Прескочи до съдържание

Искам да попитам...


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е за общи въпроси, несвързани с пътешествията. Ако имате пътешественически въпрос, използвайте останалата част от форума :)

Препоръчани мнения

Някой поръчвал ли е от този онлайн търговец: iconic-puzzles.com? Наводнили са FB с реклами, но ми изглеждат малко съмнителни. В FB страницата им намерих само един негативен отзив от потребител, който си чака 2 месеца пратката, всички останали преливат от суперлативи.

Не ми е нещо спешно, но и не ми се занимава с оспорване на трансакция, ако пратката не дойде въобще. Всъщност някой до сега оспорвал ли е с Wizz KK неполучена услуга?

Връзка към коментар

@Яничка, никъде в сайта няма информация за регистрацията на търговеца, няма информация за връщане на стоката, няма информация от къде изпращат продуктите. Само контактна форма и мейл. 

Положителни ревюта по принцип има начин да се пишат.

Разгледах им Инстаграм профила. Изглежда малко тип семеен бизнес one-man-show (снимки на едно и също диванче, един и същи човек с различни дрехи), а пък да плащат лицензи за използване на имената на отборите 🤔

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , Sju каза:

@Яничка, никъде в сайта няма информация за регистрацията на търговеца, няма информация за връщане на стоката, няма информация от къде изпращат продуктите. Само контактна форма и мейл. 

 

 

 

Аз погледнах от интерес само, но видях , че я има налична тази информация. А и имат близо 100к последователи в Инстаграм , не съм сигурен че са фейк 

  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, infectedmushroom каза:

Аз погледнах от интерес само, но видях , че я има налична тази информация. А и имат близо 100к последователи в Инстаграм , не съм сигурен че са фейк 

Почувствах се глупаво, пак проверих.

Няма на ясно, видимо място фирма, рег. номер, пощенски адрес, град, държава.

Едва в Terms of Use с доста скролване и четене се открива името на фирмата и къде е регистрирана (Италия, ако има значение).

Мнения в Trustpilot:

https://www.trustpilot.com/review/iconic-puzzles.com

Reddit: 

https://www.reddit.com/r/Jigsawpuzzles/comments/176ir07/iconic_puzzle_legit/

 

@Яничка ако още се вълнува, да си претегли плюсове и минуси 🙂

 

Между другото имат (поне) 4 Инстаграм акаунта с различни окончания (it, fr, mx). 

Гугъл извади Амазон магазин с такова име (с адрес на регистрация в UK), с 0 ревюта. Ако е същия, а с такава фенска маса в социалните мрежи, чудно е.

Последователи се купуват, отзиви също, просто да имате предвид. 

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Биляна Димитрова
преди 17 часа, Марин каза:

Здравейте, нещо съм я закъсал с един нерв в кръста и ми изтръпва деснят крак. Ако някой може да ми препоръча изпитан невролог ще съм му благодарен.🙂

С две ръце препоръчвам д-р Емил Олевски в болница "Света София". Той спаси майка ми от възпален седалищен нерв.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Биляна Димитрова каза:

С две ръце препоръчвам д-р Емил Олевски в болница "Света София". Той спаси майка ми от възпален седалищен нерв.

благодаря за препоръката 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Въпрос:

Как мога да разкарам файлове от Google Drive, без да изчезнат от компютъра? Излиза ми съобщение, че ще стане така. Гледам какво пише за прекратяване на синхронизация, но не ми излизат този екран.

 

По някаква причина са се синхронизирали (странно кой го е задал😁) всички снимки от компютъра и Google Drive ми е 97% пълен.

Връзка към коментар

Питанка:

Трябва ми куфар за салонен багаж на wizz 55×40×23. Искам да е твърд. До сега сме взимали на Estil, доволна съм. Гледах тези на American Tourister. Дали са много по-качeствени? На Estil са по130лв, на Tourister над 260. Не пътуваме особено много 2-3 пъти в годината. 

Гледам в Амазон и този

https://www.amazon.de/Samsonite-SCure-Spinner-55-Black/dp/B009SIVAO0/ref=mp_s_a_1_4?adgrpid=87655710608&hvadid=394705972784&hvdev=m&hvlocphy=9040126&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=11332569445540655883&hvtargid=kwd-25818591&hydadcr=2565_1967129&keywords=carry-on+luggage&qid=1702796444&sr=8-4

 

Въобще към какво да се насоча и ако сте срещали някоя промоция хубава, моля да споделите ;)

Връзка към коментар

Вземи си на Естил или някой още по-евтин. Американ ...са бюджетния вариант на Самсонайт а вече и Самсонайт се чупят с поглед- незнам така ли ги правят или толкова пък да ги хвърлят.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ние ползваме Ронкато (италиански). Ето тук твърд https://www.sportisimo.bg/roncato/set-3-trolley-4r-shine-s/1137746/ (ние ползваме мек: по-лек е с около 1 кг и може да се раздува 🙂 , но пък платът се поддържа по-трудоемко). Не мога да кажа дали текущото качество е добро, доколкото ние си купихме 2 твърди (около 80/90 литра) и 1 мек (кабинен) и гадините вече толкова години не се чупят, че да се налага подмяна. Провери и дали имат поддръжка в България (преди магазин и сервиза бяха на Солунска в София, но както казах отдавна не сме ги посещавали).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Писах моята одисея преди време, но не ми пречи да я повторя. Хамалите на Роаси ми счупиха куфар, който бях купил от Дубай. В София при пристигането попълних damage riport . Питаха ме за цена на повредения куфар и казах нещо доста произволно, защото нямах спомен какво съм платил. След 10-15 дни ме извикаха, извиниха се за причиненното неудобство и изплатиха сумата, която бях казал. От там отидох направо в Метро и за може би половината сума си купих един American Tourister. Къде ли не съм го влачил, пълнил и препълвал. Още ми служи, повече от 12-15 години. Направо е железен. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, Denittta каза:

Питанка:

Трябва ми куфар за салонен багаж на wizz 55×40×23. Искам да е твърд. До сега сме взимали на Estil, доволна съм. Гледах тези на American Tourister. Дали са много по-качeствени? На Estil са по130лв, на Tourister над 260. Не пътуваме особено много 2-3 пъти в годината. 

Гледам в Амазон и този

https://www.amazon.de/Samsonite-SCure-Spinner-55-Black/dp/B009SIVAO0/ref=mp_s_a_1_4?adgrpid=87655710608&hvadid=394705972784&hvdev=m&hvlocphy=9040126&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=11332569445540655883&hvtargid=kwd-25818591&hydadcr=2565_1967129&keywords=carry-on+luggage&qid=1702796444&sr=8-4

 

Въобще към какво да се насоча и ако сте срещали някоя промоция хубава, моля да споделите 😉

За толкова пътувания в годината, няма нужда от нещо кой знае колко скъпо. По-скоро като съвет - гледайте да е възможно най-лек (не се знае в кой момент ще сложат ограничения и кг, ако вече не са го направили), както и да е с най-голям вътрешен обем, за да побирате повече вещи. 4 колелца са много удобни за бутане на куфара из летища и улици. Ако са двойни, са по-стабилни, но и леко утежняват куфара.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря за съветите. Бюджет нямам определен, но не ми се дава нещо повече от 200-300лв. Харесах модел на естил за 140лв - мек обаче. Като се замисля за салонен багаж май няма нужда да е твърд.

https://www.estilbags.com/p/kufari/kufari-rachen-bagazh/kufar-estil-union-vapor-siv-55-cm/?fbclid=IwAR1z-ErGHZ2WiKjb-0OQrPxigmv-3Q_hYQ7w9JylncrbJGjKcOPBDc37p5E

2.2кг най-лекия за този размер от асортимента им. С 2 колела, но и изглежда, че събира повечко от тези с 4.

Връзка към коментар
преди 54 минути , Denittta каза:

Благодаря за съветите. Бюджет нямам определен, но не ми се дава нещо повече от 200-300лв. Харесах модел на естил за 140лв - мек обаче. Като се замисля за салонен багаж май няма нужда да е твърд.

https://www.estilbags.com/p/kufari/kufari-rachen-bagazh/kufar-estil-union-vapor-siv-55-cm/?fbclid=IwAR1z-ErGHZ2WiKjb-0OQrPxigmv-3Q_hYQ7w9JylncrbJGjKcOPBDc37p5E

2.2кг най-лекия за този размер от асортимента им. С 2 колела, но и изглежда, че събира повечко от тези с 4.

Сщият тип на Dunlop e около 25 паунда. Ползвах дълги години и все още е в добро състояние. Твърд на същата марка 60...70 паунда и е с отлично качество. Доставка през АМАЗОН, Ибей. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искам да попитам дали някой друг е или ще ходи в Индия през следващия месец. Имам нужда от някои лекарства от там и ще съм благодарна, ако някой може да ги вземе.  Няма да занимавам с купуване, мой приятел, който живее там ще ги купи и изпрати до адреса на хотела, и също предлагам да платя за допълнителен куфар за да не ви товаря.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Madonna каза:

Искам да попитам дали някой друг е или ще ходи в Индия през следващия месец. Имам нужда от някои лекарства от там и ще съм благодарна, ако някой може да ги вземе.  Няма да занимавам с купуване, мой приятел, който живее там ще ги купи и изпрати до адреса на хотела, и също предлагам да платя за допълнителен куфар за да не ви товаря.

Цял куфар няма да ни се носи, обаче ми драсни едно съобщение с подробности и ще видя доколко мога да помогна.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Питанката ми е следната. Рових из дебрите на "вездесъщия нет" но там инфо "нет". Искам да си извадя документ който удостоверява, че имам импланти в рамото си. Някой знае ли за наличието на такъв образец или и аз не знам какво. Другото е да направя превод на епикризата, но дали да я легализирам се питам.

Връзка към коментар
На 6.12.2023 г. в 11:55, Яничка каза:

Някой поръчвал ли е от този онлайн търговец: iconic-puzzles.com? Наводнили са FB с реклами, но ми изглеждат малко съмнителни. В FB страницата им намерих само един негативен отзив от потребител, който си чака 2 месеца пратката, всички останали преливат от суперлативи.

Не ми е нещо спешно, но и не ми се занимава с оспорване на трансакция, ако пратката не дойде въобще. Всъщност някой до сега оспорвал ли е с Wizz KK неполучена услуга?

Няма такова нещо като Wizz кредитна карта. Тя е ДСК кредитна карта, кобрандирана с логото на Уиз, което дава единствено някакви предимства при купуване на самолетни билети от Уизеър. За всичко друго това си е най-нормална кредитна карта от банка ДСК. Що се отнася до iconic-puzzles, положителните ревюта приличат на писани от един и същи човек, докато в закопаващите навсякъде се усещат различни хора с различен изказ, обединени от един единствен проблем - че са изпържени. Не бих се доверил на такъв сайт.

Връзка към коментар
преди 19 минути , MayaS каза:

Питанката ми е следната. Рових из дебрите на "вездесъщия нет" но там инфо "нет". Искам да си извадя документ който удостоверява, че имам импланти в рамото си. Някой знае ли за наличието на такъв образец или и аз не знам какво. Другото е да направя превод на епикризата, но дали да я легализирам се питам.

Аз бих питал болницата какъв документ може да ми издаде с цел пътуване. Би трябвало да има нещо по-стандартизирано и смислено от епикриза.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.