокойно.

Понеже съм във възторг от Tara place, ще го защитя с аргументите, че освен всички удобства, с които разполагат стаите, хотелът предоставя безплатен тук-тук до Као сан роуд и до двореца, макар да са близо, също така  кафе, чай, дребни лакомства и плодове 24 часа безплатно, а не без значение е, че при сравнение между двата хотела стаята в Tara place ми струваше 64 лв на нощ през индийците, пред 130 лв на Villa Phra Sumen през букинг :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

KC Place не е лошо хотелче, но...

При първият ни престой бяхме в KC Place а при вторият KC Place 2 (един срещу друг са)

Първият ни хареса повече, вторият беше със същият дизайн и т.н.т, но  водата от душа не течеше а капеше а  и шумоизолацията не беше на ниво, шумът от другите посетители беше сериозен проблем за нас.

За съжаление когато взимаш стая не знаеш в коя от двете сгради ще те настанят

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз преди години спах на хостел в Sukhumvit зоната и бях много доволна - на определени улички е шумно, но на съседните е супер тихо (шумни са Soi 11, което е супер за вечер за барове, и Soy Cowboy, което е с мизерни барове и курви). Иначе зоната е смесена между туристи, живущи и бизнес сгради. Има хубави хотели в околността и Sky Train, Metro и лодки по реката. На една-две спирки от големите молове. Общо взето модерната част на Бангкок.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сукумвит районът и аз го харесвам много. С влака си евтино и бързо навсякъде, което е голям плюс в задръстванията. Молът терминал 21 има директна връзка със спирката. Има добри неща на добри цени. Кухнята на последния етаж е един път, може да ядеш десетки манджи за по 2 лева буквално, има и страхотно еспресо, което е голяма мъка в Банкок да се намери. 

 

Този каосан роуд, дето всички ходят, повръщащи бекпекъри мога да гледам и на Слънчев бряг, няма нужда да ходя до Тайланд. :D

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.